60032
  • eXequtoR
    #48982
    Nephin szerencsére az inaktív/disbandolt guildeket általában lekapja a fórumról, így naprakésznek lehet nevezni a fent leírtakat.
  • Junger
    #48981
    Igen, a fejlécben nézegettem, de nemtudtam, mennyire friss az ottani lista.
    Köszi szépen a listát, sokat segítettél!
  • eXequtoR
    #48980
    Junger: a "fejlécbe" az infók alatt van egy Magyar guildek listája. Nagyon szívesen 1300 ft lesz + áfa ! :) Rajtunk kívül 2 guildról tudok amúgy, az egyik az Alliance of Hungary a másik pedig vmi csoda guild az Ekekapa Visszaránt. Anno f2p startnál láttam ilyet is, hogy A köztársaság harcosai. Ingame /cjoin Alliance anno ez volt a hungarian ch, vannak fent magyarok bár jó ideje néma csend és hullaszag a jellemző.
  • mgkp
    #48979
    Köszönöm a választ, így már világos!:)
  • Junger
    #48978
    Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy milyen guildek találhatók a Tomb of Freedon Nadd szerveren, amiről érdemes tudni? Éppen fejlődés közben vagyok és nem lenne rossz pár magyarral is találkozni.
  • Shiwo
    #48977
    nahigen.. én RP szerveren vagyok, de nem hiszem, hogy bármiben is különbözbe a PvE-től.. RP-t hébe-hóba látok general chat-en, többnyire csak az MMO szleng megy és a játékosok nagy részének sincs RP-s neve... így sok értelme nincs a dolognak sajnos :(
  • PiszkosFred
    #48976
    PvP serveren igen, bizonyos zonakban osszekerul a ket oldal, es kozos teruleteken kvesztelget, aminek koszonhetoen bizony egymasnak is esnek. Ez a kozos teruleten kveszteles aranylag keson kezdodik, 25-30 (?) utan, es sokan ekkor szembesulnek vele, hogy mivel is jar a pvp serveren valo jatek. Van aki igenyli ezt a fajta adrenalin loketet, es imadja, ha extra izgalmakkal jar a jatek (folyamatosan figyelnia mobokon kivul a masik oldal kepviseloire is, esetleg vadaszni rajuk), de van, aki 30 korul jon ra, hogy ez igy szopas neki, es... vagy ujra kezdi egy pve/rp serveren, vagy elmegy az eletkedve. Es pont emiatt kell jol meggondolni, hogy hova megy az ember, mert nem sokan szeretnek ujrakezdeni mindent.

    RP server: (szigoruan maganvelemenykent), a kozosseg szerintem nem erett meg erre (egyik mmo-ban sem, nem is ertem miert eroltetik), es inkabb erdemes egy jo rp guildet keresni pvp/pve serveren, mint rp serveren probalkozni egyedul. Mert hiaba van sok jo ember, aki szerepjatszik, mindig van par tucat idiota, akik elvezik ha tonkretehetik ezt az extra elmenyt. Viszont egy jo guild, aki folyamatosan szervezi rp eventeket, tobbet er.

    Roleplay stilusra ott vannak a singleplayer jatekok, vagy pnp klubbok, vagy egyeb online csoportok, ott teljes az elmeny.
  • mgkp
    #48975
    Annyit kérdeznék tőletek, hogy mi a különbség a 3 szervertípus között? Mármint értem én, amit a játék is ír róluk, de tapasztalatok útján? PvP szerveren például ez, hogy működik? Csinálsz egy küldetést, közben találkozol egy Republic játékossal és te Empire vagy, akkor simán meg is ölhet?
    A Role Play szerver is hogyan működik?

    Hülye kérdések, de ez van.:)
  • gergod
    #48974
    Tegnap kivettem 4db grade 8 crafting boxot a spaceship vendortol, es 7db molecular stabilizer (1x1es 2x3) es 2db matrix volt benne :) nem rossz.
  • eXequtoR
    #48973
    Lvl 10 után, ha letolsz egy BT/Esselest ( már ha legalabb 2en vagytok és nem solozod ) akkor 1es social rankod lesz amivel már Coruscant/Dokmunkáás-on a social vendornál lehet venni modolható settet. A küldikért kapott commot pedig mod/enhantra kell költeni nem full itemre és bőven maxba lehet öltözni.
  • PiszkosFred
    #48972
    Hja, a leveling gear nott fel az adott zonahoz, nem a content lett nerfelve. Illetve, mar a premier utan se volt nehez haladni az akkori limlom gearben sem, csak esszel kellett mindent csinalni szolozas kozben.

    SWtoRra mindent lehet mondani - es szoktak is, sajnos tovabbra is szidja minden hazai sajto is, de gondolom ezert kapjak a penzt - de azt hogy nehez, azt sose.
  • eXequtoR
    #48971
    Semmit se nerfeltek alap mobokon. Csupán nem mind1, hogy zöld gearbe ölöd vagy modolt maxosba.
  • Although
    #48970
    Az egész játékot nerfelték tavaly augusztusba még csak egy szinttel erősebb ellenfeleket tudtam ingorálni ma már 3 szint az aktuális.
    Ez van :) A conan 2008-tól 2011-re érte el ezt az swtor hamarabb most nagyjából egy szinten vannak tavaly még az swtor volt az erősebb. De ez érthető egy mmo-nál kell a létszám ha túl nehéz az emberek menekülnek. A kérdésedre nem tudom a választ mivel nem vagyok azon a classon. De jelenleg is megfelelő a nehézség sőt jobban haladok mint tavaly. Ez azért jó mert nem kell annyit grindelnem, hamarabb mehetek a következő bolygóra :)
  • Kryon
    #48969
    Az account wide inventory bővítő csak a meglévő karakterekre vonatkozik vagy a jövőben készítendőkre is?
  • sata75
    #48968
    elküldtem ezt a képet néhány barátomnak és rá kellett döbbennem, hogy kulturális hiányosságok vannak náluk. nem értik..:(

    és hogy témába is írjak.
    most tértem vissza nem régen a játékhoz. jól érzem, hogy a scoundrelt vérig nerfelték? kb már a leveling sem élvezetes vele. vagy csak én vagyok nagyon béna?
    ja és azt a rakétatalpat miylen néven találom meg a cartel marketben?
    vagy az valami máshonnan beszerezhető cucc?

  • Shiwo
    #48967
    és ha éjfél után eszik, akkor lesz belőle Darth Yoda...
  • sata75
    #48966
    OMG :)
  • eXequtoR
    #48965


    :D
  • eXequtoR
    #48964
    Scheduled Maintenance for Game Update 1.7: February 12th, 2013

    Kezdődhet a world pvp és a tömeghent ! 900 sith vs 200 rep !
  • Tibbbor
    #48963
    Ott a pont!
  • gergod
    #48962
    Pontosan, hogy arul... Ha valaki regen abbahagyta es most ujrakezdi/folytatja, igy be tudja valtani oket es nem veszi karba. Majd ha mercenary commendationt tudsz venni, na majd akkor kell szolni neki :d
  • Tibbbor
    #48961
    Csak azért hittem azt, hogy van még mercenery commendation, mert a flottán a terminál mellett Captain Tracer még mindig árul 10 WZ Comm.-ot 10 Mercenery Comm.-ért cserébe.(alulról a 7. tétel)
    Nem kellene szólni neki...?!
  • DoctorStryker
    #48960
    Koszunjuk emese
  • eXequtoR
    #48959
    Nem volt itt semmi vita, csupán esélyt adtál barátunknak, hogy a kemény papíros seggszpirtjét bemutathassa. Nem érzékeled 6 gigával a lassulást és pont.
  • Tibbbor
    #48958
    Sose szerettem lóversenyt csinálni egy RPG-kből, persze ez játékstílus kérdése. Jó régen már írtam, én még arra is szánok időt, hogy a nekem különösen tetsző helyeken screenshotokat csinálok a karimról, így lassan összeáll egy képsorozat arról, hogyan lett a lev.1-es gyámoltalan Jedimből tiszteletreméltó harcos.
    Nem sajnálom az időt a felfedezésre és a craftolásra sem, ha kedvem tartja, lenyomok egy űrcsatát, sőt szívesen segítek kisszintű kariknak Heroic-okban vagy FP-n. Ahogy annak idején nekem is segítettek mások.
    Nem érdekel, mennyi idő alatt leszek maxon, mert ha rohanok, elveszítek egy rakás részletet, ami benne van a játékban, csak nem vesszük észre. itt-ott olyan jól ismert SW karikkal futok össze a bolygókon, akiket túlzottan kizoomolt kameránál fel se ismernék.Szóval én nem csak tápolom, hanem játszom is a karakteremet. Szerintem ez így jó, mindenki olyan tempót diktál magának az SWTOR-ban, amilyet akar, elvégre ő fizet.
  • Tibbbor
    #48957
    Te jó ég, csak most látom, mekkora vihart kavartam az ártatlan 2 gigás kérdésemmel!Fiúk, azért memória ügyben nem kell egymás torkának esni!
    Mindenesetre az én gépem kap még 2 gigát, aztán tetszik, nem tetszik, egyelőre ennyi! Majd oprendszer csere után lehet több memórián is gondolkodni.
    Megjegyzem, az egyik utolsó GameStar-ban volt egy hosszú cikk a memóriákról, pl. melyik oprendszer mellé max. mennyit érdemes tenni, mivel annál többet úgysem képes megcímezni, stb.Ajánlom a korábbi vitázóknak, mert a cikket szintén hozzáértők írták.
  • HyperMonkey
    #48956
    Hát ha ennyire brutál hardban nyomod akkor nem tudom meddig tart ki a game neked. Ez csak akkor lehet ha van klán hozzá. Ha van és ők is ekkora HC arcok akkor hamar kivégzitek, de jön a kieg nemsokára.
  • MerlinW
    #48955
    Én 3 hét betegszabin voltam, így volt ~2 hét a lvl40. Ha munka mellett játszanék napi 1-2 órákat, akkor nekem is hónapokba tellett volna:)
  • Although
    #48954
    Igen ez benne van a groupok mindig jobban "fizetnek" mint a solok, ezt a karit most soloba próbálom végigvinni, volt pár group napom is jó lett az a rész is, mindent összevéve ez egy igazi rpg lett.
  • eXequtoR
    #48953
    Senki se mondta, hogy rusholni kell. :) Mi bétába végig nyálaztuk összes questet, élesbe pedig 3an szinteztünk. Mondjuk jól rá is basztunk, mert 50en nem volt más pár napig és nem jutottunk le hmbe. :/ Mindenki mást szeret, van akinek a szintezés jelenti a játékot és van aki a high lvl instázás/raidelésre megy rá egyből.
  • Although
    #48952
    Ezt az egy hetet sose értettem, nekem kblv40-es a karim, és az egy hét míg mindent elolvasok, questeket, lore katalógust, persze benne van ehhez kell néha szótár is nekem, 2 hónap alatt lett meg a lv40-es karim normális játékidő mellett :) Tudom béna vagyok ez van :)
  • MerlinW
    #48951
    Huzamosabb 5-6 óra játék után nekem is 6-7GB-ot zabál. Meg is szokott dögleni egy idő után. Memory leak lehet valahol. Mondjuk egészséges ember ne játsszon 8 órát egyhuzamban:)
  • Junger
    #48950
    http://www.swtor.com/community/showthread.php?p=10952
    Aki még nem ismeri, nagyon megdobja a teljesítményt.
  • eXequtoR
    #48949
    Az elején kb 1 hét alatt kilehetett pucolni az egész tartalmat. Ebbe a játékba max az a hardcore, hogy találj magad mellé 7 értelmes ember, de azon kívűl ez lézerkardozós casual game. Azóta kijött 2 új raid egy 4 és egy 5 bossos, hozzá +2 "tier" 61 ill 63 ilvl modok, war hero és elite war hero cuccok pvpbe + 1 ú bg. Köv. patchbe jönnek a repuk, indul a world pvp ! Kb. ennyi.
  • picket
    #48948
    2+2>4?
  • picket
    #48947
    Kevered az összes "oprendszer által használható fizikai memóriát" az egy process által használhatóval. Nyilvánvaló, hogy aki 12 giga ramról beszél, annak 64 bites a windows-a, ezért előbbit fejtegetni felesleges.

    Go ide, táblázatból kiolvas:
    User-mode virtual address space for each 32-bit process ->
    Limit in 64-bit Windows ->
    2 GB with IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE cleared (default)

    A rendszermérnöki diploma meg pont semmit nem jelent (mint a mellékelt ábra mutatja).
  • gergod
    #48946
    Ha jol emlekszem ezert hasznal 2 processt, hogy tudjon 4Gb-nal tobbet hasznalni.
  • DoctorStryker
    #48945
    beleszámoltam egy átlagos 512 MB VGA-t amiből a 4GB lejön ezért van általában megadva a 3,5GB
  • gseldon
    #48944
    Én is gondolkodom a visszatérésen. Pont kb. egy éve hagytam abba, mikor a Karagga raid kijött. Viszont én nagyon-nagyon brutál hardcore-ban nyomtam akkor. Megvolt az össze insta HM-ben, mindkét akkori raid nightmare-ben, az összes daily, minden relic, fegyver, 2 teljes gear columiban és rakatában IS (jedi shadow voltam, volt egy tank meg egy dps szettem is mindenből)! Mondhatni a játék PVE tartalmát akkor teljeskürűen kivégeztem.
    Ehhez képest milyen pluszt nyújt tartalom terén most a játék?
  • Hecker007
    #48943
    Nono összesen mindennel együtt 4GB-ot tud címezni a 32-bit, 32 bites linuxok alá viszont van olyan kernel amivel tud 4GB-nál többet is címezni, de az alatt meg ugye nem megy a játék.
    Egyébként, csak játékra elég bőven a 8GB azzal minden elfut, de azért vannak olyan programok amik igen csak meg tudják zabálni a memóriát úgyhogy van akinek elkél a több memória.