3926
  • rage at work
    #2485
    Land5 ? Első japán pálya ? És, bírod még az építkezősdit ?
    :-)
  • rage at work
    #2484
    Az első részben a kreatúra aratta a legnagyobb sikert, nem véletlen okozott felháborodást, hogy az egyik pályán elvették, a másikon meg összement
    Az utolsón patch nélkül meg úgy maradt :) Nem véletlen adták ki a Creature Island-et, ahol a nevelgetés volt a központi kérdés, és nem a mikromenedzsment.

    Erre ismét a mikromenedzsment a lényeg, megspékelve valami nagyon kezdetleges, a 486-os korszakot idéző háborús sratégiával.
  • Kandurex
    #2483
    Nem, átvittem. Egyelőre az 5. -en vagyok, csak most melóba :(
  • rage at work
    #2482
    A lényeddel kevesebbet kell majd foglalkozz, a falusiakkal való pepecselés mennyisége meg szerintem csak megnőtt.
    Építgetni azt majd lesz mit :)
    Tegnap már majdnem lefejeltem a monitort izgalmamban, mikor a nyolcvanadik lakóházat kellett megépítsem, illetve éppíttetnem, mert mire a falusiak megépítik, lemegy a nap. A farkasom legalább gyorsan épít, úgy, ahogy egy robotfarkashoz illik :-D
  • zizzenet
    #2481
    Az első részt nem játszottam végig, de nagyon sokat játszottam vele. Engem lenyűgözött az a játék, de meg kell valljam, egy idő után beleuntam. Felidegesített a pepecselgetés a népemmel (nem volt az rendesen kidolgozva), és tényleg zavart már az, hogy az állatkámat egyhuzamban tutujgatni, ápolgatni kell. Komolyan vártam már egy idő után, hogy önállósodjon végre, de hiába tanítottam, nevelgettem, nem volt nagy sikerem, pedig fejlődött szépen, okosodott. Aztán, mikor rájöttem, hogyan lehet a nevelési információkat és a gondolatait is lekérdezni, már elfogyott minden türelmem. (A nem tudom, hanyadik pályától pedig, amelyiken eleve elvették a lényem, és egyedül kellett órákon át építgetnem egy falut, közben össze-vissza dobálgatva azt a szerencsétlen színészt, végképp kiakadtam.)
  • rage at work
    #2480
    Hello, te hol tartasz ? Vagy elakadtál a harmadik pályán, annyira szaggatott ?
  • rage at work
    #2479
    Nálam a B&W 1 és a Creature Island ott díszeleg a polcon, mindkettő a megjelenés napján lett megvéve. Mintegy 50 órányi multiplayer játék után, kb 90 évesen ment nyugdíjba a tigrisem.

    Már félre volt téve a pénz a második részre. Ígértek 11 oda-vissza bejárható pályát, meg egyéb jópofa ötleteket (Outlook címjegyzékből kiszedett nevek lesznek a falusiak nevei, stb stb) Mind kimaradt. Mint ahogy kimaradt a free play, a skirmish, és a multiplayer is.
    És nem látom az elmúlt évek alatti fejlődést, csak kizárólag a grafikán, igaz, kicsit optimalizálatlan, de legalább szép.
    A lénnyel kapcsolatos lentebb olvasható sztorikat nincs kedvem megint leírni, hogy miért tetszett az jobban, de pl amit a 2469-es hozzászólásban írtam, az kicsit vicces egy mai játéktól.

    Vagy pl látom, hogy az ellenfél katonasága jön az úton, emelek hát egy falat.
    A falvam bal oldalára felesleges falat emelni, mivel ahhoz a katonáknak az úton el kéne fordulni jobbra, majd balra , majd megint balra, s oldalba támadná a falut. De nem emelek falat, mert az ellenség azon az egy úton hajlandó csak menni, neki a falnak, amin az íjászaim agyonlövik őket.

    Kb ennyi benne a háborús stratégia...
  • Kandurex
    #2478
    Na bazzeg egy pozitív álkritika Zizzenettől, szerintem beteg. Na majd fog ez még változni :), vagy nem.
  • Sheltem
    #2477
    "beállt a habzsidőzsi, nincs egyiknek sem igazán jelentősége, feltesz-leszed, mint valami robot, de mindenképp mond néhány flegma mondatot, amit megalapozott véleménynek érez, de mire kimondja, már egy másik játék töltődik a gépén. ("

    Ezzel a véleménnyel egyetértek a többivel amivel "véded" (bocs ha rosszul fogalmazok) a játékot nem. Sajnos tényleg jobb az első rész a 2. rész mintha(hú ezért sokan le fognak tolni)hasonlítani akarna egy harci stratégiára(AOE,Earth2160stb) de nem nagyon jön neki össze.
    Kérdésem hozzád, hogy végigjátszottad/játszottál az első résszel?
    Ha nem akkor teljesen megértem a véleményed és nem kívánom elvenni a kedved a játéktól(amúgysem).
  • rage at work
    #2476
    Tetszett a beszámolód.
    Most éppen a Land6 nevű második japán pályát csináltam meg, miközben a jó utat választottam. Amint ideértél, nagyon szívesen olvasnék tőled egy értékelést.

    De előbb érj el mondjuk idáig.
  • zizzenet
    #2475
    No, pár óra után az élményeim és képlékeny véleményem. Először is megdöbbentem, mikor elindult a játék, ugyanis diaképeket láttam egymás után. Hosszas állítgatások útján rájöttem, hogy a blooming effekt volt a ludas. Amint azt off-ra állítottam, a kép egy kicsit begyorsult, élvezhetővé vált. Mindez 1024x768-ban történt. Igen ám, de egyszer csak elkezdett esni az eső. Na, akkor, ahogy az már a füst effekteknél nálam lenni szokott, megint hajazott a diavetítésre. Nem örültem neki. A config fájlt egyetlen egyszer manipuláltam, azt is csak arra, hogy a "minspec" értékét nagyobbra, azaz a képminőséget kisebbre vegyem. Akkor persze a látvány már nem volt valami felemelő, ellenben folyamatos volt a vetítés. Végül mindent visszaállítottam alaphelyzetbe, és rászántam magam, hogy lecseréljem a 4.12-es Catalystot az 5.10-esre (talán emélkeztek, többször említettem, hogy nálam csak ezzel a régi driverrel futnak a játékok szaggatás- és problémamentesen). Láss csodát, új driver feltelepítése után a bloom effekt már nem akasztja be a képet, és a vihart/füstöt is jobban bírja. Azért nem voltam teljesen megelégedve, ezért még variáltam. Jelenleg egész jó minőségben futtatom (második pálya elején) max. bloom effekttel, árnyékokkal, max. növényzettel és vízzel és egy alacsony élsimítással - 800x600-ban a 17''-os monitoromon. Nem örülök neki, de így legalább élvezhetően fut. Ezek az eredmények egy 3 gigás Pentium HT procival, 1 giga memóriával és egy Radeon 9800 Pro kártyával születtek. Véleményem szerint a játéknak igen magas a gépigénye.
    A játékélmény egyelőre minimális, a látvány persze lenyűgöző. Az építés biztosan jó móka lesz, meg izgalmasnak tűnik felfedezni a rejtett lehetőségeket.
    A kreatúra intelligenciájáról nem tudok még mit mondani, én bizakodó vagyok. Tény és való, hogy az "oktató póráz" nincs a játékban, és talán kevesebbet is figyel közvetlenül rám, de hát eleve úgy kapjuk őt, hogy az alap funkciókát már ismeri, ezeket nem kell betanítgatni neki. Nem feltétlenül érzem ezt problémának - emlékeim szerint valami ilyesmi is volt a játékosok igénye. Annó. Bőven lehetett olvasni olyan megjegyzéseket az első résszel kapcsolatban, hogy egy nagy halom AI, de amúgy kicsit szervezetlen, céltalan játék. A tervezők ezt figyelembe vették, és korrigálták - erre most ez nem tetszik a közönségnek. Hiába, nehéz a publikum kedvére tenni.
    Szerintem próbálkozni kell, komplexebb dolgokra rávenni - de az is lehet, most nem a tanítás a fontos, hanem a nevelés. És a nevelés egy diszkrét rendszerben mi más lenne, mint véges sok érték véges állítgatása. Véleményem szerint a nevelés most sem működik másképp, mint az első részben, csupán itt konkrétan látjuk is, hogy mit csinálunk. Talán azért tűnt "jobbnak" az első rész kreatúra-nevelése, mert az esetek többségében fogalmunk sem volt, pontosan mire reagálunk, mennyire és hogyan, ezért a nagy bizonytalanságot próbáltuk azzal magyarázni, hogy a kicsike csintalan vagy okos. De gondoljunk csak bele: az első részben is megvoltak ugyanazok a visszajelzések a lényről, amik ebben a játékbean elérhetők - meg lehetett tudni, éppen mire gondol, meg lehetett tudni (már ha valaki beállítota az adott opciót), hogy az aktuális pofozásnak vagy simogatásnak mi az eredménye (sok tévedésemre fény is derült azon nyomban), a lény gondolatait és tudását is listázni lehetett. Pontosan ugyanezek a funkciók vannak ebben a játékban is, csak kicsit informatívabban és rendszerezettebben. Az egyetlen plusz, hogya a tanult dolgokat nemcsak listázni lehet, hanem visszamenőleg bármikor egyenként lereagálhatjuk. (Meg persze folyamatosan látjuk a lény aktuális gondolatát, nem csak akkor, amikor F1-gyel lekérdezzük. Bár az igaz, hog nemcsak a gondolatait, hanem a szándékait is látjuk most.)
    Továbbá dőre gondolat, hogy az első rész MI-je komplexebb volt, mint a mostani (nem tudok jobb szót rá, és ez pocsék). Valamennyi megtanulható dolog előre be van égetve a programba, csak éppen rengeteg van belőlük, illetve bizonyos fokig kombinálhatók. Így volt ez a régiben és így van ez az újban is. A különbség annyi, hogy nem a nulláról kezdjük a lény nevelését.
    A kreatúra cselekedeteinek félbehagyása vagy éppen a szófogadatlansága pedig érdekes módon az első részben ünnepelt, itt pedig elmarasztalt jelenség. Úgy érzem, sok esetben a játékosok ellentmondanak önmaguknak.
    Mindazonáltal aki lényt nevelgetni, tanítgatni akar (és nincs ebben semmi rossz), az valóban vegyen egy tevét a megfelelő helyen, a Black and White II egy komplex statégiai játék egyedi elemekkel - a kreatúra pedig nem tamagocsi, hanem egy segéderő, akinek meg kell mondani, mit csináljon, és figyelni kell, hogy tényleg azt is csinálja, amit szeretnénk.

    Meg aztán telítődik is a garatbökdösőm a gamer-feelinggel. Az irreális játék árak és az irreálisan vékony pénztárcák oppozíciójának nyilvánvaló eredménye a warezolás - a jelenség, mint tény ellen nincs kifogásom. Negatív hatása van azonban az értékítéletre. Mivel warezon már szinte minden elérhető, beállt a habzsidőzsi, nincs egyiknek sem igazán jelentősége, feltesz-leszed, mint valami robot, de mindenképp mond néhány flegma mondatot, amit megalapozott véleménynek érez, de mire kimondja, már egy másik játék töltődik a gépén. (Nem általánosítok, nem személyeskedek, csak egy eszmefuttatás, amit folytatok - ne legyen sértődés.) Ez a hozzáállás egyébként, úgy általában véve, jó magyar szokás, bár nem hungarikum.
    Valamelyik recenzió azt írta, hogy a Black and White II a gyors tevékenységekre és a gyors eredményekre összpontosít, szemben az előző résszel. Őszintén szólva a játékos társadalom éppen így viselkedik. Lehet, kár panaszkodnunk; ha úgy vesszük, azt kaptuk, amit érdemlünk - avagy ami jó nekünk. Szépenszólni sem akarok, de szerintem alább kéne venni a tempóval, ha igazán vitatkozni akarunk, mert elképzelhető, hogy egy sebtiben kinyalt pina fölött nem kommersz szőke arc nyöszörög. Meg azt mondját a türelem tornaterem vagy valami hasonlóan nagyon rossz szójáték, tény, hogy az "adjunk esélyt" nem kizárólag a mellrák alapítványok reklámszlogenjének jó. És hogy a konkrét témánknál maradjunk, megjegyzem, hogy, bár tudom, nagy butaság volna istenként tekinteni bármely játékkészítőre is, éppígy PM-re, kétlem, hogy ezt az ötletet hagyta volna ténylegesen elfuserálni, ráadásul úgy, hogy bő három évig dolgozzanak a fuseráláson.
    Az egész egyébként ízlés dolga.
    Ennyit tudok erről mondani. Lehet, átírom a nickem megmondó-ra. Az avatarom meg az Ákos lenne. A Kovács.
  • Mike
    #2474
    sajnos ez a játék nem olyan, hogy fél év múlva is játszanának vele majd az emebrek
    buta MI, nuku multi, stb
  • lala12
    #2473
    Ezt a negatív hozzáállást. Az már legyen az én gondom. Most például várom a Freelancer magyarításának az elkészültét, és ha kész lesz, újra végignyomom.
    Ezt a játékot is akkor kell majd újra elővenni, ha majd a gépem könnyedén viszi is...
  • Mike
    #2472
    mire kész lesz, már nem fog vele játszani senki
  • lala12
    #2471
    Jó lenne megcsinálni hozzá a magyarítást.

    A szövegek egy bw2text.bin fájlban vannak benne. Valószínűleg kódolva van. Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne kiszedni belőle?
  • Zsolo007
    #2470
    loool
  • rage at work
    #2469
    Kicsit érdekes az egész koncepciója. Ugyebár, a lényeg az impressiveness.
    Mindig figyelhetjük, hány pont van hátra a következő falu meggyőzéséig.
    Az első japán pályán a fővároshoz még kellett 3500 pont. Építettem én már mindent, kb 600-an laktak a faluban, viszont elfogyott az érc, még a környékről is. Fám viszont szinte korlátlan mennyiségben volt a raktárban. Szinte mint a Red Alert 1-ben a silók, úgy kellett új raktárakat építenem, hogy legyen hová tennem. Ekkor a Red Alertről beugrott egy régi emlék.Ha a silókat láncszerűen egymás mellé tettük le, el lehetett jutni akár az ellenség területéig is.
    A B&W 2-ben ezt a szerepet az Altar tölti be, ugyanis amellett, hogy csak fából készül, remekül tolja ki az influence csíkot. Noha, egy adott épületből minél többet teszünk le, annál kevesebb pontot ad, azért túl keveset sem jelent.

    Így hát, 8 db Altar egymás mellé - s a pálya megnyerve.

    Hasonló ötlet a második japán pályán. Kell még 5000 pont, de most van millió érc is meg fa is. Építsünk fürdőket. Alap letesz, mellé nyersanyag, lény kijelöl, build. 30 másodperc - fürdő kész.
    8 fürdő a térkép bal oldalára - mission accomplished
    :-D
  • Mike at home
    #2468
    gondolom majd jon a vulkan 2 percenkent
  • rage at work
    #2467
    Van, aki már végigjátszotta a játékot ?
    A japán második pálya tegnap este lett meg, de azt hittem, már sose lesz kész, néha el-elaludtam az izgalmas játék közben :-)

    Még 3 sziget van hátra.Még háromszor elépítgetek így zárt kapuk mögött, és máris megnyertem a játékot, vagy kell még valami szemétségre számítanom?
    Pl tegnap , mikor már egész szép lett a város, jött a hurrikán, és elvitte a felét. Gondolom, az utolsó pályákra nagy fantáziával ilyesmiket vetnek be a játék írói, hiszen Molyneux bácsit ismerjük a Bullfrog-ból is...
    Annak a cégnek a játékai is ilyesmikől szóltak.
    Építs kórházat, de 10 percenként földrengés van ... stb.
  • Mike at home
    #2466
    inkabb te orexel
  • Mike at home
    #2465
    teganp jot nevettem
    megcsinaltam a kodobalos kuldetest, lett egy labdam
    odaadom a lenyemnek, erre a hulye nem megette? :DDDDDDD
  • oneal1
    #2464
    loooooooooool
  • Sheltem
    #2463
    Felraktam b&w1et meg a creature islet. :) Ha lesz időm tolom..Mai szemmel nézve sem csúnya egyébként csak a "domborzatra" húzott textúra homályos kicsit. De a játszhatóság kárpótol mindenért és elfeledteti. :)
    Hálistennek nem minden új játék rossz egyébként, szóval "Újabban számomra nagyon kiábrándító a PC játékipar."Ezzel nem nagyon értek egyet. Kb 5. Age Of Empires3 multiplayer game után arra azt mondom isteni :) De ez nem ebbe a topicba tartozik...
  • Omlás
    #2462
    Szerintem ebbe az örökös vitába felesleges belefolyni és szét OFF olni a topicot! Én is csalódott vagyok valamien szinten mert nem azt kaptam amit vártam és szerintem ezt egy kiegészítővel sem tudják javítani szal majd a BW 3 talán!De ettől függetlenűl jó game ez csak épp hiányzik minden belőle ami anno az 1 ben naon kira volt! kicsit olyan érzésem van mikor jáccok vele mintha egy félkéssz teszt verzió lenne hés hiányoznának belőle dolgok! :(((

    Viszont : "Peter Molyneux ott maradt a 90' évekbe, mint John Carmack, ezeknek az embereknek már rég leáldozott mert nem tudnak tovább lépni, képtelenek tartani a ritmust és képtelen ugyanakkor fejlődni is. Ezeknek az embereknek a programozói és kreatív tudása ua. a szinten maradt."

    Szerintem ez irtó felelőtlen kijelentés és totál alaptalan!De mindenkinek megvan a salyát véleménye!Részemről ez hülyeség amit írtál KandurEX .Nem azé mondom csak nekem ez a véleményem :))!
  • ShaiHulud
    #2461
    epp a konzolok miatt lett olyan a pc-s jatektrend mint amilyen...
  • Lynx_TWL
    #2460
    és konzolon mi olyan kreatív játék? super monkey ball?:D
  • Kandurex
    #2459
    Mitszóószbe? :D

    Sorry, ne haragudj, nem akartalak bántani. Hovatovább nem is neked szól.
  • Bucser
    #2458
    SZemélyeskedést pls.: máshova én is csak véleményt írtam... "zsenikém"
  • Kandurex
    #2457
    Ezért vettem külön zsenikém, olvasd el mégegyszer a hozzászólás. Kreatívitásról és programozásról beszéltem, azaz írtam. Láss a sorok mögé ne csak írj.
  • Kandurex
    #2456
    Újabban számomra nagyon kiábrándító a PC játékipar. 12 évi PC játék után pedig kifejezetten látom, hogy mennyire le lett degradálva a kedvenc hobbim. Manapság már nincsennek nevek, nincsen tudás, se gondolkodás vagy kreatívitás, csak termék van. És ez a termék arról szól, hogy hogyan adjanak el több 100 ezer Ft -os videókártyákat és processzorokat. Ma megnéztem pl. az Unreal c. játékot, 1024X high felbontásba leveri a mai többséget... akkor hova fejlődtünk technikailag? Sehova csak lehúztak némi összeggel. Komolyan kacsingatok a PSX3 és az Xbox360 felé.
  • Bucser
    #2455
    Nem tudom, hogy egy programozózsenit és egy játéktervezőzsenit miért kell egy lapon említeni???

    Egyrészt másrészt: John Carmack csak az engine-t írta a Doom3-hoz minden más a tervezőket "dícséri". Egy john Romero és egy Adrian Carmack kellett vona ahhoz, hogy a Doom újra üssön... De ők már nem voltak...

    Másik Peter Molyneux zseniális tervező játéktervező az engine leprogramozása nem az ő feladata és az AI-é sem ő csak az irányelveket adja a programhoz. Minden más a teamen múlik...

    Szóval kár Molyneux-ot hibáztatni hogyha nem rajta múlik mindig minden ő sokmindent akart ebbe a gameba.. a garf engine tudja amit ígértek.. a játék viszont hiányos lett:(

    Doom3-al hasonló a helyzet...
  • moralosan
    #2454
    kandurex, te mindig ennyire negatív vagy?
  • Kandurex
    #2453
    Peter Molyneux ott maradt a 90' évekbe, mint John Carmack, ezeknek az embereknek már rég leáldozott mert nem tudnak tovább lépni, képtelenek tartani a ritmust és képtelen ugyanakkor fejlődni is. Ezeknek az embereknek a programozói és kreatív tudása ua. a szinten maradt.
  • Kandurex
    #2452
    Ha a 4 pályán vagy akkor ne lepődj meg. DickLáma lionhead és társai c. undorító pénzszopása.
  • Mr_no_NaMe
    #2451
    Lenne 1 hüle kérdésem:)
    Letettem 1 Seige Workshopt de az embereket nem engedi belerakni!
    Hogyan kell oda embereket szolgáltatni?:)
  • csm
    #2450
    csá
    tegnap kipróbáltam a bw2-t,és tök folyamatosan ment,de ma meg akad összevissza pedig nem állítottam semmit.GÉP:AMD64 3000+,512ram,geforce fx 5200 64mb.
    szal mi a baj?
    és aki azt mondja vegyek új gépet az szopjon le mer tudom h tegnap jól ment.
    szal aki ért ehhez és nem csak találgatna az segítsen.
  • rage
    #2449
    Igen, mivel vannak evilt és good-ot erősítő házak.
    Nem mindegy, melyiket építed.
  • Mike at home
    #2448
    van vmilyen pajzs
  • tigeroo
    #2447
    a 2. részben nincs physical ,magical shield?? mármint az 1. részben "bevonhattad" a falvadat vele
  • Mike at home
    #2446
    nalam van clonecd is