2063
  • Shiwo
    #1823
    1. szerintem lehet

    2. igen, pontosabban lő

    3. ha túl sok súlyos sebet szed be, akkor megy a korházba..harc közben meggyógyítani azért kell, mert elvérzik, ha súlyos sebe marad...ne feledd, amit magaddal cipelsz, az csak elsősegélyre elég..ideiglenesen elnyomhatja a fájdalmat, de súlyos sebeknél operálni kell, meg idő, míg begyógyul

    4. ahogy megállapítottad magad is, nem árt 2 hangár

    5. főleg az elején jó...sok katonát fel lehet venni, de vannak köztük olyanok, melyek tán picivel jobb főértékekkel indulnak, mint a többiek ...ami azért is fontos, mert a kezdő érték meghatározza a maximum értéket is...ha alapból gyenge a katona, lehet az életbe nem lesz 100-as ereje, de tán még 90 sem...szóval ilyen alapon eleinte nem rossz ötlet kiszelektálni a bénább katonákat, és helyettük felvenni valaki mást

    6. Bamn nfo-ja: " If you have researched a UFO type, then those UFO's on Geoscape are now color coded for the type of mission they are on. Think of it as having studied the craft enough to tell the differences in appearance depending on the equipment needed for different missions. If you have not researched a UFO type, then it is the normal color. You still have to figure out what the different colors mean for yourself of course"

    Tehát a leírás alapján szín elvileg azt jelöli, hogy milyen típusú küldetésre ment az ufo...de csak akkor, ha az adott ufo-típust már kikutattad...

    7. én is inkább azt szoktam, hogy a többi bázisra 6 hangár, telepakolva vadászgéppel

    8. passz..én biztos ami biztos azt szoktam letenni..
  • pointer4
    #1822
    3.
    Lehet hogy 2 súlyos seb felett automatán megy a kórházba, ha gyógyítod, ha nem.
    Mert 1 súlyos seb, gyógyításánál már vettem észre, hogy nem volt kórházba vonulás.
    4x-5x játszottam végig, és mindig az első 10 embert használtam. BMan móddal, a végére már mind szuperkatona is lehet. Hátraszaltó közben a füstön át is fél kézzel is lelőnek mindent, ami mozog. :D Persze ilyenre nem érdemes rakni :D
    Ráadásul ha valaki megsebesül, nem kapja meg az XP-jét. Pedig a hibáiból szerintem többet tanul az ember :D

    7.
    Jaja, annál unalmasabb nincs is :D
    Nagyon random dobálja be a találatokat.
    Van, amikor mind a 4 talál, van amikor 1 semmm.
  • Myers
    #1821
    2. Te is láthatod, írja a célzó ikon, hogy melyik fajta lövés hány százalékban várható hogy pontos lesz. 65%-ról simán felugrik 95%-ra, ha letérdelsz.

    Gondoltam rá, de soha nem próbáltam ki. Majd most. :)

    3. így én is jártam, de ha pár kör még lemegy a gyógyítás után, olyankor nem szokott. Mindenféle képen érdemes meggyógyítani, nem mindegy, hogy 3 napot lesz betegszobán, vagy netán fél évet!!

    Pont ez az. A gyógyítás után eltelt még pár kör, és mégis ment a kórházba. De volt olyan is, hogy utolsó körben gyógyítottam könnyű sérülést, és az pedig nem ment kórházba. Szerencsére így 2-3 napnál többen nem töltenek kórházban.

    Éppen ezért szoktam azt csinálni, hogyha valaki súlyos sebet szerez, már töltöm is vissza a korábbi mentést. Bár ahogy olvasgattam később hullanak majd mint a legyek.


    7. Egy félre leamortizált csatacirkálót talán el tud pusztítani 4 kemény védelem. ION vagy a feletti kategória.
    Én ezért csináltam azt, hogy a fő bázis mellé csináltam egy másik bázist, 5-6 hangárral, úgy már a közeledő hajókat zavarba lehet hozni. Mert a bázis védelme csatáknak sok értelme nincs, se nyersanyagot, se technológiát nem találsz.
    Mentés mentés mentés, betöltés :D

    Ezt úgy érted, hogy addig töltöd vissza, amíg le nem szeded az ufót, hogy ne kerüljön sor bázis védő csatára?

  • pointer4
    #1820
    1. Lehet-e ott idegen bázis, amelyik "országban" már van saját bázisom?

    Jó kérdés, de ha jól emlékszem, csak ott találsz bázist, ahol megtámadják a civileket. Illetve ha evvel nem foglalkozol, és idegen fennhatóság alá kerül az egész ország, akkor repkedni kell kicsit felette őrjáratban, és meglátod a bázisukat. Azt az országot meg nem támadják meg, ahol bázisod van, a bázisodat fogják megtámadni, és akkor az ország is az övék lesz ha nyernek.


    2. Térdelve pontosabban lő az ember? Valaki azt írta igen, de ez csak 1 ember volt.

    Te is láthatod, írja a célzó ikon, hogy melyik fajta lövés hány százalékban várható hogy pontos lesz. 65%-ról simán felugrik 95%-ra, ha letérdelsz.


    3. Megsérül az emberem. Meggyógyítom fullra és mégis kórházba megy. Ez normális?

    így én is jártam, de ha pár kör még lemegy a gyógyítás után, olyankor nem szokott. Mindenféle képen érdemes meggyógyítani, nem mindegy, hogy 3 napot lesz betegszobán, vagy netán fél évet!!


    4. Próbáltam átküldeni más bázisom üres hangárjába csapatszállítót, de fel sem kínálta. Ezek szerint csapatszállítót csak a fő bázisról indíthatok? Ez azért érdekes, mert a legtöbben azt tanácsolták, hogy a fő bázison nem kellenek a hangárok. Ezek szerint mégis kell legalább 1, de még egy, ha építeni akarok fejlesztett csapatszállítót.

    Igen, három hangár nem kell, elég csak kettő.


    5. A miért jó, ha ki lehet rúgni katonát? :) Hiszen egy csomó idő, míg felfejlődik rangban.

    Ha jól felbosszant, így jól kiszúrhatsz vele :D Amúgy van nekik havi zsoldjuk, talán ennek fényében. Meg jártam már úgy, mint fent írtam, hogy fél éves betegszobás mutatványa volt, BMan mód nélkül.


    6. Ha a földgömböt nézem, és jön egy csomó ufó, akkor némelyikek eltérnek színezetben. Pl sima kör alakúból, van a normál szürke, de valamelyik körül van zöld vagy bordó színezet. Vagy pl a "4 levelű lóhere alakún" :) valamelyiknél pirosak valamelyiknél zöldek a fények. Ez utal valamira a fedélzeten tartózkodókkal kapcsolatban?

    A formája a hajónak a méretét jelöli. De ha majd lelövöd, és a földre esik, meglátod őket élőben, lesz több emeletes is. Fél pályát elfoglaló méretű akár.
    A színek, az valamelyik mód adaléka, először azt hittem a fegyverzet típusát jelöli, de nem jöttem rá végül mit. Igaz, nem is hiszem, hogy nagyon fontos.

    7. A bázisokra védelmi rendszert érdemes építeni egyáltalán, mert elvileg semmit sem ér?
    Egy félre leamortizált csatacirkálót talán el tud pusztítani 4 kemény védelem. ION vagy a feletti kategória.
    Én ezért csináltam azt, hogy a fő bázis mellé csináltam egy másik bázist, 5-6 hangárral, úgy már a közeledő hajókat zavarba lehet hozni. Mert a bázis védelme csatáknak sok értelme nincs, se nyersanyagot, se technológiát nem találsz.
    Mentés mentés mentés, betöltés :D


    8. Állítólag a fejlesztett felderítő rendszer bugos, akkor elég a sima is?
    Passz
  • Myers
    #1819
    Közben átolvastam az első 1000 hsz-t, 1000-1800-ig még hátra van.

    Van azért egy pár kérdésem, mert nem minden tiszta:
    1. Lehet-e ott idegen bázis, amelyik "országban" már van saját bázisom?

    2. Térdelve pontosabban lő az ember? Valaki azt írta igen, de ez csak 1 ember volt.

    3. Megsérül az emberem. Meggyógyítom fullra és mégis kórházba megy. Ez normális?

    4. Próbáltam átküldeni más bázisom üres hangárjába csapatszállítót, de fel sem kínálta. Ezek szerint csapatszállítót csak a fő bázisról indíthatok? Ez azért érdekes, mert a legtöbben azt tanácsolták, hogy a fő bázison nem kellenek a hangárok. Ezek szerint mégis kell legalább 1, de még egy, ha építeni akarok fejlesztett csapatszállítót.

    5. A miért jó, ha ki lehet rúgni katonát? :) Hiszen egy csomó idő, míg felfejlődik rangban.

    Még csak az 2008 május elején járok.
    6. Ha a földgömböt nézem, és jön egy csomó ufó, akkor némelyikek eltérnek színezetben. Pl sima kör alakúból, van a normál szürke, de valamelyik körül van zöld vagy bordó színezet. Vagy pl a "4 levelű lóhere alakún" :) valamelyiknél pirosak valamelyiknél zöldek a fények. Ez utal valamira a fedélzeten tartózkodókkal kapcsolatban?

    7. A bázisokra védelmi rendszert érdemes építeni egyáltalán, mert elvileg semmit sem ér?

    8. Állítólag a fejlesztett felderítő rendszer bugos, akkor elég a sima is?

    A pénzügyekkel kapcsolatban, idáig nagyjából elvoltam, amikor csak lehetett minden lelőtt ufóhoz kimentem "aratni". Még arra is gondoltam, hogy nem engedem hazarepülni a csapatszállítót egy befejezett küldetés után, hanem egyből repülök a köv. helyszínre, de nem engedte. :)
    Viszont 1. lépésben kénytelen voltam feltornászni a fejpénzt-t lényenként 4k-ról 8 k-ra, mert iszonyatosan megnövekedtek a költségek. 50 tudós, 5 bázis, és gyártani alig szoktam, bár áprilistól kezdve elég sokat gyártok.


  • Myers
    #1818
    Ja tapasztaltam, 2-en is 28 napig voltak kórházban. :(

    Mondjuk én kapásból bman-nel játszom, de ezt a katona felvételt még nem próbáltam.
  • Wanax
    #1817
    Nekem úgy rémlik, hogy az eredeti játékban a katonák nem halnak meg, csak elájulnak és kell nekik pár nap (20-30 :) )a pihenőn és újra mehetnek csatába. Szerintem a Bman-ban van benn, hogy meghalhatnak a katonák.
    A másik, hogy az eredetiben a katonák maguktól jönnek időnként, szintén Bman kell ahhoz hogy te vehess fel embereket (csak katonát).
  • Myers
    #1816
    Kössz.

    Shiwo: Olvastam, de ezek szerint átsiklottam felette. :)
  • Shiwo
    #1815
    majd olvasd át a gyakran feltett kérdéseket, mert erre a kérdésre speciel van válasz benne
  • pointer4
    #1814
    Ebben kicsit más mint az X-Com, csak a fő bázison lehet kutató/fejlesztő műhelyt létrehozni, illetve katonáknak tartózkodni.
    A többi bázis, csak a hangárok miatt van, hogy több hajód lehessen.
    A tudósok, meg mérnökök száma, a fő bázisodon lévő laboroktól függ, azzal tudod növelni, nem vásárolni kell a tudósokat pl.
    Már rég játszottam az alap játékkal, mód nélkül, de ha jól emlékszem havonta kapsz 1-2 katonát, nem venni kell.
  • Myers
    #1813
    Ok, a fejlesztett segélycsomag működik.

    Most egy olyan kérdésem van, hogy az új bázison hogy tudok lakónegyedet csinálni, mert csak hangárt,rakétavédelmet,energiaközpontot meg még valamit enged csinálni, de mást nem.

    A fő bázison legfeljebb 8 emberem lehet?
  • pointer4
    #1812
    "halálékonyak..."
    Ez tetszik
  • Shiwo
    #1811
    valóban, a fejlesztett elsősegélycsomag kell ahhoz, hogy súlyos sebet meggyógyíts... hogy ne haljanak olyan könnyen, arra egy megoldás lehet, a bman mód, amibe belehet állítani, hogy mennyire legyenek halálékonyak..
    hogy mennyibe fog kerülni, azt nem tudom...
  • Myers
    #1810
    Üdv!

    Elkezdtem a játékot és valami csoda!!! Előtörnek a régi X-comos emlékek. :)

    Máris lenne egy kérdésem: ha meglövik az emberemet keletkezhetnek rajta egyszerű sebek, és súlyos sebek (vércseppel jelöli). Arra már rájöttem, hogy az egyszerű kötszerrel az egyszerű sebeket el lehet látni. De a súlyosakat nem tudja.

    Viszont tegnap úgy meglőtték az emberem, hogy elájult. :) Nekiláttam volna az egyszerű kötszerrel. De mikor ráböktem bármely testrészre, azt a figyelmeztetést adta, hogy csak súlyos sebet gyógyíthatok, végülis semmit nem tudtam rajta gyógyítani.

    Közben a tudósok kikutattak egy fejlesztett elsősegélycsomagot. Ezzel lehet, hogy tudnám a súlyos sebeket gyógyítani?

    Ja és ha elájul, akkor néhány kör alatt meghal. Ezzel sem lehet csinálni semmit?

    A másik dolog a pénz: egy ilyen segélycsomag legyártása 40k (munkadíjjal együtt 70k). Minden ilyen sokba fog kerülni?
  • Lammer
    #1809
    sigh...

    (Garoj style eniván?... olyan "buzzkill" amikor magyarazni kell -.-)
  • Kmarha
    #1808
    jó akkor nem csak én ülök órák hosszat, papirral és ceruzával a kezembe és probálom megfejteni a kódkészletét a srácnak :D
  • Shiwo
    #1807
    erm..ez valami sectoid akcentussal van ?

    az elejét még felfogtam :)
  • Lammer
    #1806
    loalzene! josagoZS!
  • gandrus
    #1805
    Nekem tetszik, a zene meg a hangulatot is megalapozza, amíg olvasgatsz. :D
  • Shiwo
    #1804
    kész a faq flashes, update-elt változata, a link ugyanaz, szóval a banner alatti működik, csekkoljátok le
  • Sociopathic
    #1803
    Már lejött, nem tudom mi lehetett a baja, de megoldódott. Köszi a segítséget, minden klappol!
  • Sociopathic
    #1802
    Köszi a gyors választ, viszont megnéznéd a magyarítás linkjét? Nekem valamiért html-ben akarja leszedni, ha meg erőszakoskodok vele, lejön zipben, de azt meg nem engedi megnyitni. (File méret: 0 kb) Köszi!
  • Shiwo
    #1801
    1. játék telepítése, patch 2 felrak (Lvileg az elsőt nem kell, mert a második tartalmazza)

    2. letöltöd a Bman 4.07-es csomagot...ebben benne vannak a javított graf elemek és a hangok is, azt most így nem tom hírtelen, hogy Gandruséban benne vannak-e..

    3. kicsomagolod és bemásolod... ekkor papírforma szerint a játékod angol lesz, de már tartalmazza a bman-t (le is ellenőrizheted, a bmanban több menűpont van, mint az alap játékban

    4. leszeded a magyarítást innen...ez már nem csak a bman rész menüjének a fordítása, amit Gandrus készített, hanem az általam kiegészített ~99%-os magyarítás

    5. kicsomagolod és bemásolod a data könyvtárba, felülírva a régit, ezáltal elvileg magyar lesz az egész

    +1. ha nagyon lassú lenne a küldik alatt, akkor leszeded a true night modot, ami egy exe fájl...ezt bemásolod a játék könyvtárába (nem a datába, hanem az exe mellé) és ezzel indítod el, úgy Lvileg kevésbé szaggat be


    mondjuk ez nem az orosz nyelvű telepítő alapján készült, de elvileg nem kellene ,hogy különbség legyen
    (viszont a gold verzióhoz egy másik magyarítás szükséges)
  • Shiwo
    #1800
    a faq kicsit már nem napra kész, már készül az új, flashes verzió :)

    amúgy feltöltöm a magyaritást meg a megfelelő bmant és linkelem (kb negyed óra, ha minden igaz)
  • Sociopathic
    #1799
    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni, mert már órák óta szívok, és kezdek kicsit elkeseredett lenni. A problémám, hogy haverom most adott egy Ufo: ET CD-t, szeretnék vele játszani, de nem igazán tudok angolul. A játékot haverom angolul játszotta Bman moddal. Na most én is a moddal szeretném játszani, de sehogy se jön össze, hogy magyar is legyen, meg a mod is működjön. Valaki le tudná írni, hogy mik azok a lépések, amiket meg kell tenni, hogy sikerüljön? Én így próbáltam: Játék telepít (orosz telepítős), erre telepít patch #1 (UpdateReleaseTS-v705), majd telepít patch #2 (patch2_EN), majd http://gandrus.netai.net/UfoETHun.html-ról a legalsót (Bman 4.07+alap magyarítás+menü fordítva). Se magyar, se mod. Aztán olvastam http://shiwo.atw.hu/-n a Modolás menüpontot, azt is megcsináltam, majd megint bemásoltam a Bman+alap+menü, de így se sikerült. Mit csinálok rosszul?

    Előre is köszi a segítséget!
  • Shiwo
    #1798
    sokat ne várj, az első résznél is ugyan ez volt...nagy csönd és késés
  • Vipon
    #1797
    Hello!
    Srácok, a második részével mi van, nem nagyon akarják kiadni... legalábbis nem sietnek vele.....:(
    Valaki tud esetleg új infót?
  • Lammer
    #1796
    jajjneeee :(
  • Aurelianus
    #1795
    Gandrus & Shiwo !


    Köszi a Gold magyarítását !!!!!


    Várjuk az
    UFO2:ET -t! :D
  • gandrus
    #1794
    Nem kifejezetten örülök neki, hogy ilyen irányba viszik az eredeti játék stílusát, azonban még nem írnám le. Lehet ez még jó is, annak ellenére, hogy jelenleg nagyon nem úgy néz ki. Majd (talán) meglátjuk.
  • lammaer
    #1793
    Nekem is borult a játék, ha 1nél több épületet akartam eladni.

    Megoldás: épület elad, kilép a földgömbre, majd következő épület elad.

    Igy ment jól. Amúgy mindig kiakadt a játék.
  • lammaer
    #1792
    Ez teljesen off. Gyalázat az XCOM nevet rátenni egy FPSre. XCOM Enforcer is elég volt :)
  • gandrus
    #1791
    Félig off, de mégis csak X-com:

    screenshotok a készülő X-com játékból.
  • gandrus
    #1790
    Szerintem real time fps lesz a harc rész. Ha olyan lesz, akkor hasonló lehet mondjuk a Dungeon Keeperhez, vagy a Battlezone 2-höz. Ettől még lehet jó, de jobban örültem volna egy hagyományos X-comnak.
  • saba30
    #1789
    Sziasztok!

    Mivel szerkesztitek a gold fileit, Én konkrétan a game.sav file-kat szeretném szerkeszteni. az XBigTool ki is tudja szedni, de a visszacsomagolásnál valamit elront.

    köszi.
  • Shiwo
    #1788
    reméljük, hogy csak félreértés történt, és az izometrikus mellett lehet fps-be is váltani, mert valahogy nehezen tudom elképzelni a körökre osztott játékmenetet benne (azt viszont inkább, hogy a sok fps-mániás vérpistike mit fogja szidni szegény játékot, hogy milyen @#$ fps, mert megáll folyton, és a fallout 3-nál is nem nagyon bírták egyesek felfogni, hogy a lövéshez nem elég kijelölni az ellen fejét, nem árt, ha gyúr a lövési pontosságra... nyah mind1, ez van...maximum maradunk az UFO2ET-nél, mint a klasszikus méltóbb utódja...
  • gandrus
    #1787
    Nem tudom, hogy igaz-e, ezt most hallottam először, de Microprose alapítóként, illetve ismerve a munkásságát ez egyáltalán nem hangzik rosszul. :)
  • Papa01 #1786
    Ez az FPS nézet elkerülte figyelmem.. :((
    Az igaz, hogy Sid Meier is készít UFO játékot?
  • gandrus
    #1785
    E hír hallatán nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek... Az remek hír, hogy jön egy új X-com játék, de az az fps nézet baromság sok jót nem sejtet. Na majd meglátjuk.
  • Papa01 #1784
    Egy igazán jó hír! :)

    Bár egy picit OFF... :)