60024
  • gunji
    #56578
    Galactic Command-ban a 'Planetary missions' részben hogyan lehet egy adott bolygót kiválasztani? Nekem mindig random ad be egyet, s a falat kaparnám legszívesebben, amikor már ötödszörre jön be Taris vagy Alderaan, mikor én Coruscantot várnám (gondolom Tython nincs is). :D
  • Gudott
    #56577
    Boldog Új Évet!
  • gunji
    #56576
    Hm, kezdésnek jó volt a kotet első fejezete. Spoiler!!!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez a lépegető hú, de jó kis ötlet. Remélem lesz még ilyen rész a későbbiekben :) Akár egy egész kasztot is lehetne rá építeni

    A BW aktívabb lehetne a botok kiszűrésében, nagyon zavaró a reklámos kiabálásuk. Az ignore list is lehetne legacy szintű.
    A flottán a Life Day vendornál szoktak álldogálni, néha figyelem őket, de még soha nem láttam, hogy bannolták volna akármelyiket is. Az meg, hogy tízes szintre el lehet jutni scriptelve, nevetséges :(
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2016.12.31. 12:52:55
  • cupsy
    #56575
    Köszi neked is, de a megmásíthatatlanul elragadott a Sötét oldal így egy Sith warit kezdtem húzni. :)
  • gunji
    #56574
    Köszi a tippeket. Aoe-m azt hiszem még nem volt, mert ez még a chapter 1 elején történt, ahol a skilleket elvették és keveset adtak vissza. Elég messzire eljöttem, a companionnal sem volt baj, jött velem, de maradtam 'in combat' állapotban. Így egy idő után meguntam, s kilőttem a játékot a task managerben (utána ment egy repair scan is). Visszalépéskor egy pár perccel korábbi részhez tett vissza, ekkor már nem jött elő a bug, lehetett folytatni (de már késő volt és abbahagytam).
    Nekem egy-egy fejezet elsőre egy-másfél óra, mert szeretem kiélvezni az újdonság varázsát :) meg sokat szöszmötölök. Hógolyózással és gyűjtögetéssel még tovább is tart :D
  • PiszkosFred
    #56573
    Ha combatban ragadt nem tudja atrakni dpsre a compot :) En is jartam mar igy az uj chapterekben, a legjobb megoldas az volt, hogy elfutottam az adott palyan a leheto legmesszebb es 2-3 percen belul kirakott combatbol - meg instance/personal phaseben is.
  • Shion
    #56572
    Soha életemben nem hallottam erről a közös magyar chat-ről, pedig lassan 5 éve tolom az SWTOR-t.

    A Red Eclipse szerveren a köztársasági oldalon természetesen ajánlom a saját guildemet, újra aktív a csapat: minden este 15-20 játékos online, minden este van 1-3 Ops, igaz egyelőre még csak Story, mert sok az újonc, akik még sose jártak adott zónákban. Hja, a Jedi Köztársaság guildet vezetem.

    Fleet-en a General chat-et használd, ott a legnagyobb esélyed találni aktív játékosokat. És persze ne hajnali 4-kor, hanem mondjuk estefelé :) A mi guild hajónk is a fleet-en áll, így amikor ott vagyunk, akkor a fleet chat-et látjuk mi is. A kis szintű bolygókkal az a gond, hogy oda már csak Heroic 2-zni jár az ember, 5 perc alatt végez és már nincs is ott. Bár Heroic 2-zés miatt nagyon sok bolygón megfordulok, szoktam is hírdetni mindenhol, de mivel rutinosan haladok a küldetésekkel, ezért egy-egy bolygót 5-20 perc alatt befejezek és megyek tovább. A Fleet a stabil pont, a többi mindig ad-hoc helyzet.
  • Shion
    #56571
    Ha minden párbeszédet elolvas és minden videót megnéz az ember a Chapter-ben, akkor mindegyik 1 órás. Ha már sokadjára csinálja az ember és pörgeti (space gombot nyomogatja veszettül), akkor is fél óra. Szóval jó nagy marhaság ez a 15 perc :) 28 karim van, ebből kb. 10-el már megcsináltam a Chapterek többségét, szóval van benne tapasztalatom.

    Próbáld ki, hogy dps-re állítod a Companion-odat és az majd leöli szépen az npc-t. Vagy ha tudsz távolodj el a helyszíntől nagyon messzire, hátha utánad megy. Vagy próbáld te is ütni AoE-val (területi sebzéssel). Valamelyik talán bejön.
  • gunji
    #56570
    Karácsony előtt újrakezdtem, s délutánra sikerült befejezni a KOTFE-t, összességében tetszett, nagyon élveztem, a sok videótól megvolt a mozi jellege :) Sajnos volt negatívum is: nagyon idegesített, hogy automatikusan mindig elindult a következő fejezet. (Erre írta valaki a játék fórumában, hogy ez miért baj, ha egy fejezetet amúgy is csak negyedóráig tart végigvinni. :o No comment.)
    Este elkezdtem a KOTET első fejezetét, s már egy órája szívok vele, mert az egyik ellenfél beesett a földbe (bug), én nem tudom célozni, de az npc-k igen, s így folyamatosan 'in combat' állapotban vagyok, amitől nem lehet továbbhaladni a játékban, meg kilépni sem.
  • cupsy
    #56569
    Köszi a segítséget! :)
  • Although
    #56568
    Ember emlékezett óta nem csináltam ilyet. :) Ma napközben ránéztem a Progenitor szerver forumra, szép látni még mindig van akik nem adták fel. :) Bár személy szerint már nagyon rég feladtam az mmot mint szerepjáték. :) Nem tudom valaki ismeri ezt a Lost Praxeum guildot? Vagy az Auorá Core-t?
  • gunji
    #56567
    Üdv!
    Először is szerverként a Red Eclipse-t vagy a Progenitor-t tudnánk ajánlani.
    Kapcsolatba lépni magyarokkal a legegyszerűbben a legegyszerűbb módon lehet: magyarul rákérdezni a general chaten :) A csak angolul beszélő játékosoknak ez nem szokott tetszeni, de ez ne riasszon el senkit :)
    Klánt találni talán a flottán a legkönnyebb, a kezdőbolygón nem tudom, mennyire szoktak magyar klánok toborozni mostanság. Elvileg van magyar chat is (/cjoin hungarian), de az utóbbi időben az sajnos eléggé inaktív lett (legalábbis a Progenitoron).
    Vagy - gondolom - a weboldalukon is lehet jelentkezni. Itt egy lista a klánokról: link.
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2016.12.30. 20:00:54
  • cupsy
    #56566
    Jah azt elfelejtettem írni, hogy a Red Eclipse-n vagyok.
  • cupsy
    #56565
    Sziasztok! Ma fizettem elő a játékra, hogyan tudnám felvenni a kapcsolatot a magyar közösséggel játékon belül? Klán tgf és hasonlók ügyében? :)
  • Andule
    #56564
    referal link
  • PiszkosFred
    #56563
    Mivel mindenert kapsz majd GC Pontot 70 utan (elitekert 2 pont, boss jellegu ellenfelek 20 pont, sima hogolyos event kozben ha talalsz egy parcellat, 20 pont, ha dekor targyat az is 20 pont, kuldetesek teljesitese is 20 pont, solo/story flashpointok olyan 300-400 pont, Uprising 400-500 pont) stb. igy szerintem a cel minel elobb a 70-es szint elerese legyen, hogy utana barmit is csinalj majd, kapd a pontokat.
  • gunji
    #56562
    Köszönöm mindkettőtöknek. Az adott karakteren jelenleg még az instant 60-hoz kapott gear van (rating 188), azon gondolkozok, hogy mire cseréljem: gyártsak-e lila 228-as nem modolható rucit (ezt olcsó gyártani), vagy próbáljam kihúzni 70-es szintig a kotfe/kotet fejezetekkel, s reménykedjek, hogy a ládákból esik jó cucc.

    -o-

    A STO-ban a játék fejlesztői emléktáblát állítottak azok emlékére, akik a filmek/sorozatok készítésében részt vettek, s már nincsenek köztünk. Szép gesztus. Szerintem valami hasonlót kellene itt is indítani, a két flottán vagy egy semleges bolygón.
  • Shion
    #56561
    Én jelenleg 230-as gear-ben szaladgálok, ez bőven elegendő Veteran (Hard) Flashpoint, Uprising, Warzone, Heroic 2 és Story Operation körökhöz. Kezdő HM Ops-ra is elegendő, a keményebbeket még nem próbáltam 5.0-ban.

    Amúgy a gear szintek az alábbiak:
    - vásárolható level 65-ös mod: 210
    - Galactic Command ládából esik
    -- zöld: 228
    -- kék: 230 (itt csak a mod gyenge, minden más megegyezik a lilával).
    -- lila: 230 (van set bónusz és a mod is erős)
    -- lila: 234+ (na ezek majd GC 90-es szint felett esnek majd)

    230-as szint könnyen összeszedhető és olcsó a kraftolása. Ráadásul jelenleg ez szinte mindenhez elég. DPS-ként 6-8k is kihozható belőle gond nélkül.

    GC ládából főleg kész itemek (pl. fix statos lightsaber) esik, a MOD-ok receptjei Operation-ből jönnek. Érdemes ezeket begyűjteni (legacy bound-osak ezek is, így muszáj ott lenned a lootolásnál), mert az olcsó kraftolás miatt könnyen gear-elhető minden karaktered, nem kell a RNG (Random Number Generator) kegyeire várni. RNG nagyon pocsék jelenleg, emiatt is van hőbörgés a fórumokon, teljesen jogosan. Én GC 60-as szinten járok a Commando-val, esett eddig 1 nadrág, 1 mellpáncél és 1 ágyú :( Ez nagyon rossz arány, 20 szintenként 1 cucc. Van olyan guild társam, akinek a 70-es szinten esett ki a második set item. Remélem a BW nem gondolja komolyan, hogy minden karakterrel kitoljam a 300-as szintet, hogy meglegyen a 230-as full set felszerelésem?! Sokat játszom (napi 4-8 órát) és 1 hónap után is itt tartok csak. Ezzel a tempóval az igazi casual játékosok (heti 2-3 óra játékidő) 1 karakterrel elérik a 300-as szintet 2-3 év alatt. Ez abnormális, ezért is muszáj a BW-nek változtatnia és január 24-én bevezetik újra a tokenes rendszert kiegészítésképpen. Csak azt nem értem, miért kell 1,5 hónapot várni addig? Mindenki szabadságon van és senki nem tudja megcsinálni addig?

    234 és feletti cuccok magasabb Galactic szinten esnek, illetőleg Hard Operation-ökön. Ez már szerintem tényleg a Nightmare (bocs, most már Master) szintre való előkészületekhez kell, máshoz nem.
  • Monster076
    #56560
    Gondolom ezzel a galactic command xp rendszerrel az volt a cél, hogy 70 után is legyen valami fejlődési rendszer, de szerintem nagyon gyatrára sikerült a megvalósítás. Az előző kiegben a Star Fortress farmolás dög unalom volt, de legalább lehetett gyűjtögetni a gearhez. De itt azért gürizni, hogy szintlépéskor random haszontalan itemeket gyűjtögessen az ember, nem túl felemelő dolog. Ha ezt a meglévő rendszer mellé teszik be, akkor oké, de így... Ráadásul mintha azon a néhány Uprising mission-on kívül semmi újdonság nem került volna be, csak a régiek vég nélküli ismételgetése különböző nehézségi fokozaton.
  • Gudott
    #56559
    Elnézést, nem olvastam elég figyelmesen amit írtál...
  • PiszkosFred
    #56558
    Receptek amik eddig nekem estek legacy boundosok voltak.
    Szerintem ha 220-as boe (mod nelkuli) gagyikkal - amelyek random esnek elitekbol a 65+ karakternek - belekezdesz a GC-be es letolsz egy teljes kor heroicot (a GC-bol valasztva a planetary szekciobol), akkor kapsz annyi rangot, amelyek utan jaro ladakbol lesz nemi kezdo 230-as narancs/modolt geared. Aztan lehet menni komolyabb helyekre, nagyobb pofonokat kiosztani.
  • gunji
    #56557
    Tapasztalat szerint nem hardcore játékosnak endgamehez/gc-hez milyen geart érdemes használnia (set bonus nélkül):
    - elég a flottás vendornál kapható zöld 45-ös (rating 210) mod?
    - vagy jobb gyártani/venni lila 45-ös (rating 228) modot?
    - vagy lila 48-as (rating 234) szükséges inkább?
    Egyáltalán milyen gyakorisággal esik használható mod/recept a gc-s ládákból, s ezek bind on pickup-osak vagy átadhatók legacyn belül?
  • Kaputelephant
    #56556
    Ja nem George gondoltam sajnos...magánéleti picit a kitekintés burkoltan...a lényeg, hogy nagyon szeretném már elbúcsúztatni ezt az évet.
  • Gudott
    #56555
    azért valljuk be se ő, sem George M. nem a teljesen tiszta életéről volt ismert..., ha csak a közelmúltat nézzük.
  • Kaputelephant
    #56554
    Ez sok(k). Márciusban Drewe Henley a Vörös Vezér, Augusztusban Kenny Baker; R2-D2, most pedig Fisher. És ez még csak a rajongásom szereplői...
  • Gudott
    #56553
    Szomorú dolog ez, főleg így év vége felé...
  • Kaputelephant
    #56552
    Carrie Fisher
    Az Erő legyen vele...nehéz elhinni.
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.12.27. 19:36:54
  • Gudott
    #56551
    Én mindenféle külső launcher-t kerülök, ha lehetséges.
    Külön "poén", hogy az eddigi normálisan működő stream is elkezdte emelni a vérnyomásom, így az új installnál már nem kerül fel.
  • Kaputelephant
    #56550
    Egy kérdés kíváncsiságból: Ki hogyan indítja/tolja a játékot? Direktbe, launcherrel vagy Originen keresztül?
    Tudtam, hogy benne van a könyvtárban, de csak most esett le, hogy onnan is indítható.

    + Most néztem, hogy számolja az időt, hogy mennyit töltöttem el ingame. Nincs egy perc, ami csak azért is viccesen irreális, mert több, mint 2 éve tudom tolni. Ezek szerint csak az Originen keresztül indított folyamatokat számolja. Kis butus...
  • Kaputelephant
    #56549
    Igen, köszi tisztában vagyok vele. Csak a minimumokat csinálom meg, ami után tuti visszakapom. :)
  • Gudott
    #56548
    Csak óvatosan, a tokent nem minden esetben kapod vissza, ezt írja is a játék, mikor kreálod a 60/65-ös karaktert.
  • Kaputelephant
    #56547
    De, account-ra/nem szerverre szól. Olyasmit próbálgattam ma - hátha bejön - hogy csináltam egy lvl 65-t, és a terminálon az original compániát visszaszerzem (hátha beadja miattuk), majd letoltam egy WZ-t, kaptam pvp achit majd delete (hátha egy másik achi beindítja a chaptert és bedobja). Utána még visszakaptam a tokent. De egy Jedi Knight-os bebuggolhatott, mert achit ugyan nem kaptam, de legendary statust hozzá igen. De a többinél nem jött be a legend status sem.
  • Gudott
    #56546
    elképzelhető, hogy volt ilyen.
    Volt annyi szenvedés a meg nem adott achik miatt, hogy lehet azok is kaptak "kompenzáció", akiknek nem kellett volna.
    Egy próbát megérhet, de az instant 60/65-os token az nem acount wide-ra értendő? ( magyarán nem minden serverre kapsz 1 darabot, hanem összességében?)
  • Kaputelephant
    #56545
    Igen sec key van. Azért bátorkodtam kérdezni, mert nálam volt egy érdekes bug: egy commando + egy sith marauderrel elértem a level 65-t. Még anno a DvL event miatt csináltam őket, még a kezdőbolygó küldik sincsenek meg. Majd egyszer csak kaptam mindegyikhez Legendary statust és a chapter 1-3 mindegyiknél meglett, és mindegyiknél másodpercre pontosan dobta be a rendszer (mind kettőnél a Ch 1-3 ugyanabban az időpontban lett meg, nem tudom mi alapján dobta be a rendszer.) Gondoltam, hátha lehet valami ügyeskedni most a tokennel megint. Bár ez a könnyebbik része. Ott van még a warzone + FP pucolások achijai. Na az necces lesz ennyi szerveren. :)
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.12.26. 13:54:18
  • Gudott
    #56544
    A 4.0 környékén talán volt ilyen, de szerintem ma már az a gyakoribb, hogy meglévő achievementek tűnnek el a legacy tabról...
    Ha nagyon kell CC, akkor ott a security key (bár ez gondolom megvan) ez ad havi 100-at.
    Bár a kezdő bolygó küldetéseit gyorsan meg lehet csinálni, ha hirtelen kell CC ( azt hiszem ez is 20 CC-t ad)
  • Kaputelephant
    #56543
    Sziasztok!
    Először is Boldog Karácsconyt mindenkinek!
    Tudtok valami bugról, amivel ki lehet játszani a chapter 1-3 class story achievementeket tokennel esetleg? Csak a 20 CC miatt kérdem. Nem aktuális szervereken szeretném a CC-s achikat megcsinálni, de 8 class story minden szerveren kicsit húzós.
  • Plata
    #56542
    Szerintem a class sztori még mindig klasszabb mint a KoTFe.
    Az valahogy nekem nem jött be.
  • Monster076
    #56541
    Köszi a válaszokat, akkor nem úszom meg, hogy Ch2 végéig eljussak egy új karival. Aztán lehet, h kedvet kapok hozzá :)
  • Gudott
    #56540
    A 4.0 környékén volt egy bug, ami az instant 60-as karaktereknél is megadta a class buffokat ill beleszámított a legendary státuszba is.
  • PiszkosFred
    #56539
    Hat, a legacy class buffok pedig igy mukodnek amiota az eszem tudom :) Amelyik classal elered a chapter 2 veget, annak a sajat buffja onnantol elerheto valik (hozzacsapodik) a tobbi class altal felrakhato sajat buffhoz.