2063
  • Shiwo
    #1583
    passz..sztem nem
  • Shiwo
    #1582
    de ezek is kitudtak fogyni x lövés után, nem ?
  • kollesz
    #1581
    Amennyiben 2 sima radart építek, az erősebb lefedettséget jelent? Vagyis több ufot észlel, ha 2 van? Vagy elég 1 is?
  • kollesz
    #1580
    Az xcom 3-at még nem próbáltam, de az ET után belekóstolok.
  • csokasg
    #1579
    "fejlesztett műhelyt mikor tudok/minek a kikutatásával építeni? mert azt nem látom a tech tree-ben"
  • gandrus
    #1578
    Shiwo-nak példák az X-com harmadik részéből a lőszer nélküli fegyverekre.
  • Lammer
    #1577
    Xcom Apoc -.-
  • kollesz
    #1576
    Ezek milyen képek?
  • gandrus
    #1575


  • gandrus
    #1574
    Bocsi az előző hsz-ben nem jelenítette meg a képeket, mert pcx formátumúak voltak.

    http://gabor555.extra.hu/W41.jpg
    http://gabor555.extra.hu/W42.jpg
  • gandrus
    #1573

  • kollesz
    #1572
    milyen néven keressek rá a mod leírások között? Tehát a játékban mi a fejlesztett radar neve(angolul)?
  • Shiwo
    #1571
    a normálba nem, hogy a modokkal müxik-e azt nem tudom...az újabb modokkal én már nem játszottam..

    ufo:ai -nak csak a demojával játszottam, de nem ragadott meg igazán..
  • Shiwo
    #1570
    tényleg

    úgy látszik régen játszottam vele..nem rémlik olyan távolsági fegyó, amihez ne kellett volna lőszer..
  • csokasg
    #1569
    köszönöm a választ neked is, ill shiwonak is
    egyelőre nem vagyok megszorulva anyagilag, sokkal inkább mérnökileg (20 fő)... le is bontom ma az 1 szem lézer védelmem aztán mehet oda is a műhely
    fejlesztett műhelyt mikor tudok/minek a kikutatásával? mert azt nem látom a tech tree-ben
    van már 3 bázisom aztán nem győzöm a repülőket/repülőkhöz a felszerlést gyártani...
    most amúgy főbázisban 4 hangár van : egyben gyártom a többi bázisba a repülőket... ezért ninncs ott hely, ill ezért kérdem h fejlesztett műhelyet mikor tudok a kolóniákon építeni?
  • Encore
    #1568
    A modokat érdemes szemmel tartani mert anno napról napra fejlődött. Nem tudom hogy az újabbak javítják-e az általad említett hibákat.

    Amúgy nem is tudtam hogy elkészült az Alien Invasion pedig annak idején én nyitottam topicot neki. :D Na majd a hétvége elmúltával megnézem milyen lett.
  • kollesz
    #1567
    A fejlesztett radar működik, vagy nem a normál játékban?
    Ill. valamelyik mod ezt javítja-e?

    Mi a véleményetek az UFO: Alien Invasion-ról?
    http://www.gamershell.com/download_25252.shtml
  • gandrus
    #1566
    Igen, az X-com: Apocalypse az erdeti sorozat harmadik része szintén a Microprose-tól. Egyébként 2003 elején lefordítottam azt is ( X-com: Apocalypse magyarítás ).

    Shiwo!
    A harmadik részben volt több fegyver is, amihez nem kellett lőszer.
  • Encore
    #1565
    Én is abból szedtem össze sok pénzt, hogy eladtam a sok-sok plazma fegyvert.
    A válaszok a kérdéseidre:

    1.) Úgy rémlik bármit eladhatsz, de van amiből jobb ha megtartasz egy keveset.

    2.) Én úgy nyomtam végig, hogy egy bázisom volt, illetve a végefelé építettem mégegyet, de csak azért mert egy bázison csak két vadászgéped lehet plusz a csapatszállító és a végfelé szerintem kevés a két vadász, legalább négy kell, ezért építettem csak emiatt egy bázist. Szóval minimum két bázis kell a végigjátszáshoz szerintem.

    3.) Nem emlékszem.

  • Shiwo
    #1564
    1. elvileg igen
    2. talán igen
    3. asszem nem
  • csokasg
    #1563
    de az 1-ben olyan jó volt h nem kellett lőszer a lézerhez... lehetett ezerrel lőni mindenre:D itt se olyan vészes :)
    ufo cuccokat akkor mind el lehet adni? mert ami ufo páncélból már van 300 felettim többiből is szépen:D
    amúgy mire kikutattam a plazma pisztolyt és puskát, mind2ből 120-140 db volt:DDDD
    felrakom újra a kérdéseket akkor:
    1: lásd feljebb picit :)
    2: elég kb 3 bázis? (attól kérdem aki végigjátszotta már, vagy a vége felé jár)
    3: új bázisba nem tudok küldeni katonákat, fegyvereket? (vagy esetleg úgy h a csapatszállítóba berakom a katonákat felfegyverezve? bár annyi lőszert meg mindent nem tudok rájuk aggatni:D )

    ennyi egyelőre :)
  • Shiwo
    #1562
    hozzászokhattatok volna a lőszer-dologhoz, az x-com 2-3ban sem volt elvileg már olyan fegyver, amihez ne kellett volna töltény..
  • kollesz
    #1561
    A lézerekhez a töltény engem is zavar, de ez van. Talán a plazmákhoz is kell majd lőszer.
  • kollesz
    #1560
    Encore: igen, nagyon hasznosat írtál számomra. Köszi. Nem tudtam, hogy az xcom lehetőség az annyit jelent, hogy kapok egy pár xcom katonát. Azt hittem, hogy valami más újdonságot ad. (Bár a lézer és plazma után itt is sok projekt, és nagyon jók is vlesznek, de én arra gondoltam, hogy valami hasonló mellékprojekteket ad.) Ez a megoldás úgy érzem, tetszeni fog.
  • csokasg
    #1559
    hi!

    most kezdtem el 1 hete a játékot de tényleg nagyon hozza a régi ufo-s hangulatot :) patch2-vel ill gandrus full magyarításával játszom (ezóton is szeretném neki itt megköszönni a munkáját ;) ), fél év telt a gameben és most jött el számomra a pillanat h új bázist alapítsak :D sok töprengés után úgy döntöttem h (min) 3 bázisom lesz majd, az már eléggé lefedi majd a területet de nem is kerül annyira sokba fenntartani.3 elég lesz szerintetek? itt jegyezném meg h visszaolvastam az elmúlt 15 oldalnyi fórumot , és természetesen a faq-ot is tegnap. nagyon-nagyon sok mindenben segített, azonban arra még nem jöttem rá h pl az új bázisra h küldök fegyókat amíg ott nincs (fejlsztett) műhelyem :S vagy ha már van ott csapatszállító akkor oda is jönnek katonák maguktól és lehet küldeni fegyókat is a főbázisból? (modokat nem használok és nem is akarok egyelőre)
    jah amúgy csak most kutatom a plazmát mivel eddig nem fogtam el parancsnokot mivel amikor próbálkoztam akkor mindig csak simát fogtam el mivel nem tudtam h melyik a parancsnok :D pedig egyszer mintha fel is tűnt volna h zöld az egyik vipon de nem kapcsoltam ... gondoltam majd lesz olyan elmeolvasó mint régen és akkor lehet tudni melyiket kell :) pedig tegnapig már 2 alien bázist, 2 terrort ill jónéhány cirkálót is megcsináltam:D de nem baj, mert elvagyok én a lézerfegyókkal:DD legalább az utóbbi hónapban nem kellett semmit se kutatnom és jött be sok pénz így amiből tudtam az új bázist alapítani :)
    ami engem zavar h régi ufo-ban nem kellett lőszer a lézer fegyókhoz, így nem kellett folyamatosan gyártani őket itt meg...
    na megyek is játszani "picit" :)
  • Encore
    #1558
    Nem tudom ki mondta, hogy nincs harmadik része, hogyne lenne. Amit találátl az az, X-com apocalypse. Lehet hogy aki azt mondta hogy nincs harmadik része az a cím miatt keveredett meg, mert az első két részt Ufo néven is szokták emlegetni, míg a harmadikat nem. Egyébként a harmadik is jó, az első kettőhöz viszonyítva gyengébb, de még mindig messze jobb mint a legtöbb hasonmás játék. (Extraterrestrialsnál szerintem nem jobb).
  • Encore
    #1557
    Nem teljesen értem pontosan mire gondolsz az xcom-al kapcsolatban, de én úgy nyomtam, hogy be volt kapcsolva és ki lehetett kutatni xcom dolgokat (taktikákat meg ilyesmik) amiket megkaptak az xcom ügynökök. Ez úgy nézett ki gyakorlatban, hogy ha az első Xcomos dolgot (Xcom installment talán?) kikutatod, akkor onnantól kezdve minden küldetésre megy veled pár xcom katona akiket nem tudsz irányítani (saját hajóval mennek) és külön körmozgásuk van. Ők is az idegenekre vadásznak. Eleinte nagyon bénák több kárt okoztak az embereimnek mint az idegenek (pl: ha láttak egy idegent akkor nem zavarta őket hogy ott áll az idegen mellett két emberem, odadobtak egy-két gránátot). De persze lehet fejleszteni a taktikai skilljüket, páncélzatukat, fegyvereiket, ezek idővel megjelennek a kutatásoknál és ha kikutatod akkor magától működésbe lépnek.

    Hogy érdemes-e bekapcsolni ezt a funkciót? (mellesleg én azt se tudtam hogy ez ki kapcsolható, nekem ott volt mikor feltettem valamelyik modot). Azt mondom mindenképp érdemes bekapcsolva hagyni, először is nosztalgikus élmény a régi Xcom katonákat látni (ugyanaz a kinézet, azt hiszem egyszerűen kivették a régi Xcom játékból, mert még a katonák felbontása is alacsonyabb mint a sajtád katonáidé. Eleinte sok velük a nyűg, meg bénák, de mikor már maxra vannak fejlesztve akkor igencsak hasznosak. Attól is függ milyen nehézségen nyomod, nekem volt a végefelé jópár olyan küldetés, amit nem tudtam volna megcsinálni az axcom ügynökök segítsége nélkül. (persze lehet hogy ha nem kutatod ki őket akkor a játék könnyebbé válik, hogy ne futhass bele ilyen dögnehéz missionokba, amiket egyedül esélytelen megcsinálni.)

    Remélem írtam valami hasznosat. :)
  • kollesz
    #1556
    Itt írtátok, hogy az x comnak nincs 3. része. Én is úgy tudtam. De találtam egy X-Com 3 - Apocalypse nevű játékot ugyanattól a kiadótól. Még nem kezdtem el játszani, de a képek alapján vészesen hasonlít az 1 és a 2-hez. Nem lehet, hogy akkor ez mégis a 3. rész?

    gandrus: most akkor a tieden kívül is lefordították a játékot magyarra?
    Becsülöm a munkád, mert ezért senki nem fizet meg, de mégis sokan nagyon hálásan neked.
  • gandrus
    #1555
    A fejlesztett felderítő rendszer elvileg nem működik, legalábbis az első hivatalos patchben még nem javították ezt, a másodikat meg nem próbáltam.

    A fordítást nagyon szívesen, lassan én is nekiállok végigvinni a játékot vele. :)

    A hobbifordításaimért nem kapok pénzt, nem azért csinálom őket, de részt vettem már több hivatalos fordításban is, azokért kaptam. Ez a fordításom is csak azért nem lehetett hivatalos, mert mire kiderült, hogy le akarják fordíttatni, addigra én már lefordítottam, és közzétettem a fordítást.
  • kollesz
    #1554
    Az előbb elírtam. 4.03-as bmodot raktam fel, amit összerakott shiwo gandrus magyarosításával.

    Miután megtaláltam a modokat, ill. ezt a fórumot, ahol sok okos dolgot találtam, újrakezdem. Kérdésem, hogy az x-com bekapcsolásának csak annyi a jelentősége, hogy ebben a játékban is találkozunk a régi alakokkal, vagy a játékmenetben is fontos szerepet kap ez a funkció? Nyilván teljes e nélkül is a játék, de a látványon kívül ad e valami technológiai, vagy másfajta plussz töltetet?
    Ha nincs semmi technológiai, ... jelentősége,akkor ezt a funkciót kikapcsolva hagyom, és ha elérek addig a pontig, ahol nem lehet semmit felfedezni (a 2 éves holtidőre gondolok),és ott bekapcsolom, dobhat e a játékélményen? Mert ugye azt a sok plussz infot így nem a játék elején kell kikutatni(ami nem visz előbbre, csak élményt nyújt), hanem ad valami élvezetet a közepén is.
    Amennyiben viszont az élményen kívül szerves rész lett a játéknak, akkor érdemes bekapcsolva indítani a játékot.
    Kicsit josszúra sikeredett a hozzászólás, de remélem érthető.
  • kollesz
    #1553
    Sziasztok. Végigolvastam az utsó 5 "oldalt" (a 20ból), és nem találtam választ a kérdésemre.
    A fejlesztett felderítő rendszer(radar) most akkor működik, vagy nem a normál játékban?
    Ill. valamelyik mod ezt javítja-e?
    Vagy inkább ne építsek, mert csak a pénzt és a helyet viszi.

    És köszi gandrus a magyarítást! Te a munkádért kapsz pénzt valahol?
    a bman 4.09-est tettem fel, amit (azt hiszem) shiwo gyúrt össze a magyarítással. Köszi neked is!

    Mi a véleményetek az UFO: Alien Invasion-ról?
    http://www.gamershell.com/download_25252.shtml
    Azt minek csinálták? Kicsit régebben elkezdtem, de nem ütött meg nálam olyan szintet, hogy érdemes legyen játszani. Majd lehet, hogy egyszer.
  • Nagyapi
    #1552
    Stunnolnod kell őket, ehhez fel kell fedezned a stungránátot (pontos nevét nem tudom), azzal dobáld meg őket :)
  • gandrus
    #1551
    Hogy idézzek a Gyik-ból:
    "- Miért nem tudom kikutatni a plazma-technológiát ?

    Hogy kitudd kutatni, elötte elkell fognod pár élő Parancsnokot (Commandert). Ehhez elkell kábítanod őket harc közben."

    Az élő idegenek elfogása nem elég, idegen tárolót is kell építeni (ha jól emlékszem).
  • LMNO
    #1550
    A plazma fegyvereket hogy tudom kifejleszteni? Ott van a listában a pisztoly, gránát stb., de azt írja hogy előbb a plasma technology-t kell, azt meg nem lehet. Vagy el kell kapni ahhoz élve egy alien-t? De az se megy... rájuk dobok 2 olyan nerve gas grenade-et, elterül, de mégse hozzák be élve :S
    És így semmit nem tudok már kifejleszteni
  • Nagyapi
    #1549
    Tehát ha jól értem, a régi *.xscr kiterjesztésű filet felülírom az újjal. Ok, eddig ok, de ha van egy olyan ami nem volt a régiben, azt hogy kell becsatolni? Van valami file, amibe be kell írni a nevét, vagy mi?
    Most a 2-es patchre feltettem a Bman_Ufo_Mo_V4.07-et, ennek van egy easy változata, aminél csak a system.xbg-t kell átírni, és működik is.
    A hard változatánál kellene a modolás.

    A modokat az ufo-scene.com honlapon lehet megtalálni ott is a fórumból és nem a downloads menü alól(Coasty's Bman féle 4.07-es verziójú mod), ha még érdekel valakit, asszem most ez a legfrissebb.
  • Shiwo
    #1548
    Hali!

    Hát szó ami szó a GYIK is elég régi, lehet megváltozott a modolások módszere

    amúgy ha olyan, mint régen, akkor az 5. pont utána mod-fileokkal fellülirod a file-okat, amiket visszamásoltál

    a saveeditor-ról hallottam, de nem tudom, honnan lehetne leszedni
  • Nagyapi
    #1547
    Sziasztok.
    Nem tudom olvassa még valaki ezt a fórumot, elég régi az utolsó hozzászólás.
    Nemrég akadtam rá a játékra, és lenne pár kérdésem.
    A GYIK leírja a módolást, és a kibontás megy is, de utánna hogy kell betenni az új modokat?
    Másik kérdés. Írnak egy saveeditor.xscr nevű fileról. Nem tudna valki egy linket hozzá, ahonnan letölthetem?
  • Shiwo
    #1546
    fú..annó a bman módot javasoltuk, azóta nem tom, hogy van -e még vagy mileyn néven fut tovább a dolog..
  • grayback
    #1545
    Sziasztok!

    Én is megvettem ezt a játékot...és az lenne a kérdésem, hogy milyen modo(kat)t ajánlotok felrakni hozzá?
    (ha lehet, nem szeretném most végigolvani mindaz 1500 hozzászólást)

    Válaszokat előre is köszi!
  • gandrus
    #1544
    Idő hiányában már nem frissítem ezt a fordítást. Szombaton megyek Angliába (dolgozni), és ha lesz időm, akkor az Age of Wonders: Shadow Magic megmaradt pár sorát fejezem be végre.