3926
  • Hmuda
    #2362
    Imádom mikor mindenki lusta elolvasni a banner alatti link tartalmát. Egyszerűen mámorító érzés...
  • Hmuda
    #2361
    Csak Görög...
  • Tuco Ramirez
    #2360
    Ki lehet valahogy próbálni a többi civilizációt is (mondjuk a kampány teljesítése után), vagy csak a görögökkel lehet játszani?
  • Tauron
    #2359
    Sziasztok! Visszaolvastam egy pár oldalt, de nem találtam megoldást, szal ne kezdjetek el anyázni.
    A képen látható probléma van. Felraktam a patchet, video drivert is frissítettem, és radeon 9550-em van, a readmeben azt irja hogy támogatja.
  • Hmuda
    #2358
    Nekem a kedvencem az volt, mikor Whitey megfogta Blackie mellbimbóját, jól meghúzta, elengedte és úgy megcsapta, hogy kirepült a képernyőről. XD
  • Mr_no_NaMe
    #2357

    Ezen beszartam:DD
    Vazze ezek annyit tudnak ökörködni hogy az nemigaz:))
  • rage at work
    #2356
    Egy gyors különbség, vegyük mondjuk az építkezést:

    B&W 1:
    Pórázra kötöttem az állatkát (volt külön oktató-póráz) és elmentünk építkezni tanulni. Az abból állt, hogy nézte hogy csinálom, fogom a fát,kiveszem a raktárból, stb. Utána elengedtem, ő próbálta magától. Elsőre nem biztos, hogy sikerült, akkor a homlokát csapkodta, meg nyöszörgött. Aztán végül fogott egy egész fát,s rádobta a szomszéd házra, amitől az sikeresen összeomlott.

    Kapott két hatalmas pofont, s újra megmutattam neki hogyan kell
    Utána már nem dobta sehová, megmutattam neki hova tegye le, s onnantól már egyre ügyesebb volt, gyakran kellett simogatni, s egyre sűrűbben csinálta.
    Sőt, a B&W 1 kiegészítőben volt egy állatka, amit ő nevelt, s ő tanította meg a kisállatot erre. Mert nekem semmilyen behatásom sem volt rá

    B&W 2: Átkapcsolom builder módba, s beállítom, hogy often
  • zizzenet
    #2355
    Szerintem ez a vita kezd elhajlani olyan irányba, ami már nem túl jövedelmező számunkra, és pláne nem úriemberekhez méltó :)) Mindazonáltal az MI rendszere és a tanítás szisztémája szerintem lényegében nem mutat olyan nagy különbséget a két játék esetében, mindössze a belső mechanizmus lett kicsit más, pontosabban a hangsúly került máshova.
  • Mike
    #2354
    a második sztorit meg már olvastam
    kiváncsi vagyok látták-e a fejlesztők az előző verziót, illetve mennyit játszottak vele
    vagy PM úgy gondolta ilyen most nem kell, mert ott a hadseregesdi?
  • Mike
    #2353
    jó akkor nem 1 bit, hanem 2
  • Mike
    #2352
    The beauty of having small simulations with simple rules is that the complex interactions can lead to amusing emergent behaviour. In the screenshots above I placed several hundred sheep in the player’s town and left my rather evil creature to its own devices over night. When I came back in the morning the creature had not only eaten all the sheep, he had eaten several villagers as well, and as a result of the physiological simulation had covered most of the town in poo, which in turn had killed off the remaining villagers! The level of simulation in Black & White 2 is quite amazing.

    nohát szvsz ez a baj
    az állat fölzabál mindent és szarik, hűha ez csodalátos
  • rage at work
    #2351
    Remek. De a lényegen ez nem sokat változtat
    Utólag mondod meg neki, ilyet csináljon - ne csináljon , gyakran/soha/mindig
    Nézd meg az első részben a lényt, aztán majd meglátod magad is.
  • Hmuda
    #2350
    Ergó: feladatok prioritása. Még mindig csak egy jellemtelen gép és nem egy érző lény mint régen.
  • Kandurex
    #2349
    Aligha, vagy csak számodra létezik ennyi, azaz off - és on. Ha jól tudom négy típus van: soha, talán, néha, gyakran.
  • Mike
    #2348
    szvsz az intelligencia ismérve a butuskaság, majd tanulás
    amikor minden tökéletes azonnal, a tanulás pedig az on/off-ra korlátozódik, az nem intelligens, hanem droid
  • Árnyvadász
    #2347
    Vagy az első rész MI részét, copy paste a másodikba elv lesz... :DDD
  • rage at work
    #2346
    Elküldtem ércet gyűjteni, ki is kötöttem gathering módban a bányához.
    Két perc múlva nézem mit csinál : Megállás nélkül locsolgatja a bánya mellett álló két fenyőt :-) Aztán nagy nehezen rábeszéltem az ércre is.
  • Voltan
    #2345
    Hátha kiadnak egy MI peccset is. :D
  • Hmuda
    #2344
    Nem csak neked, de a hivatalos fórumon az emberek háromnegyedének jobban tetszett a régi éltszerűbb AI.
  • Hmuda
    #2343
    Régen úgy tünt a lény, mintha tényleg élne. Most meg egy síma robot, ami képtelen az önálló gondolkodásra, mert kiölték belőle.
  • rage at work
    #2342
    Nem ésszerűen használja, hanem gépiesen.
    Végül is, le lehet írni, hogy a készítők szerint miért is jobb ez, mint a másik, mert miért kell , hogy nekem ez jobban tetsszen, csak felesleges, ha az előző egyszerűen számomra jobb volt :)
  • Hmuda
    #2341
    Az a gond, hogy ezzel az "ésszerűséggel" (ami sokszor nagyon nem illik a lény gondolkodására, lásd feltépi a fákat (amikkel díszíteni próbálom a vásorst) és elkezdi hurcolászni be a városba rá az utakra (!!!) ) pont azok a részei vesztek el a lénynek amik a legfontosabbak voltak: a személyisége, érzelmei és tanulékonysága.
  • zizzenet
    #2340
    Elképzelhető, hogy a lény MI-je megváltozott. Talán azért kerülhet be a rekordok közé, mert iszonyatosan erős az önálló következtető és feladatmegoldó képessége, az MI rendszere, összetettésge és működése miatt lehet ennyire elismert teljesítmény.
    Elképzelhető továbbá, hogy az MI-t alaposan újragondolták, és nem a butuskaság volt a fontos, amit tanítgatással lehetett enyhíteni, hanem az, hogy a tanulás könnyen és gyorsan menjen, és az ismereteit nagyon is praktikusan, ésszerűen használja.
  • zizzenet
    #2339
    link - itt már megtalálod, harmadik fejezet.
  • Árnyvadász
    #2338
    Thx a válaszokat!

    Végül is az első rész megvan meg a Creature Addon is. Ha esetleg ez a rész nekem sem jönne be az AI miatt, akkor még mindig van választási lehetőségem. :)
  • Mike
    #2337
    upsz nem Zerocool bocsánat, GS-t nem olvastam, hanem a PC GURU-t
    de nemtom ki irta a cikket, mert a neve nincs ott
    a láda whiskys gyerek, hátha valaki így tudja ki az
  • Mike
    #2336
    Zerocool azt is irta, hogy ő nem szeretett tamagocsizni
    én meg nem szeretek szubjektív leírásokat olvasni, és kicsit sem érdekel Zerocool mit szeret és mit nem
    talán ezért nem is veszek offline újságokat
    (anmikor meg nekiáll a kedves tesztelő pár órás/néhány napos játék után fikázni a nekem éppen tetsző programot, na az a csúcs)
  • Hmuda
    #2335
    A GS-t most ne firtassuk, de kivételesen igazat írtak. Benne lesz, de hogy is mondjam...egy hatalmas kódtömeg is lehet sz*rul megírni.

    Hiába lett méretben nagyobb az AI kódsorozata, ha egyszer nyomába se ér az eéső rész AI-jának.
  • rage at work
    #2334
    Ebben a részben még azt sem sikerült megcsinálni, hogyha a lényem elborul, összetörje a házat.... (Itt ügyesen átesik rajta, ami 2005 végén, izé, hát szóval...)
  • rage at work
    #2333
    Ok :-DD
  • Árnyvadász
    #2332
    Ez érdekes. GS-ben meg Zerocool azt írta a program AI-ja benne lesz a 2006-os Guiness Rekordok könyvében. Akkor elvileg igen jónak kéne lennie. De akkor ezekszerint mégsem olyan jó.
  • rage at work
    #2331
    Most is meg lehet úgy csapni,hogy hasra essen. Nekem sikerült nem is egyszer:)
  • Mike
    #2330
    adj már erről egy linket
  • Mike
    #2329
    nyugodtan irhatod a haver helyett, hogy Mike :))
  • Mike
    #2328
    akkor ezért nem csinálja azt amit én
    próbáltam neki mutatni, mint az 1-ben, de közölte, hogy hogy elmegy játszani
  • Voltan
    #2327
    Igen, sjna tény, hogy az 1-ben a lény sokkal élőbb volt, mint itt. És tényleg kegyetlenül meg lehetett ruházni. ha jól emlékszem, még a lábát is el lehetett kaszálni, és elnyalt szegény. Basszus, lehet, hogy elő is veszem az 1-et.
  • Hmuda
    #2326
    AI különbség a két játék között:

    BnW1: lehet, hogy sokkal kidolgozatlanabban tűnik első ránézésre, de sokkal okosabb volt akkor a lény, tényleg úgy tanult mint egy kisgyerek. Látja, hogy mit csinál a szülő (esetünkben az isten) és próbálja utánozni. Ott tényleg kialakult egyfajta érzelmi kötődés, mert sokkal életszerűbben viselkedtek, tényleg döntéseket hoztak. Ha az adott döntés nem nyeri el a tetszésedet akkor a sz*rt is kiverheted belőle, de sokszor nincs hozzá szive a játékosnak, mert rossz nézni, ahogy elsírja magát és látszik, hogy tényleg sajnálja amit tett. Ott csak a képzeleted szabott határt, hogy mire tanítod. Ha azt akartad, hogy sült falusit vacsorázzon, akkor nagynehezen betaníthattad, hogy megtanulja a tűzlabdát, süssön meg vele egy falusit, majd egye meg. Esetleg arra is megtaníthattad, hogy ha véletlenül elsz*rja magát a falu közepén, akkor azért mégse hagyja ott, hanem mondjuk dobja a tengerbe vagy vigye át az ellenséges falu éléstárába. Tényleg csak a képzelet szabott határt, hogy mire lehet megtanítani a lényt.

    BnW2: most vannak feladatok, mindegyikre van egy csúszka hogy milyen gyakran csinálja, de ennél többet nem tud. Nem tudja utánozni a játékos tevékenységét. Egyszerűen minden tevékenysége beszűkül ezekre a feladatokra és kész. Semmiféle érzelmi reakció nem olvasható le róluk. Vannak adatok, hogy épp mennyire unott/haragos/stb, de ez maximum az adott feladatok hatékonyágában nyilvánul meg, mivel nincs személyisége, ezért azt nem befolyásolja. A BnW2-ben a lény egy szimpla "bekapcs/kikapcs" gombokkal ellátott robottá degradálódott, ami még csak méretben se éri el az elődjeit. Sőt, néha még a "beleprogramozott" feladatokat se képes végigcsinálni. Van hogy eldönti magában, hogy "na én ezt a házat most felépítem", felveszi a nyersanyagot a raktárból, erre bekattan egy másik csúszka, lerakja a nyersanyagot és inkább elmegy fákat gyüjteni...
  • zizzenet
    #2325
    Érdekes, amit írsz, ugyanis a fejlesztői naplóban van egy érdekes fejezet, ahol az illetékes programozó a kreatúra új MI-jéről számol be. Nem tudom, érdemes-e betennem ide a durva fordítását, a lényeg, hogy amit ott leírt, nem egészen arra utal, amiről itt sokan panaszkodtok. Főleg azok a kísérletek, amiket végeztek a rendszeren, inkább az általad nosztalgikusan emlegetett élményeket tükrözik.
    Mindazonáltal némely recenzió is a játék sokat tárgyalt hibái ellenére kiemeli a lények inetlligenciáját és viselkedését.
  • rage at work
    #2324
    Nálam 6600GT-n semmi gond sem volt
    (77.77-es driver) De mondom, 2 GB RAM van a gépemben....

    Visszatérve az első részre : Mekkora élmény volt a tigrisemet online bemutatni a haver leopárdjának :-) Egyből elkezdtek táncolni egymással :-)
  • Kandurex
    #2323
    Egyébként a land 3 nvidia kártya tulajoknak maga a rémálom. Mármint aki 6600/6800 -al játszik. Megy a durvulás a fórumon. Ilyen grafikai lag tapasztalható, mint a BF2 esetében is.

    És böngészve a hivatalos fórumot ezt találtam az EA - Lionhead:

    "Nem beta teszteltük a játék a Geforce 6600/6800 GT valamint TD kártyákon"

    Bravo.