60024
  • Gudott
    #56497
    SWTOR Life Day 2016 and Five Year Anniversary Guide (link)

    "PSA - Companions can NOT be targeted with the normal Snowball bomb BUT CAN be targeted with the Cannon!" és igen, mielőtt valaki kérdezné, most nem lehet már/még megvenni a cartel Marketről ( faceroll :D)

    "PSA Successfull snow ball grants 20 command points...."

    Rakghoul event Corellián

    Magyarul hamarosan várható ( ma v holnap) összefoglaló

  • Kaputelephant
    #56496
    Maintenance CoolDown
    Jesszus mit találtam, még visszaszámlálója is van.
  • Kaputelephant
    #56495
    DvL Server Track Jó pofa és sok meló lehet vele.
  • Kaputelephant
    #56494
    De törve nem :)
    Server összevonások? Volt róla szó? Bakker, már egy ideje érzem, hogy itt lenne már az ideje. Feldobná a lendületet minden szempontból, WZ/FP/OPS...Nem szégyen lopni Blizzard ötletet ami jó és bevált. Én csak hajrázni tudok eme ötlet láttán.
  • Gudott
    #56493
    Megkésve bár, de törve nem :D
    Karbantartás, Update 5.0.1, decemberi eventek és developer stream infók.

    A Life day és 5. évfordulós event leírása kedd/szerda magasságában várható magyarul, bár sok új dologra nem kell számítani. akciós stronghold, hógolyók, a már ismert dekók ,pár újdonság.. de lehet, hogy tévedek
  • Kaputelephant
    #56492
    Eljövendő tárgyak
    Senya Holo Trainer + Celebration Jawa az 5. születésnap alkalmából + gondolom a szokásos dekorok. Life Day cuccok is jönnek. 13-án élesedik az event is.

    ui: Festive Tauntaun kihagyhatatlan.
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.12.11. 16:30:47
  • gunji
    #56491
    A crafting trainertől ugye rating 220-nál jobb modokhoz nem kapunk receptet?
    GTN-en láttam grade 10-es sliced techet ezres packokban, ugye csak én vagyok annyira béna, hogy exploit/bot nélkül nem éri meg nekem másfél hét alatt ennyit kifarmolni és eladni 680 kredites egységáron? :P
    A tuk'ata companiont próbálta valaki?
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2016.12.10. 22:03:20
  • Kaputelephant
    #56490
    Akkor nem csak én érzékeltem, mintha szebb és gyorsabb lenne. Akkor FPS esés sincs már. Grat BW! Élvezhetőbb a gameplay, sokkal most számomra.

    Érdekesség: Elkezdtem egy alt-al a kotfe-t, Senya régi modeljét szerintem kukázták. Az új van élesítve már az előző kiegre is.
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.12.08. 12:18:01
  • PiszkosFred
    #56489
    A bolygok betoltesi ideje is kevesebb lett, legalabbis en ugy erzem (merni nem mertem le).
  • Pacho
    #56488
    Nem baj, mert úgy látszik, hogy CM boostokkal lehet exploitolni a rendszert ha ügyes vagy - stackolható a boost:

    Leírás itt
  • Shion
    #56487
    Igen, bővítették az animációk és arckifejezések variációin, valamint a grafikai motoron tuningoltak. Sok helyen nekem 3-szor gyorsabban fut a játék, mint régebben. Elég régóta ráfért már ez a tuning a játékra, furcsálom is, hogy előre nem harangozták be, csak utólag mondták, hogy ja a grafikán is tuningoltunk o.O
  • Gudott
    #56486
    A Harbinger kapott egy elhanyagolható 10-12 órás rollback-et.
    Ez már lassan az a szint, hogy direkt csinálják, mert ilyen szintű balfaszkodásra épeszű magyarázat nincs....
  • Kaputelephant
    #56485
    "Hey everyone,

    As many of you have noticed since yesterday’s downtime, Heroic Missions are now repeatable instead of having a weekly lockout. While this is a bug and we are going to fix it with 5.0.1 next week, we don’t consider this an exploit. Thanks for those that have sent their reports of the issue, and enjoy your plethora of Heroics!

    -Tait"

    Weekly Heroic Bug
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.12.06. 19:09:41
  • Kaputelephant
    #56484
    Valami fura 5.0 óta a Jedimen...Kicsit dolgoztak a grafikán? A köpeny lóg jobbra-balra, életszagúbb lett. Futás közben sem olyan, mint ha henger lenne berakva, hogy fenntartsa a szövetet.
  • Pacho
    #56483
    Ez szerintem azért van, mert a játékot dedikáltan nem HC játéksoknak készítik, viszont, hogy jól megértsd a fontos részleteket HC játékosnak kell lenned.
    Már nincs külön aim, strenght, vagy cunning, hanem mastery, hogy mindenki megértse és ne fals cuccokban rohangáljon.(Pl. a strengthre gyúró vanguardok, akik azt hitték, hogy attól nagyobbat üt a stockstrike - merthogy az melee ability).
    Már nincs expertise se, ne kavarja össze az embereket a pvp stat.
    Minden stance passzív skill, nehogy a tankok dps stanceben legyenek vagy fordítva.
    Meg még ezer példa.

    De amúgy casual játékos legyen a talpán aki pontosan kiszámolja, hogy mennyi alacrity stack kell pvp-re egy sentinelnek (pláne ranked pvp-re), vagy milyen augmentek egy guardian tanknak Ops-ra, esetleg van-e és ha igen mennyi a hard cap a masterynél, és milyen relicecet használj.
    A játék nem ad semmi támpontot arról, hogy működik a bolster - ez mind a rejtély kategória - a lelkesebb matekosok számolgatják és posztolgatják, nézd meg pl. ITT.
    Az, hogy a shield/absorb milyen összefüggésekben mit jelent pláne. Meg, hogy vonatkozik-e a defense rating minden támadástípusra. stb. stb. stb.

    Lehet mondani azt, hogy elkényelmesedtünk, de ha egy kicsit jobban összeszednék magukat a fejlesztők és legalább az irány világosan látható lenne, akkor jobb lenne a helyzet.
  • oz
    #56482
    A TLDR nemzedéknek rövid tutorial videók/ingame spotok kellenek. Harsányak, feszesek, egyszerűek. Több szintű, első szinten a nagyon alapok, játék mechanikák, csak a legfontosabb dolgok. Aztán ha akar, mehet feljebb karakter specifikusan.
    Egyébként természetesen magamon is látom a változást, alig várom, hogy kijöjjön guide a karakteremhez, ami megmondja, hogy mire cuccoljak, mi az ideális stat elosztás, milyen augmenteket gyártsak, ilyesmi. Nincs időm és kedvem méricskélni, excel táblában elemezni.
  • PiszkosFred
    #56481
    Nyilvan nem olvasasrol beszeltem, mert irott tutorial van (ingame is es a neten is, utobbi eseteben kivalo guidek vannak, minden mmohoz, tucatnyi megkozelitesben) de az 99%-ban szart sem er, ha nem olvassa el az egyszeri uj jatekos.

    Ezert is irtam peldanak azt, amit.
  • Shion
    #56480
    Erről jut eszembe, a Final Fantasy XIV MMO-ban is van Class tutorial 15-ös szinttől kezdődően. Ha megcsinálta az ember, akkor mehetett csak valódi csapatolásra csak. Szerintem ez lenne a módja, mert legalább rákényszerít mindenkit, hogy az alapfeladatokat legalább megtanulja. A rutinos játékos úgyis megcsinálja 10 perc alatt az egész tutorial-t, nem a világ. Az újoncoknak meg lenne lehetőség és kötelezettség beletanulni a class feladatába.

    SWTOR-ban is örök visszatérő gond, hogy a szintezés (level 1-től 70-ig) nagyon könnyű, a Story Flashpoint-ok is nagyon könnyűek, aztán jön a Hard (Flashpoint, Uprising, Operation) és jön a sírás, mert kiderül, hogy mégsem ismerik annyira a karakterüket a játékosok, mint hitték. Tegnap is elmentünk HM Ops-ra és volt meglepődés. Azt hiszem megint az alapoktól, szájbarágósan újrakezdem az Ops építést, aminek alapja a karakterek megtanulása. Ha ez megvan, majd utána jöhet a gear, de az már szinte másodlagos probléma :)

    Jut eszembe, guild társsal ketten a Story Uprising-ot simán végigtoltuk 10 perc alatt egy-egy 50-es companion-al (jó-jó, mindketten full 224-es gearben voltunk). Ami szomorú volt, hogy sok esetben gyorsabban haladtunk, mintha 4 játékos lett volna a csapatban. Egyszóval, itt megint előjött a "newbie" játékosok problémaköre, másrészt nagyon könnyű a Story Uprising. Hard Flashpoint-ok viszont megint olyan kemények, mint anno régen 3.0-ban, ami kihívás és jó dolog :)
  • Although
    #56479
    Tutorial? Minek nem olvassák el. Így van ebbe nőttek bele. Mennyire durva, pár napja egy fallout modnál jöttem rá, ahogy olvastam a hozzászólásokat. Egyik kérte, hogy legyen valami elnyomni a párbeszédeket. A srác büszke volt a kis írt modjára. Erre nem gondolt. visszakérdezett az 2-3 másodperc sok míg lemegy? Hát ja. Nem jó felé rohanunk az biztos.
  • PiszkosFred
    #56478
    Sajnos mar nem csak a fejlett nyugat turelmetlen, hanem a balkan es a vadkelet is :) Ha masban nem, ebben utolertuk oket. Munkahelyen, szabadidos programokba es netes kozossegekben egyarant megfigyelheto, hogy majdnem mindenki rohan, majdnem mindenkinek azonnal kell valami, tegnapra. Mert az ido penz, a penzbol meg sosincs eleg.

    A legtobb mmonal az a gond, hogy nincs tutorial, nincs felkeszitve a jatekos arra, hogy mi (lesz) a szerepe, es azt hogyan kellene megoldania. A "mi" generacionk hiaba nott fel gugli es jutyub nelkul, szotarazgatva, kockasfuzetbe jegyzetelve, egymastol tippeket kerve ket sor kozott a hetvegen, ez ma mar maximum nosztalgiazni/sztorizgatni jo. A vilag megvaltozott, felgyorsult, es ez nem feltetlen a mostani generacio, a mostani jatekosok hibaja. Ok egyszeruen ebbe nottek bele, ezt ismerik, ebben elnek, nekik ez a sztenderd. Nem akarom felmenteni a segghulye jatekosokat, mert nem lehet, de azert nagyon sok esetben a fejlesztok hibaja az, hogy bedobjak a melyvizbe a jatekosokat, elj tul ahogy tudsz. Bizonyos jatekoknal ez nem is lenne baj, hogy a jatek megismerese is egyfajta szorakozas (en speci midnig is szerettem megismerni, magamtol felfedezni a dolgokat), de egy kozossegi jatekban, egy mmoban, ahol rajtad kivul minimum 3 ember is "sziv" a felkeszuletlenseged miatt (vegyunk egy dungeont peldanak), na itt mar mas a helyzet. Szerintem.

    Ezert is kellene valami kis tutorial, amelyben azok is megertenek, hogy mit kell(ene) tenniuk, akik csak par napja kezdtek bele egy adott mmoba. Mint megoldas vagy otlet boven eleg lenne a WoWba a Draenorral megerkezett "training grounds", amelyet muszaj volt teljesitened, ha menni akartal herociba. Nem volt egy nagy kihivas egyik fokozat sem, de ott legalabb nagyjabol megismerted, hogy mit is kell(ene) tenned majd kesobb, es nem a dungeon kozepi anyazas utan rajonni tankkent, hogy "jee, szoval akkor a taunt az egy jo dolog, hasznaljam?".

    Mindezek mellett persze a vilag osszes tutorialja vagy segitsege sem eleg a "nagykepu es mindent telibe szaro" okosoknak, azoktol siman csak az ignore funkcio ment meg :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.12.05. 09:37:33
  • Shion
    #56477
    Kezdő játékosok addig lesznek, amíg még él egy MMO. Tehát nem ezzel van a gond, hogy vannak, hanem inkább azzal, hogy manapság a (főleg a nyugati fejlett világ országaiban élők) emberek mindent akarnak és azonnal. Ezért ha valaki elkezd játszani egy új MMO-val, amit egyáltalán nem ismer, nem akar 1-2 hónapig kis szinten végigjárni minden bolygót és közben megismerni a játékmechanikát, hanem azonnal max szinten akar lenni és azonnal játszani akar a többi, régi veterán játékossal. Azt hiszik sokan, hogy beloggolnak egy új játékba és 1 hét alatt azonnal max szinten és max gearben lesz a karakterük és majd jól leiskolázzák a veteránokat. Hogy ezen a naivak mekkorát tévednek, te jó ég :))) 11 éve MMO-zok napi rendszerességgel, sok ezer óra és 3 tucat MMO van már a hátam mögött, de ezen fajta naivitáson és nagyképűségen még mindig elképedek :)))

    Ha normális az emberke, akkor azért szoktam mindenkinek segíteni, akár group chaten, de még fleet-en a general chat-en is.

    Kérdés: level 70-en a Planetary Mission-öket próbálta már valaki?

    Én eleinte nem foglalkoztam a Planetary Mission-ökkel, de vasárnap a barátom elmagyarázta a lényegét, hogyan lehet megszerezni belőle bolygónként a +450 Command Point-ot. Na azóta így csinálom a Heroic 2 küldetéseket :)))

    Még van 1 homályos folt a Planetary Mission-ökkel kapcsolatosan: ugyebár Daily küldetésenként adja az adott bolygókat be, de a Heroic 2 küldetések mögötte hetiek. Akkor most ez hogyan passzol egymáshoz? Ha én mondjuk megcsinálom kedd este Alderaan-t, akkor szerdán már hiába ajánlja fel megint Alderaan-t, azt már úgysem tudom újra megcsinálni, nem?
  • Kaputelephant
    #56476
    Flashpoint. Level 70-es karakter...a másik 2 tag kilépett...majd egy Caps Lock-os üzenet a Group chaten: "Hogy a F, jutok ki?" Ezért érzem feleslegesnek itt és a WoW-nál is, hogy kezdő játékosok egyből lvl xy-ról induljanak...
  • Kaputelephant
    #56475
    Egyet értek. Még a Companion sem rossz, de az is bugos most jelen állapotban. Ha megkapja a player a HoloCall-t és use-olja akkor vagy bekerül a Companion listába, vagy nem. Hál' isten az összes karimnak bekerült...csak a main-emnél buggolt be.
  • PiszkosFred
    #56474
    Nem is figyeltem, viszont kaptam - szamomra - eloszor tetszo mountot rewardkent a DvL-bol :) Az eddigi rewardok, talan szinten mostani walkert leszamitva olyan "nesze semmi, fogd meg jol" jelleguek voltak. Ez Victor's Trailblaizer most tetszik.
  • Kaputelephant
    #56473
    LvD Achievementek resetelődtek. Azt hittem, hogy megint lehet nyomni...
  • Gudott
    #56472
    valószínűleg GSF, mivel viszonylag jól farmolható
  • bekasybalazs
    #56471
    Aktiváltam a pref linket amikor kellett, azóta most logoltam be először...kidobta, hogy preffered player vagyok, mert közben lejárt a 7 nap sub. Az új kieget megint megkaptam...
    Utoljára szerkesztette: bekasybalazs, 2016.12.02. 21:32:32
  • Pacho
    #56470
    GC100
  • Gepo
    #56469
    Mi? Valaki már elérte a lvl 100-at? Azt hogyan? Linket plz! :)
  • Pacho
    #56468
    Úgy néz ki a weekly cap kb. 350 ezer GC pont. Legalábbis a srác aki ma délután elérte a rank 100-at a Galactic Commandban azt posztolta, hogy onnantól már nem kapott pontokat.
  • Gepo
    #56467
    Én már végignyomtam light side-os döntésekkel (majd hétvégén jön a dark side-os) és mint lentebb már írtam, szerintem sokkal jobb lett mint a KOTFE fejezetek (történetben és gameplayben is).
    Utoljára szerkesztette: Gepo, 2016.12.02. 09:14:54
  • Kaputelephant
    #56466
    Eyy, a mostoha Commendation a Fleetes megmaradt :D AZt az egyet nem vették ki. Még nincs meg a kieg, így még nem tudtam belevágni, de elsőre, a fenti interface panelnél jó ötlet volt gazdálkodni a hellyel + ahogy látom, karakter kreálásnál ugyan az a szitu mint a tokenesnél, egyyből Advanced classt kell választani, de ettől függetlenül lvl 10-ig alapvetően base class-el lehet rohangálni.

    Valaki lenyomta/nyomja épp a story-t? Minőségileg milyen lett?
  • Gepo
    #56465
    Eddig még nem esett semmi értelmes, bár még csak lvl 15 vagyok. De elég gyorsan lehet szintet lépni, főleg, ha a felesleges cuccokat beváltod xp-re. Legalább egy hónapra sztem érdemes előfizetni, főleg, ha a történet is érdekel egy kicsit, mivel ez sokkal jobb lett szerintem, mint a KOTFE. Plusz ha veterán nehézségen csinálod, akkor még kihívás is van benne rendesen. Mondjuk tegnap lenyomtuk mind az 5 új Uprisingot veteránon wipe nélkül 224-es gearbe, hát abban semmi kihívás nem volt és egyben rohadt unalmas is. Szóval az a része a kiegnek nem egy nagy eresztés.
  • Kaputelephant
    #56464
    Szépen átrendezték a fleet-et + ahogy látom a PvP részlegnél, megjelentek a Mastery kristályok.
  • Pacho
    #56463
    Valakinek valamilyen tapasztalata esetleg már van a Galactic Command systemmel? (A fórumokat olvasgatva még nem győztem meg magam, hogy előfizessek az új contentre:)
  • oz
    #56462
    Az MMO stílus gyakorlatilag halott, alig fejlesztenek új játékot, kevés az új megjelenő cím. Azt, hogy egy nagyvolumenű MMO-t titokban fejlesztene bárki, kizártnak tartom. Rengeteg ember, rengeteg erőforrás (az SWTOR az egyik legdrágább fejlesztett játék a történelemben, 200 millió dollár felett volt a költség) szükséges, amit a nagy kiadók nem szoktak mostanában beválllani MMO területen (még a Blizzard is leállt a next gen mmo fejlesztésével).
    Azt sem tudom elképzelni, hogy az EP6 után játszódó MMO szóba jöhetne. Iszonyúan alá vágna a Disney terveinek, hiszen teljesen szinkronban kellene tartani a történetet a - még meg sem jelent - filmekkel. Plussz nem lehetne teli a világ fénykardot lóbáló embertömeggel, mert az nem az az éra. Ezért jó az Old Republic világa, mert nem kell figyelembe venni semmit, bármi megtörténhet benne.
    Az egész csak kacsa, az internet hírterjedésének és hír erősödésének példája. Valaki vágyakozva leír valamit a fórumon, azt 1-2 blog leírja tényként, aztán máris kézpénznek veszik sokan, kereszthivatkoznak egymásra. Persze konkrét forrás nem tud senki megnevezni.
  • gunji
    #56461
    Ilyen nálam is elő-előfordulgat, azt hittem, hogy csak a saját tré-s szolgáltatóm jóvoltából. Harc közben nem túl jó dolog, de T7 szerencsére általában megoldja egyedül :)
  • Pacho
    #56460
    A kliens nekem is kifagyott többször is kilogoláskor.
    A Knightok és Warriorok nagyon brutálisak lettek az új buffokkal:)
    Amúgy a "direkt építik le" dologgal nem értek egyet abszolút, ha le akarnák építeni a játékot, akkor nem tolnának bele új kontentet, hanem hagynák, hogy szépen csendben kimúljon. Egy ilyen kieg is rengeteg pénzbe kerül, amit ki kell termelni.
    Viszont nem tudom miért nekem egy hete olyan durva lagspike-ok vannak a játékban (néha 7-9 secre megáll, 40000ms pinggel) hogy az valami elképesztően rontja a játékélményt. Ez csak nekem van, vagy más is tapasztal ilyet?
    Utoljára szerkesztette: Pacho, 2016.11.30. 09:06:27
  • gunji
    #56459
    S még egy harmadikat: nektek működik rendesen a kliens? Nekem megint elkezdett a kilépésbe belefagyogatni, ha közvetlenül egy karakterből lépek ki (nem a karakterválasztóból).
    Amúgy a flotta-chaten páran beszélgettek, hogy az ilyen (gyengébb) kiegekkel a fejlesztők direkt 'építik le' a játékot, mert kevés az új játékos. Meg folyik egy új hasonló mmo fejlesztése, ami az EP6 utáni időkben játszódna. (Hogy aztán mennyire igaz, azt passzolnám, de a szövegkörnyezetből nem úgy tűnt, hogy kamu lenne, inkább pár csalódott játékos beszélgetése.)
  • gunji
    #56458
    A gear előnézetet még nem javították :(
    Nem figyeltem a korábbi infókat, hogy szó volt-e arról, hogy a korábbi commendationökért kapható modok ára függeni függ a ratingüktől: egy lvl10/rating38 csak 150 credit, lvl38/rating94 már 1000 credit, az új lvl65/rating210-es modok ára meg 2500 credit. Ez utóbbi statja jobb zölden, mint a lila 208-é, ami rendesen betesz megint a craftolásnak.
    Ja és Bounty Contract hét kezdődött.
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2016.11.29. 20:41:43