60032
  • Hecker007
    #48942
    Nekem laptopon 4GB memóriával teljesen jól fut, csak szegény hdd nem szereti az sw-t.
  • DoctorStryker
    #48941
    Nézz utána mert 32bites program nem tud fizikailag 3,5GB -nál több memoriát benyelni.
    Neked van rendszermérnöki diplomád? -nekem igen.
    Felesleges 6-8 GB RAM-nál többet venni. Ha neked nem volt elég akkor valami gond van a winfosal.. karban kellene tartani. S nem nagyképűsködni.
  • roblee
    #48940
    Nálam sincs játék alatt probléma 4 gigával. Soha nem volt fagyásom.
    Viszont mikor kiléptem, alig akart bármire is reagálni, ilyenkor láttam mennyire megterheli a mem-et a játék.
    Sajnos van egy memleak-je a játéknak, amit kezdés óta nem javítottak, erre van egy tökéletes progi, amit csak javasolhatok.
    Ez beállítható, hogy 5 percenként vagy bizonyos százalék után mem-et szabadítson fel. Nálam működik, kilépéskor is "él" a gépem. :)
    memclean
  • eXequtoR
    #48939
    Akkor te valamit nagyon jól csinálsz. 6 gigával 4-5 óra játéknál már minden baja volt szerencsétlennek.
  • picket
    #48938
    Még mindig 32 bites progi, ami két process-t indít, ha megszakad sem tud 4 gigánál több fizikai memóriát enni a kettő együtt. Persze mellette még kell a rendszernek meg egyéb dolgoknak, de azok sem szoktak 2g nagyobb helyen terpeszkedni. Lehetett véletlen hibajelenség, de 6 gigának elégnek kell lennie (nekem 4-el semmi bajom nincs, soha egy fagyás).
  • eXequtoR
    #48937
    2 giga az pár óra után rebootot jelent ennél a játéknál. :) Anno 6al is probléma volt pár óra után, de így 12vel már okés! :)
  • gergod
    #48936
    Mercenary comm mar reg nincs a jatekban.
  • sata75
    #48935
    Ugyanez volt a problémám. Nekem az lett a megoldás, hogy a 4x2 GB ram-ból, kivettem kettőt és feltelepült a játék.
    Itt rögtön az első pont.
  • waland
    #48934
    Sziasztok. Szeretném én is kipróbálni a játékot, főleg, hogy már van f2p, de a játék nem akarja: a launcher állandóan leáll game client 83 (63%)-nál. Már próbáltam többször újrarakni, de mindig gyanott ál meg. Van valami ötlet, mi lehet a megoldás?
  • Tibbbor
    #48933
    Köszi, közben a Ranked WZ Comm-ot adó NPC-t megtaláltam és láttam is, hogy lev. 40 kell ahhoz, hogy válthassak.Még azt nem tudom, mikortól válthatok Mercenary Comm.-t?sejtésem szerint akkor, ha elérem ezt a PvP fokozatot és a megfelelő level-t.
    Más: Balmorra-n azért nagyon kevés XP-t kapok a küldikért, ez meglepett.Amúgy most is azért néztem be a fórumba, mert megint kivágott a szerver.Naponta 1-2 DC szinte mindig van.Szerintem kevés a 2 giga RAM-om, vagy más lehet a baj?Más netes játéknál(pl. nagy ritkán bétázok a Path of Exile-el, soha nincs kifagyásom.
  • V43 1105
    #48932
    Skacok,

    Eladó SWTOR key + 30 napos gamecard és 625 cartel coin.. 3 ezer forint.
  • gergod
    #48931
    Ha mar nem kell sok valor 40ig, akkor erdemesebb egy fegyvert venni 900 commendationert, amit utana vissza kell valtani amikor mar tudsz ranked commendationt venni.

    Adrenalt meg healt erdemesebb goldert venni.
  • eXequtoR
    #48930
    Amugy az összes ilyen tokennél írja, hogy mennyi a max amennyit össze szedhetsz egyszerre, szóval lehet rá számítani mikor kell kiváltani valamit.
  • eXequtoR
    #48929
    Valor rank 40 kell és a pvp terminal ( ahol a daily questet kapod ) mellett van 2 npc, az egyik a fegyvereket adja és a másiknál lehet minden félére váltani a wz comot. Addig is ha játszanál még pár meccset, vegyél ki ugyan ennél az npcnél adrenált és hp potit. 10 wz comba kerül dbja és mindig mielőtt maxolodna a commendation kiveszel ismét párat. Ezeket érdemes lvl 50re tartogatni.
  • Tibbbor
    #48928
    Felfigyeltem valamire: írod, hogy 2750 "sima" Warzone commendation után nem jön több.Én most állok pont így, ezért is álltam le a PvP-vel, mert Rankedhez viszont még nincs group-om.Azt is írod, hogy ez a sima PvP commendation átváltható Ranked Warzone Commensation-re.Az átváltás a flottán lehetséges?Mert ha igen, akkor máris körülnézek, ugyanis elkerülhette a figyelmemet.Vagy azért nem látom, mert még csak 39 vagyok?

    Egyébként mindenkinek köszönöm az infókat!

    DoctorStryker: a PvP gearekről tartott értekezéseteket olvastam és nagyon hasznos, persze a nyelvezetét szokni kell, de majd fogok még én is így - rövidítésekben - beszélni..., remélem...
  • HyperMonkey
    #48927
    Mármint azok a cuccok amiket black hole tokenekért vehetsz ki, az egyik legjobb a játékban. Hétfő van na :)
  • HyperMonkey
    #48926
    Alap modokat kap a T1-el, de remek pl companion öltöztetésére.
    Tibbbor:
    A heti küldikért/raid küldi pl black hole tokeneket kapsz, ami az egyik legjobb a játékban. Szóval az endgame szórakozás meg van oldva. plusz jön hamarosan a kieg, amiben nem kevés újdonság lesz. Ajánlom olvasásra az swtor.hu-t
  • eXequtoR
    #48925
    Lvl 50 után megnyílik 4 terület (ilum/belsavis/Black Hole/Section X) , amolyan bónusz "széria", ahol naponta ismételhető questek lesznek ( daily quest ) amiért jó sok lóvé ( az összes küldi olyan 700k körül van talán ) és daily commendation járt. Ezekből a comokból lehet venni mountot/lvl50 alap mod és armoring ami mondjuk semmit nem ér és BIS ( Best In Slot ) relic-et.
  • DoctorStryker
    #48924
    A pvp cuccokról 1-2 oldallal visszább vitáztunk (gergo, exe, én)
    ajánlott olvasmány.
  • HyperMonkey
    #48923
    nagyon érdemes előfizetőnek lenni. Iszonyat sokat javult a játék mióta abbahagytam. A recruit pvp gear elég alap, de nem rossz nyitásnak. Utána pvp pontokért vehetsz jobb cuccokat, de ezeket a pontokat átválthatod ranked pontokra, mert a legjobb cuccokat abból szedheted ki. plusz ha a 2750-et (azt hiszem ennyi) eléred a simából akkor nem jön több. Vagy vásárolsz ebből amit lehet, vagy átváltod. Ami még plusz jó, hogy az alap pvp set-ben kapsz 2db relic-et, ami a pve (T1 tionese)cuccaidhoz is remek amíg nem szerzel vagy veszel ki tokenből jobbat. Lényeg, hogy nem ragadsz le DING lvl50 utáni és a raidelés előtti állapotban mint a wowban. Ott ha nincs kurva sok időd / türelmed vagy rengeteg pénzed vagy iszonyat lootszerencséd, akkor nagyon sokáig rá leszel kényszerítve a HC farmolásra vagy a napi küldikre. Az SWTOR-ban a max szint után mehetsz a következő fokozatra, a raidelésre. persze a hard mód instákat is érdemes tolni, mert az endbossok már a következő, T2 (columi) itemeket dobálják. nagyon jól megcsinálták az átvezetést a friss 50-es és a raider között. Ezek alap cuccok, de így megvan hogy tudsz tovább lépni, és megmaradt az is hogy gyűjtögeted HC-ból vagy raidből a még jobb cuccokat. És keress egy nagyon jó klánt.
  • gergod
    #48922
    Ha elofizeto vagy, akkor nem kell a section X-et kulon megvenned.
  • DoctorStryker
    #48921
    balmor-n lévő bogarak inkább a starship troopers (csillagközi invázió) filmbéli bogarakra hajaznak.
  • Tibbbor
    #48920
    Megnéztem a run-otokat, nagyon profin nyomjátok! De azért egy 50 alattinak még mindig kéziszótár kell a szövegedhez...
  • Tibbbor
    #48919
    Másfél hónapig bírtam F2P-ként, utána menthetetlenül subscriber lettem. Három éve hagytam abba a WoW-ot, ennyi szünet után megérdemlem az all inclusiv játékmenetet...:)
  • eXequtoR
    #48918
    A Section X ugyan olyan napizós hely mint a Black Hole. Viszont itt kapod a legtöbb daily commot egy küldiért és brutál world pvpk mennek. :)

    Néztétek, hogy 10 stack dreadtooth killnél esik az az item amivel a +bosst lehet idézni TFBbe? Elég vicces, hogy 24 emberhez kötik egy olyan játékba ahol jó esetbe 8 értelmeset össze tudsz szedni.. pedig az a Dread Slayer title nagyon ott van a toppon. :(

    Amúgy, ha f2p vagy nem kapod meg se a tionese, se a recruit geart ingyen miután dingeled 50et. Nem tudom, hogy ez vonatkozik-e a preferre.
  • Tibbbor
    #48917
    És a "Access Authorization: Section X" sem olyan nagy szám, hogy költsön rá az ember? Merthogy nekem is lesz lassacskán 2000 coin-om, de még nem döntöttem el, mire költsem?
  • Tibbbor
    #48916
    Nagyon tetszett a beszámolód, főleg, hogy már hiányoltam egy ilyet.Mármint arról, mi történik akkor, ha valaki eléri az 50-et? Amint látom, sok minden. Én még 11 szintnyire vagyok ettől, de csak felcsigázott, amit az akkor kapott ill. szerezhető gear-ekről írsz. Olvastam ugyan az endgame tartalomról ezt-azt, de ilyesmiről ott nem írnak. Sőt, még a különböző PVP rangokhoz kötött set-ekről is egészen más szerepel, egyfajta WZ commendation átváltás másféle Commendation-re. Ez szerintem időközben megváltozhatott, mert se azt a cikkben szereplő komát nem találom a flottán, aki a cikkben szerepel, se azt a fajta Commendation-t nem látom egyetlen árusnál sem fizetőeszközként, amiről írnak.
    Lényeg, hogy feldobódtam az általad írottaktól! :)))

    Más: még csak tegnap landoltam a Balmorra-n, de valami feltűnt. A bolygó bogárlényeit tervező grafikusok bizonyára nagy Half life rajongók lehetnek, mert a lények egy "picinykét" hasonlítanak a Hl2 Antlion-jaira...
  • HyperMonkey
    #48915
    Érdemes a hajó felszereléseket kivenni ha nem akarsz rá ingame költeni. A rocket boos-t ot elfelejtettem megvenni és nem maradt rá coin. Majd a köv havi coinból.
  • DoctorStryker
    #48914
    nagyon semmit
    esetleg a rocket boost-t talán ez éri meg a legjobban sztem.
  • Pari
    #48913
    Udv Mindenkinek!

    Kerdesem az lenne, hogy ű
    1, a cartel marketrol mit erdemes mevasarolnia egy subscribernek, ha egyaltalan erdemes barmit is.
    2, Legacy perkekbol mit lehet erdemes unlocoklni?
    csicsa nem erdekel,csak hasznos dolgok...

    Thx elore is!
  • HyperMonkey
    #48912
    Írok egy kis össze-szösszenetet az új SWTOR élményemről. Ezeket főleg azoknak írom, akik gondolkodnak a visszatérésen.
    Rájöttem hogy én CC játékos vagyok. Azaz Casual Cube. Ez meg mi nem? Hát ez olyan, hogy sokat játszom, de nem szeretek hónapokig farmolni egy alap gearért. Az SWTOR-t a közel 8 hónapos kihagyásom alatt pontosan olyanná tették ami a CC playereknek is jó. Ez most derült ki, hogy 50-es lett a sage-em. Alapesetben ugye az van, hogy eléred a max szintet és mehetsz geart szerezni. A wowot azért untam meg most, mert egy kurva LFR-be nem jutottam le, mert HC instákból semmi nem esett, napi 50 „napirepu” küldit meg nem volt kedvem csinálgatni. Na az SWTOR ezt remekül megoldotta. Elértem az 50-et, jött egy levél, advanced gear access címmel, benne egy item. Nem tudtam mi ez, használtam az itemet, azonnal adott 99db Tier 1 (Tionese) gear tokent és mondta hogy menjek már el a Tier 1 gear vendorhoz. Kiderült, hogy a T1 full set 100 ilyen token, tehát egy kivételével mindent kivettem. Ez a kezdő lila gear + fegyó ugye. Na kivettem mindent az offhand-en kívül, majd kaptam egy küldit hogy egy HC instát menjek már az instakeresővel. Mint kiderült, itt esett a századik T1 token, így kivettem a full set-et. És már mehetek is raidre. Persze nem progress rédre, de a klán szervez gearelődő raideket. Na oda már tök jó vagyok. Na mondom akkor pvp-zzünk kicsit 50-en is (eddig is sokat pvp-ztem). Odamegyek a pvp terminálhoz ahol a napi pvp küldit adja. Felveszem a küldit, és ad még1 küldit. Megnézem, feljön a loot ablak, benne két kezdő pvp set. Egy dmg és egy heal, válasszak. És megkaptam a recruit pvp geart. Na hát ez nagyszerű.
    Az alap raideken lehet viszonylag jól teljesíteni az alap lila cuccokban, persze senki nem lesz így top dps, de nem is ez a cél. Legalább lehet menni raidekre.
    Tudom hogy van sok F2P korlátozás, de ezeket egyesével is fel lehet oldani. Pl az XP korlátozást és a gear korlátozást is. Ott a GW2, ahol nulla endgame van, van egy fractal insta amit kb 3-4 run után megunsz meg van a wvw pvp ami meg kösz de kösz nem. A kihagyás után olyan faszává tették az SWTOR-t hogy csak kamillázok. Bug van azért nálam (kidobott WZ-ból), de az 1 hónap alatt 2 buggal találkoztam, ami nem permanens csak nagy ritkán előfordul. Tegnap dobott ki először, és az 1 hónap alatt naponta 4-5 WZ-t mentem. Már nincs olyan hogy mindig az imp-ek nyernek, többször nyertünk mint vesztettünk. Szóval én egy ilyen SWTOR-t akartam. Ha így adják ki, eszembe nem jut eljönni onnan. Az cartel coin marketből meg olyanokat vehetsz ami könnyít de nem juttat nagy előnyhöz. Persze vannak jó imba cuccok a hajóhoz, de az ugye mást nem befolyásol plusz ingame is megvehető. Az EA mindig is egy szar szemét lesz, de ezzel nem lehet mit kezdeni. Nekem most lett az SWTOR olyan mint amilyet az első infók után vártam. Plusz sokan vannak nem kicsit. Szóval én ezeket a droidokat kerestem :)
  • DoctorStryker
    #48911
    PvP-ben hát...
    reflex shield ha csak absorb mennyit 2,5k-4k?! pff
    grav round igy is nagy volt a szórása de így...
    demo round kb 250-400 sebzés csökkenés..
    Reserve Round: de jó akkro marad a 6 ammos plasma gránát..
    Decoy : leglaább egy dobantást túlélek..
    Amikor elvették a stock stirke lökés képességét.. akkor tették igazán használhatatlanná.. huttballon legalább mindenkit le tudtam lökdösni :)

    Ha a decoy-t megkapja a AS :) akrko elég veszélyes lesz.
  • DoctorStryker
    #48910
    Ezek is data mining alapján lettek kiszedve még nem 100%
  • gergod
    #48909
    Na mert a commando annyira eros volt... Nerfeljuk meg egy kicsit, foleg az insta cast ability-t
  • DoctorStryker
    #48908
    Jedi Knight

    General:

    Force Exhaustion: Previously the effect happened over 5 seconds, this change takes it down to 3 seconds. The DoT ticks faster, but only ticks 4 times now, instead of 5. The speed debuff previously progressed from 60 down to 10 by increments of 10; now the debuff is 50, 30, then 10.
    Force Guard: Passive ability, absorbs damage at two ranks: 3% and 6% respectively.
    Force Health: Also passive, restores action points and modifies an unspecified stat(2.5% on stat "103", possibly health regeneration); Restores 1 action point on Rank 1; 2 on Rank 2.
    Heightened Power: Lasts 6 seconds, increases all damage dealt by 3%.
    Incisor: 50% slowed movement speed for 6 seconds.
    Inner Focus: Charges removed; as in, Zen no longer gives you stacks, only 4 action points (same with Combat Focus)
    Singularity: Charges decreased from 4 to 3, also grant focus.
    Sweep: Focus cost reduced by 12% per rank, damage is increased by 11.11% per rank

    Sentinel:

    "Hand of Justice": Next dispatch can be used on any target.
    "Time Dilation": No description available yet.
    Unspecified Proc: Increases melee and ranged defenses by 1% per charge up to 3 charges, lasts 10 seconds. Ability procs from 0x400000045C65BD, so unclear on which ability it refers to.
    "Double Saber Throw": Description unspecified, but it's pretty obvious what it probably does.

    Guardian - Vigilance:

    Engulfing Force: Damage buff; 10% increased damage.
    Force Rush: Length of effect changed from 9 seconds to 15, with a huge nerf to the crit chance(60% down to 25%). No longer effects Dispatch, only Blade Storm
    Keening: New ability; Next dispatch can be used on any target, 15 second effect. Same as Sent, currently unaware of what procs this.
    Overhead Slash: Damage increased by 10%.
    Sundering Throw: Buffed; changed from 15 seconds to 45 seconds; armor debuff increased from 4% to 20%
    Zen Strike: Restores 3 focus, up from 2.

    Trooper

    Commando - Gunnery:

    Advance the Line: New ability, effect unspecified.
    Charge Net: Modifies unspecified stat by 2%
    Decoy: New ability; absorbs next incoming direct Force or Tech attack (lasts 6 seconds).
    Demolition Round: Damage reduced by 5%
    Grav Round: Minimum damage reduced, maximum damage increased.
    Reserve Round: Removed.
    Overclock: Reduces casting time by 7.5/15% per rank, 2 ranks.
    Reflexive Shield: Defensive CD, absorbs damage(6 Second effect).

    Trooper - General:

    Pulse Engine: Next Pulse Cannon channels and ticks twice as fast.
    Shrap Satchel: No specific description, but adds a slow to the target(50% movement speed reduction).
    Soldier's Grit: Alacrity increase; amount unspecified.
    Superior Defense: Modifies Stat #48(?) by 4% (Probably defense rating)

    Group Finder:

    One small change to group finder sees new quests for Operation, Flashpoint, Hardmode Flashpoint.

    We also have access to a new map, presumably the map for Scum and Villainy, the previously leaked new Operation:
  • eXequtoR
    #48907
    Ki datamineolt lvl 55ös abilityk, uj raid stb:

    kieg
  • eXequtoR
    #48906
    Igen már sokadik run, csak eddig kellett nógatni az embert, hogy végre vegyen fel egy kört. :) Már lenne nim EC is, csak ugye a keknoob ranged miatt becsúszik pár wipa !
  • Although
    #48905
    Nekem mindig mókásabb egy pug mert többet lehet nevetni :D
  • Although
    #48904
    Grats. Elég összehangolt mozgásotok van. Legalábbis szerintem.
  • Hurkans
    #48903
    Full 63-ba volt az egész csapat? Vagy mitől ilyen gyors? Összeszokott csapat?