635
Anime stílusú 2D-s verekedős game
  • Massato
    #75
    Nem akartalak lebeszélni Chippről, de kezdésnek nehéz amíg nem vagy mindennel (nomeg az irányítással) baráti viszonyban...
    Zato az emberi test, aki feladta látását hogy megszerezze a nagy erejű árnyék lény EDDIE-t magának aki erejével segíti, tökélyre fejlesztette annak használatát, de lassan egyre elgyengült maga Zato testileg lelkileg és az EDDIE vette át a kontrollt a gyakorlatilag halott zato fölött, csak így az árnyék sem létezhet örökre és most keresgeti magának az új "gazdát"... Hát ezért volt eddig Zato-1 most meg EDDIE... Zato-1 pedig valósz. azért, mert ő volt a feje az Assassin guildnek (amit Slayer alapított, és most újra belép a képbe hogy elrendezze a zűrzavart ami keletkezett Zato halálával; tagja Venom és Millia is azaz Millia csak volt mert megunta és elszökött, de mivel folyton üldözték így elkezdte inkább pusztítani a guild tagjait...)(Ja Slayer meg vámpírlény...)
  • Szabi DEMON
    #74
    Kössz az infokat próbálkozom Axl-lel is akkor. Van uyge az a kari is amúgy akonek be van kötve a szeme és iylen pokolfajzat/dardevil keverék szerű asszem Eddie néven lehet választani mégis sokszor ZATO-1 néven fut. Ez hogy van akkor? Amúgy ez egy piszkos jó játék ám oylan régen játzsottma már jó verekedős game-mel PC-n.
  • Massato
    #73
    OK, szóval: MOM módról semmit sem tudok mert nem játszottam szinte semmit vele,
    EX az az EXTRA rövidítése, tehát nem biztos hogy jobb, csak más, egyébként csak azért érdemes ismerni őket mert ugy arcade-ban meg kell velük küzdeni...
    Az időről nem tudok semmit, de az autosave legyen bekapcsolva ha akarsz valahova jutni :) más mód is van mondjuk: a missziós nehezebb út, de 35 misszió talán még megoldható... nekem 50 felett van talán ??? vannak nagyon könnyűek is...
    inkább a két új kari a lényegesebb sztem, ha érdekel valamelyik...
    (ja a guiltygear.ru-n van kimentés, ami unlockolt mindent asszem -ha mégsem
    jutsz sehova)
    Az arkád Chippel meg qr*a nehéz sztem, én 100-ig se jutottam, nagyon kevés a védelme sajna, Ex Potemkin 200 körül úgyis bukós amíg nem ismered minden foortélyát Chipp-nek :( de May is vízválasztó volt nekem mindig... nem is beszélve majd Ex-Axl 300 körül meg a többi (GOLD-ok is jönnek, 999 GOLD-SOL uuuuhhhh)... inkább Axl-lal próbálkozz míg a control nehézkesen megy... hja még nekem is nehézkes pedig sok időt lehúztam már billentyűzeten...

    A burst-ról meg tuti írtam: annyit kell tudni róla hogy dust+egy gomb egyszerre lenyomod, akkor a kari felugrik és egy aura veszi körül ami ha kék (épp támadás alatt vagy) akkor visszalöki az ellent combó-törő úgymond, ha sárga az aura akkor meg te támadsz vele és ha talál akkor meg 100% lesz a tensionod, ha nem találsz vele (a kékkel) akkor 0% lesz a burst csík, ha igen akkor valamennyit visszakapsz belőle, sárgánál meg asszem mindig kapsz...
    Még annyit hogy 2 round között átviszi az adott burst értéket, valamint minél kevesebb az életed annál gyorsabban nő az értéke szóval megéri a bukott rund-ot is kihúzni míg tele nem lesz, vagy legalább növekszik valameddig, hogy a köv. körben rögtön legyen tartalék... (Ja áthúzás akkor van ha tehetetlen vagy (dizzied) vagy pedig éppen eltalált egy overdrive -ezekből nem lehet kiugrani bursttel... de ez segíthet ha éppen az ellenfél kihalóban, de van burstje, és neked is kevés az életed, szóval kozkáztatni nem kéne, akkor elpuffantasz egy overdrive-ot és reménykedhetsz hogy bekapja, mert akkor nem tud menekülni, míg ha nekimész kézzel akkár ott is maradhatsz)

    Hmmmm,annak az irányítónak asszem lassan én is utánanézek, bár nem nagyon hallottam direkt PC-sről eleddig, sebaj
    Ja a rip nem hibás csak egyszerűen kirippelték a cucct belőle :( szóval másban bizti OK :)

    További jó tréningelést!
  • Szabi DEMON
    #72
    Na hiába olvasom én ezt nem értem miért jobb az EX módos kari mitn a normál. Pl ott van EX Testament meg a sima. Én semi különbséget nem fedeztem fel.
  • Szabi DEMON
    #71
    Pár újabb kérdésem van ha nem nagyon unod még Massato. Nem bíromf elfogni mire jó a M.O.M. mód. Az ex-.es rendszert sem igazán értem de elolvasom mgé avyg 2x amit írtál róla hátha felfogom. Csak survival módban szerehetőek meg amúgy? Más mi az a Burst felirít a név alatt ami néha át van húzva néha nem. Amúgy nem lehet vhogy megnézni a játékidőt? Csak hogy kb mikro kapok új karit. Amúgy Ino sztem te tuti csukott szemmel si megversz. Arcade-t még nem tudtam akasztani survivalban is csak 100. a rekord Chippel.
  • Ino
    #70
    el is felejtettem írni valamit:
    kombóból 16X a max, amit levegőben tudok (I-no-val), de néha Milliával még becsúszik 1-2. Ellenetek azért még nem játszanék, mert szerintem tutira alulmaradnék...
  • Szabi DEMON
    #69
    Köszönöm szépen ezt a sok-sok infot. Próbálok nem hülyeségeket kérdezni de ez mind-mind oylan votl amit eddig nem tudtam. Thx
  • Ino
    #68
    Bocsánat, megint elkalandoztam picit..., de örömmel láttam, hogy gyűlik a kis csapat!

    Az irányítóm sima, PC-hez való "plug and play", Media Marktban vettem, megérte!! (Nem pont olyan, mint a PS2-es, nincs rajta annyi gomb, de nem is kell) Lehet vele gonoszkodni. A kombók sokkal egyszerűbben behozhatók, de azért kell vele gyakorolni. Nekem is van még mit, sajnos mester szinten azért még nem vagyok, de úgy látszik fejlődtem, mert sikerült legyőzni I-no-t arcade-ban! Bár sajnos még csak egyszer. És azóta nem is nagyon gyakoroltam ,de most majd szorgalmasabb leszek!
    Bevallom más karakterekkel nem próbálkoztam, miket tudok behozni. Csak azokat, akikkel játszani szoktam (I-no, Millia, Ky)

    Én is próbáltam már videókból tanulni, igaz mindenkinek más a stratégiája, azért picit segített.

    Ja, és valószínűleg a rip hibás, mert videó sincs...

  • Massato
    #67
    OK akkor sorban:
    -az instant killről még annyit, hogy csak akkor érdemes használni ha az ellenfél "dizzied" vagy egy olyat lő rád amit kivédsz és van időd mielőtt tud reagálni pl sol "grand viper" -move-ja, ahol tüzesen nekedront és elszáll az égbe...
    Amúgy csak nagy ritkán sikerül bevinni, nomeg ott a kockázat hogy a tensionnak az adott verekedésben annyi...
    (Dizzy és Justice kivételével mindnek van, nekik egy 100%-ot igénylő overdrive-juk van helyette, akinek van annak 236236+HS il.l May-nek különc az a félkör move*2+HS)
    Az ha semmi sem történik lehet hogy akkor találtad el az ellent amikor sebezhetetlensége volt egy pillanatra (sok ilyen spec.move is van!)

    -Akkor erről a félkörről: úgy látom te is billentyűzeten nyomod mert itt okoz gondot ez a move
    41236 az előrefele, és 63214 hátra tehát így kell beütni...
    Ahhoz hogy jól csinálod-e be kell rakni a menüben hogy show input és akkor figyeld a vonalat hogy mit üttél be, én több mint egy éve röpítem a gamét de vagy 1-2 hónapba telt mire ezt megtanultam előhozni, nehéz így billentyűn :( a lényege hogy mikor engeded el a gombokat, tehát: előre majd le ekkor elengeded az előrét majd rögtön jöhet a hátra majd a le-t is elengeded... ez van, ráadásul a másik irányba meg megint csak nehezebb (az ujjaiddal fordítva kell eljáccani brrr) de nem lehetetlen, nekem mostmár mindig előjön... jobbrafele
    OK, ezt gyakorolni kell nincs mese... vagy csak szerezz be controllert azon értelemszerű a dolog, mert billentyűn vannak érdekes dolgok, a gombok nem megfelelően reagálnak ehhez a pontos gaméhoz amikor lenyomod kb félúton reagál csak, ez RC,FRC problémákat okoz bőven...(erről lejjebb találsz érdekeset)

    -Story mód: minden karának (akinek van) több vége van annak függvényében, hogy hogy sikerül a harc pl: ha egy időn belül KO lesz az ellen akkor áttérsz egy másik story endingre, ha vesztesz valahol megint más...
    PL Shipp:
    1.Dizzy->Bridget(30 sec alatt KO)->Robo KY->Anji->May->Johnny->Robo KY->3. fajta ending (Anjit ki kell vinni hozzá először)
    2.Bridget-től(30 secen felül)->Ky->Faust->Eddie(nem instant killes KO)->Venom->1. fajta ending
    3.Eddie-től(instant killes KO)-> slayer->2. fajta ending

    UH és minden charának más...
    (ennek a leírása sztem fenn van a gamefaq.com oldalon, a képek mindnek ill a kimentés minddel pedig a guiltygear.ru-n, lejjebb a pontos cím)

    A felsők szerint Potemkint akkor instant killezted? remélem igen és úgy jutottál Sol-ig mert akkor jó a leírásom :)

    A "gear" egy "biológiai"- vagy inkább "varázslat szerű" fegyver ami sok energia felhalmozását tette lehetővé megalakítva ezzel sok "GEAR"-t pl: Testamentet,Justice,Dizzy... De sok emberke is maradt: Johnny, Axl, Anji stb...
    Nézd meg az extrák menüben a videót, vagy a movie mappában, ha megvan, jó kis vid, és az alapokat elmondja (GGX-ét)! (Ja justice és Dizzy a fő GEAR-ek, és "nők" hogy tudd, mindketten)

    Én eddig legtöbbet:Anji,Testament,Chipp,Johnny-val játszottam ilyen sorrendben lefelé,DE Robo-Ky is egyre jobban tetszik, a videókban meg mindig lenyűgöz Baiken meg Jam meg szinte mind; egyébként mind veszélyes csak megfelelő stratégia szerint kell használni őket (pl johnny nagyon veszélyesen rossz, ha nem tudod a kombóit,de ha igen akkor jaj az ellennek... stb)
  • Szabi DEMON
    #66
    Még vmi. Testament story-át csináltam meg és a végén Sol-t kellett legyőzni, de nem nagyon akart sikerülni kb 20-30. próbálékozásra csak. Ezért közben próbáltam instant kill-el hátha úgy sikerült de 10-ből 10x kivédte vagy nem történt semmi! Ez hogy lehet? Amúgy nem igazán értettem a történetét, nem túl jó az angolom, és ez nehezebben volt felfogható nekem. Mi az a GEAR stb..?
  • Szabi DEMON
    #65
    Jah az angol story módot is sikerült összehoznoma 2. módszerrel amit leírtál.
  • Szabi DEMON
    #64
    Nos az instant kill-ek mennek. Akinek van egy kivétellel mindenkinek megcsináltam. A támadásoos leírásaid is értettem szerencsére ezt is köszönöm. Most már más bajom van. Van oylan támadás kombi amit enmt udok behozni vhogy nem rétem azt hogy mi van akkor ha két ellentéte irányú nyíl van összekötve mert ha pl az előréből kell átmenni lefelébe az midnig sikerül de ha hátrából előrébe avgy fordítva nem tudom megcsinálni. Mi lehet a baj? Más Chipp-Zanuffal végigvittem a stroy módot, a galériában viszont azt írja chipp ending 2. Ezek szerint több féle ending létezik? Amúgy te mióta játzsol? Kik a kedvenceid? Nekem Chipp-Zanuff és Axl-Low Ha jól írtam a nevét. :P Mellesleg Sol-t ki nem állhatom és I-No-t se mert nem sikerült még legyőznöm. :)
  • Massato
    #63
    Még valami
    I-no: az isukában ha videó sincs akkor az a "rip hibája" sajna akkor zene sem lesz...
  • Massato
    #62
    Hmmm, Slayernél:

    214+K or P
    ___->P
    ___->K
    ___->S or HS
    _____->S or HS

    a "_" a szünet helye (nemtom a fórum miért nem veszi be a több szünetet???)
  • Massato
    #61
    Üdv!
    Először is nem tudom melyikkel nyomod, és melyik patch-et használtad...
    De ha GGXX#Reload és Guilty gear.ru-s a peccs (itt is a GGXR) akkor ugye bemásolod a könyvtárba a patch-et és futtatod a patch-et... ha így nem oké akkor az exe-fájlt és a patch-et másold külön egy könyvtárba és próba újra így... (nekem az első mód működött, de olvastam hogy van akinek nem és így bejött neki) ja persze utána másold vissza a peccselt exe-t a játékkönyvtárba... remélem neked is sikerül majd valamelyik módon

    A command listben vannak érdekességek:
    ha catch van mögé írva akkor az egy bevárós támadás, azaz ellövöd ami elé van írva, és ha elég gyorsan utána bekapsz egy ütést akkor ténylegesen aktív lesz és pl megsebz az ellenfelet, PL: Testament: 214+k -> catch (a számokat úgy értsd, hogy, ha a numerikus padon nézed a számokat akkor az ez az irány,azaz 214: le, le+hátra,hátra) najó akkor testament morog valamit és beáll egy pózba, ha ennek a póznak az elején megüt az ellen akkor arre testament egy piros vértengerben lebukik és megmérgezi az ellent,Jam:46->catch akkor előre hátra után ha épp ekkor ütne meg valaki akkor egyszerűen kivédi az ütést anélkül hogy védelmi pózban maradnál (ekkor egy pillanatra u.i.tehetetlen leszel, sokkol az ütés kicsit, de ha ezzel védsz, akkor nem, és rögtön támadhatsz,ez NAGYON hasznos move Jamnál,ha egy kicsivel több időköz van egy támadó special-ban akkor megszakíthatod azt, akár overdrive-ot is!(pl baikenét a 2.ütés után))
    Meg még egy két chara rendelkezik ilyennel...

    Ha szünet van előtte és nyíllal kezdődik akkor az azt jelenti hogy az előtte lévő (nem szünetes) move-ot ezzel folytathatod
    pl: Slayer
    214+K or P
    ->P
    ->K
    ->S or HS
    ->S or HS

    Azt jelenti hogy 214 k(vagy p) után eccerűen hátraugrik, ha ekkor bármelyiket megnyomod utána,akkor üt,rúg,vagy vág, ha az S vagy HS után ismét megnyomod az S vagy HS-t akkor ismét nyersz egy ütést.

    (ja Slayer-nél maradva, ha egy move előtt -> <- nyilak vannak az azt jelenti, hogy közel kell végrehajtani az ellenfélhez)
    Remélem teccettek a példák :)

    Olyan hogy csak piros nyíllal végződik valami,nem rémlik... hacsak nem Robo Ky-ra gondoltál: neki van csak nyíl:ez azt jelenti gogy az előtte levő move
    63236+HS után ha semmit sem nyomsz akkor automatikusan lesz egy +move ami jelen esetben egy overdrive (csak akkor jelentkezik ha már van annyi tensionod ööö illetve energy-d, de csak talajon lévő ellenre műxik nekem...)

    Instant killnél ha nem megy akkor próbáld ki ezt: először kint konfigold be magadnak ahogy teccik mindenre rekj valamit (nekem u,i,o,p lett a p,k,s,hs, ":" a D, és a tauntokat közé valahova,meg L2 vagy R2 a "-" gomb) aztán benn a játékban a "key konfig"-ban vidd le a nyilata P K S HS re és nyomd meg pl a "-"t
    ekkor tulajdonképpen ha a "-"-t nyomsz úgy veszi mintha 4-et egyszerre nyomtál volna meg, berakhatod 3-ra is és akkor ezt meg még egyet kell csak lenyomni (én ezt használom) és akkor a cancel-ekre is megvan a gomb
    Ja az IK módot úgy látod hogy pirossá válik a tensionod és azt írja ki rá hogy attack valamint piros aurád lesz...
    Hűh, ennyi mára, remélem összejön majd!
  • Szabi DEMON
    #60
    Ja és még valami. Egyszerűen nem tudok egy instant kill-t sem megcisnálni. Nem rétem hogy mit rontok el. Azt ha instant kill módban vagyok valahogy jelzi a játék? Vagy nem tudom lenyomni egyszerre a 4 gombot (alap gomnkiosztásban j u i o igaz?) vagy nem értme mit rontok el.
  • Szabi DEMON
    #59
    Sziasztok. Vmiért nemt udomf elrakni az angol story patch-t. Illetve nem tudok alkalmazni pár trükköt a command listból. Az egyik típus amikro hosszú szünet van előtte, a másik amikor catch van írva mögé vagy egy vastag piros nyíl. Mi a teendő? előre is kössz.
  • Massato
    #58
    Üdv a fórumon!
    I-no-val már kezdtük temetni a sokasodás reményét :D ehe ehe

    Nem rossz ötlet, de asszem én még viszakozok, mert esélytelenül elveretni nincs kedvem magam :(
    Sajna attól tartok sokat felejtett ujjaim sokasága mióta legutóbb "komolyabban" zúztam, most hogy csak bohóckodtam hogy rájöjjek a játék alapjaira és ezerszámra szedtem a jobbnál-jobb videókat, csak egyre rosszabb lettem, hmmm, sajna komolyabb kombók még mindig lehetetlennek bizonyulnak nekem, még egy dust utáni legjobban sebző egyszerű kombó is sok gondot okoz, pedig azt hidtem ezek után könnyebbedik majd a dolog, attól tartok tényleg kell szereznem egy controllert... a billentyűzet örömeivel ugyanis kezd tele lenni a t**öm
    De erre még tényleg vissza kéne eccer térni!
    I-no azóta lehet hogy már mester szinten van, és azért nem ír mert nyeregeti sorra az európai bajnokságokat :) vele lehet hogy korábbi örömökben lehet részed (???)

    Kérdésem nem tudom van-e,inkább olyan jellegű a problmám, hogy mindig azt hiszem ,hogy teljesen végére értem az alapoknak, aztán olvasok teljesen új, mégis elég alap fontosságú dolgokat (negative edge, prorating, j. install,...) (ezt már párszor eljátszottam)
    Szóval ha tudsz valami olyat amire te is nehezen akadtál rá, akkor nem fogd magad vissza, minden infónak örülök!

    Még egy utolsó videó-link, hogy teljes legyen az újonnani látogatók kielégítettsége is:
    http://www.norematch.com/ggxx/

    Ennyi furcsa mondat után is további jó olvasgatást a fórumon!
  • freelander
    #57
    reloadra gondoltam :)
    egyébként én a már a játék alapjaival teljesen tisztában vagyok (sok időbe telt :)), ezért ha valakinek kérdése van tudok segíteni azt hiszem :)
  • freelander
    #56
    sziasztok, pesti vagyok, ha van vkinek kedve játszani ilyet, akkor írjatok..
    már elég unalmas gép ellen.. :)
    eddie a kedvencem :)
  • Massato
    #55
    Ja igen, kicsit furfangos, de elengedhetetlen dolgokat is tartalmaz az oldal, mint írtam korábban rendesen összetett játék ez...
    Én viszont lassan át fogom ismét olvasni az oldalt hogy minden tudásom egyben legyen mostmár, annyi dolgot olvastam FAQ,fórum stb. oldalakon a játékról, hogy már nem fog ártani...
    Ha gondolod közben egy két okosságot ide is megírok majd... pl hogy hogy lehet I-no val a "Chemical Romance"-spec.-t 4x FRC-zni egymás után

    Reméljük tényleg kihozzák a slash-t PC-re,fa**a volna, mert isukával kevéssé boldogulok így hogy még egy gombot kéne befogni 10 ujjal...

    Az irányítódról írhatnál még valami szépet! PS2-s,vagy adapterrel PC-s vagymi, és hogyanlehet ilyesmihez hozzájutni, könnyebbedett a kombók beírása, könnyebben előhozhatók Dizzy utolsói meg ilyesmi...

    Okés még itt egy link amit tényleg ajánlok mert nagyon tuti videók vannak:
    (a videókban bemutatják hogy egy-egy támadással milyen kombó kezdhető el minden karakternél, aztán onnantól lehet variálni ahogy tetszik /asszem ggxx-esek/)

    http://csx.jp/~mugi_531/html/millia.html
    http://csx.jp/~mugi_531/html/i-no.html

    A többi karakterre is megtalálod kb 1200 fájl összesen (1 MB-os videók kb.)(kb 1,2 GB lesz mind ha leszedtem...)
    Fentről a második sötétkék csík alatt választasz karaktert, és alatta kattingatva jönnek elő a videó linkek.. (Internet Explorer (7?) kell hozzá, és nem árt egy letöltésvezérlő sem, akkor 10mp berakni letöltésbe egy kari videóit, 10perc alatt megvolt az 1200 berakva :) szóval "Flashget" javasolt-> egyszerűen minden letöltése flashgettel-re kattintasz (jobbgomb után) kiválasztod, hogy avi-kat szedje le és akkor indítod folytatod amikor akarod)
    Itt a progi, ha még nincs meg: http://letoltes.prim.hu/index.prm?pid=820
    Milliáé kb 87,5 bmega 87 fájl ,de megéri sztem nagyon, I-no még folyamatban...
    Esszé vége.Fogalmazás:5ös Nyelvtan:1es
  • Ino
    #54
    http://web.archive.org/web/20050306060047re_/www.gamecombos.com/games/ggxx/---> már régebben találtam ilyen dolgokat, de az az igazság, hogy nem nagyon értem ezt a táblázatot sem, hogy mi micsoda

    A Slash!-t kiadták PC-re is. Vagy legalább is tavaly azt olvastam, hogy arra is lesz. A Judgement és Dust strikers részeknek még nem néztem utána.
    Irányítóm kb 3 hónapja van. Furcsa volt, először jobban játszottam billentyűzeten

    Egyébként megtaláltam a GGXX Reloadot is (bár nem tudom, tényleg olvassa e még valaki ezt a fórumot rajtunk kívül):

    Download:
    http://rapidshare.de/files/27277466/GGXR.part1.rar
    http://rapidshare.de/files/27278517/GGXR.part2.rar
    http://rapidshare.de/files/27279544/GGXR.part3.rar
    http://rapidshare.de/files/27280581/GGXR.part4.rar
    http://rapidshare.de/files/27281562/GGXR.part5.rar
    http://rapidshare.de/files/27282482/GGXR.part6.rar
    http://rapidshare.de/files/27282948/GGXR.part7.rar

    RaR Password:
    CloudStrife

  • Massato
    #53
    Ezt a linket tudom ajánlani további fejlődés érdekében...(xx reload)

    http://web.archive.org/web/20050306060047re_/www.gamecombos.com/games/ggxx/

    Hja annyira elavult lassan ez a verzió, hogy arhiválták az egész oldalt :). A Slash kellene, de ahhoz meg egy Playstation2, ami nekem nincs , meg egy normális "arcade stick" kontroller, mert arra fejlesztegették a játékot... játéktermekre...

    Anélkül aligha leszek bajnok annyit mondhatok, bár talán ps2 "rendes" kis irányítóját is sokan kedvelik fórumok szerint... azt nem tudom te hogy állsz ilyenfajta felszereléssel, de nekem marad a billentyűzet, úgyhogy nem lesz belőlem mester egy hamar...

    Még egy-két link mára, ha már az irányítókat említettem:
    http://www.play-asia.com/paOS-13-71-e-49-en-70-2jr.html
    http://www.amazon.co.jp/gp/product/B0002MNXD2/ref=pd_rvi_gw_2/249-3830765-2456359?ie=UTF8
    http://www.gamespot.com/pages/unions/read_article.php?topic_id=24036634&union_id=1733
    http://www.byrdo.org/arcade_joysticks.htm


    (Robo ky-t a boost módban kell feltápolni, de nehéz...;hja a dust télleg most eltünt, de be lehet állítani hogy legyen, a kibővített opciók segedelmével;én nem unatkoztam 3 ellen )
    (Egyébként asszem a "judgement" és "dust strikers" részt talán már ki is adták...(???)
    Na csá!
  • Ino
    #52
    Köszi a segítséget! Nagyon idegesített mikor mind3 ellenfél "elment a háttérbe" én meg unatkoztam. Most már ezt is tudom.

    Hát igen sok helyen olvastam, hogy a fordulás miatt szidják a játékot. Mondjuk 4 játékosnál még érthető, de ha csak ketten vannak akkor semmi értelme. Ilyenkor csak arra jó, hogy az ellen mindig jól szétrúgja a hátsódat, míg te forgolódsz!

    A "kicsit másként funkcionál néhány gomb"-ot csupán úgy értettem, hogy más, mint az X2 Reload. Pl. van egy támadás, amit az X2-ben egy gombnyomással előhozol, az isukában meg rájöttem hogy 2 gombbal lehet (slash + heavy slash).

    A dustloop.com-os fórumon sok szupi vidi van én is néha-néha nézegetem őket. Ha én csak fele annyira jól tudnék játszani...

    A torrent csak az Isukához kellett volna, de mint írtam már sikerült letöltenem máshonnan. De azért köszke!!

    Robo-Ky-al mondjuk nem játszom, de azért kíváncsi vagyok, hogy többféle karakter támadását is megszerezheti? (egyébként ezt nem tudtam).

  • Massato
    #51
    Ezt kukkancsd meg! Az első topic Tutorial-jait! Nagyon részletesen (angolul) betutatja a 3 karaktert ("sajna" ggxx slash-ből, nade mit lehet tenni, most ez az új rész...) sztem nagyon faszák, a Testamentesnek nagyon tuti háttérzenéje van...
    CSak internet explorer 6 vagy fölöttivel lehet leszedni,és kell hozzá installálni valami alexa toolbar-t hogy le tudd szedni, kicsit furfango,kódokat kell irogatni stb. pfuj! de megéri :)

    http://dustloop.com/forums/showthread.php?t=1379

    JA visszatérve kipróbáltam én is, és engem is mindenki elkezdett gyepálni, úgy látszik csak human-Player-eknek érdemes így egymás ellen játszogatni
    Azt nem tudom tudod-e de Robo KY 2-t fel lehet turbózni mindenféle jóval,lehet vennni neki több védelmet ,power-t és új move-okat is, pl sol overdrive-ját is meg effélét...
    Pá-Pá!
  • Massato
    #50
    Hűha, mennyi szép kérdés, egyenlőre ezeknek utánajárok, nekem volt alatta zene az biztos és van ugye gomb a fordulásra, ugyanúgy mint a mászkálásra ide-oda háttérből ki-be:a fordulás gomb+HS és voilá már szaladgálhatsz is!
    Ja egyébként ha azt "hallod" hogy valaki szidja a játékot akkor az e miatt a fordulás gomb miatt van!

    Egyébként én is kicsit másfelé mászkáltam főleg gg cuccokat gyűjtögetve a neten, kombó videókat képeket utilokat stb.(Már vagy 7GB ra rúg lassan a gyűjteményem, sőt a GG PC játékokkal és zenével már 9 felé jár...)Na mindegy, ahogy erre mászkáltam épp ma ráakadtam egy korábbi kérdés válaszára: GGX zöld vérének javítására (úgyhogy gondoltam visszanézek a fórumra):
    http://www.guiltygear.ru/download.php?lang=en§=utils
    itt pedig a "GGX_PC_Red_Blood.zip" a letöltendő és bemásolandó tartalma a ggx könyvtár datájába...

    Ja mellesleg nem tudom hogy a "kicsit másként funkcionál néhány gomb" neked mit takar, de ezen a címen találsz angol config fájl "javítást" is Isukához ha épp az hiányozna hozzá, aztán kedvedre konfigolhatsz :)

    Egyébként rengeteg jó cucc van még az oldalon, nézzetek szét, én gyakorlatilag mindent leszedtem :) (meg mindenféle kimentés is van ha jól emlékszem...)
    És még egy szép kis Kombó videó gyűjtemény:
    http://dustloop.com/forums/showthread.php?t=75
    http://combovideos.com/
    az utóbbiban keresd a "Combo Vids Hall Of Fame" alatt a:
    (ezek 5 csillagosak ha bárki engem kérdezne)
    GGXX - Guilty Gear Team Poland Presents - White Eagle.wmv
    ElvenShadow Presents - The Man Behind the Mask - A Faust combo video.wmv
    GGXXJAMcombovid.mpg
    Light Heart.mpg
    GGXX Testament.wmv (ezt csak mert nagyon durva kombók ááuuúú)
    a többi meg eccerűen csak fa**a nagyon, zene + minden a helyén van...

    Combo Vids Archive:
    (chipp).mpg
    The Final Another Side-JohnnyGG- ComboVideos.avi
    Millia Rage Promo Vid 3.wmv
    (I-no).mpg
    na de az összeset sorolhatnám
    WOW, hihetetlen sok van a neten jó videókból...

    Ja, ha gond van a torrentekkel (arra az oldalra meg szivesen meghívlak ha gondolod, csak email-címedre van szükségem és kész, bár sajna valaki letörölte az egyik torrentet időközben... a jobbikat persze) látogass el:
    http://torrent.eval.hu/

    CSőcső!
  • Ino
    #49
    Az utóbbi időben kicsit eltűntem a fórumról
    Az Isuka link amit írtál "csak" torrent, ugye? Én nem jutottam vele semmire (mert ilyen béna vagyok...), de találtam egy másik lehetőséget a letöltésre

    Íme, ha kell valakinek:
    http://rapidshare.de/files/21679421/Guilty_Gear_Isuka.part1.rar
    http://rapidshare.de/files/21688996/Guilty_Gear_Isuka.part2.rar
    http://rapidshare.de/files/21703009/Guilty_Gear_Isuka.part3.rar

    Hát nekem nehéz megszokni, hogy ilyen gyors, meg kicsit másként funkcionál néhány gomb, naés a fordulás
    Lenne egy-két kérdésem:
    - Nem értem, miért nincs zene, pedig elvileg lenne alatta!
    - Hogy is írjam? Hogyan lehet előrébb ill. hátrébb menni? Pl. amikor 4 karaktert teszel be 2 áll elöl és 2 a háttérben. Mikor elindul a duel mindenki közelebb és távolabb is tud menni (a háttérhez képest) én meg csak ott vagyok...
    - Nem a színekkel lehet beállítani, hogy ki kivel van? Úgy értem ugyanaz a szín egy csapatot jelöl? Hiszen "color team" feliratnál választhatsz színt. Én 2 2 ellent akartam, de aki velem lett volna szintén rám támadott. Akkor val'szeg nem így van.

  • Massato
    #48
    Angol peccs sztori módhoz:

    ggxx #reload angol patch (story mode,config.exe)

    az oldal alján találod:
    a "main exe patch" - story mode angol
    a "config patch" - config.exe angol nyelvű lesz

  • gamerboy91
    #47
    THX!
  • Massato
    #46
    JA! elfeledém:
    http://game41.web.infoseek.co.jp/movieroom.htm

    ezen "match"-moviek találhatók, de csak a letöltés közben látod hogy gg -e vagy sem PL: game41-20060716ggxx_4.wmv gg-s, game41-20060717sen_4.wmv meg nem
    (attól függően mi az aktuális "tournament")
  • Massato
    #45
    Nekem is zöld... de átállítani sajna nem hiszem hogy lehet
    PC-re a rip lehet hogy kicsit kényes, vagy csak az új directx-ek kavarják össze???
    bár nem hiszem,...a többi helyen a vörös rendben van...
    szóval sztem a rip hibája, nemtom van e hozzá javítás de sztem az sincs, ha teccik a game akkor javaslom az újabb verzióit (isuka, xx reload -- PC re is) tele van javításokkal, kiegyensúlyozottabb szebb játék, jobb minőségű a rip is...(JA és VÖRÖS a vér!)

    Ja, ha combó videók kellenének bárkinek letöltésre akkor:
    http://combovideos.com/
    http://www.guiltygear.ru/ (sok jó cuccc)
    http://game41.web.infoseek.co.jp/movieroom.htm (mind movie)

    Leírásokat:
    http://www.gamefaqs.com/search/index.html?game=guilty+gear&platform=All+Platforms
    lehet szedni, ajánlom az ggx-től bármelyik is van meg, mert sok olyan dolgot ír le amit a többi rész FAQ-ja nem említ... (persze azért különbségek vannak move-okban, FRC időzítésben, egyes combo-k lehetősége stb. de az alapokhoz OK)

    További jó mulatozást
  • gamerboy91
    #44
    Nekem a Guilty Gear X van meg.
    És az a bajom hogy ZÖLD A VÉR!!!!!
    Ezt hogy tom átálítani h ne zöld legyen??
  • Massato
    #43
    Cső!
    Még egy apróság /ami viszont tényleg nincs benne leírásokban/ az FRC-ről:
    én azóta elkezdtem próbálgatni őket, de tényleg brutál nehéz ezeket jól eltalálni időben, viszont lehet gyakorolni training-ben (én is így tettem) ekkor ha berakjátok a menüben hogy show input (training menüjében), akkor mikor FRC lehetséges egy move közben, akkor villan egyet kéken az az input csík és ha sikerül épp ekkor eltalálni az FRC-t akkor a bemondó azt mondja "ROMANTIC" /ha nem úgy állítottátok be hogy zene túlharsogja/,és persze a kék aura is jön...
    Nagyon nehezek általában, mert nagyon pontosan kell azokat időzíteni, nekem pl Robo Ky HS-ét könnyen sikerült,Anji legtöbbjét így-úgy, Sol-move-jait is, de pl Johnny move-jait alig-alig sikerült cancel-elnem, nem tudom mennyit kéne ezeket gyakorolni, hogy úgy elsajátítsa valaki őket, mint azokban a combo videókban, de hogy egyáltalán combo-ba vigyük azokat... hát az biztos hogy lenne egy pár száz óra mire rendesen mennének... (És gyanús, hogy a mai top guilty-s játékosok is vacakoltak vele "egy darabig", még ha consol-on vagy PS2-n biztos könnyebb is valamivel a játék, mint PC billentyűzeten...)
    Ja még annyit hogy FRC-t akkor is be lehet vetni ha az ellent nem találod el ,ellenben az RC-vel, amit csak akkor lehet!
    Kíváncsi lennék ti hogy haladtok a combókkal, ha vannak tippjeitek örömmel olvasgatnám ebben a fórumban, mert kicsit nekem nehéznek bizonyulnak azok megalkotása (Bármelyik karakternek). (Egy-két combót én is tudok egyik másik karakterrel ,de ezek rövidek és cancelt eddig még nem igen láttak)
  • Massato
    #42
    Nem egészen ide tartozik, de egy másik 2D-s, animés, verekedős Játék PC-re:
    Melty Blood. Keressetek rá neten képekre!
    Mostanában elérhető a game neten is:
    http://isohunt.com/torrents.php?ihq=melty+blood
  • Massato
    #41
    http://www.gamefaqs.com/search/index.html?game=guilty+gear+xx&platform=All+Platforms

    (FAQ rovat...)
  • Massato
    #40
    No, csak megtaláltam... angol leírások
    (a f***kodásom ellensúlyozására)

    http://www.psxextreme.com/scripts/guides2/guide.asp?guideID=219
    http://www.gamefaqs.com/console/ps2/game/519265.html
  • Massato
    #39
    Hoplá megin elba**tam valamit, nemtom miért adta be kéccer az előzőt, ehe
    Ahogy Mr.Rod, a haverod is mondaná: Bocsesz

    (Azért ha érdekel a link amit nemrég toltam, csattanjatok rá még időben, mert ha tököltök oda a lehetőség)
  • Massato
    #38
    Uh... nem rossz videók!
    Nekem legjobban a "Daigo The BEast"-os, meg a Testament vs. Slayer, meg a Potemkin combo videó tetszik az oldalról. Nameg a Bang, Bang... Bang, Bang, Bang ehe-ehe

    Sajna () annyira megteccettek, hogy muszáj vagyok kiírni magamból a kombókhoz is felhalmozott emlékeimet, nameg amiket leírások adtak számba.(Remélem ezzel senkinek nem leszek szálka a szemében )

    Na jó hát kezdem; ezeken a videókon két dolog nagyon faszán láccik:
    -A sok FRC ill. RC azaz "cancel move"-ok amik piros ill. kék auraként látni egy két pillanatra a kombókban, ezek azonnali abbahagyását eredményezik az adott move-nak ezzel megteremtve a kombók alapját!!! (csak akkor ha talál a move!, erre nem árt figyelni) kivitelezésük:egyszerre 3 attack gomb lenyomásával (ezt be lehet írni EGY gombra is a config.exe és a menü-s beállítással azaz kint beírod hogy pl.: az "R2" legyen az L gomb (exe-ben) aztán a játékban beírod, hogy az L egyszerre 3 gombot eredményezzen (asszem lehet 4re is és 2 re is beírni attól függően mire használod fortress defensre, dead angle attackra, vagy instant killre (ezekről később...khmm)))
    Persze nem lehet minden move-ot (F)RC-zni (RC a piros aurás, FRC kék) erre minden karakternek meg van adva melyiket lehet és melyiket nem.
    RC fele tensionba kerül, FRC negyedbe de ezt sokkal pontosabban kell beadni (időben pontosabban, és csak kevés move FRC-zhető)
    Próba ki! Aztán már ezekkel lehet combókat összepakolni szépen.
    Ezek miatt ilyen irdatlan gyorsak és hosszúak azok a kombók a videókban...
    (Az overdrive-ok rendre RC-zhetőek...)

    -Guard gauge: ha ütnek és védsz, akkor a kis piros csík töltődik szépen felfele,
    ez határozza meg mennyire sebződsz, minél jobban feltöltött annál többet sebez az adott támadás rajtad, ha már villog, akkor kapsz szépen kis támadásoktól is sokat nameg akkor már vigyázni kell mert nem tudsz "felállni rögtön" azaz "helyreugrani", hanem lepuffansz mint egy zsák tök (ellenfél kombója ekkor végzetes lehet míg esel le, ha ellövi rád) (Counter attack)
    Azaz ha kombót akarsz ellőni, akkor előbb izzídsd fel az ellen Guard-ját, aztán hajrá mehet a móka... (ha lenti támadással kezdesz akkor kevesebbet sebez u.a. a kombó, azért mert ezzel nagyon könnyű megcumiztatni az ellent és eccerűbb lenne a játék :) )
    Ha megütnek viszont lefelé megy a guard és annál kevesebbet sebződsz minnél kevesebbre megy a guardod, ezért is a kombók támadásai egyre kevesebbet és kevesebbet sebeznek minél később kerül bele a kombóba pl overdrive 160 sebzése harmadik ütésnek téve már csak (pl) 50-et ad plusszba hozzá!!!
    A videókban sokban már villog a guard, ezért nem csoda ha 1 kombós killeket is sokat láttam bennük...

    Még valami:

    Mire jó a tension??
    -Overdrive
    -RC (p+k+s(vagy hs)-egyszerre miközben támadsz)
    -FRC (p+k+s(vagy hs)-egyszerre miközben támadsz)
    -Faultless defense (fortress defense) (véd +(P+K)-egyszerre)
    -Instant kill (egyszerre 4 támadás gomb, majd a "piros"-move a karakter listán ellőni)(ja azt mondtam hogy van akinek nincs, de cserébe akkor full tension kell a legutolsó overdrivehoz (Dizzy, Justice))
    -Dead angle attack: ez egy fele tensiont igénylő támadás, amit akkor kellhet ellőni ha támadnak éppen (és védsz) ekkor visszavágsz tulajdonképpen egy pofont neki gyorsan és mehet az ellentámadás!!! (viszont kicsi hatótávú!!!) (védés közben előre gomb +2 támadó gomb egyszerre)

    -Teljes tensiont lehet nyerni a "Burst" segítségvel: viszont támadni kell vele és nem védekezés közben ellőni, akkor sárga aura lesz és ha talál akkor megy fel telibe a tension (dust+1 támadó gomb) (ezt bőven használja a gép ellened magasabb fokozaton biztos)

    Asszem még pár alapdolgot fogok irogatni ami megkönnyíti majd az életeteket a gear-ek világában, s szerintem egyáltalán nem magától értetődő...
    De ha valakit bosszantana hogy FAQ site-ot csinálok lassan a fórumból,akkor rúgjatok valagba és k***olok.(Csak azért írkálok itt magamban, mert ebben a tuttó játékban ezek tényleg az alapműködéshez tartoznak)

    Remélem adtam valami plusszt ami a kombós videókat barátibbá varázsolja eztán...

  • Massato
    #37
    Uh... nem rosszak!
    Nekem legjobban a "Daigo"-s, meg a Testament vs. Slayer, meg a Potemkin combo videó tetszik az oldalról. Nameg a Bang, Bang... Bang, Bang, Bang ehe-ehe

    Sajna () annyira megteccettek, hogy muszáj vagyok kiírni magamból a kombókhoz is felhalmozott emlékeimet, nameg amiket leírások adtak számba.(Remélem ezzel senkinek nem leszek szálka a szemében )

    Na jó hát kezdem; ezeken a videókon két dolog nagyon faszán láccik:
    -A sok FRC ill. RC azaz "cancel move"-ok amik piros ill. kék auraként látni egy két pillanatra a kombókban, ezek azonnali abbahagyását eredményezik az adott move-nak ezzel megteremtve a kombók alapját!!! (csak akkor ha talál a move!, erre nem árt figyelni) kivitelezésük:egyszerre 3 attack gomb lenyomásával (ezt be lehet írni EGY gombra is a config.exe és a menü-s beállítással azaz kint beírod hogy pl.: az "R2" legyen az L gomb (exe-ben) aztán a játékban beírod, hogy az L egyszerre 3 gombot eredményezzen (asszem lehet 4re is és 2 re is beírni attól függően mire használod fortress defensre, dead angle attackra, vagy instant killre (ezekről később...khmm)))
    Persze nem lehet minden move-ot (F)RC-zni (RC a piros aurás, FRC kék) erre minden karakternek meg van adva melyiket lehet és melyiket nem.
    RC fele tensionba kerül, FRC negyedbe de ezt sokkal pontosabban kell beadni (időben pontosabban, és csak kevés move FRC-zhető)
    Próba ki! Aztán már ezekkel lehet combókat összepakolni szépen.
    Ezek miatt ilyen irdatlan gyorsak és hosszúak azok a kombók a videókban...
    (Az overdrive-ok rendre RC-zhetőek...)

    -Guard gauge: ha ütnek és védsz, akkor a kis piros csík töltődik szépen felfele,
    ez határozza meg mennyire sebződsz, minél jobban feltöltött annál többet sebez az adott támadás rajtad, ha már villog, akkor kapsz szépen kis támadásoktól is sokat nameg akkor már vigyázni kell mert nem tudsz "felállni rögtön" azaz "helyreugrani", hanem lepuffansz mint egy zsák tök (ellenfél kombója ekkor végzetes lehet míg esel le, ha ellövi rád) (Counter attack)
    Azaz ha kombót akarsz ellőni, akkor előbb izzídsd fel az ellen Guard-ját, aztán hajrá mehet a móka... (ha lenti támadással kezdesz akkor kevesebbet sebez u.a. a kombó, azért mert ezzel nagyon könnyű megcumiztatni az ellent és eccerűbb lenne a játék :) )
    Ha megütnek viszont lefelé megy a guard és annál kevesebbet sebződsz minnél kevesebbre megy a guardod, ezért is a kombók támadásai egyre kevesebbet és kevesebbet sebeznek minél később kerül bele a kombóba pl overdrive 160 sebzése harmadik ütésnek téve már csak (pl) 50-et ad plusszba hozzá!!!
    A videókban sokban már villog a guard, ezért nem csoda ha 1 kombós killeket is sokat láttam bennük...

    Még valami:

    Mire jó a tension??
    -Overdrive
    -RC (p+k+s(vagy hs)-egyszerre miközben támadsz)
    -FRC (p+k+s(vagy hs)-egyszerre miközben támadsz)
    -Faultless defense (fortress defense) (véd +(P+K)-egyszerre)
    -Instant kill (egyszerre 4 támadás gomb, majd a "piros"-move a karakter listán ellőni)(ja azt mondtam hogy van akinek nincs, de cserébe akkor full tension kell a legutolsó overdrivehoz (Dizzy, Justice))
    -Dead angle attack: ez egy fele tensiont igénylő támadás, amit akkor kellhet ellőni ha támadnak éppen (és védsz) ekkor visszavágsz tulajdonképpen egy pofont neki gyorsan és mehet az ellentámadás!!! (viszont kicsi hatótávú!!!) (védés közben előre gomb +2 támadó gomb egyszerre)

    -Teljes tensiont lehet nyerni a "Burst" segítségvel: viszont támadni kell vele és nem védekezés közben ellőni, akkor sárga aura lesz és ha talál akkor megy fel telibe a tension (dust+1 támadó gomb) (ezt bőven használja a gép ellened magasabb fokozaton biztos)

    Asszem még pár alapdolgot fogok irogatni ami megkönnyíti majd az életeteket a gear-ek világában, s szerintem egyáltalán nem magától értetődő...
    De ha valakit bosszantana hogy FAQ site-ot csinálok lassan a fórumból,akkor rúgjatok valagba és k***olok.(Csak azért írkálok itt magamban, mert ebben a tuttó játékban ezek tényleg az alapműködéshez tartoznak)

    Remélem adtam valami plusszt ami a kombós videókat barátibbá varázsolja eztán...

  • Ino
    #36
    Áh, a lényeg kimaradt. Ugyan nincs köze a GG-hez, szupi alkotás: http://www.youtube.com/watch?v=MdfOZb5MWEE