60024
  • Plata
    #56297
    Nekem 20 karislotom van preferedként.
    CC-ből vettem,plusz aszinte minden faj CC-ből,treek account szinten CC-ből,minden unlock CC-ből,táska bővítés.Satubbi.
  • PiszkosFred
    #56296
    Nem tudom olyan szempontbol nezni, amelyet nem ismerek. :) Ha a tenyeket nezem, akkor megszoptatok nagyon, ez teny. Ezt nem is vitattam. En arra probaltam csak ramutatni, hogy mindig van utanpotlasa a jateknak, ezert nincs felsz a fejlesztokben, barmit megtehetnek - es meg is tesznek. Ha te abbahagyod, jon helyetted mas. Ha en nem jatszok vele tobbet, akkor jon helyettem mas. Ha az egesz SG topik torli az accountjat, akkor is jonnek helyettunk masok. Pont ez a baj, hogy van utanpotlas. Es pont ez teszi feleslegesse a rage quitet, mert a fejlesztok ebbol nem fognak erteni vagy tapasztalni semmit, hiszen az ujonnan csatlakozo retegbol meglesz a penzuk. Megint.
  • Nomad90Hun
    #56295
    Ok. Ezt most nézd picit objektíven is meg a másik fél szemszögéből is (pl. enyémből), aki nem kevés CC-t és pénzt beleölt pl az acc szintű unify colors és egyéb unlockok-ba, meg ilyen olyan CC-s armorokat / fegyvereket / kristályokat megvett (ha mázlista / okos / ügyes akkor GTN-ről olcsóér (nekem szinte az összes ilyen)), plusz az unlock költségek ami ugye szintén CC, és akkor még azt nem is számoltam, hogy időről időre ugye előfizetget az illető, hogy megkapja a kiegeket, és akkor most jön BW/EA páros és 1 huszárvágással azt mondja, hogy "ok ezeket mind feloldogattad magadnak, de akkor most búcsúzzál el tőlük, mi meg köszönjük a sok zöldhasút, ja és ha az új kántentben részt akarnál venni akkor legyél szíves előfizetgetni megint".

    Szerinted...?
  • Plata
    #56294
    Legion jelenleg minden patch után egyre izgalmasabb lesz.
  • Kaputelephant
    #56293
    Valóban megcsappant kissé a játékos szám. Progenitoron pár guildben jelen vagyok és jelenleg mindegyiknél az alap koncepció, hogy elmentek egy kis szünetre 5.0-ig. Persze valakiknél közrejátszik egy kis Legion is :)
  • Shion
    #56292
    Guild társaid nem segítenek Heroic 2-ben?

    Én például tegnap másfél órán át toltam a Heroic 2-ket, egy barátom kiskariját húztuk és jött velünk még 1 másik barát is, így hárman voltunk. Sőt, még HM Fp-ben is voltam 1-2 kört, itt szintén DvL miatt segítettem (meg is lett neki a Legend). Pedig a tegnapi napom elég rövid volt, mivel edzésre mentem az este.

    Ahogy én észrevettem, az emberek nagyon elkényelmesedtek.
    - Vagy egyetlen egy bolygóra (pl. Tatooine) koncentrálnak és arra toboroznak össze 4 embert pár óra alatt, hogy aztán 15 perc alatt leüssék és fúdesokcredit jött elégedett vigyorral feküdjenek le aludni.
    - Vagy olyanok, mint én, hogy nem várnak senkire órákon át, inkább letolják szólóban.

    Én azért favorizálom a szólózást, mert valóban kevesebb credit jön (összességében -30% a nagy átlag, mivel nincs minden küldetésnek bónusza, ami csapatolás esetén megsokszorozódna), de mire összejönne a 4 ember, addig én több bolygót is végigcsinálok 10-20-30 küldetéssel. Na most 8 küldetés +30%-al ad több creditet vagy 30 küldetés -30%-al? Na ugye.

    Viszont ha guildemen belül szeretne valaki H2-zni és nem kell órákat várnom senkire, akkor gondolkodás nélkül viszem magammal és 3-4 óra alatt level 7-ről 50 felé lehet szintezni.

    Így én azt javaslom neked, hogy guilden belül próbálj társakat találni, de ha nincs senki, akkor ne várj és csináld bátran szólóban a Heroic 2-ket. Nem kell attól félni, hogy elfogynak a heti limit miatt, mivel 65 darab Heroic 2 küldetés van, így ezeket mind végigcsinálod, az bizony nem 1-2 óra (ha átlag 10 perc egy küldetés, akkor az 650 perc, vagyis 11 óra). Én néha 2-3 karival is megcsinálom őket, ebből farmolok creditet a guild fejlesztésre, decoration / mount / cosmetic gear vásárlásra.

    Xp boost: jelenleg teljesen felesleges használni +25%-ot adó XP boost-ot, mivel november 28-ig mindenki kap +200%-ot. Ne bánkódj, hogy lejárt a boost-od, mivel +25% nélkül is nagyon gyorsan fejlődik a karakter! :)
    Utoljára szerkesztette: Shion, 2016.10.27. 09:00:49
  • gunji
    #56291
    Valóban, mindig lesz elegendő új játékos ahhoz, hogy azok a kimutatások jól mutassanak. Közben pedig már harmadik napja próbálok találni pár embert egy heroic körre (új karaktert szeretnék 45-ről 65-re húzni), mert vagy annyira üresek a bolygók (Nar Shaadán késő este 10 ember?), vagy mindenki egyedül csinálja. Aztán fél óra után megunom, s vagy elmegyek egyedül én is (ami nem hoz annyira jól), vagy átmegyek másik játékba (pl. STO). De az se nagyon nyerő, mert ott meg idegbajt kapok, hogy lemaradtam az ingyen T6 hajóról és egyéb cuccokról. Lost-lost.
    A CC-ért történő előfizetést jó ötletnek tartom. Nem ismerem a cég bevételi adatait, de nem vagyok meggyőződve, hogy ne növekedne tőle az előfizetői szám és/vagy a bevétel. Azon persze lehetne vitatkozni, hogy a GTN-en ez eladható legyen-e, vagy mi legyen a korábban megtakarított CC-vel. De talán egy átgondolt modellt érdemes lenne kipróbálni (pl. egy rövidebb előfizetési időszakok (heti, hétvégi) bevezetésével). A cég a bevételt növelhetné a CM-en árult cuccok mennyiségének növelésével is (többféle ruha, kristály, fegyver, stb.), persze ahhoz meg nem eléggé ferengik.
    Közben lefutott a maradék egy óra is az XP boosteremből, így megy fuccsba a napi játékidő :(

    #56261: Hálásan köszönöm. Pedig milyen jó kis trekes nevű sithem lehetett volna :D
  • PiszkosFred
    #56290
    Elkepzelheto, hogy preferredkent ez az altalanos erzes es velekedes, amelyet te megfogalmaztal. Nem tudom. De az teny, hogy ha annyi forintom lenne, ahanyszor olvastam ezt a fajta kommentet barmelyik random swtor kozossegi feluleten "hát ennek itt a vége... Na és szerintem sokan lesznek így, hogy beintenek BW/EA párosnak... ", en magam vennem meg a BW-t kilora, aranyaron szamolva. :)

    Annyiszor temettek mar a jatekot a sok faszsag miatt, amelyet az elmult 4-5 evben csinaltak a sracok, es valahogy midnig van egy uj becsatlakozo reteg, akik viszont eltartjak a jatekot, es az eves kimutatasokon meg ott virit az a temerdek millio dollaros bevetel. Pont emiatt, valamilyen szinten teljesen szabadon azt csinalhatnak a fejlesztok es ugy baszhatnak ki a pref/f2p jatekosokkal, ahogy akarnak, lesz utanpotlas valoszinuleg most is.

    Megegyszer, nem tudom, hogy mennyire lesz szar a helyzet, csak a kommenteiteket veszem alapul (en spec csak subkent vagyok hajlando jatszani ezzel, ruhellem a korlatozasokat es a felugro "vedd meg baszki ha hasznalni akarod" jellegu megoldasokat). A kontent es gameplay valtozasokat meg evek ota nem ertem, de kazuarkent en lenyomom a sztorit, megnezem az endgame reszt amennyire lehetseges, keritek valami jo kis skint (statokat mar leszarom egy ideje, ugyis kuka par honapon belul), aztan ennyi. Vagy megnezem egy alttal vagy tipli egy idore mashova/jatekba.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.10.25. 18:56:15
  • Pacho
    #56289
    Ja, majd amikor majd februárban beszakad az előfizetői létszám, akkor majd áprilisban akár be is dobhatják ezeket a weekly passokat:)
  • Kaputelephant
    #56288
    "We recognize that players are interested in something similar to the Weekly Passes which would offer non-subscribers access to Galactic Command. We are exploring possible options and I will pass on updates as soon as we have them."
    Tehát, elhamarkodni nem kell semmit, hiszen még csak tervek vannak. Érdemes várni az élesedésig és utána levonni konklúziókat.
  • Nomad90Hun
    #56287
    Én gondolkoztam, hogy visszatérjek (eddíg a hdd-men porosodott a game feltelepítve), de a változtatásokat olvasva végleg ennyi volt nekem swtor-t illetően, annó nem kevés cc-m ment a különböző unlockokra, van 1 csomó cuccom a collections-ben, stb, és akkor most jön a "nesze neked semmi fogd meg jol" hozzááálás, ezekkel a cuccokkal azért jól elvoltam preferredként is, hát ennek itt a vége... Na és szerintem sokan lesznek így, hogy beintenek BW/EA párosnak...
  • Pacho
    #56286
    Egyébként úgy tűnik tényleg arra számítanak, hogy az eddigi preferredek előfizetők lesznek. Máskülönben nem fognak komolyabb gearhez jutni lvl 70-en.
    Csak egyébként ehhez egy nagyon fontos dolog még szükségeltetik: az endgame content. Komolyan kétlem, hogy azok a raiederek akik lenyomták pl. lvl 50-en, lvl55-ön, lvl60-on és lvl65-ön az EV/KP/EC triót majd nekiállnak lvl70-en is, csak azért hogy legyen a 224-es helyett 248-as gearjük. El nem tudom képzelni, hogy ez sikeres modell lehet. Vagy egy casual játékos legrindelje még 100-szor (karakterenként) ugyanazt a 2011-es flashpointot. Vagy egy pvp-s akinek amúgy hányingere van a classbalance-tól egész délután tolja a teljesen random arénákat.
    Persze még nem tudjuk ez az Uprising mint takar, de szerintem kb. ugyanolyan lesz mint a Star Fortress csak nem 2 hanem 4 nehézségi fokon.
  • Kaputelephant
    #56285
    Ezek szerint a Preffered + F2P közt már annyi különbség sem lesz, mint amennyi most van? Nem 3, hanem 2-re redukálták az account típust?!
  • Plata
    #56284
    Hát én szerintem jegelem a játékot,gondolom úgyis koppanni fognak a végén és visszaváltanak normálisba,már ha tudnak.
    Addig meg van még jó pár hónap WoW előfizetésem,meg STO-ban is jön új Season plusz Winter event és egyebek,meg lehet hogy EVE-be is visszamegyek,bár ott újra kell kezdenem,mert régi accom már elfelejtettem.
  • PiszkosFred
    #56283
    Oh, azt hittem komolyabb valtozas allt be, mint sem atneveztek a subot premiumra :)
  • Gudott
    #56282
    van a premium player ( előfizeő) és van a sima player ( f2p, prefered)
    A lvl70-en kezdőd Galactic Commandból a sima playerek ki vannak zárva jelen állás szerint.
  • PiszkosFred
    #56281
    Azert van kulonbseg a troll es a Btk. 335.§ Onkenyuralmi jelkep hasznalatara vonatkozo passzusa kozott :) Elobbiert ban, utobbier akar elzaras is adhato.

    Ami a jatekot illeti, a sok dulfy info es stream kozott arrol nem volt szo, hogy mik lesznek az uj statuszok a mostani sub, pref es f2p helyett? Nem nagyon kovettem most az osszefoglalokat, gondoltam rakerdezek. (mert nemely valtoztatast azert mas megvilagitasba helyezne ez...)
  • Kaputelephant
    #56280
    Látom nem csak itt, de a WoW Forómun is tolja az öreg trollolo. Pár helyre beszivárgott. Hozzák a chemotox-ot.
  • Gudott
    #56278
    kedves troll barátunk jelentve van a modkerben, itt senki se reagáljon rá, nehogy a takarítás során esetleg értelmes hsz is elvesszen
  • Gudott
    #56277
    Az igazi kérdés, hogy mikor kapcsolnak pánik üzemmódba. Mert azt szerintem ők sem gondolták komolyan, hogy az eddigi weekly passokat használok ezentúl mind előfizetők lesznek....
  • Pacho
    #56274
    Közben szivárogtattak még egy kis infot:
    a warzone commendationok Bound to playererk lesznek a holnapi peccsel. Akinek tele van a legacy store-ja velük, az még ma ossza szét, különben így járt.
    Minden eddigi kristályt mint fizetőeszközt kivezetnek november 29-én, a legvalószínűbb, hogy creditté konvertálják át.
  • Plata
    #56272
    De így szerintem rengeteg játékost vesztenek.
  • Gudott
    #56271
    elijeszteni a prefred játékosokat(akik nagy része azért az új tartalom miatt hébe-hóba előfizet) a legnagyobb faszság.
    Lehet megunták, hogy a guildek felvásárolták az ops/warzone/fp passokat és így segítették a prefered gulld tagokat ( ez nagyon elterjedt gyakorlat volt eddig)
  • Pacho
    #56270
    Erős a gyanúm, hogy a korlátozás megmarad majd. Az indoklás is annyi, hogy a pass segítségével részt vehetne Operation-on, de nem kapna geart, így úgy módosítjuk, hogy ne is vehessen részt.
    Mert a végén még craftolt gearben menne be a szemét kis rohadék, és akkor leszarná a lootot a GC-ből.
    Amúgy ezzel a húzással is bekaphatja az EA, először kivették a CM-ből múlt hét csütörtökön (vagy pénteken) majd ma közlik, hogy "ja kitöröljük az egészet", és hogy holnaptól mindegyik BoL lesz.

    Azért kíváncsi vagyok, hogy pl. a guildek vaultjában tárolt passok kinek a legacy-jához lesznek kötve, ha ma pont nem logol be az arra jogosult szétosztani.

    Szerk:
    Eric Musco meg is válaszolta közben:
    A preferredek bekaphatják
    Utoljára szerkesztette: Pacho, 2016.10.24. 18:44:10
  • Plata
    #56269
    CC-t tényleg egyszerűbb venni.
    Azt tudok kártyával is meg KP-val is.
    Ciki de a kártyám jó WoW előfizetésre meg WoW kiegre,de Sw ToR előfizura nem.
    Így most WoW megy,mivel az elfogadja a kártyám.
  • Gudott
    #56268
    kivezetik a weekly passokat (link)

    Na most ha van egy csepp eszük, akkor a unraked PvP-t és a Story mode Opsokat korlátozás mentessé teszik, plusz a sima arcade space küldetéseket, így növelve az ebd-gameben részt vevő játékosok számát.
    És aki szeretne nem előfizetőként a Galactic Command részese lenni, az CC-ért vehet majd pass-t ( itt szerintem jó lenne, ha nem lehetne feltenni a GTN-ra őket)
    (ne feledjük CC-t sok helyen jóval könnyebb venni, mint előfizetést)

    Ha ezek megvalósulnának, akkor jó irányba léphetne elő a játék.
  • bekasybalazs
    #56267
    Igen, én is belefutottam már ebbe. :) hát nem tudom, ugye refer linkeltem KOTFE kezdéskor és kieg végéig az összes chaptert megkaptam mikor bejöttek, mintha előfizető lettem volna...az a történet fekete pontja, hogy még Így sem töltöttem el a játékban túl sok időt, hogy egy forintomba nem került... :(
    Nem tudom egyszerűen hol a hiba. Imádom a Star Wars minden egyes mozzanatát, filmeket, regényeket, könyveket, utalásokat meg mindent ami vele kapcsolatos...az MMO is közel áll hozzám a WoW miatt. De egyszerűen nem tud lekötni...még a chaptereket sem toltam végig, a 10-esnél asszem, az Anarchy in Paradisenál vagyok és semmi nem mozgat affelé, hogy letoljam még az új kieg előtt.
  • Kaputelephant
    #56266
    Valszeg ott a hiba, hogy nem telt el 90 nap a korábbi előfizetésem óta. Anno úgy néz ki ezt is javították.
  • Plata
    #56265
    Közben haza tudtam ugrani és dulfyn megtaláltam a linket,nekem működött.
  • Plata
    #56264
    Dulfys linket merre keressem?
    Csak keressek rá referre?
    Ha hazaérek este megpróbálon én is.
    De mobilról nem vacakolok vele.
    Különben is itt az isten háta mögött irtó szar a mobilnet.
  • bekasybalazs
    #56263
    Én most aktiváltam be a refer linkemet egy Dulfyssal, nálad lesz a hiba, valszeg még nem járt le az idő az előzőhöz képest. A KOTFE-t megkaptam anno refer linkes aktiválással...valszeg most nem lesz ilyen szerencsém, de próba szerencse. :)
  • Kaputelephant
    #56262
    MI a tetves...akartam egy Refer Linket használni, de nem engedi. Se Dulfy/ToR Comm/Fashion, semelyik. This referral already exists. Mingy elszállok. Shae byebye
  • PiszkosFred
    #56261
    Este megneztem, 20 karakter lehet maximum a nev hossza.
  • PiszkosFred
    #56260
    Lehet azota valtozott, de nevben a 4.x frissitestol kezdve elvileg csak egy darab "spacet" lehet hasznalni, a tobbit muszaj kotojel, aposztrof, stb. felhasznalasaval megoldani, mint regen.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.10.20. 18:18:24
  • gunji
    #56259
    Ja, de:
    "We are investigating the issues with The Progenitor, and will post an update as soon as one is available. Thank you for your patience!"
  • gunji
    #56258
    Köszi mindkettőtöknek a válaszokat.
    1) Mintha láttam volna jó hosszú, négy-öt tagból álló nevet is, bár nem tudom, abból mennyi volt a toldalék. Talán majd kipróbálom.
    2) Az exploration mission-öknél tavaly ráfáztam, mert a bevezetéskor elkezdtem újra csinálni őket a sorcimmal, de mindig visszaadta őket másnap :), szerencsére ezt javították
    3) saját oldalon is vannak, a küldetést adó szenátoroknak is (az lehet, hogy rosszul emlékeztem, s régen is így volt, majd visszakeresem a régi képeimet)
    5) köszi, megnézem

    Amúgy elég sok a The login service is currently unavailable üzenet belépéskor, csak nem halódik a Progenitor?
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2016.10.20. 17:42:48
  • gunji
    #56257
    Hm, a companion korai választása eszembe sem jutott :) De mindegy is, amúgy is túl könnyűnek tűntek a küldetések és a régi 2.x-es verziójú játékra nosztalgiáztam :D
    Igen, a modolást tényleg kihagytam, mert úgyis leszintez lvl18-ra, csak a kardokba tettem egy-egy bolti modot, a ruha meg valami 6-8-as szintű cucc, már ami van. Viccből kéne egyet gear nélkül menni, s puszta kézzel harcolni (vö. Joshua Riker).
  • Gudott
    #56256
    2: exploration missionok egyszeriek, heroic heti 1x ismételhetőek, napi zonában nyilván naponta ismételhetőek( az ott lévő heroicok is)
    3. az ellenfelek egy része, ha közel mész hozzájuk átvált vibrokardra
    4. elvileg nem, de pl néhány spéci razor egér tudja
    5. elvileg a diplomacy elég jól hoz


    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.10.20. 17:30:57
  • Plata
    #56255
    A játék irtózatosan könnyű lett.
    És már 1-es szinttől mehet veled companion.Szinte fölösleges küldizéshez ruhát modolni.Comp úgyis lever mindent.
    Többi kérdésre passz.De asszem 12 bötűből lehet csak a karineved.
  • gunji
    #56254
    Üdv!

    Hosszabb kihagyás után újrakezdve a játékot, felmerült bennem pár kérdés. Annyira azért nem életbevágóak, de köszi, ha valaki tudná :)
    1) A karakternevek hosszára van valamilyen limit? Lenne egy 25 karakteres ötletem, de csak régi vagy nem releváns infót találtam rá.
    2) Az exploration mission-öket már nem lehet ismételgetni, vagy csak bugolhat nálam, hogy nem engedi? Tavaly ősszel még engedte DK-n.
    3) Az vajon bug, hogy Coruscant-on az npc-k nagy részének van gyakorló/vibrokardja? :) Vagy esetleg van valamilyen játékbeli oka? Annyira nem izgat, csak hülyén néz ki, ahogy katonák rohangálnak valamilyen lőfegyverrel a kezükben, közben a hátukon meg ott a kard, még a földön fekvő sebesülteken is.
    4) Ugye nem lehet makrózni, azaz több skill végrehajtását egy billentyű lenyomásához kötni?
    5) Új jedi karakternél a slicing mellett mostanában mely crew skillt érdemes credit farmolási célzattal megtanultatni? (Eredetileg biochemet választottam volna itt is, ha lenne még reuseable stim/stb., amúgy van már mindegyik skillem.)

    A játékot még mindig élvezem, bár nekem már zavaróan könnyűnek tűnik egy szintezés, vagy csak már nem vagyok annyira béna (mint ahogy máshol szokták volt mondani), mint 2012-ben voltam. De azért fura, hogy lvl12-n egy ingben és gatyában 3-4 skillel leszólózható a Chamber of Speech (T7, stimek és meghalás nélkül). Viszont a heroicok napi ismételhetősége nagyon hiányzik, anno az egy jó gyakorlási/fejlődési lehetőség volt, pont az a kihívás, ami most hiányzik a játékból.