Star Wars: The Old Republic (MMORPG)
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Dungeon = 5 fős csapatolás
Raid = 10+ fős csapatolás
Amiről én írtam, az a Dungeon (5 fős) csapatolás. 1 hónapig toltam naponta 2-3 random instát a Dungeon Finder-el, gyakorlatilag az összes run-t utáltam. Pedig veterán MMO játékos vagyok, 2005 óta játszok napi szinten (2-8 óra), megvásároltam és kipróbáltam 30+ MMO-t. Tudom milyen a jó csapatolás. Nos, a WoW jelenlegi Dungeon-ja Normal és Hard szinten semmiféle kihivást nem ad, nincs szükség 5 főre, 1-2 ember lenyomja. És ebből fakad a probléma, mert ez eszetlen rohanást és türelmetlen játékosokat eredményez.
Mythic Dungeon annyiban jobb a Normal és Hard verzióktól, hogy boss-oknál legalább már bevárják egymást a játékosok, mert azt már tényleg nem tudják szólózni. Na ez a része már hasonlít csapatolásra, de trasheknél még mindig mennek a chain pullok, mert a trash továbbra sem challenge. Szóval Mythic-en kívül minden fokozat olyan könnyű, hogy senki nem veszi komolyan és csak rohan.
Normál raiden voltam kétszer, csacsogó játékosok és wipe fest. Mondjuk 3 óra alatt végigment így is a raid zóna, de ez nekem nem élvezet.
A fentiek miatt új játékosoknak én már nem ajánlom a WoW-t.
Még az SWTOR-t is sokkal szívesebben ajánlom, mert türelmesebb és egymással sokkal jobban törődő közösségeket ismerek benne. SWTOR-ban a Hard Flashpoint-k is sokkal nehezebbek és jobban élvezi az ember, mint bármilyen WoW Dungeon-t.
Kb. 250 órát játszottam a WoW-al egy hónap alatt, ez idő alatt is egyetlen egy karakterre fókuszáltam, így elég megalapozott a véleményem, úgy gondolom.
Utoljára szerkesztette: Shion, 2017.03.13. 12:55:12
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Kis szinten lehet,de legion raideken nem érsz semmit egyedül.Normal instát sem tolod le egyedül,heroic meg mythic dungeonban kb semmit nem érsz jó csapat nélkül.
Az sem igaz hogy nincs ember instában,nem egy karimat úgy húztam 110-re hogy csak instába jártam.
Nem is küldiztem csak 15-ös szintig kb.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.03.13. 11:53:20
A haverok pár hete kezdtek el Elder Scrolls Online-nal játszani, rádumáltak engem is. 2 hete játszom napi szinten az ESO-val és eddig nagyon élvezem. Pont megvan benne az a szintű komplexitás és nehézség, ami a WoW-ból már totál ki lett irtva. ESO-ban ha rossz helyre tévedek (pl. Public Dungeon, Boss), akkor bizony 10-es szintűként is sírva küzdök, annyira nehéz. Vannak olyan Boss-ok, amihez két veterán játékos is édeskevés, pedig 10+ éve MMO-zunk mindketten. Szóval igen is van bőven kihívás a játékban, de ezt pont az előnyére válik. Semmit nem ad könnyedén, de ettől élvezetes 😊
A fentiek alapján 4 év folyamatos SWTOR-ozást követően parkoló pályára került a játék nálam is, február végén lemondtam az előfizetést és nem tudom, hogy mikor térek vissza. Az elmúlt 2 évben borzalmasan gyenge volt az end-game tartalom fejlesztése a BioWare-nek és amit eddig hallottam az idei évről, az pont az abbahagyásban erősített meg (egy új Operation zóna és egy új lakás 3 év után?!). A régi zónákat már mindegyiket unom, a GXP farmolás végtelen hosszúra sikeredett, sőt sokszor nincs is értelme 300-ig elmenni, mert még akkor sem lesz full set-ed ?!!! 28 karakter felöltöztetéséről ne is beszéljünk. De ha csak 3 karaktert (tank, heal, dps) szeretnénk felöltöztetni, hogy bármilyen szerepkörben tudjak menni Ops-ra, ami éppen hiányzik, a jelenlegi rendszerben ez is fél év farmolás lenne a régi contentben. Na ez már nekem is sok volt. Ha lesz végre értelmes content az SWTOR-ban, akkor talán visszanézek 😞
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Zakuul stronghold? Sajna megint nem Tython/Alderaan, pedig azokra vevő lennék.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Közben az új Mass Effecttel is szemeztem, de hát ha még csak feleannyira lesz majd bugos, mint a KOTET/KOTFE volt, akkor is inkább jobb lesz még elkerülni. Vagy inkább előbb a régieket befejezni.
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Sw ToR-ban az a gond hogy nekem nem nagyon jön be ez a teljesen le butított rendszer,szerettem a régi sok skillt meg talentet.
"New Zakuul stronghold"!
ui: Mi a helyzet srácok, nagyon lelaposodott a fórum és a weboldal is, nincs diskurzus.
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2017.03.11. 09:10:17
Sose végy semmit aminek nyele van! Azzal valószín?leg dolgozni kell.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Átmentünk a Red eclipse szerverre és itt elég gyakran kiirja hogy a Light side v dark side erősödött, ha pedig eléri az 5-ik szintet akkor elkezd visszaszámolni. Ez micsoda? Illetve az lenne még a kérdésem hogy a starfighter PvP-ben van vmi leírás hogy melyik hajónak milyen előnyei is hátrányai vannak?
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.01.28. 12:36:11
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Annyi előnye van csak h nem 60askent tolod le Hoth-ot pl. Jobban mondva nem látod rendesen h hanyaskent 😊
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Szóval engem ezek az indokok, hogy kevesen vannak stb., rohadtul nem hat meg amíg ilyen sok pénzbe kerül a havi előfizu (a fejlesztők nyújtotta tartalomhoz képest).
Ja amúgy azt írták, hogy az tervezte az 5.2-vel elérhető első boss-t, aki TOS-ban Revan-t szóval vagy újra felvették az embert, vagy el se ment.
Bár hozzáteszem ez még mindig a legjobb amit kihoztak a Talent rendszerből, nem úgy mint a WoW-nál. Az inkább egyszerű mint nagyszerű.
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2017.01.27. 11:47:09
Most egy Operationt csinálnak, és majd havonta adnak hozzá egy bosst. Ennek sem jósolok nagy sikert.
Tomb of Freedon Nadd
A mostani irány szerintem nem rossz, a skillek adottak, és az utilitykkel tudsz játszani, csak egy kicsit nagyobb változatosság kellene.
Egyébként az Elder Scrolls onlineban van egy érdekes rendszer, ott relatíve sok skill van, de egyszerre csak 5+1 skillt tudsz használni. Így komolyan tudod befolyásolni a játékstílust azzal, hogy kaszton belül milyen fegyvert használsz, milyen páncélt veszel fel és milyen skilleket használsz. A hátulütője ennek az, hogy irdatlan nagy a különbség még kaszton belül is a teljesítményben. Ott is alapvetően kevés életképes (endgame) build van, de sokkal többet lehet bohóckodni.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
2 haverommal elkezdtünk játszani, hogy gyorsabban haladjunk, elő is fizettünk 1 hónapra. Az lenne a kérdésem, hogy a tomb of freedom nadd szerveren vannak magyarok? A FAQ-ban ez a szerver volt feltűntetve mint magyar szerver, de még 1 magyart se láttunk, se nem hallottunk róluk. Vannak még egyáltalán magyar klánok? Mi birodalmi oldalon indultunk. Vagy esetleg más szerveren van már csak magyar közösség?
3 éve ugyanaz a 8 Operation (raid zóna) van csak a játékban? Kész röhej. Minimum meg kéne duplázni a számukat, hogy változatos legyen.
Flashpoint is 2,5 éve jött utoljára, a Revan kiegészítő előtt. Anno Everquest 2 gondolt egyet és 30(!) darab új Flashpoint-ot tett az egyik kiegészítőjébe. Ma már 100+ Flashpoint felett jár az EQ2, pedig 5 évvel korábban jelent meg, mint az SWTOR. Akkor miért nincs sokkal több Fp nekünk?
Uprising a semminél már jobb, de 10 perces gyors játéknak jó, de játszani nem fognak megtanulni tőle az emberek.
Warzone is kicsit unalmas, kevés új pálya jön, új játék mód pedig a talán a játék indulása (5 éve) nem jött. A vendor-nál is kevés értelmes cucc kapható, nincsenek PvP rangok, a Group Finder összeállító motorján is lehetne finomítani, hogy teljesen kezdőt ne tegyen maxos veterán ellen.
Starfighter is csak egy űrhajós Warzone, ehhez is lehetne PvE tartalmat adni és akkor igazi X-Wing űrszimulátor lenne, sőt akár Ops repüléseket is lehetne hozzáadni.
Stronghold-ok: lehetne több ház és jobban variálható. Guild hajó is lehetne több féle, miért csak egy hajó típus van? A sima hajónkant miért nem lehet lecserélni másikra?
Class-ok: miért nincs Support típus a játékban? Tank-healer-dps vonulat kicsit már unalmas. Buffer, debuffer, power töltö és +sebzést adó karakterek sokat színesítenének a játékon.
Miért csak 8 ember mehet egy Ops-ra, miért nincs 24 fős? Tudom, laggol a játék. De ezt javítsák ki és akkor mehet a 24 fő is, az az igazi buli. Más játékban 5-6-8 fő még csak sima csapat, nem Ops!!
Egyszóval kicsit fantáziátlan, ahogy most a BW fejleszti a játékot, sokkal több lehetőség van még ebben a játékban, mint amit eddig megvalósítottak. A jelenleg reménykedésre okot adó tény, hogy 2017 évet a csapatos játéktartalomra kívánják fordítani és a tartalom mesélést egyelőre hanyagolják. A héten (csütörtök este?) lesz a január végi Livestream adás, ott fognak először részletesen mesélni az idei tervekről. Az elmúlt 2 hónap (december eleje, az 5.0 kijövetele óta) hibajavításról szólt csak.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
CXP packok szart sem adnak, van karakterem, ami 70-es szintű és egy darab szettbónuszos cucca van, szánalmas. Az a helyzet, hogy nincs kedvük endgame tartalmat bővíteni (ezeket az egy karakter után már unalmas sztorikat ne nevezzük annak), új csoportos tartalmat kitallni, ezért grindeltetik a népet. 2012. február elsején fizettem elő a játékra, azóta sub vagyok, de ennyire rosszul még éreztem magam ingame, mint az 5.0 óta, s a tegnapi nappal még ezzel alá is vágtak egy jó nagyot.
Az 5.x módosításai a fentieken próbált változtatni, illetőleg orvosolni.
Elvették az Expertise tulajdonságokat, így elvileg a PvE és PvP gear egyenlő lett. Végül mégsem lett egyenlő, mert statok prioritásai nagyon eltérőek. PvP-ben nem nagyon kell az Alacrity, Accuracy, Absorb, Shield, de Power minden mennyiségben jöhet. Ezért akik komolyan tolják a PvP-t továbbra is, azok külön PvE és PvP gear-t raknak össze.
Csökkentették a WZ Galactic XP-jét? Én ennek inkább örülök, mert egy WZ általában 5-10 perces és aránytalanul sok 1000-1500 CXP-t adott. Egy HM Flashpoint ezzel szemben 20-30 perc volt még egy hozzáértő csapattal is és adott 600-800 CXP-t. Ha Planetary-ban végigütsz egy teljes bolygót (most ne Coruscant-ról beszéljünk, hanem mondjuk Hoth-ról), az megint 20-30 perc és adott 450 CXP-t a végén. Szóval a WZ igen is imbalanced volt, megérdemelte a nerfet.
Mivel Command láda iszonyat gyatrán adja a gear-eket (barátom 180 szint alatt sem tudott Tier 1-es 6 darabos set-et összerakni), így igen is van létjogosultsága a most bevezetett token rendszernek. Tegnap meg is lett az eredménye, elmentem 2 HM Ops-ra és rögtön jött egy 236-os füles 😊 29 karakteremmel közel 400 galactic ládát nyitottam már, de egyiknek sincs még full set-je. A legtáposabb karimnak is 4-es set-je van, a többinek talán 1-2. Szóval ha már nem javítanak a Galactic láda RNG-jén, akkor KELL ez a token rendszer 😞
A Character Legacy Perk-ben kipakolható +10% Command XP-nek viszont nagyon örülök. De az gáz, hogy karakterenként 3,5 millió creditbe fog fájni. Minden karakteremnek megadni ezt a +10% CXP-t kb. 100 millió creditembe fog fájni. Össze tudom farmolni ezt a pénzt, nem gond, de sokkal jobb helyeket is el tudnék képzelni ennek a creditnek 😞
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Crate-ből esnek.
Pl: Jedi Knight: Tokenes - Supply Crate-s
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2017.01.22. 19:42:46
#56604
Ha azok a starter skinek, amelyeket ott latni a 65-os fulecske alatt, akkor olyanokat lehet nyitni ladabol, legalabbis a legtobbje nekem legacy boundkent megvan a bankban es az Odessen repus "ladabol" jottek.
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.01.22. 11:40:35
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe