60024
  • Pacho
    #56337
    A múltkor valamelyik fórumozó kiszámolta, hogy 1180 CC-t lehet összeszedni az achivement unlockokból.

    A 60-as token nem számít bele a legendary statusba.
  • PiszkosFred
    #56336
    A bosst azt hiszem nem adja meg, volt anno ebbol kavaras (mindenki krealt egy 60-ast, de aztan abbahagyta azonnal, torolte, tokent visszakapta mert nem volt 61-es, aztan ujabb class, stb), de talan javitottak.
    Achievementert kapsz CC-t, de elenyeszo, egy fodrasz sem jon ki belole.
  • Plata
    #56335
    Adnak de nem sokat.Sokkal többet kapsz ha raksz telódra sw tor appot.
  • sztar007
    #56334
    Valaki meg tudja mondani hogy prefered státuszban is adnak cartel coint bizonyos achievmentek? Illetve hogy ha benyomom a 60-as boostot egy classra azt beleszámítja a legendary státuszba?
  • gunji
    #56333
    Értem, köszi.
    Ilumra csak a Gree event miatt mentem az új karakterrel (még csak Taris közepén jár történetileg), meg jól adnak ott xp-t is. Csak lvl50-en és 42-es gearben kicsit húzósabb volt a Tonvarr boss (Captain Jaako), amikor közbespawnolnak még páran xD
  • Gudott
    #56332
    Oricon még a Hutt karteles kieghez tartozik, a Dread Master száll lezárása.
    Persze hogy adja az XP-t, de szintet nem fogsz lépni.

    Megvolt korábban az a mount?
    Ha saját karakternél volt, akkor annak ott kell lenni a mount almenüben ( nyomj egy "P"-t azt hiszem az hozza fel az ability menüt, ahol a mount/pet almenü is ott van)
    Ha másik karakternél volt meg, akkor bekerül ugyan a collectionbe, de egy egyszeri árat kell fizetni, és után az összes serveren lévő összes karakter megkapja a mountot.
  • sztar007
    #56331
    Hmm adja az xp-t 55 felett is :D Most az Oriconra vezetett az nem tudom melyk kieghez tartozik. Viszont ez a collection menü érdekes mert nem tudom kivenni onnan a mountom. Valaki tudja hogy tudnám?
  • Gudott
    #56330
    Ilumon már nincs boolster, mivel már nincs rá szükség, a mobok kb50-es szintűek, és kb 50-es szint is kell a Crystall Ball/Dark Ice küldetéslánc elkezdéséhez. (amit automatikusan megkapsz, amint végeztél Corellián, de a hajó terminálról is elérhető)

    Nem, akik Alliance alertből jönnek nem igazán tesznek hozzá a storyhoz, csak egy egy npc/companion tesz rá utalásokat, ha éppen sikeresen magadhoz láncoltad őket :)

    más:
    Nem bírtam ki és belenéztem a datamineolt PTS infókba, saccperkb egész jónak tűnik a story, de ami a fő, hogy találtam pár meglepő helyszínt az Uprising küldetések között ( Rakata Prime, Makeb, hogy csak kettőt említsek)

    Ja és ha valaki várná vissza a hiányzó társait, az kezdjen inkább barátkozni az Odessenen lévő locatorral....
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.10.31. 16:47:04
  • gunji
    #56329
    Ha megy az angol, érdemes a redditen is nézelődni néha, igaz, ott vannak spoileres bejegyzések is.
    Találtam egy bővebb összehasonlítást az f2p/pref/sub közötti különbségekről: https://www.reddit.com/r/swtor/wiki/f2p.

    Kaputelephant: köszi, s akkor nincs is hatással a hátralevő fejezetekre, hogy választok-e valakit?
  • Kaputelephant
    #56328
    Persze, befejezheted bármikor, nem tűnnek el.

    szatr007: Ha most előfizetsz, minden tartalmat megkapsz igen, és meg is marad. Elég szopó lenne, ha előfizetsz, megkapod a kieget majd miután lejárt elveszik :) Ez egy új metódus, amit bevezettek: külön kieget már nem kell venni, elég előfizetni 1x és minden addigi tartalom a tiéd.
  • sztar007
    #56327
    szóval ha most előfizetek nem csak arra a hónapra kapom meg az eddig megjelent tartalmakat hanem megmarad?
  • gunji
    #56326
    Kicsit láma kérdés - spoilermentesen:
    A KOTFE-s karakterrel a 9. fejezet után hagytam abba.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Alliance sidequestet azóta nem csináltam, azaz nem szereztem vissza/újabb companiont. A kérdés az, hogy a sidequestek meddig végezhetők, pl, ha most végigmennék a maradék 10-16. fejezeten, sidequestet azután is lehetne csinálni? Vagy a 10. fejezet előtt kellene összeszedni a meglevő companionokat?
  • gunji
    #56325
    Ha jól értem, s megvan a Rise of the Hutt Cartel kiegészítő, akkor 55-ös szint.
    Azt hiszem 2014 végén jött ki a Shadow of Revan kiegészítő, ebben emelték 60-ra. (Ezt is külön meg kellett venni emlékeim szerint, de járt hozzá a RotHC ingyen, ha az még nem volt meg).
    Egy évvel ezelőtt adták ki a Knights of the Fallen Empire-t, ebben emelték 65-re a max szintet. Itt váltottak havi egy történet megjelenésére, ahol már nem kellett külön fizetni a tartalomért, hanem csak elő kellett fizetni egy hónapra (s akkor megkaptunk minden korábbi tartalmat, ami az előfizetés után meg is marad).

    Tehát, ha a Huttok óta nem játszottál, akkor 55-ös szintű lehetsz legfeljebb. Ha most előfizetsz egy hónapra, akkor megkapsz mindent, ami azóta megjelent és ami az előfizetés lejártáig meg fog jelenni, s azt nem is veszik már el (mármint az új történeti szálakat).

    Kérem, javítsátok ki, ha valamit rosszul írtam, thx :)
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2016.10.31. 11:48:49
  • sztar007
    #56324
    Nekem mint preferred játékosnak hanyas szint lehet a maximum és mi elérhető mert nem találtam erre normális leírást a neten.
  • PiszkosFred
    #56323
    Azon "rohogok" (ertsd, sirok), hogy folyamatosan konyorgott mindenki a deveknek, hogy legyen mar valami kibszott group kontent is, ne csak kotor 3 meg szolo kazuar cucc. Most kellene nekik megint szolni, hogy baszki, oke, hogy most mar az is group kontentet fog nyomni, aki nem akart, mert muszaj - de nem pont erre gondolt a kozosseg :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.10.30. 23:06:36
  • gunji
    #56322
    Bocs, ha már volt valahol: Ilumon már nincs bolster? 50-es karival mentem, s nem skálázta át (bár így se volt nehéz, csak többet kellett püfölni, mint lvl65-ön :D)
  • Gudott
    #56321
    PvP-z, hogy craftolhass :D
    édes istenem, ez vagy nagyon bejön, vagy földebáll az egész. Bárhogy is történjen, a popcorn legyen bekészítve a fórumok olvasásához...
  • Pacho
    #56320
    Developer tracker:

    Let’s talk about how you get access to craft these items.
    Gear: You will earn the schematics to craft gear from their respective Command Crates. Ex: You will get schematics to craft tier 1 gear inside of tier 1 Command Crates. These schematics will require materials earned from Conquests in order to craft them.
    Mods: You will earn the schematics to craft mods through either reverse engineering the mod, PvP, or looting the schematic from an Operation boss. These schematics will require materials earned from Operations or PvP in order to craft them.
  • Gudott
    #56319
    Ezeket nagyjából sejteni lehetett.
    viszont szerintem alap lvl70-es tervrajnak lennie kell, a totál RNG-re nem lehet alapozni, kell egy kiszámítható fejlődési görbe a crafthoz....
  • Pacho
    #56318
    Kijöttek az első crafting infok is.
    A craftolt itemeken nem lesz setbonus.
    Nem lesznek kivehető modok sem benne.
    És a crafting schematics-ok a Galactic Command crate-ből fognak majd esni, hogy milyen schematics esik (milyen szintű) azt a Galactic Command szintje fogja meghatározni.

    Szóval a lényeg, hogy
    - a f2p/preferred playerek még craftolni sem fognak tudni ilyen itemeket (kevéssé valószínű, hogy egy-egy ilen schematics 350k-tól olcsóbb lesz a gtn-en.)
    - elképszető grind kell már majd ahhoz is, hogy saját magának craftolni tudjon az ember.
    Utoljára szerkesztette: Pacho, 2016.10.30. 18:08:19
  • sztar007
    #56317
    A galactic starfightert még anno próbáltam de nem értem hogy nevezhetik kiegészítőnek mikor kb 3 battlegroundből áll az egész, azóta lehet bővítették de jah, 2-3 óránál tovább nem igen foglalja el az embert.
  • Gudott
    #56316
    Annyi, hogy az Eternal Empire története le lesz most zárva, ha jönnek is ki új fejezetek, azok már másra fognak fókuszálni.
    Illetve annyi, hogy az Uprising küldetések csak csapatban lesznek játszhatóak, itt várható folyamatos bővülés havonta.

    Illetve amióta sztar007 abbahagyta, kijött a Galactic Star Fighter is, ami egész jó kis szimulátor féleség (nyilván kis túlzással)
  • Shion
    #56315
    Hutt kiegészítő az legelső volt sok éve már, azóta kijött a Shadow of Revan 2 új bolygóval, pár Flashpoint-al és 2 új Ops. Majd utána jött a Knights of the Fallen Empire, ami újabb bolygókat hozott be és átálltak főleg történet mesélésre és havi előfizetés favorizálására. Értsd, megpróbálnak minden hónapban kihozni új tartalmat, hogy megérje előfizetni. Ez annyira nem sikerült, de a történet mesélés szál mellett folyamatosan változik a játék. Most december 2-án jön az új kiegészítő, a Knights of Eternal Throne, amiben a meglévő 16 Chapter történet mellé újabb 9 érkezik és majd havonta jönnek megint újabbak. Ezen kívül megint rengeteg változás lesz, jön a akció orientált Flashpoint, az Uprising, a régi tokenes rendszert kiváltja a Galactic Command Center, pvp gear megszűnésre kerül, stb.

    A kérdés az, hogy neked anno mi tetszett a játékban? Ha a történet, akkor azóta sok minden jött. Ha Operation, az sajnos 2 éve nem változott, várhatóan csak 2017 év folyamán fognak újra csapat tartalmat adni a játékba. Anno nem tudom láttad-e, van már Guild Hajó, egész jó Decoration és Achievement rendszer, a zseniális Legacy (több karaktered használhatja ugyanazt) rendszerről nem is beszélvén. Van heti Conquest (bolygófoglalás) guildek között, illetőleg most jön a Dark vs Light event, ami a jó és rossz irányultságú karakterek harcát fogja adni. Szerintem amióta te játszottál, nagyon sok minden változott. Nekem kicsit nehéz összefoglalni, mert 4 éve folyamatosan vagyok és folyamatában éltem meg a változásokat.
    Utoljára szerkesztette: Shion, 2016.10.30. 06:49:17
  • sztar007
    #56314
    Sziasztok, régóta nem játszottam már anno aszem a Rise of the Cartel Huttnál hagytam abba és érdekelne mennyit változott a játék? Jó vagy rossz irányba inkább? Az end game megfogja a játékost? 50-ig élveztem a szintezést de a cartel huttos szál meg a területek valamiért nem fogott meg. Az end game se tudott megtartani. Azért azóta eltelt egy kis idő, remélem megéri visszanézni.
  • gunji
    #56313
    A creditkivonás előtt azért szívesen megnéznék egy statisztikát a játékostársadalom anyagi helyzetéről, s esetleg vásárlási szokásairól, akár összesítve, akár szerverenként külön-külön.
    A commendation rendszer szvsz azért is volt jó, mert az a játékban elért teljesítmény jutalmazta, s nem volt elég villantani egy kártyát. Most ez is eléggé megváltozik.
  • Pacho
    #56312
    A játékosbázis egy része már régóta sír, hogy nagyon inflálódnak a kreditek, és valahogy a fórumozók között megegyezés alakult ki, hogy erre a legjobb megoldás a "credit sink". (Nem mintha az infláció így működne, szóval sok sikert nem jósolok ennek a próbálkozásnak.)

    Amúgy csak félve kérdezem meg: a nagy kombinálásban mintha tényleg elfelejtették volna a fleet commendationt?:D
  • Pacho
    #56311
    Elvileg a mod vendorok megmaradnak de már kreditért fognak cuccokat árulni.
  • Kaputelephant
    #56310
    Gyakorlatilag most úgy érzem, hogy azt csinálják, mint amit anno WoD idején a Blizzard, goldosítanak/credti. Anno majd' minden cuccot kivettek és a gold lett a fő "token", de idővel valahogy mégis visszajöttek a Valorok is:) Kit tudja, lehet itt beválik. Hiszen új tokent még nem jelentettek be + ha átváltanak creditre, akkor szerintem most ez lesz akkor a fő alap mindenhez. És megint mondom, várjuk ki a végét, mielőtt 200. alkalommal is elkezditek temetni, hisz még nincs is élesben + ki tudja miket változtathatnak még megjelenésig.
  • MarkBlade
    #56309
    Lehet készítik a következő sw jàtékot és most építik le a közösséget hozzà elöbb..
  • gunji
    #56308
    @Shion #56292: Egyelőre nem terveztem belépni sehova, mert először a karaktereket szerettem volna befejezni, s ki tudja meddig maradok (sokáig nem, úgy tűnik :(, meg ha már egyszer kiléptem valahonnan, nem tartom szerencsésnek visszakunyerálni magam. Ha meg a szóló marad, akkor lehet, hogy jobb, ha a class storyt viszem tovább.

    @Pacho #56306: Megszüntetik a commendation kristályokat is? Atyaég... és ilyen pocsék árfolyamon? Margiiit?
    De mi lesz helyette, mi lesz a mod vendorokkal, mi lesz a modokkal? Miért kell szétverni egy jó játékot? Patchről patchre egyre rosszabb minden. EA/BW ehhez tényleg nagyon ért. :(
    A következő - gondolom - az lesz, hogy mindenki lvl60-ról indul, s a korábbi bolygókat mind kiveszik... xD
  • PiszkosFred
    #56307
    Mas nem marad, hagyj meg 2 misi ertekben/erteku mennyiseget, a tobbiert vegyel valamit, barmit amit el tudsz adni, inkabb, mint menjen a levesbe :)
  • Pacho
    #56306
    A jelenlegi tokenek átváltásai a következők lesznek november 29-én:

    1 Warzone Commendation = 50 Credits
    1 Common Crystal = 500 credits
    1 Glowing Crystal = 1,000 credits
    1 Radiant Crystal = 1,500 credits

    Egy karakter max. 2 millió kreditet kaphat az átváltásokból....

    Kérdés, hogy most az egyik karakteremnél van 71 ezer wz commendation azzal vajon mit csináljak.....
  • Pacho
    #56305
    Egy dolgot javítanék ki: a f2p/preffered mostani korlátozások megmaradnak:
    - tehát a heti 5 warzone (immár reward nélkül)
    - és nem mehetnek OPS-t (eddig se mehettek csak passal, de most már nem lesz pass).
    Utoljára szerkesztette: Pacho, 2016.10.28. 12:02:58
  • Shion
    #56304
    Egy másik példa is eszembe jutott: Everquest 2 játék 2004 óta megy, minden novemberben jön éves nagy kiegészítő hozzá, amit meg kell venni 6-8 ezer forintért, ha játszani szeretnél vele. Itt úgy oldották meg a F2P játékosokat, hogy aki nem vette meg a kiegészítőt, azok mindig egy évvel később kapják meg ingyen.
    - Tehát aki megvásárolta a legutolsó kiegészítőt, az aktuális játéktartalommal játszhat, a többiek 1 évvel levannak maradva folyamatosan.
    - Plusz ha nem vagy előfizető, akkor ott is olyan erős korlátozások vannak, mint SWTOR-ban.

    Tehát EQ2-ben dupla szívás van, mert ott nem kapod meg a kiegészítőt azzal, hogy egy hónapra előfizetsz, csak a többi f2p korlátzos tűnik el az előfizetés időtartama alatt. Ha ingyen akarod a kiegészítőt, akkor várnod kell 1 évet rá.

    A fentiek alapján nem is annyira vészes az SWTOR f2p rendszere, nem? :)
  • Shion
    #56303
    Szerintem te valamit nagyon félreértesz.
    - amit eddig megvásároltál CC-ért, vagyis valódi pénzt fizettél érte, azok mindaddig megmaradnak neked, ameddig ez a játék létezik. Soha nem fogják elvenni tőled, mert akkor jogi pereskedés lehetne belőle, azt meg amerikában nagyon komolyan veszik és nem szeretnének ebbe beleszaladni.
    - ha F2P vagy Prefered vagy, eleve az új kiegészítőben nem tudsz 65-ről 70-re fejlődni, mindaddig, amíg nem fizetsz elő legalább egy hónapot
    - ha előfizető vagy, mindenhez hozzáférsz ugyebár
    - ha lejár az 1 hónap előfizetésed, akkor visszamész Prefered státuszba, az addig megszerzett gear-t tudod használni, de Galactic Command Center-ből megszerezhető újabb set bónuszos gear-t nem tudsz szerezni azon egyszerű oknál fogva, hogy a F2P/Prefered játékosok egyáltalán nem férnek hozzá a Galactic Command Center-hez. Így sem Galactic Xp nem jön nekik, nem lesz Galactic szintlépés és ebből jövő Galactic láda (amelyben a set bónusz gear is van), nem játszhatnak az Uprising-al.
    - ami marad a F2P/Prefered játékosoknak: az eddigi játéktartalom, flashpoint-ok, kraftolható end-gear (set bónusz nélkül), Dark vs Light event. Mivel Operation pass is törlésre kerül, lehet hogy ezek után tolhatják az Ops-ot is.

    Szóval a felállás a régi, az előfizetők korlátozások nélkül játszhatnak, a Prefered-ek pedig nem mindenhez férnek hozzá. Valamit valamiért. Ha nagyon zavar a korlátozás, fizess elő minden hónapban.

    Én régi motoros MMO játékos vagyok, amikor 11 éve elkezdtem MMO-val játszani, nem létezett f2p rendszer sehol. Ha előfizettem a játékra, akkor játszhattam. Ha nem fizettem, akkor nem játszhattam. Ilyen pepita (fekete-fehér) egyszerű volt az ügy. Mivel nem szeretem a korlátozásokat és általában egy adott hónapban csak 1 MMO-val játszom, ezért nem vág a földhöz a havi 3-4 ezer forint és kifizetem az előfizetést és hagyjanak békén ezzel az f2p korlátozásokkal.
  • Kaputelephant
    #56302
    Tehát a lényeg: "Preferred players have ZERO incentive to actually PLAY anything at level 70" Ez egy chat szöveg volt, de a lényeget összefoglalja. Endgame tartalom miatt lesz szopó a Pref, de minden marad azaz unlockok is.
  • Kaputelephant
    #56301
    Passokat, ha Kotetig nem használjátok fel CC-t visszaadják.
  • Kaputelephant
    #56300
    23:00-kor ismét dev stream: Twitch SWTOR
    Uprisingről lesz szó.
    Másrészt: Kétlem, hogy a collection unlock-ok/ companion (treek/HK)/ Armor stb amiket meg lehet vásárolni azokat törölnék. erről nem volt szó. Max, hogy most a Sub az Prémiumra változott, de arról semmi szót nem ejtettek, hogy csak f2p lesz és Pref nem (ha jól emlékszem). Összességében csak a passokat törölték el, unlock-ok maradnak, így azokat nem teljesen értem miért kell ide belekeverni. "Minden" marad a régiben. Nem volt felesleges unlockokra stb...költeni creditet vagy CC-t.

    A support részhez pedig csak annyit tennék hozzá, hogy ez egy MMO. Itt elég necces lenne csak úgy eldobni.
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.10.27. 22:54:41
  • Plata
    #56299
    Az piskóta,de nekem originen eredeti EA játékaimnak a mentéseit törölték,mert megszűnt a magyar nyelv és a magyar feliratos vagy magyar nyelvű játékommal mikor játszani akartam,indításnál kiírta hogy választhatok angol német vagy spanyol nyelvet,és kezdhetem a játékot újra,mert a mentéseimet törölte.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.10.27. 21:25:56
  • Nomad90Hun
    #56298
    Na és mennyi kedved lenne tolni miután 5.0 kijött, belépsz és látod hogy pápá a cuccaidnak, treek-nek stb....

    Mert az én értelmezésemben most fogják kitörlik a preferred státuszt ahogy van és minden preferredet visszab****** f2p szintre, armorokat meg cuccokat talán meghagyják, de hogy az unlockoknak meg az esetleges extra kari slotoknak búcsút mondthatsz / unk az fix. Igen persze jönni fognak mások csak az idő, és az ilyen ragequiterek meg fogják 1 gombnyomással delete from disk és csá... A fórumoknak se fog jót tenni a ragequiterek özöne, és ha még törölgetik is őket, az meg a másik lesz ami kiakasztja majd az embereket. Persze erre EA/BW páros még mindig röhöghet 1 jót a markába és mondhatja majd, hogy "köszi az éppen elindított / megújított előfizukat, ésatöbbit srácok de akkor most becsukjuk a kapukat jó volt veletek", és sajnos vannak olyan *****, hogy meg is lépjék ezt ha arra kerül a sor.... Tessék csak emlékezni eddig jópár EA játékra, ahol 1-ik napról a másikra fogták, és pápá support, stb, csak hogy párat említsek: C&C részek és a fejlesztőcsapatuk, Crysis 2, Dragon Age, Mass Effect 3, stb...
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2016.10.27. 20:22:56