60032
  • Forolto
    #48782
    ja elfelejtettem írni a Red Eclipse szerverről van szó.
    Azóta írtam ticketet,kiváncsi vagyok mit válaszolnak.
  • Forolto
    #48781
    Mindenki bukott aki este fél 10 és fél egy között szerzett,szint,cucc,minden elveszett.
  • eXequtoR
    #48780
    Miféle rollback? Írni kell ticketet, ha vmit elbuktál. Nekem eddig mindent vissza adtak. Tény, hogy volt amikor 2-3x is kellett írni, mert az india gyerek azt se tudta melyik a játék eleje, de csak beadott egy értelmes embert.
  • Forolto
    #48779
    Van már valami hír a rollback kompenzációról? 3 órát voltam opson elbuktam 3 rakata itemet 45 bh comot és rengeteg időt...s ké5rdéses mikor leszünk ujra ennyien ezt megcsinálni...köszi BW. :(
  • eXequtoR
    #48778
    Interface editorba tudod állítani.
  • MerlinW
    #48777
    Hogy lehet beállítani, hogy a hp sávban számokkal is kiírja az értéket?
  • eXequtoR
    #48776
    http://www.twitch.tv/elidhu/b/359008995 ez a maki játszik sage-el és dps istenségnek tartja magát. 2 óra körül mutatja be talentet és utána elvileg rotát is tol.
  • HyperMonkey
    #48775
    Köszi szépen a linket, megnéztem. És sajnos beigazolódott a félelmem. hibrid, de balance spelleket tol. Ez baj, ugyanis a telekinetic throw és a project effektje olyan gagyi hogy inkább szánalmas. Szemben a jól kinéző turbulence és telekinetic wave-el.

    Szóval tanácstalan vagyok, nem szeretnék balance ágon menni mert ha meglátom ezt az iudétlen kőhajigását rosszul vagyok.
  • MrStokes
    #48774
    jah igen, mondom mindezt ugy, hogy a jatek kezdete ota Lightning-on vagyok PvE-ben, de mostanra ra kellett jonnom, hogy mar nem biztos, hogy az a nyero.
  • MrStokes
    #48773
    A Lightning utan egyedul a nagyon egyszeru rotajatol tudok agyfaszt kapni, de idovel majd csak megszokom. :)
  • MrStokes
    #48772
    Multkor nezegettem a fleet-en a raid dummy-n sorcival a Lightning(Telekinetics), a Madness(Balance) es a hibrid buildeket.

    Konkluzio: Lightning-nal (gondolom a proccok miatt) elegge fluktualo volt a dps, azt vettem eszre, hogy Madness, illetve hibrid eseten sokkal jobban beallt egy szintre. Ez persze azt is jelenti, hogy kisebb az igeny szerinti burst lehetosege, de meg ezt leszamitva is jobbnak tuntek, mint a lightning. A mobilitasrol nem is beszelve.

    Szemely szerint a Madness kicsivel tobb dps-t (~50-70 dps-sel tobbet) tudott hozni, mint a hibrid, de eleg komoly force gondjaim voltak vele, ugyhogy en a hibridet reszesitem per pill. elonyben.
  • MrStokes
    #48771
    Errol egy build-et tudnal esetleg linkelni pls?!
  • eXequtoR
    #48770
    Ugyan már rég használtam, de ha jól emlékszem az unleashed 8+ giganal használható... vagy többnél? Passz, de az tuti, hogy 4gb nem elég neki.
  • Kryon
    #48769
    Szerencsére nem vagyok érintett egyik oldalról sem, de ahogy olvastam a 2 cikket, most valami ilyesmi zajlik Red Eclipsen. Itt ugyan új játékos lenne (f2p), de az igazi cél mégis az lehet, hogy elvágják a többi guild utánpótlását, és így azok önbeteljesítő jóslatként valóban működésképtelenné váljanak. Csak benézték, széllel szemben vizeltek, és most lesz miért magyarázkodniuk.
  • Although
    #48768
    Igen ez meg szokott történni csak nem biztos hogy az a módja hogy elkezdünk egy amúgy nem rossz hírű, kulturált guildet lejáratni. Mert amennyire látom a tömegvonzás elmélete itt is működik csak úgy mint a fizikában. :) Legtöbben mindig próbálnak az épp aktuálisan legnagyobb guildhez húzni. Ez mindenhol így van.
  • Kryon
    #48767
    Igen, játszottam ott(is).
    Akkor láttam terjedni ezt a magatartást, amikor erőteljesen csökkenni kezdett a népesség, és a pve guildek mivel új játékost már nehezen tudtak recruitolni ezért elkezdték egymást kannibalizálni.
  • sata75
    #48766
    Kartel pontot csak venni lehet? Vagy van valami opció, hogy megcsinálok ezt-azt akkor kapok egy kicsit?
  • MaRee
    #48765
    Bizonyos itemek (pl fénykardok) nem használhatók csak Dark I meg Light II stb-nél, de semmi hátrányod nem fog származni belőle. Nekem van egy full darkos karakterem de nem sok értelmét láttam azon kívül hogy nagyon ronda lett szegény :D
  • Tibbbor
    #48764
    Imperial oldalon mennyire fontos, hogy Dark pontokat gyűjtsön az ember?Itt is lehet valaki Light irányultságú, hátrányok nélkül?
  • roblee
    #48763
    Sziasztok!
    Van egy Asus notim, 4Gb ram, win7 64bit.
    Fél éve probléma nélkül játszok, de van olykor, hogy leesik az fps pl wz vagy ops.
    Olvastam, hogy megoldható egy kis trükkel a dolog.

    Tervezem, hogy kipróbálom a következőket:
    MemoryCleaner
    SWTOR Unleashed

    Segítségeteket kérem, hogy is kellene elkezdeni, mire kell figyelnem a progival kapcsolatban.
    4 Gb mem elég, hogy használjam az Unleashed-et vagy kell a min 6 Gb?
    Előre is köszi!
  • MaRee
    #48762
    Ha végképp nem megy quezz tankként vagy healerként, úgy biztos gyorsabban összejön a csapat.
  • Tibbbor
    #48761
    Hidd el, én se értem.És konkrétan: Red Eclipse, Mandalorian Raiders FP.
  • MaRee
    #48760
    Nem értem miért dekkolsz fél órákat, nekem tombon szinte instant hív a group finder flashpointokba, eddig max 5percet ha várni kellett.
  • PiszkosFred
    #48759
    Nem tudnak custom channelhez csatlakozni a f2p jatekosok, csak X szint felett, igy egyertelmu, hogy a kezdozonak es a fovarosok general csetjei tele van spanyol, orosz, lengyel vagy magyar szoveggel, az angol helyett. Nem szep dolog ez, de sosem ertettem, hogy emiatt miert akad ki az ember annyira - hiszen ha nem ertem, amit olvasok a generalon, akkor az nem nekem szol...

    Oke, nem szep dolog anyanyelven dumalni a generalon (bar ez nem tiltott, csak javasolva van az angol, mint kozos kommunikacios nyelv), de annak sem latom ertelmet, hogy emiatt valaki elkezdjen nemzeteket szidni es 10-20 perces flamewar kezdeni, persze mindezt szinten a generalon, aminek a "tisztasagaert" kuzd... foleg annak fenyeben, hogy a spanyol/randomnemzet szoveg alapesetben 2 perc utan abbamarad, de a "use english in general you spanish retard" miatti 20 perces megy az anyazas. :)
  • Tibbbor
    #48758
    Már a régi szép WoW-os időkben is klánban játszottam(én a Szövetség, a fiam a Horda oldalán...:) ) és most is jó lenne egy csapathoz tartozni.Csak az a baj, hogy múlnak az évek és bizony lassabb lettem. De egy klánban mégis csak más, mert akkor talán nem kellene félórákat dekkolnom a flottán, hogy mondjuk összejöjjön egy 4 fős flashpoint. Fő gondom az, hogy tudtommal a magyar klánoknál kötelező a TS használata.Nos, a TS fent van a gépen, de sajna én esténként nem dumálhatok fennhangon egy mikrofonba a gépnél, itt most nem részletezendő okok miatt, mert az családi perpatvart okozna...
    Úgyhogy marad a szóló és a rizikós random group-ok.
  • eXequtoR
    #48757
    Több fórum post és ticket is ment már arról, hogy F2P játékosoknak külön legyen a general chat. Eddig még csak válaszra se méltatták.
  • HyperMonkey
    #48756
    Jogos amit írsz. Én fejlődök, csinálom a küldiket és haladok lassan. Szerencsére eddig elég jó party-kat fogtam ki, de tegnap pl klántagokkal mentem. Ez persze mindig jobb. Az endgame meg csak klánszinten mehet részemről. Raid, HM, world bossok (ezek meg is vannak hirdetve). Szóval a szintezésre korlátozódhat max a random csapat. Ehhez persze szerencse kell. ha a heroic küldiket nem szereted mert gáz grp-ok vannak, akkor skippeld. Az csak egy plusz, semmi több. De megértem, ha sok a rossz tapasztalat akkor az tud hatni a játékélményre. Én eddig szerencsés vagyok.
  • Bandras DaSilva #48755
    Általában van azért egy kis félsz egy adott mmo játékosbázisában amikor f2p lesz az adott játék. Sokszor tele lesz a játék teljes hülyékkel és sok kötözködővel ezek persze egy idő után kikopnak vagy beletanulnak, de az átmeneti időszak egy kicsit mindig gáz.

    A másik dolog ami ilyenkor elő szokott fordulni, hogy kicsit mellélőnek a korlátozásokkal és ezért csak ilyen szitkozódó dumákat olvashatsz a chaten. persze ki lehet kapcsolni, de azért zavaró.

    Mostanában ez egy kicsit kellemesebb mert igen sok játék lett f2p, szóval oszlik a közeg.

    F2p után én is visszanéztem kicsit, játszogattam,csináltam egy új karit is és már majdnem sikerült megint rákattannom, amikor egymás után belefutottam iszonyú gáz groupokba és megint eszembe jutott, hogy mennyi x-szer játszott questen kell végigküzdenem magam ismét. Ez kb. el is vette a kedvemet.

    Viszont arra még mindig jó nekem a f2p hogy nagy néha felugrom ha épp van kedvem és akkor megcsinálok pár questet, esetleg egy fpt és megint kilépek pár hétre. Így azért érdekes tud maradni.

    Ezzel együtt én továbbra is ajánlom mindenkinek a játékot mert az első 1-2 körben nagyon élveztem.
  • HyperMonkey
    #48754
    Ebben lehet valami. Én mondjuk nem sok ilyet láttam, de nem vonom kétségbe amit mondasz. Sajnos vannak ilyenek is. Én az F2P-be belevenném hogy nem írhatnak chat-re. F2P=Kibővített trial (ahogy írtad), ezen kívül single player game. Ott van a Far Cry 3. Ott sem írhatsz chat-re miközben story-zol mert nincs chat. Akinek meg nem elég a single-trial kombó, az meg fizessen a többletszolgáltatásért, ahogy az élet bármely más területén.
  • HyperMonkey
    #48753
    Megfelelő klánválasztás kérdése. Van olyan klán, ami olyan szinten becsüli a tagjait hogy el se hiszed. Ilyen az a klán ahol én vagyok. nem mondom a klán nevét mert nem cél a reklám, de elmondok egy kis történetet. Ehhez a klánhoz én anno a Rift indulása után 1 hónappal csatlakoztam és ott voltam az SWTOR indulásáig. Aztán 6 IRL cimbora akikkel kb együtt nőttem fel, szintén belevágott az SWTOR-ba, alapítottak klánt és ott voltam. De hamar abbahagyták ahogy én is. Most visszatértem és jelentkeztem a régi klánomba. És tudod mi volt a válasz? Az, hogy akik régi tagok és megkedvelték őket, azok számukra mindig klántagok maradnak és welcome back. Na ez a nem mindegy.
  • eXequtoR
    #48752
    A f2p-vel annyi a probléma HyperMonkey, hogy ez általában a 10 éves emós tini korosztályt mozgatja meg ( sajnos nagy többségben ) és mint ilyen hozzák magukkal a CS szintű kőkemény magatartást generalra stb. Természetesen ez arra is jó, hogy régi játékosok vissza térjenek, illetve emberek kipróbálják és amennyiben tetszik nekik előfizessenek ( f2p = kibővített trial rendszer ). Az a legundorítóbb az egészbe, hogy mióta átálltak a f2p rendszerre generálon mást se látni csak a ruszkik meg a lengyelek pofázását... fel se merül bennünk, hogy esetleg saját ch-t hozzanak létre.. áá "EU" server a válasz mindenre.
  • eXequtoR
    #48751
    Kórtól, nemtől függetlenül aki belép egy gyűjtő guildbe, vállalja az ezzel járó "következményeket". A gyere hozzánk, mert itt jobb szintű baromságokat kb. nem is kell kommentálni. Az pedig, hogy "lenyúlják" egymástól az embereket a guildek alap dolog. Értelmes játékost kiemelni a tömegből szerintem korrekt. Nálunk is kb. ha 3 régi alap tag van a többi játékost más guildból / fleetről ( igen bezony így is lehet értelmes embert találni ) szereztük.
  • HyperMonkey
    #48750
    BTW magam sem hittem volna hogy ezt fogom mondani, de szerintem (!) az SWTOR jelenleg a legjobb MMO a piacon. Eszembe se jut visszamenni a GW2-be, pedig azt hittem az lesz a "húdeaztakurvamaxMMO".

    Az gáz ha orgazmus közeli állapotba kerülök amikor előveszem a fénykardomat és meghallom a zümmögését?
  • HyperMonkey
    #48749
    Sok helyen látható, hallható hogy lenézik az F2P játékosokat, mondván hogy mit akarnak, aki nem fizet semmit, nem is kap semmit. Nos, ez igaz is meg nem is. Egyrészt a BW/EA megteremtette ezt a lehetőséget és sokan élnek vele. Nem követnek el semmi rosszat, egyszerűen élnek a lehetőséggel.
    Az F2P korlátozások szerintem maximálisan elérték a céljukat. Én elég régen abbahagytam a játékot, de amikor F2P lett visszanéztem. És annyira megtetszett hogy előfizető lettem újra. Nem tudom tételesen felsorolni mi változott a közel 1 éves pihenőm alatt, de nekem most olyan szinten bejön, hogy a havi előfizetés mellett serényen költök a CC áruházban is. Ezt nem válaszként írtam valamelyik postra, csak sok helyen hallom hogy fikázzák az F2P gamereket, nekem is van ilyen cimbora és teljesen jó arc, neki elég amit az F2P ad.
  • picket
    #48748
    Tény, hogy arról szól a cikk, hogy óvatlan, általában f2p játékosokat, kezdőket invelnek. Erre reagáltam, hogy énmegmondtammileszfrítupléjkörnyékén. Amúgy én sem értem, hogy miért invelgetne valaki nagy mennyiségű játékost, miközben le sem szarja őket, és csak a saját klikkjével játszogat. Közben meg iszonyatosan teper, hogy minél több tagja legyen, minden eszközt bevetve.

  • PiszkosFred
    #48747
    "cset" alatt ertem, a felepitest, klikkesedest, nem segitest, stb jellemzo randominves gyujtoguild stuffokat, mielott belekotnel :)
  • PiszkosFred
    #48746
    Igen. De akkor most mar megkerdezem, miert is tort ki ez a vihar a babahazban? Amiert valotlant terjesztettek 2-3 regi es stabil guildrol, vagy azert, hogy mi folyik 1-2 "gyujto" guild csetjen?

    Elobbi miatt tunt szamomra jogosnak a cikk, mig az utobbihoz istenigazabol senkinek semmi koze, az az adott guild maganugye, es egyuttal magat minositi a guild. Akinek van esze, lelep az ilyen szintu gyujtoguildekbol, de emiatt nem hiszem, hogy swtor fooldalara ki kellene rakni egy "warning!!" cikket. Elobbiert igen, tisztazando, hogy a ket guild koszoni, es jol van, sot...

    Vagy felreertettem volna a szituaciot?
  • picket
    #48745
    Olvastad a cikket?
  • PiszkosFred
    #48744
    Mi koze van az f2p-nek ehhez? Ugyanugy megtortenik ez a cikkben ismertetett folyamat a IRL a cegek, sportklubbok es barmilyen egyeb szervezetek vilagaban. Vagy azzal csabitod el, hogy magadat/cegedet/klubbodat fenyezed es hangsulyozod az elonyeit a tagsagnak, vagy - ha nincs az elobbire lehetoseg -, akkor a konkurenciat mocskolod be, es allitod be a kozepszar cegedet jobbnak annal, mint amilyen. Semmi koze ahhoz, hogy f2p vagy nem az swtor.
  • picket
    #48743
    Nem igazán értem mi ez a bloodscalpozás. Te játszottál ott?
    (Azon kívül, hogy megmondtam f2p előtt, hogy ez lesz, és még rosszabb)