2063
  • Shiwo
    #1863
    ill most nézem, nem jó valamiért a link -.- nah majd mindjárt adok hozzá
  • Shiwo
    #1862
    katt a gyakran feltett kérdésekre a banner alatt...abban találsz linket a magyarítás résznél a goldhoz is
  • pointer4
    #1861
    Túl sok időd van :D
    Fogd fel úgy, hogy szétment a puska, ott találtad el az ufot :D
  • pointer4
    #1860
    Magyarítás, a magyarosítás az lenne, hogy huszárok mennek kardal meg túrórudival az ufók ellen :D

    #1775
  • dalmar
    #1859
    Valaki tudna abban segiteni,hogy a gold verziós játékhoz(steam-os)honnan szerezhetnék müködő magyarosítást?
  • Myers
    #1858
    Érdekes dolgot vettem észre:

    Ha megcsinálok egy küldetést, kiírja, hogy mit zsákmányoltam: fegyverek, lőszerek, gránát, ufó alkatrészek.
    Még küldetés közben láttam, hogy a lelőtt ufóknál ion és plazma puska van. Viszont a küldetés végén 1 ion pisztolyt, meg pár gránátot írt ki zsákmányként.

    Ezután egy másik küldetésen, még küldetés közben beraktam ez embereim hátizsákjába a lelőtt ufók fegyvereit. Ez esetben küldetés végén semmilyen zsákmányt nem írt ki (kivéve az ufó alkatrészeket). Majd megnéztem, hogy küldetés után miből mennyi van (küldetés előtt feljegyeztem az ion és plazma fegyverek számát): és tényleg 1-gyel nőtt a plazma pisztoly, puska, nehézplazma, és ionpuskáim száma. Pont ezeket szedtem fel az embereimmel.
  • Wanax
    #1857
    Szerintem jó ha van minnél több katona, mert kell tartalék, ha kidől a "kemény mag" plusz ha épp megtámadják a főbázist, jó ha van még plusz katona :)
    Ahogy nézem mindenki egyetért abban, hogy célzást és az AP-t kell kitolni, utána annyi erő hogy birja a cuccokat, és utána mindenki amit szeretne azt nyomat ki. Az meg egyértelmű hogy csak olyan embereket kell felvenni akiknek ez alapba magas (ugye az alap határozza meg hogy mennyi lehet a max érték.)
  • Lammer
    #1856
    detto!

    str a mimimumhoz + lepes, celzas maxra :)

    en viszont ilyen 4-5 max 6-os csapattal nyomulok a terepen :)
  • Myers
    #1855
    Akkor hasonlóan gondolkodunk.
    Én is a célzást és a lépést szoktam maxolni, és eleve olyan embereket választottam, akik abban jók.
  • pointer4
    #1854
    Ott van alul a HUD-on ikon, hogy célzott/kapás/sorozat lövésre, és/vagy guggolásra tartalékoljon AP-pontot. És akkor nem engedi elhasználni. Ez persze akkor jön jól igazán, amikor már bőven 100 felett lépnek.
    Viszont bug benne, hogy forgással, körbenézéssel, ezt is el lehet használni. Ha meghagyod a pontokat, akkor is felhasználja.
    12 embernél sosem volt többem, ebből is 10 a kemény mag, mert mire 12 férőhelyes hajó lesz, az se 2 hónap :D
    Pontokat csak annyit szoktam rátenni a katonákra, hogy fel tudja venni a fegyvert (str), és kimaxolom a lépést, meg a célzást. A többi nem fontos, ha előbb lő, és pontosan, akkor nem fog megsebesülni. A mentális pajzs megvédi őket, a kábító gránáthoz meg közelebb lopózok. Ha meg már meglőtték, akkor tök mind1 mennyi HP-ja volt. :D
  • Myers
    #1853
    Valószínűleg úgy lőtt, hogy volt AP-ja, csak rosszul emlékszem. AP nélkül nem nagyon akaródzik nekik lőni. :)

    Most megint van egy újabb bajom. :) Akartam felvenni új embert, kiírta, hogy nem vehetek fel többet. Ok. 17 emberem volt már akkor. Kirúgtam egyet, erre továbbra sem tudok felvenni. Mondjuk még nem jött el a következő hétfő (a játékban. :) ), mert hétfőnként jön új garnitúra. Azért remélem még vehetek fel embert és nem potyára rúgtam ki.
  • Wanax
    #1852
    Azért csak járnak ide még mások is szerintem.
    Ha úgy lőtt, hogy a kör végén nem hagytál neki AP-t rá, akkor az csak bug lehetett... :)
    A goldban nincsenek xcomos emberkék, úgyhogy nekem ők kimaradtak az életemből, de nem is bánom :)
  • Myers
    #1851
    Rajtad kívül nem sokan járnak ide. Azért azt nagyjából leszűrtük, hogy erő kell. :)

    Azt hiszem bman-ben van olyan, hogy reakciónál tud sorozatot lőni, és nekem szoktak is. :) Erre nem esküszöm meg, de szerintem nekem volt olyan, hogy úgy lőtt, hogy nem volt egy lövésre elegendő AP-je.

    De a legjobb az volt, hogy vannak ezek az x-comos segéd emberkék. Az egyiknél, mint kiderült kábítóbot volt. És kör végén ez a kábítóbotos emberke szépen elkezdett leoltogatni egy csomó ufót. Egy körben elaltatott egy kígyóembert és egy pusztítót! :) Aztán egy chasert. Nem győztem utána menni és megnézni, hogy mit oltott be. Végül is én magam lőttem le, mert így az emberek nem szereznek TP-t. :)
  • Wanax
    #1850
    A kérdés jó :)
    Az erő fontos hogy tudja cipelni a páncélokat, bár a legjobb páncélban azt hiszem sétál az emberke mint a csiga, olyan effekt mintha rakétavető lenne nála.
    A reakció jó ha estleg meglát egy ellenséget (bár mivel alapbeállítás szerint az ufok mindig messzebb látnak mint az emberek, általában úgy lőnek hogy te nem látod őket...), de egy lövésből ritkán öl meg bárkit is, plusz az kell hogy legyen AP-je a kör végén.
    A dobás akkor jó ha szoktál néha gránátozni, de ahhoz meg erő kell, hogy minél messzebb el tudd dobni.
    Remélem jön valaki okosabb, mert szerintem sokat nem tudtam segíteni :)
  • Myers
    #1849
    Az alábbi tulajdonságok közül melyiket érdemes fejleszteni?

    Életerő, erő, bátorság, reakciók, dobás?

    Mivel 3 emberem most érte el az 1880-as TP-t és értelmesen akarom nekik kiosztani az 5 pontot.

    Szerintem a dobás nem nagyon kell, sem az életerő, mert vagy megvédi a páncél, vagy hiába van páncél, olyat kap, hogy berosál.

    Erőből mennyi kell? Olvastam, hogy lesznek olyan páncélok, amihez 80-90-es erő kell és akkor még cuccok is kellenek neki. 150 elég?

    Ezen kívül még a reakciót érdemes fejleszeni?

    Bátorságra meg ott van az elmesisak. Vagy fontos a bátorság?

    Várom a javaslatokat. :)


    A sebességet és a célzást kimaxoltam mindegyiknek.
  • Myers
    #1848
    Ez lehet, mert nem rég óta jöttek a 2. generációs ufók. Bár nekem nem tűnt fel a bman konfigban, hogy lehetne-e állítani.
  • Shiwo
    #1847
    nekem úgy rémlik, a bmanban van olyan lehetőség, hogy idővel a felvehető katonák is xp-vel indulnak...pont azért, hogy mikor már csupa olyan emberkével rohangálsz, akik tapasztaltak, és felveszel egy újat, akkor ne azt kelljen pesztrálni, ne hátráltassa a többieket
  • Myers
    #1846
    Nem hiszem, hogy Bman, mert korábban már több embert is felvettem és ezeknél is úgy emlékszem, hogy közvetlenül a felvétel után 0 volt a TP-jük. Csak aztán valamitől feltuningolódtak, míg a kórházban voltak. :)

    Lehet hogy valami bug.
  • Wanax
    #1845
    Szerintem nem, legalábbis én nem láttam még ilyet. Lehet valami Bman mod beállítás lenne? (én csak a gold-al játszottam)
  • Myers
    #1844
    Az normális, hogy leszerződtettem 2 katonát, és mind a kettő 260-as TP-vel indult? Még nem is voltak küldetésen, de már 260 volt TP-jük! Az első küldetésük után (az egyik 1, a másik 2 idegent szedett le) 30! :) pontot oszthattam ki nekik a különböző tulajdonságokra. Kapásból törzsőrmesterek lettek (1 *-os jelzés). :)
  • Myers
    #1843
    Én is úgy emlékeztem, hogy benne van, de akkor még egyszer átnézem.

    Céltáblának jók. Lehet rajtuk gyakorolni. :)
  • pointer4
    #1842
    B'man módban kapcsold ki.
    Ott lett bekapcsolva.
  • Myers
    #1841
    Hogy lehet azokat a kis x-com férgeket eltüntetni a játékban? Megjelenik 4 darab, és össze vissza lövöldöznek, útban vannak. Rakétát lő ki a saját emberemre, mert épp valami idegent akar kilőni.

    Csak el lehet őket tüntetni valahogy...
  • pointer4
    #1840
    Jaaa.. :)
  • Myers
    #1839
    :)))

    A kamerakövetést akartam leállítani, mert azt menüből nem lehet állítani bman-ben.
  • pointer4
    #1838
    Ennyi idő alatt már megtanultad volna azt a 10 szót angolul :)
  • Myers
    #1837
    Működik!!! :)

    Szóval ezt a kicsomagolt 67 megát be kell másolni a data könyvtárba. Viszont még mindig lesz egy 800 kilós system.xbg, azt felül kell írni a 26 bájtos blankkal.

  • Myers
    #1836
    Hoppá!

    Rossz a kicsomagoló progi, pedig az ufo:et fórumon lévő linkről töltöttem le. Vagy nem biztos, hogy rossz, csak lehet, hogy nem minden paramétert adtak meg jól, pl, hogy a könyvtárakat is kibontsa, mert hogy van benne egy rakat könyvtár is, és így már a 11-ből lett 67 mega!

    Egyébként EZZEL csomagoltam ki, grafikus felületű.
  • Shiwo
    #1835
    mondjuk ha az ufo könyvtárba csomagolod, akkor lehet azért változik a méret, mert felülírsz valamit (és ezért megy el a bman is)
  • Shiwo
    #1834
    próbáld meg, hogy kicsomagolod, átírod, visszacsomagolod
  • Myers
    #1833
    Az már csak hab a tortán, hogy a 11 megás xbig kicsomagolva 6 mega! :)
  • Myers
    #1832
    Már 6000-en megkérdezték, legalább ennyien leírták:

    meg akartam csinálni csinálni az .xbg kifejtést

    a data könyvtárban lévő 11 megás system.xbg fájlt átmásoltam egy másik könyvtárba, xbig.exe e system.xbg -vel kicsomagoltam. Átírtam amit akartam a soldiers.xscr-ben.

    És ugye van az a 26 bájtos blank.xbig fájl amit át kell nevezni system.xbg-re.

    Majd az egész cuccot vissza kell másolni a data könyvtárba.

    Az első baj ott kezdődik, hogy a kicsomagolt fájlok között is van egy system.xbg, ami csak 800 kilós. És ugye arról volt szó, hogy a 26 bájtos blank fájl lesz a system.xbg.

    Ha nem másolom be a data könyvtárva a 800 kilós system.xbg-t, hanem a 26 bájtos a system.xbg, akkor el sem indul a progi. ha a system.xbg a 800 kilós, akkor elindul, de minden magyarítás eltűnik a bman moddal együtt.

    Mit rontok el?
  • Myers
    #1831
    Van olyan gomb, hogy mentések ki és becsomagolása. Ha kicsomizom, akkor lehet, hogy gyorsabb lesz a betöltés/mentés?
  • lammaer
    #1830
    Én is a teherbírásra tippelek.

    Én először a pontosságot és a mozgáspontokat befolyásoló tulajdonságokat toltam fel (egyáltalán tudjanak ölni hogy jöjjön az XP) és alkalmanként az erőre raktam hogy lehessen rájuk pakolni.
  • Wanax
    #1829
    Jó kérdéseid vannak :) Kicsit rég nyomultam már a játékkal :)
    Amire én szoktam figyelni, hogy jó lövész legyen, plusz sok legyen mozgáspontja, illetve egy kis erő se árt, hogy tudjon páncélt viselni.
    Szerintem az az erőnél valami teherbírásos dolog lesz, ha jól rémlik a Bmanban bevezették azt hogy a cuccoknak súlya van, de szerintem valaki majd megcáfol vagy helyesel :)
  • Myers
    #1828
    Én az alap 8 katonámmal nyomom. Sajna akkor még nem voltam tudatában, hogy érdemes szelektálni.

    De be fogok szerezni 1-2 jó génállományú egyedet. :)

    Milyen tulajdonságokat érdemes figyelembe venni leginkább?

    Az erőnél van egy érdekes számsor:
    43 Erő (86|190) 95

    A 43 amivel indul, a 95 a max. De mi a (86|190)? Pont az előző 2 szám duplája.
  • Wanax
    #1827
    Jaja, a simában nincs benne.
    Vegyél fel jó katonákat, a rosszakat meg rugd ki ha már van elég, mert csak viszik a pénzt :)
  • Myers
    #1826
    "Bmanban jó ez a fejpénz dolog, plusz lóvé :)"

    Ja, hogy mod nélkül még ez sincs??? :-O Az szép! :)

    Azt hiszem felveszek pár embert. :)
  • Wanax
    #1825
    2. Térdelve pontosabban lő, sokkal :)

    3. Ha még a küldi közben meggyógyítod, akkoris van amikor elmegy korházba, de rövidebb időre (ez nem klinikailag tesztelt, csak személyes észrevétel).

    4. A csapatszállító csak a főbázisról mehet, mert ott vannak katonák :)

    5. Bár én csak a goldal jáccottam, de abban fel lehet venni a katonákat külön, és hetente jön új adag, és ott mutatja, hogy a kezdő értékekkel rendelkező katonáknak mennyi lesz a max skill, ha felfejleszted. Plusz szuper szűrőket lehet beállítani az újoncokra, így csak azokat mutatja, akiknek magas a kezdő skilljük (és emiatt magas lehet a max is), így az ember csak benéz a hét elején és ha van valami szuperkatona akkor azt felveszem és kész. (a hulladék meg mehet a fenébe :) )

    7. Állítólag nem ér sokat, és még drága is...

    8. Azt mondják hogy bugos és nem ad semmi extrát.

    Pénzügyileg necces tud lenni a dolog. Minden UFOra ki kell menni, begyüjteni a cuccot, és a kikutatottakat meg el kell adni (más haszna nincs, nem úgy mint az ufo1-2ben ahol ezek a cuccok kellett a gyártáshoz). Bmanban jó ez a fejpénz dolog, plusz lóvé :)
  • Myers
    #1824
    Basszus azzal a hire/fire soldier gombbal lehet "menedzselni" őket? :) Most látom csak, fenébe.

    3. logikus.

    5. Akkor nekem szerencsém volt, mert kb 110-en áll az erejük 2*-os rang után.
    Erőt kb meddig érdemes feltornászni? Az előző hsz-ekben volt, hogy 1 páncélhoz 90-es erő is kellhet, és akkor hol vannak még a fegyverek.

    6. De ez ufópédiában is bentlesz