635
Anime stílusú 2D-s verekedős game
  • stevenson1988
    #115
    az 1POV_UP a dpad-ra vonatkozik, lhet hogy neked az is x, y tengelyű, így próbáld sima 1UP-ra rakni...

    nekem tökéletesen működik... lehet hogy bepipáltál valamit felül ami zavarja, vagy a játékban elálítottál valamit, vagy nem tom
  • soulhunter
    #114
    jo játéknak tünt, egészen a konfigig :D
    érdekes volt,h minden gomb gamepadra be van nevezve :D

    amugy az elárulná vki,h karakterválasztásnál MIÉRT NINCS FELFELE irány?
    mer oké,h jobb-bal-le,de ha végignéztem a kinálatot,akkor miért is kell kilépnem,meg vissza,h vkit fentről szurjak ki?

    na,itt jött a kövi problémám:
    miért nem lehet az ugrást felfele irányhoz csatolni? az tényleg olyan nehéz lenne,v a felfele iránynak van bármi jelentősége? mer ha nincs,akkor inkább a button7 -et oda konfigolnám a 1POV_UP helyére :)))

    ezt leszámitva jo kis játéknak tünik, el tnék vele szorakozni szabadidőmben (ha olyan sok lenne) :)
  • Szabi DEMON
    #113
    Én Survivalban eddig sima alap playaval 293ig jutottam bill-en.
  • stevenson1988
    #112
    szerintem ne vedd :D
  • freelander
    #111
    uh most látom, hogy a geniusnak is van 1100 ft-os joypadja :D:D
  • freelander
    #110
    kösz :D
    igen, a driverre emlékszem h elég szar volt :D
  • stevenson1988
    #109
    az első padom nekem is az a g-09d volt, hát nemsemmi egy alkotásvolt... főleg hogy kibontás után arra lettem figyelmes, hogy a dpad-ja kijön :P az illesztőprogramjáról meg már írtam
    a mostani viszont... hát, annyira jó hogy vennék még egyet, hogy haver ne rinyáljon amiatt mikor ölöm, hogy csak 3 gombig érzékel a klaviatúra
    de ez a vásárlás majd az új teló, a jogsi, és az új gép után fog bekövetkezni ami úgy 10év múlva lehet be is következik...
  • stevenson1988
    #108
    ha mindenképp joypad kell, akkor szerintem keress még egy kicsit, mert ahogy te is írtad az ára "gyanúsan olcsó"
    jó joypadok léteznek de amit belinkeltél távolról sem tűnik annak, a gyártó neve is idegen...
    ha véletlenül egy genius joypadot találsz (nem tom hogy van e ilyen) akkor azon is gondolkodj el mert az első padom (szintén geniusos volt) illesztőprogramja bugos volt és annyira belassult a rendszer, hogy félperces múvivá alakult az abalkok tálcára való lehelyezése, mert a villanásszerű effektet hosszas másodpercekig megfigyelhettem ahogy összetömörül a címsor :D

    sok sikert a joypad vadászathoz
  • freelander
    #107
    azt akartam írni h d-pad-dal nem sokkal jobb mint a bill sry :)
    egyébként úgy két három éve volt egy genius gamepadom de azt megöltem totálisan :D gari után :(. G-09D a típusa, az analógja nem volt vmi jó ahogy emlékszem. legalábbis az ilyesmi játékokhoz
  • freelander
    #106
    de nekem nem gamepad kell, hanem joypad :)
    mondjuk tényleg gyanúsan olcsó, de a mostani gamepadom analóg karjaival ez a játék irányíthatatlan (szinte). és a d-pad részével meg sokkal jobb mint a bill.

    egyébként a "normális pc-s gamepad"-ok kb 100 százaléka a playstation kontrollerének a koppintása. ahogy te írtad hogy hasonlítanak, én is így értettem, csak a másolás szót használtam.
  • stevenson1988
    #105
    ja ha pénz beszél alapon megy a pad vásárlás akkor a padom kb 5ezerbe kóstált anno tavaly, talán ma már olcsóbb 1 ezressel, na persze meg kell találni
    de mint már mondtam, ne egy utánzatot hanem egy "profi"/profibb gamepad kéne, legalább tovább tart :D
  • stevenson1988
    #104
    üdv emberek... egy ideje nézegetem a fórumot, kicsit régebb óta a játékot is :D
    jó game meg minden, de ezt ti is tudjátok

    freelander: én a helyedben (ez az én véleményem, nem kell feltétlen betartani, csak vélemény) nem venném meg azt a padot, mert: 1, az hogy az öledbe kell rakni mikor nem vagy az asztal előtt vagy ha túl magas az asztal, már alapból kényelmetlen, 2, olcsó húsnak mint tudjuk híg a leve, szal nem biztos hogy ez sokkal tovább fog tartani mint a gamepadod
    szerintem nem ps, meg játétermi utánzat controllerekre kéne költeni, hanem egy normális pc-s gamepadra (persze ezek kiosztásukban hasonlítanak a playstationosokra) nekem spec egy Genius MaxFire G12U Vibr. padom van és én speciel az analóg karjaival sokkal "hatékonyabb" vagyok ilyen stílusú játékokban, pedig a d-padjával semmi gon sőt.

    amúgy ti jól sejtem hogy legerősebb fokozaton nyomjátok? survivalban kb hanyadig szintig viszitek?
    na mára ennyi, már unom a gépelést... :P
  • freelander
    #103
    analógnak semmi értelme, azért van benne, hogy a playstation irányítájónak összes gombját átrakhasd a billentyűzedre

    Mi az a negative edge? tényleg nem tom :D

    az a slayer kombó tényleg jó, de 6HS-sel kezdődik. 6HS pilebunker RC 6HS pilebunker :)

    a jump installt be kell gyakorolni h érzésből menjen, mint általában az összes kombót. :) az egyszeres jump install nem nehéz, a többszörösök már neccesek

    irányítómat el kell vinnem garanciára csak lusta vok.
    igazából egy playstation irányítóját lemásolták csak szarabb minőségben.
    azon kívül, hogy egyszerre több gombot is le lehet nyomni, nem ad sok pluszt.
    a nyilas része romlott el, ezen is van analóg kis joystick, de az viszont használhatatlan. nem lehet olyan gyorsan visszarakni üresbe ahogy kéne, pl dasholni nem lehet vele. viszont tervezek venni egy bruttó 1100 ft-os (!) irányítót, ami a játéktermi joystickokhoz hasonlít, amikre végülis tervezték a játékot. itt a link:joypad
  • Massato
    #102
    Ja iggen, én csak 2overdrive-s halálikat tudok Slayerrel, de láttam hasznos a 214p+p-t is RC-zve: 214p+p+6Hs+214p+p borzalmas pusztítás... (talán még menne is ???)
  • Massato
    #101
    Én háromszor próbáltam egymás után és simán ment a slayer levegős overdrive többetsebzése, hmmm és az ütés meg ha a gömbbel altaláltam automatikusan belőtt nekem...(beat2) LUCKY ???

    Háát az install meg stb az jó hogy miaz, de amit mondok hogy HARC-ban felejtős nékem... :( (Mondjuk amit te mondasz még megy, de a többi jump install verzió kicsit neccesebb... vagy neked nem!?)

    FRC meg BILL.-re qrva gáz sztem szintén, még ha egy gombra rakod is, csak ezzel az a baj hogy ha megy is nem tudod a negative edge-t használni ha spec-et akarsz rögtön FRC után ... vagy ezeket hogy oldod meg, vagy elég ha 1is összejön és örüljek (már hogyne örülnék)? (Ja FRC-val az is gáz hogy nem szereti ha lenyomva hagyod a billentyűt(persze ez kell másmiatt) szóval amit gyorsan kéne egymásután bevinni ott nem a 3gomb hanem a 4gomb-ot kell elnyomni hogy FRC-legyen, Johnny-nál több ilyen is kell (ugrás divibe-okhoz meg f+K hoz is :( ) szóval a 3gomb ha 1re rakod is bajos kombóügyben bill.re)(Ja egyébként ha ügyeskedek akkor sok FRC megy, de harcban max Robo Ky F+HS-e, de az tán télleg könnyű)

    Kösz hogy próbálod elmondani értehtően az analogot, de még mindig nem tiszta miért jó a játékhoz az opció ???

    Ja mellesleg profin vágod a dolgokat látom! Nyomod irányítóval is akkor, vagy csak egyszer volt, hol nem volt? Ne kímélj a részletektől, analógra mit csinál ha berakod irányítóval, stb :)!
  • freelander
    #100
    az undertow-ot nem tudom megcsinálni, a de a bloodsuckingot meg a mappa BDC-t is csak elég ritkán sikerül...
    a levegő átdobásos elég könnyű szerencsére, az tényleg hasznos
    a bloodsucking azér jó, mer ha egyet meg tudsz csinálni, simát v BDC-t, utána még ötször megcsinálhatod (utána mesterségesen letilt a játék), és ezután még bevihetsz vmi támadást.. pl. pilebunkert (214p p)
  • freelander
    #99
    ja, hozzátenném h slayer-nek egyik rc-s egyszerűbb kombóját sikerült elsajátítani, azzal elvagyok :)
    5Sx4, 236K, RC, 5HS, 214P P :)
  • Massato
    #98
    Ja,a "Bloodsucking Universe" szintén nagyon tuti a BDC-re, pl ha épp felkel az ellenfél... (láttam sima levegőbeli dobást is ilyen sebezhetetlenséggel, ami kikapta a támadót még az overdrive-ből is!,(I-no levegőbeli overdrive-ja volt asszem)) A combovideos.com-on a KOO combo vids-ben szépen láccik a dolog...
    ("Undertow"-ra is megcsinálja a tag)
  • freelander
    #97
    az analóg joystick ugyanúgy működik mint egy billentyűzet, nincsenek fokozatai, csak azt érzékeli h le van-e nyomva v nem. ezért lehet billentyűhöz rendelni :)

    az rc nem nehéz billentyűzetről sem. hozzá lehet rendelni a key configban (játékon belül) egy billentyűhöz a P+K+S-t. az frc viszont az már igen :)
    kb 2 mozgás van, amit az esetek 50 %ban tudok frc-zni :)

    a superjump sztem viszonylag könnyű. le fel , igaz h gyorsan kell csinálni.
    a jump install sem ördöngösség. miközben csinálod a mozgást, meg kell nyomni a kívánt irányba való ugrást. ld. slayer 5HS -->közbe nyomod a 7/8/9-et.

    slayer levegő overdrive-ja nem a gömbbel sebez többet, hanem ha MINDKETTŐvel eltalálod, a gömbbel is, meg az ütéssel is. nagyon ritkán sikerül, és akkor sem tudatosan :) nagyon pontosan kell csinálni, és kb minden karakter ellen más kombót kell előtte csinálni, hogy beálljon az ellenfél a kívánt pozícióba.. egyszóval nehéz
  • Massato
    #96
    Hmmm, nem könnyű ez a billentyűs dolog az bizti (a játék egy két move-ját nyugodtan felejtheti a játékos, mert harcban esélye: 0, sztem ide tartozik egy egyszerű Super Jump is, a jump installok nekem szintén, de amit írtam földközeli levegős támadás szintén bukós kombóban, RC, FRC megint csak kínos lehet...)

    Akkor az az analóg dolog az az lenne hogy érzi a controllert mennyire húzod mondjuk hátra és úgy veszi hogy jobban kell hátraugrania vagymi?

    Slayerhez amit én tudok "mókásat", hogy a levegős Overdrive-ja többet sebez ha a gömb résszel eltalálod (dust után könnyű letesztelni) valamint akkor az ellenfél tovább lebeg a levegőben...
  • freelander
    #95
    talán olvass vissza :\
  • kozitomee
    #94
    valaki help!!! Hogyan kell instant killelni????
  • freelander
    #93
    kösz h írtad ezt a guard pointos dolgot, ennyire pontosan nem tudtam :)
    akkor cserébe mint slayer játékos, leírom slayer talán legfontosabb technikáját :) sajna billről ez is elég nehéz :(
    slayernek az a speciálitása h futás helyett teleportál. ezt asszem tudjátok. ami a lényeg vele h egy ideig eltűnik a képernyőről, ezalatt sebezhetetlen lesz. további előnye az előre hátra futásának, hogy ugrással megszakíthatóak.

    ebből következnek a fejlettebb slayer technikák. általában ezeket a hátraugrás ugrással megszakításából(BDC-back dash cancel) csinálják, mert azalatt hosszabb ideig marad sebezhetetlen. ahhoz hasonlít ezeknek az ötlete ahogy a levegőben csinálandó mozgásokat lehet a föld fölött közel csinálni.
    tehát a sebezhetetlenné tévő backdash-t kell összekapcsolni a specialokkal és a megszakító ugrással:
    236P ez a sima mappa punch, előre csúszó ütés.
    442369p ez a BDC mappa punch. bonyolultnak tűnhet elsőre :) 44 ez a backdash, és utána iszonyat gyorsan be kell ütni a mappa punch 236-ját, ezután a megszakítást, vagyis az ugrást, és legvégül a lezáró gombot. ha tökéletesen gyorsan tudnám csinálni, nem különbözne látszatban a simma mappa punchtól, viszont egy ideig közben sebezhetetlen lenne slayer. ezzel át tud menni pl lövedékeken! én nem tom annyira gyorsan csinálni, nekem már backdash közben támad ki, viszont így is elég hatásos.
    slayernek pl. a vérszívására is van ilyen módozat! 63214HS helyett 6321447HS, ez gyakorlatilag egy blokkolhatatlan, ellentámadhatatlan átdobást jelent!
    ez a kettő a legfontosabb BDC mozgás, + a legegyszerűbb, a 44 7/8/9. még több specialra is vannak ilyesmik, de azok kevésbé használhatóak.
  • freelander
    #92
    az analog cucc a konfigban azért van, mert a reload pc-s verziója gyakorlatilag emulál a játéknak egy playstation 2-t. azt hiszi, hogy azon fut :)
    a playstation kontrolleren van kis joystick is, az az analóg, ezért lehet beállítani.

    massato:
    persze, ami nem éri el az ellenfelet, az nem fogja sebezni :)
    ezér jó zappa futása, gyakorlatilag az összes lövedék alatt átmegy

    anjihoz biztos jobban értesz, nem játszok vele.
    én csak slayer-rel meg robo-ky-vel játszok gyakorlatilag :), eddie a harmadik kedvencem, de vele nem nagyon lehet billről, a kevés gomb lenyomhatósága miatt.
    Asszem fogok venni egy új 1000 forintos joypadot a játékhoz :)
  • Massato
    #91
    Ja Anji mester lévén egy két dolgot pontosítanék:
    -Sztem az előre S helyett inkább az előre+K a guardos, csak hogy pontosítsunk ehe-ehe, (sztem az előre S ua mint normál S ?, vagy csak elírtad? akkor bocs hogy kijavítottalak)(Slash-ben a Dust is az lett :) ) Nomeg hogy az "Előrefele Félkörös Guard Pointos" (Kachoufuugetsu) akkor is beüthető még amikor már megvolt a guard point a move alatt, de azután sebez tovább ua a move...(ha valaki tervbe vette Anjit)
    (Guard pointtal egyes lövedékek is kivédhetők pl Venom bill golyói; viszont óvakodjatok a többet sebzőktől pl Baiken "forgós" támadása (2+HS ???), mert csak egyet véd (talán 6+Hs többet is) akkor PPPPP-t nyomkodni ezerrel!!)
    Remélem nem bánod a kiegészítőmet, de azt hiszem talán hozzá tartozik a dolgokhoz amit hozzáfűztem, meg aki nem perfekt dustloop-os kifejezésekből (amilyen én voltam) annak..., ezeket tán a dustloopon szettem, meg videókból is itt-ott (Anji tutorial-t is készítettek már (slash-re), a lenti linkeken valahol írtam, ugyanitt Faust is (Szabi!!!), valamint Testament is, Johnny-t is szedtem de dunno honnan sajna). ...
  • Massato
    #90
    WOW, hozzáfűzhetek egy két dolgot? :
    Szabi Demon:
    -Fekete EX választható (Dare Devil) L1(SP)+L2(EX)+Space ilyen sorrendben (nyilván kell hozzá az SP mód is unlock-olva) nem tudom mi a gáz vele, nekem lazán behozza... (Ez tul EX totál feketén 100% tensionnal-szóval "DareDevil")
    -Az R2-vel pedig (ha egy karakterre viszed a nyilat) akkor lenyomva sárga négyzet veszi akörül a kari képét és annak a karinak háttérzenéje lesz hallható... (lehet hogy nem R2, de próbáld ki is valamelyikkel bizti)
    (Zenékhez még annyit hogy "assasin"-ok egymás ellen külön zenével bírnak (SL,MI,ED,VE))

    freelander:
    -A támadási szintekhez annyit még, hogy olyan is van amit egyszerűen "kivédesz" ha leülsz... pl:Sol Bandit Bringer vs Faust csücsül, próba ki!! egyszerűen nem találja el...(Faust nagyon ilyen kari,pedig a legmagasabb mindközül,ja nézzétek meg a taunt-ját!) ,vagy pl Johnny instant killje nem tud sok karit eltalálni ha "leülsz" velük (ezt nevezem jó instant killnek, még akkor sem alkalmazható ha az ellenfél "dizzied" (kiv.lehet pl: Potemkin ???), attól még pofás :) )... vagy pl egyes levegőbeli támadások alól is ki lehet bújni...
    -Mix-Up okhoz annyit tudnék plusszt hozzátenni, hogy nem mindig lenti ütések lent sebzők ill fordítva pl: Anji 2+P nem lent sebez(csak ne várd hogy sebez ha áll az ellenfél), Testament 6+P meg Overhead, Faust 2+K szintén (első hit) Overhead stb. Fontos ehhez hogy levegőbeli speciálok a földhöz nagyon közel is elvégezhetők, ehhez beütöd a move mozgásrészét aztán meg felnyíl és a kioldó támadás (gyorsan! utána) PL Johnny "Ensenga": 4123698+HS és a földhöz közel lövi el, Anji:21478+P szintén, ezek hasznosak nagyon ütős mix-upokhoz (billentyűn szintén nem javallanám nagyon, mert Johnny-én kívül a többi nekem alig kivitelezhető harcban úgy hogy biztosan számíthatok rá...)Levegőbeni Overdrive-ra szintén igaz...

    (Azt nem tudod a konfigban mi a f*sz az az "analog" ez valami Controller cucc vagy mi lehet? billentyűn semmit nem észlelek...)
  • freelander
    #89
    csak sima ex-et választhatsz
    ha van a karakter képe alatt ex felirat akkor választhatod exként
    nyomva kell tartani egyik bill-t amelyiktől sárga lesz az ex felirat és azalatt választani
  • Szabi DEMON
    #88
    Massato nem igazán értettem egy régebbi hsz-ed. Ha egy karakternek adok választásnál r2vel egy sárga jelőlőnégyzetet a kéken/piroson kívül akkro azt nem exként válazstom ki hanem a zenéjét? Gyk ha exkétn akartok kiválasztani akkro L2-t kell nyomva tatani a választás alatt? Jah ás Pl feket ex.-et majd hogy lehet választani?
  • freelander
    #87
    -hozzáteszem most billentyűzeten játszok :)
    -nagyon fontos hogy tanuljatok meg jól védekezni, ez nagyon fontos, a játék egyik fontos része h nem lehet minden mozgást állva nyomva a hátrafelét v guggolás+hátra módszerrel kivédeni, bár a mozgások 80%-át igen. a maradék 20 % okozza majd az izgalmat :), ugyanis a lentről jövő (LOW) támadásokat pl. összes karakter le+D (lábsöprés) csak guggolva lehet védeni. ezeknek az ellentéte az OVERHEAD (nem tudtam magyar megfelelőt) támadások (pl. összes karakter D)+ az ugrásból jövő támadások, amiket NEM lehet guggolva védeni.
    egy jó játékos ezeket keveri hogy az ellenfél a lehető legnehezebben tudjon védekezni ellene. a támadásoknak ezt a fajta keverését hívják MIX-UP-nak.
    Fontos, hogy ha egyet is beszívsz, akkor jó játékos ellen kisebb nagyobb kombót akár garantáltnak is vehetsz, ez okozza hogy pro meccsekben egy-két védekezési hiba akár a fél élet elvesztését is jelentheti.
    Jó gyakorlást!
  • freelander
    #86
    na akkor kezdem átadni a tudásom egy részét :)
    -billentyűzeten nem tökéletes a játék, főleg ha ketten játszotok mert egy átlag bill max 3 gombot enged egyszerre lenyomni és ez elég sok mindent korlátoz, pl. eddie tökéletes irányításához gyakran kell 4-5 gombot is lenyomva tartani (ugyanis az "árnyék" egy gomb felengedésekor hajt végre egy támadást, így lehet betárazni a mozgásait), ajánlom a kontrollert esetleg, bár én egyet már tönkretettem viszem is a gariért vissza :)
    -Anji guard point mozgásait gondolom nem sikerült megcsinálni, nekem pár hónapba telt míg rájöttem, hogy mit jelent :)
    tehát: a messze S, HS, előreS, előre HS mozgásokat ha az ellenfél normál támadásaival egy időben, illetve ha guggolás HS-t alacsony támadásokkal EGYSZERRE hajtod végre (fontos az időzítés), akkor gyakorlatilag a két támadás semlegesíti egymást és egy másodpercre megfagy a képernyő. ezalatt a fagyás alatt kell beütni a lehetséges kettő közül az egyiket : az egyik a sima P, a másik meg hátrafélkör előre S (vagy mi :)) és a fagyás közben megcsinálja a támadást. az ellenfél ezt kivédheti ha számít rá, bár nem szoktak nagyon.. :)
    - ajánlom mindenkinek figyelmébe a dustloop.com-ot, itt karakterenként lebontva nagyon sok hasznos tipp olvasható igazi veterán játékosoktól, akik versenyezni is szoktak (angoltudás szükséges). massato alábbi hozzászólásainak egyikében be van linkelve az echang-féle teljes játék leírás (faq). érdemes letölteni, teljesen megmagyarázza a játék alapjait.
    -ez a játék a sebzésről szól, ne arra menjetek rá, hogy hányat mutat a combo számláló hanem h mennyit vettetek le az ellenfél csíkjáról :). dustloop.com-on keressetek combokat, és az egyszerűbbeket kezdjétek el gyakorolni, érdemes. a legtöbb combo arra épül, hogyha az ellenfél benyalja az első találatot, akkor a többi garantált. ez úgy lehetséges, hogy bizonyos mozgások átvihetők egymásba, pl. Slayer előre HS-e átvihető az előrenegyedkör K/P-be, mégpedig ha az előbbi végrehajtása alatt ütöd be a negyedfélkör P/K-t. a legtöbb kombó így működik, ezen az elven. pl: slayer egyszerű kombó S négyszer, előrenegyedkör P. a bonyolultabb kombók már igénylik a jump cancel-t (vagy jump install-t)v a roman cancel-t, az előző egy mozgás ugrással való félbeszakítása, gyakorlatilag meg kell nyomni a felfelét egy mozgás közben, az utóbbi-t massato már leírta, de megtalálható az echang-féle FAQban is. a faqban olvasható az is h melyik mozgás jump cancelezhető v cancelezhető [ez utóbbi jelenti egy normál mozgás pl. HS, P, K, leD stb. ] speciális mozgásba [ami a játék mozgáslistájában szerepel] való átvitelét, ez a hivatalos neve.)
  • Szabi DEMON
    #85
    Végre ma legyőztem I-no-t. Kemény küzdelem voltde mivel már a kígyós támadását tudtam védeni csak a telejs képernyős jelentett gondot így Milliával sikerült legyőznöm szintváltoztatás nélkül. Én nem vettem észre így sem változást akét Faust killje között. :( Amúgy FRC RC ezek mit jelentenek?
  • Massato
    #84
    DEMON:
    Nekem simával nukleáris strike-ot küld, EX meg afró kill (eleje u.a. de a sebészasztalon meg afróvá válnak a karik, külön poén minden kari ellen csak azért írtam...)??? nekem legalábbis
    Survivalban sokáig szopatható az ellen sima taktikákkal u.a. a basic combót akár ötször is benyalja a gép
    (egyébként gyorsan kapsz szinteket ha: minél magasabb "beat"-ed adsz be, perfect győzelem, győzelem overdrive-val,akár egy karin is léphetsz 20-at!)
    (Szeméy szerint Potemkin és Johnny IK-ja a kedvencem)
    Faust jó kari, és erős, kombói meg nem FRC függőek inkább RC-sek, nézd meg: combovideos.com/combo vids hall of fame/ElvenShadow Presents - The Man Behind the Mask - A Faust combo video.wmv
    Majd megjön a kedved hozzá...(testamenthez meg a lentebbi nightmare-s videót az oldalon, uhhh pusztít nagyon, és nem gázosak az ő kombóit sem beadni ???)

    NEOreg3:
    Sajna nincs online mód, mert értelmetlen lenne ha jól sejtem, nagyon pontosan kell beütni ugynis az FRC-ket, úgyhogy ha kicsit akad a net, vagy egy kis általános késés...
    Olyan szinten ahol meg nem érdekesek ilyesmik, nincs nagyon éretelme küzdeni, marad az őskori személyes találkozás.
    Hmmm,én billentyűn nyomom de senkinek nem javaslom ha kombómániás, attól még élvezhető, én egy éve nyúzom így is, gamepad bizti jól esne neki azért... igazából a rendkívül összetett game system, dinamizmus, rock-metál zene, meg animés karik amik naggyá tették szememben.
  • Szabi DEMON
    #83
    Netes multiról nem tudok a Reloadben, gamepad élkül élvezhető csak nehezebb egy két kombó van ami szinte lehetetlen, de jó nagyon így is.
  • NEOreg3
    #82
    van benne multiplayer? (mármint neten)

    gamepad nélkül élvezhető?
  • Szabi DEMON
    #81
    Asszem a 15.ös az igen. Összesen msot 23 mission van kész, kösztük az söszes olyan amikor instant kill hazsnálható, sztem ezek a legkönnyebbek. Survivalban Milliával 293. jutotam tehát már jó sok midnenki megvan exben is. Nagyon egyszerű paraszttaktikám volt először belecsúőzstem utánna a S nyomogatásával soroztam míg nem lett elég tensionom egy overdrivehoz aztán előről. nagyon ygorsan 17 perc alatt eljuttam így odáig, holott Chippel amikro a 100. cisnáltma az 11 perc volt. :D Kössz szépen a linkeket sokat segítesz. Én nem fedeztem fel különbséget amúgy a sima és az ex Faust killje között. Nekem Johnny és a Venom ik-ja tetszik a legjobban.
  • Massato
    #80
    A 15-ös missionra gondolsz ugye ???
    Johnny vs May szerencsére 1 élete van, úgyhogy amit mondtam az OK, de még egyszerűbb ha 2 pénzt beviszel és aztán jöhet a Level 3 Mist Finer, misszió vége.
    (A leírásban is ezt javallotta aki írta, de hát csak nem lehet minden karival jó az ember...)
    Lesz ennél sokkal nehezebb misszió is, goldok ellen, stb brrr
    De van nagyon könnyű is (100% tensionosok pl Kliff-el,Fausttal nagyon könnyű (overdrive + overdrive + overdrive...))
    Egyébként a második FAQ-ban a story módos utakat is megtalálod,meg nagyon sok mindent...
  • Massato
    #79
    Hmmm, nincs mindnek új instant killje az tutti de nem tudom mennyinek van, azért írtam hogy nézzétek meg Faust-ét, mert ha játszottatok másik EX-el akkor nem bizti hogy tudjátok azt a finomságot... de majd megnézem mindnek, ha kedvem lesz...
    Gold-ban is lehet változás persze... Ja, Kliffnek meg Justice-nak nincs EX módja...

    A kígyóról olvashatsz lejjebb is 19-es üziben... nem ez a legnehezebb Boss I-no-ban (Megalomania a move neve egyébként)(Egyébként ha nagyon ki akarod nyírni akkor vedd lejjebb a nehézségi szintet az opciókban, azt hiszem befolyásolja az arkád módot, missiókat NEM, survivalt sem hiszem,legalábbis nemtudok róla én maniacra feltúrtam aztán hadd szóljon, survivalt mindig azon szopizim be hogy hozzászokok hogy az elején túrórudi és mire nehezedik nem tudok úgy "belendülni", mint trainingben, úgyhogy egyenlőre hanyagoltam a survivalt)

    Johnny nagyon nehéz chara az tutti és nem tudom mennyi élettől kéne megfosztani az ellent abban a misszióban... nomeg sza**l játszok Johnny-val, sztem billentyűzeten felejtsd el te is mert igazán csak FRC-kkel lehet brutkózni vele... (ha nagyon ragaszkodsz a misszió befejezéséhez akkor próbáld ki hogy pengeted a pénzt és utána mist finer felsőt lövöldözöl egymás után, majd rögtön megint pénz-talál mist finer...míg van pénzed...csak nem tudom mennyi élete van az ellennek)(vagy próbáld meg dusttal levegőbe vinni és ott mindenfélét ráküldeni pl: "ensenga"-át is...(csak azt sem tudom mennyi szintű az ellenfél)

    Lejjebb írtam ezt a címet:
    http://www.gamefaqs.com/search/index.html?game=guilty+gear+xx&platform=All+Platforms
    keresd
    guilty_gear_xx_reload.txt
    és
    guilty_gear_xx_reload_a.txt
    címűeket, ezekben szinte minden le van írva amit tudni illik story-ról nomeg a másodikban találsz tippeket (nagyon jókat) a mission módhoz (ami sztem a legnehezebb része a játéknak persze survi. se gyenge...)
    Valamint még egy-két oldal az alapokhoz ahonnan én is merítem a tudást:
    http://web.archive.org/web/20050306060047re_/www.gamecombos.com/games/ggxx/
    angol fórum:
    http://dustloop.com/forums/showthread.php?t=372
    http://www.doublejumpbooks.com/yabbse/index.php?PHPSESSID=b6d2887932aaab55210f9d034391f603&topic=1335.0
    ha itt mindent elolvasol akkor mindent tudsz amit én is (vagyis amit majd egyszer fogok)
    valamint:
    http://web.uvic.ca/~shoro/
    a karik "frame data" infóját találod itt (xx slash, de nagyjából OK reloadhoz is)(1 frame= 1/60 sec)
    Hmmm, tényleg nem jut más eszembe ahonnan tudogatom a dolgokat, de az is nagyon sok...
    Csak ha nem megy az angol akkor kicsit nehézkesebb, hát igen, nem véletlenül nincs magyarosítása a játéknak :),hja azért irogatom a tudásom lassacskán a fórumba, h ha valakinek az angol nem fekszik :)
  • Szabi DEMON
    #78
    Na I-No-t legyőztem. Majndem. :D Első menetben kiynírtam Milliával de utánna midnig megszopatott a buzi mozgó danger támadással. Ami iylen kígyó szerűen mozog. Ezt mindig beszopom. Már kezdek fejhlődni érzerm a játékomon. Chippel Sollal Milliával jól megy, Axl Testament Ky elég jól. A többiekkel még nem játszottam eleget, de úgy érzem nekem Johnny és Dizzy lesza két leggyengébb karim.
  • Szabi DEMON
    #77
    Az történetet valahol el lehet olvasni részletesen angolul? Nézzük meg Ex-Faust instant kill-jét, ez azt jelenti a vmiylen jelzővel ellátott kariknak külön killjük van? Amúgy szerintem Faust sajnos irtó gyenge vagy csak én vgayok béna vele, pedig nagyon tetszika kinézete. :D Nagyon rákaptam a játékra sztem nemsokára már megkapom kliff-et is. Amúgy hoyg cisnáljátoka nagy kombókat? Nekem van 30 körül Venommal vagy 20as Milliával de 10 körüli is gbaromi ritka nálam. Biztos sokat kell még gyakorolni. Csináltam Mission-ket és van egy olyan hogy Johnnyval kell 7es kombó fölötti sebzéssel megölni vkit., de nem tudok Johnnyval 3-4nél nagyobb kombót összehozni kisegítenél?
  • Massato
    #76
    Még egy két érdekesség:
    -A történet fő szálain lévő csatáknak külön zenéjük van
    PL: Ky vs. Sol; Eddie vs Millia,
    Character vs Ex Character
    ...

    -Faust:
    amikor eltalál overdrive-val (úszós) akkor te nyithatod kia valamelyiket a 4 közül p,k,s,hs-el hmmm sorrendet nem tudom de sztem így balról-jobbra ha nem ütsz semmit le akkor meg magától nyit (3féle halál 100,150,190 -et sebez, és angyal a negyedik az meg 10-et sebez Faust-on)

    Nézzétek meg EX-Faust Instant Killjét !!!

    JA, I-no: a 10 feletti I-no-val és Milliával nagyon jónak tűnik ám, én meccseken alig láttam 10 felettit Milliától, egyébként persze nem a Beat érték számít, sőt egy kombó annál nagyobbat sebezhet, ha épp erős spec-ekből rakod össze, amiből sokat egymás után nem lehet... (mármint az az áhított hogy minél előbb jöjjenek a nagyot sebzők ha lehet) Slayer 6hit-es komóval jobb esetben már végez az ellenféllel, Johnny-tól is ku**a sok a 14-18 az már halálos adag...
    Mellesleg láttam Jam-mal 92-es kombót (csak Potemkin ellen), 60 as körül láttam Robo-Ky-ja és Venomm-al (ezek Overdrive-osok)
    Én Anjival 32 körül vagyok asszem, de az 2 Overdrive miatt van, de nem nagyon gyilkos 240 körül sebez csak (Slayernél akár 3beat-es is sebez ennyit, nem is beszélve Potemkin kombóiról, neki 10 hit az már végzős kombó lehet szitutól függően...)
    Egyébként érdekelne miket fűzöl össze a két csini cicával, főleg I-no-val, egyre inkább megtetszik a kari, csak nehéz használni billentyűn, mellesleg mindketten nagyon ütősek ha jól használod őket...