Star Wars: The Old Republic (MMORPG)
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Az aktív karakter megkülönböztetés akkor jön el, ha lejár az előfizetés, és ki kell választani, hogy mely karakterek legyenek aktívak, a többi sem vész el, csak passzív marad ( nem tudsz hozzáférni)
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Intel Core-i5 4690 3,5Ghz, R9 280x 3gb, 16GB RAM
1.230.000 xp kell, hogy elérje valaki a max szintet (lvl 300).
Elite mobok 10 xp-t adnak, egy complete heroic 20xp-t ad, egy warzone szintén 20 xp-t😊 A legnagyobb xp tokenek HM OPS-okból esnek (1440 xp), és a chapterek magasabb nehézségi szinten történő végigjátszásából (1520 xp).
Tomb of Freedon Nadd
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.11.28. 21:21:34
Kaptunk új infókat és a 5. szülinapról is kaptunk insmertetőt.
-Vendor on fleet that sells them for 1 credit
-Senya Holotrainer
-Celebration Jawa. This Jawa counts for “That’s Just Wrong” achievement where you need to kill players with the Party Jawa out.
-Stronghold decoration featuring the loading screens from each expansion and the original game.
-Dromund Kaas/Coruscant stronghold will be 5 credits each.
+Q&A
"No plans to have Command XP system to be legacy wide but they think it would be cool to have catch up mechanic for alts later on. If you want this, let them know on the forums."
És ami még lényeges lehet, hogy kapunk pár új combat animation-t is. (Like in WoW)
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.11.26. 17:35:11
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Intel Core-i5 4690 3,5Ghz, R9 280x 3gb, 16GB RAM
1,1 millió volt az account szintű artifact authorization, 750k az account szintű section X, a többiből megvolt a name/legacy/hide head slot stb. Asszem egyébként 2 dolog nem fért bele: az unify color, és a összes inventory tab. De aztán kattintottam egy referral linkre, és ezek is meglettek.😊
Tomb of Freedon Nadd
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.11.25. 12:07:08
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Ezért inkább új vagy régi MMO-kal próbálkozom. Idén 1,5 hónapot játszottam fejenként a Riders of Icarus, FFXIV és Diablo 3 játékokkal.
WoW-ot is letöltöttem haverjaim kérésére, de 1 hetet játszottam csak vele, kis szinten egyedül dög unalom volt, ők meg nem voltak hajlandó segíteni. Pedig 5 éve nem játszottam vele, szóval azóta sok újdonság van már benne, de majd egyszer. Ha SWTOR most nagyon befürdik ezzel a kieggel, akkor lehet, hogy jövőre jobban elmélyedek a WOW-ban.
Everquest 2-ben sem jártam már évek óta, oda is jó lenne visszanézni.
Szóval SWTOR mellett idén jó pár hónapot toltam más MMO-kban is, de single nem érdekel 😊
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Ezt azért nem nevezném sikernek. Lehet, hogy egy rakás pénz jön be belőle, de annak egy jelentős része inkább a mikrotranzakció.
Amúgy én mindent kilockoltam account szinten amit csak lehetett, ez pontosan 2.290.000 ingame creditembe került anno. (CC-t sohasem költöttem.) Az összes weekly passra az elmúlt 3 évben szerintem kb. 90 millió kreditet költöttem (CC-t soha, gold sellertől pénzt nem vettem.)
Tomb of Freedon Nadd
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Az mar mas kerdes, hogy neha tenyleg nem ertem en sem, hogy miert is fizetem a havidijat, mert az uj kontent az "van is, nincs is". Lehet, hogy utalok korlatozasokkal jatszani es azert? Az meg igy marhasag, mert ha unlockolnek mindent, akkor a - hasra utok, sosem szamoltam ki - de a masodik-harmadik ev kornyeken mar jobban jarnek anyagilag az unlockkal, mint sem a havi 3500-4000 pengo fizetesevel. Nem tudom 😊
Az biztos, hogy az uj kiegnel valtoztatnak, ha jol ertettem, akkor a hvonta kapsz valamicske kontentet resz helyett ritkabban, de nagyobb anyagokat adnak majd. (de lesz helyette valami agyatlan grind, amelytol itt retteg mindenki - en meg mindig nem mertem utanaolvasni).
Ezt mindenesetre itt hagyom:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
A content nagyon silány Shadow of Revan óta, nem tudom mi van a Bioware-el. Pedig itt az új Star Wars mozifilm, ezt a hullámot most meg lehetne lovagolni és semmi. Ez a story mesélés egyszer jó, de mivel minden karakterrel tök ugyanaz a történet, ezért sokadik újrajátszásra halál unalmas. Pláne, hogy állandóan azt szajkózták, hogy milyen fontos a döntésed egyes párbeszédekben, aztán pont az ellenkezője igazolódott be. Totál mindegy mit csinálsz és beszélsz, a végkimenetel ugyanaz. Maximum 1-2 companion "tűnik" el a történetedből, de semmi befolyásod nincs a galaxis jövőjére.
Elvileg most rendszer szinten változtatnak sok mindenen (pvp gear eltűnik, level 70-re emelt content, Uprising / Dark vs Light állandó Event / Galactic Command Center bevezetések, 2 új bolygó), új 9 darab Chapter a történet folytatásához. 2017 évben terveznek új Group Content-et bevezetni, de ezzel még sehogy sem állnak. Majd a 2017. januári Livestream-en mesélnek erről, hogy miben gondolkodnak.
Az biztos, hogy az elmúlt 2 évben nagyon silány a SWTOR fejlesztése. Sok más MMO-ban évente tucatnyi új Fp és Ops jön ki, SWTOR-ban 2 éve is csak 2 Ops jött.
Én egyelőre azért játszom az SWTOR-al, mert nem találok jobb MMO-t, ami érdekelne. Illetőleg a baráti társaságom jó része is SWTOR-al játszik. Idén is próbálkoztam a Riders of Icarus-al, de pár hónap alatt még béta alatt meghalt a játék, olyan kretén és noob a fejlesztő csapat. Final Fantasy XIV jó játék lenne, de nem találtam életrevaló, segítőkész és 3-4 főnél nagyobb magyar társaságot. Egyedül meg nem érdemes MMO-val játszani, külfikkel meg nincs kedvem most bohóckodni.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Már előfizető vagyok a játék kezdete óta, de az utóbbi időben egyáltán nem érzem, hogy az előfizetési díj ellenében elég tartalmat pakolnak a játékba. Márpedig egy MMO-tól, ahol van előfizetői státusz elvárható lenne, hogy 1-1,5 évente egy jó nagy adag új tartalmat adjanak a játékhoz. Az utolsó nagyobb tartalom a Shadow of Revan kieg volt lassan két évvel ezelőtt. Amit tavaly és most művelnek, hogy behoznak x számú single player chaptert ( amit, egy fél nap alatt végig lehet játszani) és szinte nulla más tartalmat (group, pvp content) egyáltalán nem ér meg havi 4e Ft-ot. Azt látom, hogy össze-vissza ugrálnak a bizonyos tartalmak között. Most egy kis story-t adnak ki, aztán egy kis group contentet stb. Ennek úgy kéne működnie, ahogy a WoW-nál. Bizonyos időnként kiadnak egy kiegészítőt, amiben minden fajta tartalom van. És a WoW rohadt sikeres, nem értem, hogy az EA/Bioware miért nem látja ezt és veszi át (azaz már az SWTOR is csinálta ezt, a Hutt és Shadow of Revan kiegnél, azóta bolondultak meg).
Utoljára szerkesztette: Gepo, 2016.11.25. 10:31:27
Én most a Mount unlock-ra költöttem el kb. 10.000 CC-t az elmúlt 1 hónap alatt, 60-120-240-400 CC áron mentek. Az összes állat mount 240 CC, a sima speeder-ek 60 és 120 CC áron mennek, de a Silver minőségű speederek 400 CC-sek. Gold Speeder-t még nem unlock-oltam, így annak nem tudom, mi a költsége.
Az igazság az, hogy ez a Free-to-Play rendszer átka. Ugyanis a F2P játékosok többsége egyáltalán nem fizet a játékért, ebből nem lehet sem a szerver üzemeltetést (áramdíj), szerver karbantartást (alkatrész csere), programozók (fejlesztők, support) munkabér költségét kifizetni. Egy kisebb 20-30 fős csapat esetén is több százezer dolláros költség jön össze havonta. Például ha átlagos 50.000 dollár / év fizetése van 30 programozónak, az havi szinten 125.000 dollár. 15 dolláros játék havi díj esetén is kb. 9000 előfizetés csak munkabérre megy el, a szerverre még nem jutott semmi. Egyszerű gazdaságtan ez. SWTOR esetén pedig nem 1 darab szervert kell üzemeltetni és nem 30 ember fejleszti.
Így a fenti példából hamar kijön, hogy hiába játszik sok F2P játékos, tőlük semmi bevétel nincs. Ergó, a játékot az előfizetős játékosok tartják el, miattuk működik még az egész rendszer. Az előfizetős játékosok egy része (mint én), hajlandó az előfizetésen felül CC-t vásárolni és GTN eladni belőle cuccokat vagy saját célra felhasználni. Ezek után eléggé visszataszítónak érzem a sok F2P játékos panaszkodását, hogy ehhez-meg-ahhoz a játéktartalomhoz ők nem férhetnek hozzá. 😞
..................
Mit értesz Grade 9 trainer alatt? Crew Skill trainer? Fleet-en vannak a Crew Skill szekcióban és egy tréner tanítja a Grade 1-től Grade 9-ig az összes receptet. Grade 9-en (500-550 között) nagyon kevés recept van, lehet, hogy emiatt van hiányérzeted.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Intel Core-i5 4690 3,5Ghz, R9 280x 3gb, 16GB RAM
Tomb of Freedon Nadd
Akkor inkabb vegyek at az ESO/Diablo/stb. legacy/accoutn szintu champion pont/paragon rendszeret.
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.11.23. 09:15:21
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Elég kiábrándító arányok, mert így pont az SWTOR erőssége, a sok karakter játék lehetősége veszik el, mert ezzel rákényszerítenek mindenkit, hogy csak egyetlen egy karakterrel játszon, ha end-game-t szeretne tolni.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Tehát mind a küldetés elején, mind a végén Section X-re kell menni. Preferedként csak akkor tudsz odamenni, ha Unlock-olvan van a bolygó. Előfizetőként bármikor oda tudsz menni.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Amúgy valaki már ki is matekozta, hogy mennyit kell grindelni ahhoz, hogy egy teljes setbonusos high lvl setbe felöltöztesd a karakteredet:
1 set item esik minden ládából : Minimum 14. Maximum 213-234, Átlag 45 ládát kell kinyitni. (Esély: 100%)
1 set item esik minden 2. ládából: Minimum 18-20, Maximum 456-463. Átlag 91 ládát kell kinyitni. (Esély:50%)
1 set item esik minden 3. ládából : Minimum 24-26, Maximum 647-747, Átlag 136 ládát kell kinyitni. (Esély:33.33%)
1 set item esik minden 4. ládából: Minimum 31-34, Maximum 861-909, Átlag 182 ládát kell kinyitni. (Esély: 25%)
1 set item esik minden 5. ládából: Minimum 35-39, Maximum 1094-1154. Átlag 227 ládát kell kinyitni. (Esély: 20%)
1 set item esik minden 6. ládából: Minimum 42-47, Maximum 1371-1447, Átlag 273 ládát kell kinyitni. (Esély: 16.67%)
1 set item esik minden 7. ládából: Minimum 37-50, Maximum 1518-1732, Átlag 318 ládát kell kinyitni. (Esély: 14.28%)
1 set item esik minden 8. ládából: Minimum 54-57, Maximum 1833-1953, Átlag 363 ládát kell kinyitni. (Esély: 12,5%)
1 set item esik minden 9. ládából: Minimum 61-65, Maximum 2032-2250, Átlag 409 ládát kell kinyitni. (Esély: 11.11%)
1 set item esik minden 10. ládából: Minimum 64-73, Maximum 2244-2384, Átlag 454 ládát kell kinyitni. (Esély: 10%)
A videóban látottak alapján a 4. tűnik a legvalószínűbbnek, tehát lvl 182-t el kell érni a a GC-ben😊
Ha hinni lehet a BIO előzeteseinek kb. 1 óra kell egy szintlépéshez átlagosan, tehát mondjuk legyen 182 óra játékidő. (Én minden második nap játszok másfél órát - kivéve hétvége - az heti 4,5 - ami azt jelenti, hogy 40 hét alatt meglesz 1 karakterem. Van 16 lvl65-ösöm most, tehát 12 év alatt fel is cuccolhatom mindet. <#eljen>#eljen>
Tomb of Freedon Nadd
Intel Core-i5 4690 3,5Ghz, R9 280x 3gb, 16GB RAM
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Intel Core-i5 4690 3,5Ghz, R9 280x 3gb, 16GB RAM
Kérdéseim:
- Story Ops-on is Large esik vagy kisebb (Small, Medium)?
- Minden boss dob ilyet vagy csak az utolsó boss?
- Jön ilyen item Uprising / Flashpoint / Warzone / GSF-ből is?
Sajnos az Uprising Boss killek és a küldetés alig adott GXP-t, 240 körül volt az érték. Ezzel nagyon lassan lesznek meg a szintlépések. Jó lenne tudni, honnan jöttek azok a Large XP itemek.
Sok még a kérdés, de már csak 1 hetet kell várnunk és minden kiderül jövő hét kedden 😊
Utoljára szerkesztette: Shion, 2016.11.21. 13:14:51
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Tomb of Freedon Nadd
93: 3970
94: 3980
95: 3990
96: 4000
Vagyis tényleg emelkedik, de nem drasztikus mértékben. Ha ez a növekedési tendencia igaz G1 és G200 között, akkor logikailag G1-en 3050 Galactic XP kell a szintlépéshez, míg G200-on 5040.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Igen, azt tudtam, hogy saját hajóval nem lehet elmenni, ha még nem fejeztem be a Chapter 9-t, lehet, h megpróbálok valakit megkérni.
A 208-as geart nézegettem, de túl soknak tartottam érte az ~1500 kristályt, a GTN meg nagyon hektikus (volt olyan, hogy 700k-ért adtak egyetlen egy darab 208-as armor modot), így inkább nekiálltam a szükséges crew skilleket felhúzni, az később még jól is jöhet 😄
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe
Lvl 93
Eternal Commander MK-15 Enforcer's Jacket, legendary rating 236 with setbonus
Rishi's Lightsaber MK-1, cosmetic armor
Vial of Gree Nanite Paste, Purple Companion Gift, Rank 5
Lvl 94
Eternal Commander MK-11 Enforcer's Belt. green 232 belt
Savage Despot's Lower Robe, cosmetic armor
CZ-198 Lab Records, green reputation item
Schematic: Eternal Commander MK-14 Initiative Focus, craftable unmoddable 234 offhand (Artifice)
Lvl 95
Eternal Commander MK-11 Initiative Package, green 232 implant
401 Mastery, 433 Endurance, 186 Accuracy, 215 Power
Mandalorian's Blaster Pistol MK-1, cosmetic armor
Zeltronian "Week of Escape" Voucher, legendary companion gift
Schematic: Eternal Commander MK-14 Quick Savant Device, craftable 234 earpiece
Lvl 96
Eternal Commander MK-11 Eliminator's Blaster Rifle, green 232 weapon
Darth Praetorian's Chestguard, cosmetic armor
8x Scrap: Assorted Droid Parts, blue Jawa Junk
Tomb of Freedon Nadd
Pláne ha ilyen lesz a drop:
Tomb of Freedon Nadd
Én amondó vagyok, hogy mindenki nézzen ki egy Class-t magának és csak azzal játszon. Én valószínűleg a Commando-t választom, ennek a DPS ágát nagyon szeretem, viszont van healer Commando-m is. Magyarul mindegy, hogy DPS vagy Healer Commando-val megyek, Commando ládát fogok kapni és majd a megfelelő DPS/Healer skill fa aktiválás után nyitom ki, így DPS/Heal gear fog potyogni. Legacy bound-os ruhában átadom a megfelelő karinak és gyakorlatilag fejlődni tudok mindkettővel. Hogy DPS-re vagy Heal-re lesz-e majd nagyobb szükség, még nem tudom, majd kialakul. DPS előnye, hogy szólóban (pl. Heroic 2) is irgalmatlan tempóban tud szólózni, Healer-re meg mindig szükség van Fp/Ops/Uprising területen.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Viszont a Charater Perks-ben (karakterenként külön kiváltandó) 200k-s Odessen teleport működik, tehát nem szükséges a KOFTE kiegészítőt elkezdeni, már akkor is használható. Például legutóbb Makeb sztorit csináltam, már 50+os volt a karakterem és már akkor el tudtam ugrani Odessen-re. Igaz, én előfizető vagyok évek óta, minden kiegészítőm megvan.
A fentiek miatt akadályozó tényező lehet, ha nincs meg valakinek a KOFTE kiegészítő. Szerintem KOFTE hiányában nem fog működni az Odessen teleport sem. Odessen elérhetetlensége esetén csak a Fleet-en a Companion és Decoration Vendorok maradnak kristályok elköltésére. Gear-t már nem érdemes venni, 1,5 hét és itt a kiegészítő november 29-én 😊
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Tomb of Freedon Nadd
- próbált valaki egy 55-ös szint alatti karaktert, aki a class storyban még Corellia előtt áll, eljuttatni valaki más hajóján Odessenre, azaz van-e szintkorlátozás a bolygóra? (Azt tudom, hogy KOTFE Ch9 előtt Odessen még nem elérhető a galaxis térképen.)
- a legacy travel perks alatt a priority transport 200k-ért az ugye nem legacy wide, hanem minden karakterre külön meg kell venni?
Köszönöm 😊
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe
megyünk Nathema-ra! + Lokath. 2 új bolygó eddig.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
kaptunk trailert. (URL beszúrás bugos lehet, nem engedi.)
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.11.16. 19:09:37
A játékban eddig megtalálható xp boostok egy kényelmi funckiót szolgáltak, hogy gyorsabban fejlődhessél, amíg el nem éred a maximális szintet. A maximális szinteken nincs szükséged xp boostra, hiszen belekezdesz az endgame content farmolásába (jársz Operation-ra, HM FP-re, Ranked Arénára stb.)
A Galactic Command behozatalával azonban megfordul a logika, és nem egy kényelmi, hanem egy kényszerített választás eredménye lesz az, hogy xp boostot vegyél a Cartel Marketről valós pénzért (vagy, hogy valaki megvegye, és te megvedd GTN-en):
ez ugyanis ahhoz kell, hogy érdemben részt tudj venni a contentben
Példa:
Az endgame PVP-t itt a Ranked Arénák jelentik (4vs4) ahol nincs bolster. Eddig nem volt gond a gear balance-al, hiszen a regular wz-ben kifarmoltad a ranked geart, augmentelted (min/maxoltad) és mehettél rankedre. Tudhatta mindenki, hogy jobb gearben nem lesz senki mint te (legfeljebb theorycraftolt egy jobb itemösszeállítást) így a taktika, a csapat összetétele és a skill számít.
Mivel az új rendszerben nem lesz pvp gear, nem lesz ranked gear sem, így lvl 208-248 itemű játékosok vegyesen fognak részt ami óriási gear gap-et jelent, tulajdonképpen az fogja a másikat lenyomni, aki többet "kockul" és hamarabb éri el a max geart -> te pedig hogy ne fossanak szájon minden ranked arénában meg fogod venni az xp boostot, és elmész mondjuk uprisinget farmolni, hogy legyenek meg az itemeid.
Azért fizetsz, hogy kompetitív lehess egy játékban. Na ezt úgy hívják, hogy pay to win.
Persze lehetne példát hozni akár Operationnel is, ott is meg fogod venni a boostot, mert különben hónapokig tart majd a gear megszerzése, és egyszerűen nem fogsz beférni a HM Raid teambe.
Arról nem is beszélve, hogy az RNG rendszer miatt (és hogy egyes források szerint több mint 100 szintje van a GC-nek, ráadásul olyan itemeket is dobhat amin nincs setbonus) a gear megszerzése valóban fájdalmas lesz xp boost nélkül.
Tomb of Freedon Nadd
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.11.14. 16:01:53
A múlt heti Livestream-en fél óra alatt egy Story és egy Veteran Uprising-ot csináltak végig, ahol csak a boss kill és a küldetés ad Galactic XP-t, a sima mob kill nem. Fél óra alatt egy 8-as szintű játékos (a videót streamelő) mindössze fél szintet lépett. Ha 8-as szinten ilyen lassú a fejlődés, mi lesz majd 50-es szinten???
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Az, hogy ez pack-ból esik majd, vagy direct purchase lesz még nem tudni.
LINK
Tomb of Freedon Nadd
cross faction uprising, Galactic command weekly pass ami sokakat érdekelne. Mert mindkettő meg volt pedzegetve, de semmi konkrétum nincs velük kapcsolatban
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu