2063
  • pointer4
    #1783
    Azt még nem próbáltam.
  • Shiwo
    #1782
    igen, a gold...a simával nem észleltem ilyet
  • pointer4
    #1781
    Ez melyik a Gold?
    Nekem talán 1x vagy 2 fagyott meg 3 végigjátszás alatt, de inkább a misszió végén a töltésnél akadt ki.
  • Shiwo
    #1780
    nálam is csinált ilyesmit...sőt eladni sem kell, néha elég kijelölni egy épületet... okát nem tudom...megoldás: egyrészt mindig ments előtte...másrészt én úgy vettem észre, ha lassan csinálom a dolgokat (szép komótosan, nem rángatom az egeret, hagyok neki időt lereagálni a dolgokat) és minden egyes építés/eladás után kilépek a bolygónézetbe meg vissza, akkor nem nagyon száll el..
  • leo23
    #1779
    halihó! nekem olyat csinál a gold hogy ha elakarok adni egy épületet akkor hibát észlel és kilép... tud valaki vmit erről?
  • Rafia
    #1778
    ok, kösz
  • Shiwo
    #1777
    jól rémlik, de ebben tudtommal nincs rá mód...mondjuk én nem is szoktam megfutamodni..inkább készítek egy mentést küldi előtt, illetve küldi közben is gyakran mentek
  • Rafia
    #1776
    Sziasztok!

    Nemrég fedeztem fel magamnak a Gold Editiont. Van mód arra, hogy az eszméletlen katonákat felvigyük a hajóra? Taktikai harc közben, menekülés előtt. Úgy rémlik, az eredeti UFO-ban fel lehetett venni a földről embereket...
  • Shiwo
    #1775
    nah, közkincsé teszem az eddig elkészült UFO ET GOLD magyarítást..

    letöltési link:
    http://shiwo.atw.hu/forditasok/ufo_et_gold/system.xbg

    túl sokat nem volt időm tesztelni, szóval ha angol szöveggel vagy helyesírási hibával, elírással találkoztok, azt itt jelezzétek.. nem árt, ha kicsit pontos, részletes leírást adtok róla, hogy hol, mikor találtátok a dolgot, és pontosan mi is a szöveg (elírás, stb)..a legjobb lenne screenshot róla.. kezdtem egy játékot, az elején minden jónak tünt, de még olyan eseteknél nem tudtam ellenőrizni, hogy elkábítnak, bepánikol valaki, átveszik az irányítást feletted, illetve olyan kütyüket, mint a mozgásérzékelő bombák...szóval próbáljatok ki lehetőleg mindent, s ha bibi van, jelezzétek...a fordításért Grandusnak hálálkodjatok, én csak GOLD-kompatibilissé tettem, ill egy kis részem nekem is van a fordításban (de ha Gand nem fordítja le a nagyját, én sem állok neki az aprajának..)
  • Shiwo
    #1774
    tévedtem...az álló anyahajó is benne van a sima játékban..
  • Shiwo
    #1773
    megleshetem...túl sok eltérés nincs benne, mint mondtanm ufopedia-ban van összesen 1 plusz leírás (és több minusz)
  • Shiwo
    #1772
    egészen más jellegű forrás

    a steamet azért emlegettem, mert a #1751 leírást onnan szedtem
  • gandrus
    #1771
    Nehogy félreértsd! Csak a már kész fordításommal akartam kompatibilissé tenni a goldot. Az extra szövegeket eszembe sem jutott lefordítani. Időm se lenne rá. Ha gondolod, akkor megcsinálhatod te is, úgyis tudod, hogy kell. :)
  • pointer4
    #1770
    "beszereztem a goldot"
    Steam-ről, vagy van más forrásod ?
  • Shiwo
    #1769
    jah, még 1 különbség..a geoscape-je nagyobb a goldnak, de mivel nálam a bmanos néha elszáll azzal a címszóval, hogy valami hiányzik neki, lehet a goldossal simán menne...azt mindjárt ki is próbálom...
  • Shiwo
    #1768
    egy kis érdekesség, hogy ufopediaban miben különbözik..

    - a goldban nincsenek benne az eredeti X-COM idegenek, X-COM katonák sem jönnek segíteni, és minden új tárgy úgy lett beállítva, mintha maguktól jöttek volna rá, nem az x-comtól nyúlták volna..valamint a goldtalanban van egy (a leírása alapján) nagyon kemény idegen, ami szintén nincs a goldban benne
    - a goldban van valami nem mozgó anyahajója az idegeneknek
    - én nem tudom, hogy a steamen honnan copták ki a Cyborg Battlearmor-t meg a Hydraulic Suite-ot, de a gold ufopediájában ilyenek nincsenek..ha ki is lehet fejleszeni, egy qva szót nem ejtenek róla, hogy mi is az, mire jó az..közbe megnéztem a hivatalos oldalt, ezekről ott sem tesznek említést, szóval a steamen valakinek élénk volt a fantáziája...

    szó ami szó, a gold több az alapnál de az alap+bmannál kevesebb.. még azt is eltudom képzelni, hogy az álló anyahajó is benne van az általunk fordított bman modban, csak kimaradt az ufopedia-ból (nem az lenne az egyedüli, volt valami, amit én tettem be utólag az ufopedia-ba saját magamtól, mert a játékban csak annyit írt ki, hogy hiányzik a leírása)

  • Shiwo
    #1767
    jahigen, Gandrus, ha gondolod, besegítek a fordításban ...nem tom te elkezted-e már, ha még nem, akkor esetleg az ufopedia-nak esnék neki, ha már elkezted, akkor írd meg, melyik részét nézzem át

  • Shiwo
    #1766
    lál.. beszereztem a goldot, tényleg volt pofájuk kiadni bmanostul...egy az egyben benne van a menüben "BMAN'S EASE OF USE SETTING"

    elvileg 4.07L (light version) néven, szóval szinte egy az egyben az lesz, mint amit mi fordítottunk le..

    Gandrus, ha kell valami file, szólj és küldöm
  • Shiwo
    #1765
    kábítani meg stun grenade-del lehet...
  • Shiwo
    #1764
    12 v 14 fős asszem

    patch a hivatalos oldalon biztos van, hogy jó-e a goldhoz, azt nem tudom... (de szerintem ahhoz nem is kellene, csak beletették a goldba a javításokat..)
  • btomi1980
    #1763
    Hello!

    Most már teljesen össze vagyok kavarodava. Honnan tudom letölteni a Patch2-őt (linket kérek szépen)? Ez működni fog a Gold editionnál? Az indítást már értem.

    Más kérdés:
    Melyik fegyverrel/fegyverekkel lehet elkapni/elkábítani az idegeneket?
    Mekkora a legnagyobb transporter?
  • torma1
    #1762
    Na most már müködik a magyarítás. Pach 2 kell neki. Utánna ne a ufo exe-t indítsátok hanem a Project X exe-t. Azzal elindult és volt magyarítás.
  • gandrus
    #1761
    Kösz! A filet letöltöttem. A héten megcsinálom. A mentéseiddel kapcsolatban pedig: legalább növeli az újrajátszhatóságot. :P
  • Vincentcloud
    #1760
    http://hotfile.com/dl/34227368/c7e9048/system.xbg.html

    Tessék, próbaképpen felraktam a másikhoz való szöveges magyarosítást, de elcseszte, letöröltem, meg hülye módon a mentéseim is :P
  • Lammer
    #1759
    disciples HÁROM?????,,, :OOO

    orosz verzio? :D

    huuuuude betyar modon varom maaaa' :D

    szerk: lol! ok gondolom az... el is felejtettem, hogy lehet itt is topik neki, es van :DDD bena vagyok, sry! :D oke na... egy kicsit lemardtam ^^
  • btomi1980
    #1758
    Hűűű a mindenit, de jó lenne! Vincentcloud töltsed a dolgokat.

    Más kérdés: Melyik fegyverrel/fegyverekkel lehet elkapni/elkábítani az idegeneket? Mekkora a legnagyobb transporter?
  • gandrus
    #1757
    Szia!

    Aki korábban feltöltötte nekem a system.xbg-t a goldból, az egy pár byteos filet töltött fel, így azt hittem, hogy a goldban kitömörítve van benne ez a file. A te képed alapján viszont nem így van. Ha fel tudnád tölteni a system.xbg filet, akkor meg tudom csinálni, hogy magyar legyen a gold is.
  • Vincentcloud
    #1756
    Nekem ezek a fájlok vannak a data könyvtárban, ha megírjátok melyikek kellenek feltöltöm valahova
    http://img168.imageshack.us/img168/4136/ufofile.jpg
  • pointer4
    #1755
  • Shiwo
    #1754
    ha sikerül beszerezni a megfelelő file-okat, akkor lesz hozzá magyarítás
  • btomi1980
    #1753
    Sziasztok!

    A Goldhoz van valami cheat vagy Trainer? Mert, ahogy a magyarosítás sem műxik úgy a cheat sem. :(
  • torma1
    #1752
    Hmm köszi az infót. nekem meg van a Gold de sajna magyarítás nem jó hozzá. Se az alap se a bman féle Mod magyarítás. Tudtok valamit amivel működésbe hozhatom?
  • Shiwo
    #1751
    amúgy elvileg a lista

    New items to research and produce:

    * Proximity Grenades (időzített gránát..benne van a modban)
    * Personal Energetic Shields (személyi energiapajzs...benne van)
    * Jetpacks (hátrakéta...benne van)

    nah, ez a három nincs benne...
    * Autoguided Rocket Launcher with ballistic ammo
    * Cyborg Battlearmor.
    * Hydraulic Suite and many others

    Other New Features

    * Radar map in missons and a combat log (spéci radar és log, modban benne van)
    * Possibility to hire soldiers (felbérelhető katonák..egyike volt első modoknak...)
    * Cooperating UFO swarms on globe (ufo invázió...benne van)
    * Performance optimizations (grafikai tuning..benne van)


    szóval a célkövető rakétán és az új páncélzatokon kívül minden benne van... plusz baromi sok más
  • Shiwo
    #1750
    hát, ahogy a leírását elnéztük, lényegében egy alapjáték, melybe beletettek pár modot...én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy nem a mod alapján bővítették az alapgémet, hanem a modkészítők hozzájárulását megszerezve egy az egybe betették... aki bman moddal játsza az alapot, az lényegébe semmiről nem marad le, ami a goldban extra
  • torma1
    #1749
    A Gold miben másabb mint az alap? Nem csak mert alapban benne van a Mod is?
  • gandrus
    #1748
    Illetve, akkor a goldból, ha valaki meg tudná osztani a resourcebundle.dat és az ufopaedia.dat filet, az lenne a legegyszerűbb.
  • gandrus
    #1747
    Úgy néz ki, hogy a goldban már kicsomagolt állapotban van a system.xbg, ami kicsit megbonyolítja a dolgokat, de semmi gond, megoldom. :)
  • l-toro
    #1746
    a gold magyaritasa engem is erdekelne!
  • Shiwo
    #1745
    még jó, hogy egyszerre írtunk :)

  • gandrus
    #1744
    Ha megosztod a system.xbg filet, akkor megcsinálom.