2063
  • Lammer
    #1623
    nah egy kerdesem lenne skacok!

    Czimbi megvette magyarul eredetibe a jatekot es nem tudjuk megallapitani, hogy melyik verzio illetve, hogy lehet-e moddolni... enivan?
  • kollesz
    #1622
    Nah ma újra feltelepítettem, és újra kezdem játszani. Talán modok nélkül.
  • Shiwo
    #1621
    banner alatt a gyakran feltett kérdések közt keresgélj
  • Cash23
    #1620
    Hello lehet valaki már kérdezte de valahogy nem volt kedvem végig nézni azt a pár hozá szólást :) az lenne a kérdésem mi kell ahoz hogy kitudjam kutatni a fejletmühelyt és kapjak másik hajókat mert csak a vilám van és a menydörgés nevü csapatszálitom pedig találkoztam már csatacirkálóval is.
  • Pogoo
    #1619
    Hello! Én már nyomulok 1 ideje a játékkal,párszor végig is csináltam.
    Viszonylag sok tapasztalatom van,de annál több kérdésem is.
    Pl:a katonák képességeivel kapcsolatban. Én átlagos katonákat hozok ki belőlük(legalább 8 jó képességűt),de ha valaki tud valamilyen instrukciót adni,mit és mennyire érdemes felfejleszteni,azt megköszönném.
    Üdv:Pogoo
  • csokasg
    #1618
    jééé nem is tudtam h feldolgozzák azt is :) mennyit játszottam még vele a 386-osan :D meglesem én is majd holnap sztem:)
  • gandrus
    #1617
    Bocsi, de a King's Bounty demo majd a teljes verzió megjelenése óta nem játszottam mással, így az Ufo-val sem. Majd azért fogok, de a King's Bounty-t nem bírom hanyagolni. :)
  • csokasg
    #1616
    végre megjelentek a csatahajók :) 2009 dec-ben... nem lennének gázosak ha nem sebeznének iyen sokat :D így azt csinálom h amelyik hajómat elkezdi lőni, szinte egyből küldöm is vissza bázisra, addig a többi meg lelövi :D amúgy arra számoltam h az már 3 szintű lesz de sajnos nem... azért így is elég nagy:D
    végre ki tudom kutatni az összes hátralevő dolgot, és gondolom miután legyártottam mindent a nagy hajóhoz akkor indulhatok is a Földre. ha kijátszottam akkor utána majd megnézem milyen modokkal :)
  • csokasg
    #1615
    hogy állsz a játékkal?:)
    én azóta nem játszottam de most kedvet kaptam megint :D
  • gandrus
    #1614
    Még nem tudom, ha már ki tudom kutatni a fejlesztett műhelyt, akkor megnézem nálam milyen.
  • csokasg
    #1613
    az amúgy normális h amíg a kettes patch volt fent és a te régebbi fajta magyarításod addig tudtam építeni fejl. műhelyet a többi bázison, de amióta az új 2es patch-hez készült magyarítás van fent, azóta nem tudok?

    még jó h építettem egyből a másik 2 bázisra 1-1-et :) de most alapítottam egy új bázist és nem tudok rá...
  • gandrus
    #1612
    1.) Nyugi!
    2.) Olvasd el a Gyakran ismátelt kérdéseket!
  • Danzig666
    #1611
    bocsi [email protected]
  • Danzig666
    #1610
    Valaki segítene???? Építek még1 bázist és nem tudok szinte semmilyen fotnos dolgot építeni rá, se lakónegyed, se labor, se kutyafasza. 1 bázissal meg lehetetlen emgcsinálni a játékot!!!! aki tud segíteni: XFIRE: samai777 / msn: [email protected]
  • csokasg
    #1609
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ti melyik löveget használtátok a végén? az akew-et vagy a részecskéset?
    az előbbi ugyan gyengébb viszont gyorsabban tölt újra sokkal és több a lőszer hozzá ...
  • csokasg
    #1608
    köszi szépen :) és még 1* a fáradozást a magyarításért ;)
  • R1200Gs
    #1607
    Így már működik. Köszönöm a segítséget.
  • gandrus
    #1606
    A fordítás már a második patch-hez lett igazítva (ha az újat szedted le), így a 7.0530-as patch nem jó hozzá. A második patch megtalálható itt. A fordításom az angol verzióval kompatibilis, és modokkal nem biztos, hogy kompatibilis (függ attól, hogy a mod mely fileokat használja).
  • R1200Gs
    #1605
    Az a txt file ezt tartalmazza:
    Console started
    UFO:Extraterrestrials game engine v 1.05 - May 31 2007, 22:38:00
    Initializing filesys
    [00:00:00.000] Creating main window
    [00:00:00.021] Switching console to window output
    [00:00:00.021] Loading configuration from data\ufo-et.ini
    [00:00:00.024] Initializing events
    [00:00:00.024] Initializing graphics
    [00:00:00.104] Vertex shader version: 3.0
    [00:00:00.104] Pixel shader version: 3.0
    [00:00:00.170] Antialiasing enabled - Samples: 8, Quality: 2
    [00:00:00.897] HLSL shader 'shaders\atm.fxs' is using technique: TAtmosphere14 (Passes: 1)
    [00:00:00.900] HLSL shader 'shaders\bullet.fxs' is using technique: T0 (Passes: 1)
    [00:00:00.932] HLSL shader 'shaders\earth.fxs' is using technique: TEarth20 (Passes: 1)
    [00:00:00.934] HLSL shader 'shaders\fire.fxs' is using technique: T0 (Passes: 1)
    [00:00:00.968] HLSL shader 'shaders\instancing.fxs' is using technique: TInstancing11 (Passes: 1)
    [00:00:01.014] HLSL shader 'shaders\planet.fxs' is using technique: TEsperanzaStates20 (Passes: 1)
    [00:00:01.064] HLSL shader 'shaders\planetselect.fxs' is using technique: TEsperanzaSelect20 (Passes: 1)
    [00:00:01.073] HLSL shader 'shaders\tree.fxs' is using technique: T0 (Passes: 1)
    [00:00:01.073] Pixel shaders loaded: 1
    [00:00:01.073] Vertex shaders loaded: 1
    [00:00:01.073] Effect shaders loaded: 8
    [00:00:01.074] Switching console to graphic output
    [00:00:01.074] Initializing input
    [00:00:01.229] Initializing scripts
    [00:00:03.781] Version EN-20071001
    [00:00:07.663] Loaded texture set: nodxtc (2)
    [00:00:07.942] Loaded texture set: globe (15)
    [00:00:07.947] Invalid parameter count for method game::CScriptForm.createanimation needed:11 found:12
    [00:00:07.947] createVideoForm2 (gamedialogs.xscr 941:48)
    init (start.xscr 34:25)

    [00:00:07.947] Int values:0
    Float values:2
    String values:0
    Bool values:0
    Object values:2
    List values:1
    Null values:2

    [00:00:07.948] Waiting for sounds to stop playing
    [00:00:08.464] Done waiting for messages.
    [00:00:08.680] scripts done
    [00:00:08.680] Switching console to window output
    [00:00:09.108] graphics done
    [00:00:09.124] input done
    [00:00:09.124] event done
    [00:00:09.129] Exiting with error
  • R1200Gs
    #1604
    Sziasztok!

    Tegnap leszedtem a játékot, 7.0530 javítás van fönt, de ha felrakom a magyarítást, ezt írja ki: crash080711_195173.txt, és nem indúl. Probáltam úgy hogy nem rakom fel a javítást, de úgysem megy. Mi lehet a gond? Ha tudtok segítsetek! Előre is köszönöm.

    Üdv Tibi
  • gandrus
    #1603
    Persze, jó lesz vele. Jó játékot! :)
  • csokasg
    #1602
    hmmm :D akkor letöltöm az új verziót aztán megnézem azzal is :)
    gondolom akkor simán felrakhatom a mostani verzióra
  • gandrus
    #1601
    Ha a második patch-re telepítetted a magyarítást, akkor te az első patch filejaival írtad felül a másodikét. Hibát gondolom nem okoz, csak az első patch van fent neked gyakorlatilag.

    Ugyanis a fordításom nem csak a szövegek filejait tartalmazza, hanem egyéb fileokat is a system.xbg-ből például. A szövegeken nem kellett változtatnom, csak a második patch filejai kerültek a telepítőbe, meg egy ajtónyitó mod sorait illesztettem bele még.
  • csokasg
    #1600
    miket javítottál benne? mert én az eddigi verzióval se vettem észre hibákat pedig a patch2-vel játszom:)
  • gandrus
    #1599
    A második hivatalos patch-hez igazítottam a fordításom. Megtalálható itt: GameHunter, továbbá:
    itt.
  • csokasg
    #1598
    hmm kicsit leült a topic:D
    én se játszottam tegnap... vhogy most nincs kedvem... lehet elvette a sok csatacirkáló a kedvem:D ma is elvoltam magammal inkább ... full buli hangulatom van... csak hát kedd van és nem pesten vagyok:D na mind1
    majd holnap sztem folytatom tényleg :) hadd hulljon a férgese :D
  • csokasg
    #1597
    a 2ben is volt végülis: az a fúró vagy mi a csoda:D igaz nem távolsági volt ,de a legjobb fegyver volt eskü a "rákemberek" ellen :)
  • csokasg
    #1596
    a centaurus projekt is így van magyarul is :) a tech tree az oké, azt tényleg én használom :D amúgy nem nagyon szoktam magyarul tolni a játékokat mert valahogy zavar:D legalábbis furcsa nagyon... hozzászoktam már nagyon ezalatt a kb 15 év alatt h angolul van minden :)
    - a 2es patch-csel simán megy a magyarosítás
    - nem használok semmilyen modot

    shiwo: gondolom a csatahajóra (battleship) gondolsz... hát igen... szép nagy állatok lehetnek... nekem egyelőre bőven elegek a csatacirkálók is :)
  • Shiwo
    #1595
    tudom, a lézer..csak a 3ból nem rémlett, de elhiszem Gandrusnak :)

    akkor csak a kettőben nem volt végtelen lőszeres kütyü..
  • Shiwo
    #1594
    2 ?? lesz amire néha 5 se elég, ha nem a legújabb repülő a legújabb fejlesztésekkel..
  • kollesz
    #1593
    pl:
    centaurus projektet
    tech tree
    a 2es patch-hez illik a magyarosítás? mert nem arra készült?
    használsz modokat?
  • csokasg
    #1592
    a fegyverek nevei magyarul is így vannak ha arra :) na de most megyek feküdni. majd holnap ha felkelek folytatom a játékot, de előbb felnézek ide mint mindig mostanában :)
  • csokasg
    #1591
    mikre gondolsz pl? :)
  • kollesz
    #1590
    csak azért kérdeztem, mert sok angol kifejezést használsz.
  • kollesz
    #1589
    mármint a lézer soha nem fogyott ki.
  • csokasg
    #1588
    nem :) magyarul ha már van hozzá full magyarítás (thx még 1* gandrus-nak érte)

    na toltam megint egy adagot... kikutattam a fejl. műhelyt, fölhúztam egyből mind3 bázisomon egyet... de rájöttem h nem kellett volna mert egybe számolja, nem úgy ahogy én gondoltam h majd a kolóniákon is külön-külön tudok termelni :S bár végülis mind1 mert így egy helyen tudok csak, de ott legalább nagyon gyorsan gyártani, az átszállítási idő meg kevés hál Istennek. sőt így még jobb is mert a főbázisomban lesz plusz hely mert így akkor oda nem rakok műhelyeket... helyette hangárt... mivel elkezdtek jönni a csatacirkálók és 2 repülő rohadtul nem elég egy olyanra ... :( volt amikor 3 jelent meg egyszerre pedig csak easy-n tolom :S még jó hogy sűrűn mentek:DDD
    innentől kezd izgalmas lenni sztem a játék :)
  • kollesz
    #1587
    shiwo: én az xcom 2-vel nem sokat játszottam, de az 1-ben sohan nem fogyott ki a lőszer.
  • kollesz
    #1586
    csokasg angolul nyomod?
  • csokasg
    #1585
    nah közben eljutottam odáig :)
    a centaurus projektet kellett kikutatni... tech treeben azért nem találtam mert nem a szokásos színnel jelölték mint a többi épületet :S pedig a nagy részét átnéztem miket lehet majd építeni a projekten belül de a fejl. műhelyen átsiklottam...
    lényeg h most már mindjárt kikutatom :)

    amúgy sztem elég gáz h miután elkezdtem kikutatni a plazmát, azóta nagyon felgyorsult a fejlődés: ion, akew, eeew fegyók is vannak már de nem rég még volt olyan katonám aki lézerrel rohangált... most rágyúrtam mindenkinél az erőre, így most van 9 db 2 csillagos katonám és 1 db 3 csillagos... mindegyik legalább 60as erővel így most már nem gáz csak nincs időm/mérnököm lőszert gyártani a különböző fegyókhoz... ezért fele hadseregem plazmával megy ami már nem sokat ér, másik fele pedig eeew-vel vagy ionnal attól függ mikor melyikből szerzek lőszert... mert ugye a mérnökök gyártják a repülőket ill hozzájuk a fegyókat... ezért lesz jó h végre tudok majd a kolóniákon is gyártani
    lényeg h pl akew fegyvert még ki se bírtam próbálni így :( na mind1
    megyek tovább játszani :D
  • gandrus
    #1584
    Nem, mert automatikusan, folyamatosan újratöltődnek.