635
Anime stílusú 2D-s verekedős game
  • Massato
    #235
    "Intermediate"

    "Combo System"

    "Gatling Combination"

    Minden karinak megvan az a tulajdonsága hogy normál move-okat egymás után láncba fűzze. Ezt nevezik Gatlingnak. Minden karinak megvan a maga lánca, ami szerint összefűzheti a normáljait, de általánosan P-K-S-HS mint erősség szerint növekedve, persze sok kivétel van, de általánosan ez, illetve ezek más normálokkal egybefűzve (de a P,K,S,HS ilyen sorrendet követ akárhol is legyenek a gatlingban pl P-2K-K-S-2HS-HS). Gatling során a normálok amiket összefűzöl egyszerűen az általánosan fellépő move utáni recovery időt teszik semmissé, téve gyorssá a támadásaidat (az utolsónál megmarad a recovery idő). Kivitelezése: egyszerűen mielőtt befejeződik a move nyomd rögtön a következőnek a gombját és így tovább.

    "2-1"

    Normált-Specialba való átvitel (cancel). UA a kivitelezés mint gatlingnak, szóval mielőtt normalnak vége, beütüd a spec. inputját. Ha sikerül akkor normál talál és rögtön a specbe megy át... Legjobb ha minél gyorsabban nyomod a spec-et, mert találni fog a normál mindenképp, s így gyorsabban jön utána a spec. illetve az OD (ezt is lehet spec helyére rakni 2-1 -nél).

    "OTG" - Off The Ground - Földre kerülve

    OTG annyit tesz, mint megütni az ellent, miután már egy másik move-tól lehuppant a földre (konkrétan hátra- vagy hasravágódik), hogy adj egy kis extra sebzést. Ehhez persze elég közel is kell lenni, mert csak a huppanástól rövid ideig tudod megtenni ezt. Hogy mi a legjobb és a legtöbbet sebző ekkor, szintén karitól függően érdemes tehát tudni. (PL Anji: 6HS nem rossz OTG sebzésre stb.) Az fontos, hogy ha már földet ért OTG-zhetsz, de vissza a levegőbe már nem tudod lőni az ellent (launch). Ehhez akkor kell eltalálni míg nem ért földet.

    "Link"

    Gatlinghoz hasonló alkalmazás, de itt semmi recovery elmaradás nincs. Mindössze annyi hogy miután egy move-ot elsütsz (move-recovery végét megvárod), majd mielőtt az ellenfélről a "találati sokk" (miközben nem tud mit tenni) el nem múlik, beviszel még egy találatot. Gatlinghoz képest annyi eltérés hogy ez bármi lehet nem csak normal (karitól helyzettől függ mit tudsz mit már nem...).
    Érdemes úgy is, hogy akkor találj, amikor már épp végez a move-od (abban a stádiumában van már (aktív frame-ek vége)) így a teljes aktív frame stádiumot nem kell végigvárni, s gyorsabb lesz az egész és akár az egy teljes kombót nyithat előtted, mert pl utána ha ez sikerül és a link is épp befér, akkor mondjuk már nincs ez a sietség és mondjuk még 100 sebzés hozzáfér semmi tensionért... Persze a karit jól kell ismerned, és az időzítéseit (és move-ok távolságait is) is tudni pontosan (framekről van szó, ált 4-5 frame, de lehet hosszabb sokkal pl: OD (mondjuk, ha
    Slayer épp úgy talál talaji OD-jével (Dead on Time) hogy épp végez (messze volt az ellen) akkor beférhet mégegy valami utána s-s-s-s ??) de hameg ott állt mellette akkor bizti nem (mondjuk Slayernél lehet hogy pont nem lehet ilyet, csak példának mondtam, azért OD-kra általában sok a recovery, szóval inkább specialokban gondolkodjatok)).
    További link lehetőséget okozhat egyéb hatása a move-nak pl: sok a sokk hatása, stagger, falon pattanást okoz, lábsöprés, lebegtet ill Dizzy-vé tesz éppen (na konkrétan ilyen move nincs, csak sok move után elsütött move-nál lehet, erről később)
    Linkek nincsenek előre beprogramozva a játékmenetbe (mint gatling-ok), szóval kreativitás kérdése az egész...

    "Trade" - cserebere

    Ha két move ugyan abban a pillanatban talál (de nem sebző élük találkozik! -ez opposing hit ha ilyen, és villámlás lesz, gyors recoveryvel (0 ???)) akkor Csere lesz az eredmény, azaz mindkettő
    move talál és kifejti hatását (és Counter hit lesz!). Attól függően, hogy milyen move-ok ütköztek kombó lehetőség is nyílhat. Ha te olyannal találsz (pl:Dust) ami "launch"-os (lehet vele levegőbeli kombót kezdeni) te meg sima K-t kapsz be, akkor az ellen felrepül te sebződsz, egy kis
    ideig sokkban maradsz, de utána mehetsz a levegőbe a tehetetlen ellenfél ellen és adni neki ami még befér... Stagger-esekre szintén, olyanokra amik Counterben extra hatással bírnak is (Staggeres lesz ekkor (Anji 6P), falon pattanós ekkor, levegőbe dob ekkor (pl: Anji 6K) stb.)
    Szóval hogy a kariddal mit tudsz és mikor, trade után, jó tudni!

    "Gravity" - gravitáció

    Nyilván a karik más és más súlyúak. Minél több ütést viszel be egy lebegtetős vagy launchos move előtt annál kevésbe repül fel (ill alacsonyabban, kevesebbet lebeg lebegtetősnél) az ellen. Ez
    annál inkább igaz minél nagyobb a karik Súlya (nyilván Potemkin-t újra és újra nehezebb magasra felrugdosni (656 kg), mint pl Milliát (48 kg)...).
    Ez meghiúsítja a végtelen komból lehetőségét is (ez is) (mert még ha u.a. csinálod is előbb utóbb egyre kevésbé, kevésbé és végül már semennyire nem tudod magasba lőni). Persze nem mindig az a
    jó, ha az egekig lő föl, néha az a jó ha csak épphogy, szóval ilyesmiről is lehet gondolkodni (ha tól sok a magasság launch-osnál, akkor próbálj elé még valamit bevinni és csökkenni fog a magasság annnak elsütése után).

    Súly osztályok:

    Anji 1.00
    Axl 1.00
    Baiken 1.10
    Bridget 1.05
    Chipp 1.00
    Dizzy 1.05
    Eddie 1.00
    Faust 1.00
    I-No 1.05
    Jam 1.10
    Johnny 0.98
    Ky 1.00
    May 1.10
    Millia 1.05
    Potemkin 0.94
    Slayer 1.00
    Sol 1.00
    Testament 1.00
    Venom 1.00
    Zappa 1.00

    No ezzel nem tudsz nagyon számolgatni, mégis jó tudni, hogy kiken lehet u.a.-t biztosan megcsinálni, mert nem fognak a lényeg előtt lehuppanni...(azért más is befolyásolhatja, pl a kari mérete, hogy eltalálod-e egyáltalán kombó közben egy idő után (nagyobbat valószínűbb hogy igen, kis karit meg nem biztos hogy u.a. még épp eltalálja (HIT BOXES - "sebződési helyek" ugyanis nyilván mások más karaktereknél)))
    END
  • Szabi DEMON
    #234
    A 10 mp túlzás volt. Azt cisnáltam hoyg legugoltam és scak S-t nyomogattam így ha mozdult fleém ment a tension scak lassan és néha megszívatott így, ezzela taktikával majdnem kinyírtam 3 mp kellett volna pont megvotl a tensionom az od-hez erre megöl...:@ Ez amúgy a legnehezebb eddig a Story müdban amit cisnáltam.
  • Massato
    #233
    OD műxik, de legalább 4 kell belőle, mert izmos védelme van a mi kis robotunknak :), még akkor is ha Guardot felviszed akkor is sztem min 3.
    Ha a Bursttel az elején sikerül egy sárga, akkor máris full a tension és utána meg csak 2 OD-re kell összegyűjteni, meg a vége felé lesz megint egy full Burst...
    Persze csak akkor süsd el, ha bizti hogy talál (ne pazarold a tensiont), mondjuk nekem a 2P után jött általában ha az talált...
    Annyira nem gáz, mint az Ending 3 I-no ellen (boss mód, gyógyul is, ez csakis IK-s az én szintemen, Anji utána már nem is gáz, hogy nem tudsz ellene ugrani).
    10mp nél azért tovább kéne húzni, én az utolsó 20 mp ben kapattam vele be a fejszenyelet...
    Ja, poén képe lesz, figyeljétek meg, ott lesz minden fegyvere Baikennek amivel kitűzi... Robo lábán meg a j.Dust-os "kiságyúja".
    Sok sikert.
  • Szabi DEMON
    #232
    MEGŐRÜLÖK!!! Segítsetek pls. Baiken storyát cisnálom és a Path 2- szertem volna megcisnálni NADE az utolsó köüzdleem 2x Robo-Ky ellen van aki védve van a normál special támadásokkal szemben és instent kill-t SEM tudok hazsnálni. Marad az od de hoyg szerezk én tensiont úgy hoyg de ndögöljek halálra 10 mp alatt? Vagy 40 percig ezzels zarakodtma végül feladtam.
  • freelander
    #231
    reloadban az elsődleges technika a dustloop sollal. ez a j.D ismételése sarokban, nehéz megtanulni, nagyon sokat sebez.
    jó kari, erősek a normáljai, van felütése (shoryuken-je)...
  • Massato
    #230
    Igen az Kliff... pedig de, iszonyú erős kari (egy hosszabb kombó után nagyon sanszos hogy dizzied lesz az ellenfél!!!, OD-jei "tökéletesek", jó hatótávja van, talaj és levegő közt is elég durván klassz stb.), és ebben Justice is kb u.a. a kaliber azzal a hihetetlen hatótávval meg sebességgel... de mint mondtam mind "legyőzhető", csak jól kell ismerned a tiéd...

    Sol-lal nem játszik senki? Múltkor a storyban bohóckodtam vele, hááát nem semmi gyors (Anjihoz képest), meg reakcióképes kari, meg egyszerű kezelni.
  • MartonDIE
    #229
    Rajtatok felbuzdolva én is megprobáltam magamat szivatni az arcade Inoval. Szokás szerint berántotta az agyamat, szal elkezdet végigpróbálgatni azokat akiket tudok valamennyire (Jam, Ky, Baiken, Johnny), csak amikor baikent probálta kiválasztani, mellényomtam, oszt a felette lévő anji jött be, akivel meg csak nagy ritkán játszok. Vele elsőre elfeküdt :) Francseérti...
    Mondjuk elég ronda hogy a furója staggerbe vágja az embert (aztán meg kapja az overdriveot)
    igy hirtelen nem is nagyon tudok modani az emerkéimnél olyat ami staggerbe tesz. Talán baiken 6K ja de szerintem csak ha counterbe kapja (ami meg akkor van ha nem sikerült bevinni a tatamit mert nem vette be:)

    Ino szerintem is erős, de hát melyik ilyen játék bossa nem az? SNK még azt is csinálta ha jóltudom, hogy a bossnak nem volt guggoló animációja, szal találd ki mikor kapod alacsonyan. (Last Bladeben tuti nem , de garou-ban sem asszem)

    A táblázatban KL az kliff akar lenni? Mert én nem látok benne annyi fantáziát hogy annyira frankó lenne

  • Massato
    #228
    Még mindig van kedvem játszani :D

    Megnéztem azt a diagramot... hát, azt nem hiszem hogy át tudod állítani ha ez megnyugtat... mert ez egy kari összehasonlító táblázatnak tűnik (ezért átlósan nincs érték, mert maga ellen a karinak se előnye sa hátránya, de hogy miért éppen 5 ???, másik módokban meg bármi elllen mehetsz még saját karid ellen is, szóval...)
    Valami ilyesmi nem: (ez egy Tierdiagram, azt mutatja hogy melyik ellen melyiknek van előnye hátránya, nagyon sok mindent egybevetve, mellesleg semmi értelme, nagyon közeliek egymáshoz a karik Reloadban, szóval ha a kedvenc karid-é a legkevesebb pont az még nem jelent semmit, csak hogy egyszer valakik hosszas töprengés után így pontozta sörözés közben és kész, ha megfelelően használod mind nagyon erős...)



    Ja I-no ellen kipróbáltam ma én is magam, úgyis rég szopiztam, gondoltam itt az ideje újra... szóval ha bármi mókát próbáltam sírás lett a vége... egyedüli ami bejött hogy védek mindent és ha nincs veszély akkor kap egy kis gatling+specialt (esetleg OD-t)(pesze itt erős kombót kéne, dehát az még messze van nálam)(főleg a fúrásai után, meg amikor lent támadásokat tudtam védeni, mert sokszor 2HS-el fejezi be, vagy valami hasonlóval, ami neked ad előnyt (ezután javasolt a 2P vel kezdeni nehogy mégis baj legyen...)), ja gondolom mondanom sem kell hogy levegőbe még csak véletlenül sem merészkedtem :D
  • Szabi DEMON
    #227
    Ami az alap, nem állítottam rajta. De akármiylen is a fokozat I-no kibazsttul erős a többihez képest...nem hsizem hogí sok rételme votl az játékosok szopatásának.
  • freelander
    #226
    legnehezebb fokozaton játszol?
    én ma egyszer se tudtam slayerrel elveni i-no-t ~~
  • Szabi DEMON
    #225
    De az , scak zaavr hoyg hiába cisnálok bármint nem váltzoik mi az siten funkciója van.. :D Jujj I-no tgenpa de felbaszta az agyam arcadeban... Dizzyvel ynomultma ellene és nem hazudok 42x kaptam ki ebből 16x enyém votl az első menet és 11x vert úgy meg hogy neki már minimálsi nekem meg fleénél több életem votl.
  • freelander
    #224
    komolyan, nem mindegy? :D
  • Szabi DEMON
    #223
    Azt mondjátok meg nekem mire való a Rankingban a Diagram. Nekem scak 5ösöket tartalamz és nem tom mit csináljak hoyg változzon?
  • freelander
    #222
    ha chippnek kivéditek az od-it, akkor mehet az instant kill
    ezért szar ~~

    massato még mindig nincs kedved játszani? :D
    a joypadot még mindig nem tudtam beszerezni
    de hét végéig remélem meglesz ~~
  • Massato
    #221
    Ezek szerint I-no-ra meggyőző volt az érv... :)

    Jamnál az a catch-es dolog, hmmm, ezt csak akkor illik alkalmazni ha biztos vagy hogy jöb a cucc (mint Anji Guard Point-jait is) pl OD-k, hosszú támadások (Sol "repülése, I-no fúrása" stb.) vagy éppen tudod hogy mennyi időd van pl: Baiken OD jénél utolsó csapás előtt elég sok az idő... Chippnél az "oldalról ütögetős" OD-nél is sok az időköz (ezt láttam minden egyes ütést kivédeni ezzel a catch-el!!!)aztán mondjuk jöhet kombókezdésnek a felfelé lövős OD aztán a szokásos j.HS (asszem, na ami fönn tartja a levegőben) meg a rúgások...
    May egy poén csaj :D
    Baikennek a kardforgató stílusa is szép (Johnny is ezt alkalmazza)
    mármint hogy minden egyes ütés után visszarakja a kardot a hüvelybe (na a neve nem jut eszembe)

    :)
    Ugyan-ugyan, mi az a pár ujj? :)

    Azt jól látom, hogy az egész fórum-design megváltozott...? most hogy legutóbb mi is erről okoskodtunk...
  • soulhunter
    #220
    elismerésem ezért a sok leirásért! :) te aztán tényleg nagy rajongó lehetsz :)
    de gamepadra átvetiteni kicsit macerás feladat,ugyh asszem kénytelen leszek ezeket a leirásokat évekig dekodolni,hogy kivel mit lehet, nameg az ujjaim is el kell tördelnem,hogy megfelelően tjam kapkodni őket :)
  • MartonDIE
    #219
    ja, amugy most esett le nekem story módban hogy bridget hímnemű :)
    ha most hozzáveszem hogy venom meg szivárványos akkor szép kis játék ez :)
  • MartonDIE
    #218
    Az afro kivégzése a faustnak az afrós kivégzése nem piskóta tényleg (többieknek exben miért nincs más kivégzésük? lusták voltak sammyék?)

    mondjuk én may-én is beszakadtam elöször amikor bevágott a delfines destroyed felirat :) (ha ismeritek last bladeben akarinak volt egy hasonló csak ott egy karnevál vonult végig a delikvensen)

    TKra kösz a tippeket, néha sikerül berántani egyik oladalt már, de szerintem lassú vagyok hozzá (meg beragad néha a kar a padon)

    Jam blokkjára van valami tippetek hogy lehet jól időzíteni? mert én sak szivatom magamat vele, pedig nem lenne az egy rossz dolog

    baiken karjárol meg annyit hogy hivatalos áláspont szerint a jobb hiányzik, meg a képeken is az szokott hibázni (mondjuk logikus ha a sztoit nézzük hogy elvesztette a jobb "default" kardforgató kezét ezért talált ki magának ilyen szőnyegrugdosós stílust)

    amugy hiányzik a fél keze, a vele átellenes szeme, kinvannak a csecsei, pipázik meg köp az ellenfélra szal szép egy nőszemély :)
  • Szabi DEMON
    #217
    Roger tetszik különösen a biciklis overdrive. :D Nagyon durván néz ki viszotn pendégkkel mint ha egy horrorból szalajtották volna.
  • Massato
    #216
    "Intermediate"

    "Burst"

    "Általános cucc":

    Kivitelezés: D + 1támadógomb (ha tele van a Burst méter),a helyzettől függően kék vagy sárga lesz a Burst és természetesen mást is eredményez.
    Nem lehet Burst-olni: Stagger (u.a. mint Dizzy, csak rövidebb ideig (itt is megjelenik a "joystick" rángatózva a képen)), "Dizzied" állapotokban, Dobás közben, OD (téged talál el épp) közben, a Burst ilyenkor egy X-el át van húzva...

    "Sárga Burst":

    Ha nem védekező állapotban vagy akkor a Burst sárga lesz. Gyorsabb mint a kék.Ha talál (nem védik ki) akkor 100% lesz a tensionod. Ha nem találsz akkor is sebezhetetlen vagy míg le nem érsz a talajra (ill. itt a recovery: 0), sajna a sebezhetetlenség nem vonatkozik dabásokra! (közben (Slayer) és utána is dobhatnak téged, ha jól időzítesz miellőtt aktív lenne a Burst, akkor előtte is dobhatod az épp Burst-olót). Talál vagy sem a Burst utána 30%-on lesz.
    Aktív: 19 Frametől (19F).

    "Kék Burst":

    Ha védekező állapotban vagy akkor kék lesz a Burst (Találat,blokk...). Lassabb a sárgánál és van egy két hátulütője is: Ha az aktív idejének vége nincs sebezhetetlensége, viszont amíg földre nem érsz addig nem tudsz semmit csinálni (mint a sárgánál); szintén Dobás ellen nincs védelme.

    Ha talál (nem védik ki és ellöki az ellent) a Burst utána 30%-on lesz (Tensiont nem kapsz).Ha egyáltalán nem talál, vagy kivédi az ellen, akkor a Burst utána 0%-on lesz!
    Gyakran életmentő, de vigyázni sem árt, mert ki lehet provokálni egy kék burst-ot és aztán ki is védeni, ha jól számolt az ellen, aztán kapsz talán mégtöbbet mint ami elől Burst-oltál (és ugye több Burst-od meg nincs...).
    Aktív: 23 Frametől.

    "Burst méter telítése":

    A Burst méter 15000 egységből áll. Minden betű 3000-t jelent ami 5x3000=15000 (B U R S T). Két módon lehet növelni:

    -Általános mód:

    Attól függően mennyi az életed idővel folyamatosan kapsz Burst mennyiséget.
    100%-51% élet = 600 Burst/10 sec
    50%-26% élet = 1200 Burst/10 sec
    25%-0% élet = 1800 Burst/10 sec

    Szóval ha már semmi esélyed akkor sem árt kihúzni amíg csak lehet hogy a Burst újra telítődik, mert ugye a Burst mennyisége a match alatt a köv menetre is átmegy, és mindig jó fullal kezdeni...

    -Sebződés szerint:

    Sebződsz-> kapsz tensiont érte, megéri nem? :D

    (100 + Move Sebzés x 3) x (1.0 + Combo Modifier x .03)

    Combo Modifier - az a szám amennyi BEAT-nél tart a kombó az adott move-nál ("1" első ütésnél, "3" harmadik ütésre ez az érték stb)

    PL:
    Egy ütéses: Potemkin 6H (90 damage)
    (100 + 90 x 3) x (1.0 + 1 x .03)= 370 x 1.03= 381.1 Burst
    Ha harmadik volt a sorban ez az ütés:
    (100 + 90 x 3) x (1.0 + 3 x .03)= 370 x 1.09= 403.3 Burst (+az ez előtti ütések Burst növelő értéke is persze még növeli az ellen Burst-jét)
    (bár itt kihagytam, hogy ha már a 3dik találat volt, akkor más a sebzése!! szóval azt kéne elvileg ide írni (pl: 84), és így más lesz az erdmény, meg kari függő is stb., erről még később)
    END
  • Massato
    #215
    Hmmm, ezt honnan tudod?
    Én is néztem most, a Moderátornak fórumban legfönt azt írta írj egy címre, ha házigazda akarsz lenni...???
    I-no-nak nézd meg az egyik nyerő pózát!!! vajon lekapja az egyetlen felső ruciját amikor nyer?, de le ám!, ez nem elég? :D
    Bridget-ről látom jól lebeszéltelek anno, ha más nem, a Macija tetszhetne, úgyis csak néha vagdosna meg a kiálló pörgő rotorja mikor magadhoz veszed :P
    (Ja, nézzétek meg Baiken ellen az afrós Ex-Faust IK-t, hát ez kééééész)
  • Szabi DEMON
    #214
    törölt hozzászólás
  • Massato
    #213
    Huhh, 57-es misszióval most tököltem egy órácskát mire RC-kkel összeraktam egy pár jó időben találú overdrive-jét Slayernek... ajánlom mindenkinek aki hanyagolja az RC-ket, RC gyakorlásra!
    Ja igazad van -HS befér szintén :D, de a manaszívósdis125össebzésesdi kicsit nehézkesen talál nem? Legalábbis trainingben 50ből egyszer tudtam találni vele ...brühühü...

    Szabi Demon, ha tudod változtasd meg bátran, de ezt sztem az indító teheti meg csak, nem ???
  • Szabi DEMON
    #212
    Kéne a topiknak egy szép banner FAQ linkkel nem godnoljátok? Olyan sivár így...
  • freelander
    #211
    robo-ky-s mission nem túl nehéz
    robo-ky manaszívó-sebző dobását kell használni, mivel black az ellenfél, a manaszívás rohadt sokat sebez
    amit írtál 2k-2s az igazából a 2k-2s-hs ^^
  • Massato
    #210
    Najó, GOLD-hoz EX meg SP is kell, abban a FAQ-ban ahol a qcb+s is benne volt bizti benne van hogy lehet SP-t szerválni, de sztem azt is leírtam már :P

    Csakírokmégegykissegedelmetmissziókhozhanembaj:
    A misszióknál meg olvasd el mit kő csinálni! Amiket írtál 2/3 -a csak túlélős...
    Bridgetes meg Robo-Ky os is. Bridgeteshez meg örök tension is dukál, szóval csak pörgetős OD ismételgetve míg lejár az idő! Robo KY-nál vigyázz arra hogy nincs energia métered! Ami azt jelenti hogy nagyon kell nézni mikor lesz piros a fejed (még jó hogy lilán villog is ) mert ha túlmelegszel akkor annyi (hűtés:6+HS), meg nem tudsz FD-zni sem, úgyhogy amikor 1 életed van és bármely speckót védened kell akkor véged mert a chip sebzés megöl ááááá (főleg a bazookákra illik vigyázni meg a kalapácsaira, neeehéééz energy nélkül, Robo Ky-nak ez a fő ereje!)!!!(2K-2S nekem mindig bekapta,6P se rossz ide, meg levegőbeni Dust!)
    (Ja Kliffhez ami kell: 2P-2K->214+S amikor pörög a baltával vízszintesben, a föld alóli OD meg: 4 6 41236+HS)
    Na majd még ma fordítok egyet hogy ne unatkozzatok... :D
  • freelander
    #209
    hát nem halott a topik ^^
  • Szabi DEMON
    #208
    Na 1-30ig már scakj 3 hiéáynzó van. 27-Kliffel. Itt nem nagyon sikerütl a FAQ ajánlása MartonDIer ajánlását meg nem értem. :D 28-robo-ky-al itt egyszerűen msot nicns szerencsém 40 percig próbálkoztam, 3x volt hogy már scak egy P is kinyírta volna de nem sikerült. 30: Na itt közelében nem vagyok a sikernek hiába olvastam töbzsör is a FAQ-t. Massato GOLD karit hogyan szerezhetek meg?
  • Massato
    #207
    Freelander:
    Egyszer én is adtam missziókra linket, de amit most írtam az saját exp volt :D
    Azt is tán linkeltem, hogy youtube-n is vannak misszió megoldás videók (100. is!)...
    OK, de attól még a legnehezebbeket megvitatjuk majd nem!? :P
    Majd várjuk a beszámolót :D

    MartonDIE: Üdv!
    TK hoz: NAGYON gyorsan kell utánaütni a HS-et (mármint Ensengánál), leütötted 9-et és rögtön jön pillanattal utána a HS (amiket használok azok közül nekem Slayer TK-it veszi be legnehezebben... grrr, Johnny-ét majdnem 90%-ban mindig sikerül); Baiken Youzansenéhez meg nem nagyon értek, de asszem most hogy újraolvasgatom fordítgatom a dolgokat menni fog majd, asszem itt 9-essel kezd (???) ami billentyűn meg gyík nagyon...
  • Szabi DEMON
    #206
    Közben másik FAQban megtaláltma elnézést. :D
  • Szabi DEMON
    #205
    Kössz a segítségeket. Közben előtte én si emgtaláltma azt amit freelander belineklt szal pl a johnny-s küdletés sikerült meg egy pár még. Meglett midnekinek az ex módja legalább. Fejlődök ám rendesen pl Ex-May-el msot így reggel kómásan 240ig jutotam survivalban, holott azt hittem totál nulla vagyok belőle. :) A story módot cisnálgatom hogy képben legyek a történettel csak piszok hosszadalams egy idő után...MartonDIE írt egy iylet hogy Kliffel scak ezt cisnálja: "gcb+S" ez mi? Nem tlaáltma FAQban se...
  • freelander
    #204
    a linkből mentés máskénttel töltsétek le a faq-ot!

    most elkezdtem ky-t gyakorolni, elég jó mixupjai vannak csak szarul sebez. :\

    sztem ne írjatok több kuldetés megoldást mert nagyon széthúzza a topikot.
  • freelander
    #203
    a küldetéseket EZ a faq leírja

    TK-t legegyszerűbb egy példával megmutatni, ensenga nem tom hogy van előre félkör HS talán, ebben az esetben 412369 HS-t kell beütni (nézz a numerikus billre ha nem érted a számokat)

    ezen a héten nem volt időm megvenni a hülye joypadot de most már meg fogom valahogy :)
  • MartonDIE
    #202
    Ahoj
    Beszállnék én is, ha nem gond :)
    ugyis kicsi az élet a topicban

    20: ez a dizzys. Na itt szerintem érdemes vele az elején megetetni a gamma rayt(f, b, f, hcf+HS) vagy a másik tensionmoveot (hcf+S) vagy beeszi vagy nem, de legalább elhasználod a tensiont, hogy legyen mit tölteni utána. Amugy utánna érdemes sima S ell szivatni, mert könnyen helyet lehet nyerni ahogy ellöki, aztán qcf+HS el rázárni esetleg. Ja meg hasznosak dobálgatni a rdp+S-et, csak hogy ne legyen nyugta, ha meg jön a power akkor OD.
    24: ez lenne a mayes. szvsz itt is overdriveok, érdemes kiérezni hogy lehet az alapütéseket egybeláncolni, hogy sebezzed velük (tehát nem csak P-tnyomogatni, mert abban nincs erő hanem pl:S+S+HS vagy simán S+HS) ha jól rémlik egy feletti kombót kell ütni akkor sebződik, igy a HS azért fog rajta elég rendeseket. Ha meg elég agresszivan csépeled akkor dizzy is lesz (madarak a feje körül, nem a karakter persze) aztán mehet kényelmesen rá az overdrive. Ez különben az elözőben dizzynél is meg justicenál(25) is elég jól bejön. Főként ha bekábula beleereszted a gammarayt :)
    25: ő lenne a justiceos: itt is gammaray ha van tension ha nem akkor meg sima S hasznos mert négyszer üt, igy biztos a limit felé megy, a végére itt is érdemes HS-t hozzácsapni a sebzés miatt.
    27: ez a kliffes: na szoljatok le hogy parasztosan csinálom,de ha végég gcb+S et eteted vele (ami alapba 6 hit), majd ugyis földrekerül akkor meg le+HS (a 7.) akkor elhal, akárhogy gyógyul, a földalól kinyulkálós ODvel meg méghamarabb :), ha közeljönne akkor meg két S el visszatolod az ideális távba.

    amugy ha vki tudja elárulhatni nekem hogy lehet tigerkneezni effektivem, mert a johnny ensegnájájoz, vagy bacon yousanzenjéhez elég jól jönne, mert nekem eléggé nem akar összejönni sosem (ugyanugy mint a sima dp-k sem mindig)
  • Massato
    #201
    Én 64-at csináltam meg anno, ha jól számoltam, az első 50-ből nem hiányzik (mostmár)...
    Megnéztem az első párat amit mondtál:
    -I-no val egy normál és utána Overdrive 632146+Hs ismételgetve most is elég volt...
    -Testament-el nekem semmi bajom nem volt (bár ismerem, kicsit azért őt)(hacsak nem az hogy utolsó sec-ben csaptam meg Justice-t...) Szóval: 214+HS, 214+P felváltva mehet meg a K és S is fontos ezek kezdésére...(ha a falon pattant (214+P után) akkor K-214+P megint aztán K..., meg jöhet a billog is az ellenre...) Sztem elég egy egyszerűbb Testament taktika is, csak gyakorolj egy kicsit vele Trainingben ha nem megy
    -Johnny-sról már írtam: 2 érmét beviszel és egy mist finert utána (LVL 3)
    -Axl 2 OD-t, ha beviszel az elég (mert ugye csak az sebzi) (egymás után lődd el, bekapja a gép általában, ha nem retry és próba újra...)
    -19 I-no: gyógyulsz!!! (Sol meg mérgezett) ha kicsit kihúzod akkor egy két OD és nova támadás meg fúrás meg hangjegylövés elég még lejár az idő...
    -Dizzy: 632146+HS meg S, valamint low támadásokat mindig (90%) benyalta a gép, ha ezeket mindig összekötöd az OD-vel (nagyon gyorsan nő a tension (FD ha hanyagolod akkor még gyorsabban)) nem lesz baj...
    -22 menekülj!!! nincs más mód, vigyáz Robo-KY levegőbeni kalapácsaira nagyon, lövöldözz sokat és néha időhúzásank mondjuk jó a "villám nyilas" OD
    -24 hűűűh, pedig ez nem nehéz misszió, csak én vagyok nagyon süket May-hez, ami bejött az az OD (632146+S és a VÉGÉN Wili-t se feledd) valamint a gatling S S HS
    meg a felfelé pörgős cucc... amiatt ne nagyon aggódj hogy Bridget megöl, mert csak 2-diktól sebez amit nagyon ritkán sz*poiztam be pedig egyáltalán nem védtem...
  • Massato
    #200
    Szabi Demon:
    -Venomra vonatkozóan: Ja (official stated, szóval EZ nem csak rajongói következtetés, mellesleg Sol hogy hasonló cipőben jár megtudtam hogy a GG X Drama cuccból "sejtettetik", EZ tehát nem "bizti" csak jó feltételezés...)
    -S-ko (Zappa sztem nem is tud róla, olyan mintha álmában irányítaná, ő meg azt hiszi amikor kék-zöld foltokkal ébred, hogy valami betegség rabolt rá, emiatt meg keresi Faust-ot, hátha meg tudja gyógyítani...)
    ...
    Köszi , azért ha lassan is, de halad a dolog. Mostmár érdekesebbek jönnek, ahogy halad a haladó cucc felé a dolog, meg majd ha az oldalt kicsontoztam (ami egyre sz@rabb és pl most sem érhető el -még jó hogy full lementettem-, Johnny strategy részéért is vagy 10-szer mentem föl oda, hogy teljes legyen a cuccom; html-ben az egész 5,6 MB ha valakit érdekel és ha még helyrejön ebben az életben...), szóval akkor asszem még innen-onnan gyűjtött tudást is leirogatom, amik szintén jóknak tűnnek stratégia kidolgozásához...

    Mission módban majd legközelebbre számolgatok, nekem is hiányzik bőven, de mostanában neki akarok ugrani, hogy megtudjam mennyit javultam a sok semmittevésben... majd ha lesz új renCer rakva :D

    Freelander:
    15 perc kb egy rész leírása, szóval azért nem viszem túlzásba , az ha csak ennyi volt ismeretlen az meg q*rva jó, nekem akadt bőven kukker, pedig csak nem oly rég akadtam az oldalra...(ja az oldalon a 8 frame csak a dobás elleni sebezhetetlenségre volt így írva, míg az Ukemi résznél azt írta hogy még pontosítás kell ez ügyben (???) szóval azért nem 100% hogy ennyi és hogy minden ellen ennyi a sebezhetetlenség, de sztem én így elfogadom és kész...)
  • Szabi DEMON
    #199
    Pl az első harmincból hiéáynzik nekem:
    8,11,15,16,19,20,22,24,25,26,27,28,30
    Ez tudom elég sok csak godnolom az elején lévők azért vmivle könyebbek hátha jobban tudtoks egíteni.
  • Szabi DEMON
    #198
    :D
    Ti hogy álltok a mission móddal? Hány van kész? Én am toltam ott és ha jól számoltam talán 32 van most meg, de a többi már nagyon nehéznek tűnik. Tudtoks egíteni?
  • freelander
    #197
    ezek hogy ki homokos ki nem, csak rajongói következtetések. nem fogsz kapni rájuk biztos választ :)
    van vmi neve annak is
  • Szabi DEMON
    #196
    Nézelődtema neten és nem tom jól értettem-e de volt egy szöveg amineka léynege az volt hogy Venom homokos és Zato-1et szereti. Ez igaz?:D Zappa megszállójának si van neve úgy mitn Eddienek? Amúgy nagyon hazsnosak az írásaid Massato csak így tovább. thx