3926
  • Tauron
    #2685
    ha új gamét kezdek, de ugyanazzal a profile-lal, elvesznek a megvásárolt cuccok?
  • Sanyix
    #2684
    Hátezt nemhiszem el. Az első japános pályán vagyok, de úgylátszik csak erőszakkal lehet megnyerni, mert 1 városa maradt, többit elhódítottam impressivenessel, de azt az 1 várost nemlehet elhódítani, mert az elhóditáshoz szükséges impressiveness mindíg lemegy 6000-re, aztán egyszercsak hirtelen visszaugrik 12000-re, és ezt már 3 szor megcsinálta. Ráadásul a nép állandóan ércért nyavajog, amikor már mindenhonnan kifogyott, csak egy hegy oldalában van még 2 nagy kő, de mivel a területemen kívül van nemtudom kitermeltetni, a lény meg nem hajlandó felemelni egy kavicsnál nagyobb követ.
  • Peti1
    #2683
    lenne még két kérdésem:
    még mindig azon a szigeten vagyok, és azt a két Ezüst-tekercset szeretném megcsinálni. egyiknél az a feladat, hogy az ember nem tud aludni, de nem tudom, hogy mit kell csinálni.
    a másiknál meg vki eltűnt, és meg kell találni.
    tudna vki segiteni?
    előre is kösz!
  • evil 007
    #2682
    akinek nem megy próbálja ujraindítani a gépet
  • Smoke
    #2681
    Ahogy mondod, de szerintem nem 1-2 hónap kellett volna neki hanem egy normális teszt. Esetleg fejleszthették volna a játékot addig amíg be nem építik a skirmish-t meg a multit. Kiadták volna egy komolyabb tesztcsapatnak. A játék így amúgy túl rövid lett és miután max 1 hét alatt végigtoltad semmit sem nyújt. Mondjuk skirmish-t ha csináltok volna hozzá brakhattak volna olyat hogy a gép generál 1 random szigetet bizonyos paraméterek szerint. Sokkal jobb lett volna és legalább1 hónappal elnyújtották volna a játékidöt, mert én pl szívesen játszanék még ilyen hibákkal is skirmish-t esetleg multit. De berakhattak volna külön lény arénát ahol a lényeket egymásra engedhetjük és ott csépelik egymást, persze mindegyiknek különbözö skilleket lehetett volna venni, és külön az arenának megnövelni a lényt 100 méteresre (elvégre ott nem lennének házak)és úgy egymásnak ugrasztani öket, azzal is ellenék pár napot! Csak pár 5let ami az ai ellenére javított volna a játékon!
  • ShaiHulud
    #2680
    pedig lassan mar a dessert jonne.
  • grizzly21
    #2679
    jo megvan a mini image ne fáradjatok...
  • ShaiHulud
    #2678
    most is tud olyat hogy behajitja a fat a raktarba, vegyel tributebol jobb gyujtogetest. talan a 3. foknal kapja a dobalos skillt ugyremlik:)
  • dronkZero
    #2677
    Na, én is játszottam pár szigetnyit, írok én is valami véleményt...

    Nagyon tetszik az intelligens építkezés. Az út, a fal építése nagyon okosan van megcsinálva, rajzprogramok is beújíthatnának ilyesit. (2 nap B&W után AutoCADezés közben állandóan le akartam rázni az egérrel az aktuális parancsot. :) ) Az is aranyos, ahogyan a házakat ráfordítja az útra.
    Maga a játék sem okozott nagy csalódást, bár még csak az első japán szigeten vagyok, és eddig nagyon könnyű volt a játék. Pl azt a pályát úgy kezdtem, hogy a kezdő íjász csapattal meg a lénnyel lerássoltam az ellenséghez legközelebbi falut, aztán bezártam fallal a bázisára. Nem nagyon tudott mit kezdeni ezzel a gép, beszorult, és hagyta magát lemészárolni.
    Azt nem tudom elképzelni, hogy valaki játszik egy üres szigeten annyit, hogy az extrém spec küldiket is megcsinálja (pl az összes fa lefűrészelése, vagy minden élő dolog kiirtása). Kicsit elborultnak kell hozzá lenni.
    A lény tényleg butácska lett. Pl az hiányzik, hogy ha kézbevesz valamit, akkor az első részben ha a hasát simodattam, megette. Most mindegy, hogy mit simogatok, csak az aktuális gondolatát lehet szabályozni. Meg mostanában nem gyűjt úgy fát, hogy kitépi, aztán eldobja a raktárig. Persze, mert nem elég nagy, sajnos. Olyan is volt, hogy hozzákötöttem a falhoz, hogy építse meg. Felépítette a falat a kapu feléig, aztán elkezdett rinyálni, hogy nem tud bemenni. Fél kaput meg nem lehet kinyitni.
    Az is picit zavaró, hogy az osztagoknak nem lehet megmondani, hogy merre nézzenek. Kényelmetlen, amikor az íjászok keresztbe állnak fel, átlógva a jól felállt gyalogságon. Vagy amikor egyetlen ember túléli a nyílzáport, és hiába van rajta a támadási parancs, 4-5 íjászt megöl, mire észreveszik, hogy ott van.
    Összességében: én annyira nagyon nem vártam ezt a játékot, rá fért volna még egy-két hónap fejlesztés, hogy teljesen pöpec legyen, igaz, így sem rossz. Csak nem mutat akkora előrelépést(inkább csak visszalépés ez) az első részhez képest, amit ennyi idő után vártam. Lehet, hogy az első rész volt korához képest nagyon fejlett. Mindegy, jó ez.
  • grizzly21
    #2676
    ezt nem értem de valszeg nem velem van a gond:D
    valaki mini image!
  • ShaiHulud
    #2675
    en meg mar a gulyaslevest is megettem.
  • grizzly21
    #2674
    valaki mini image plz, mert már fel is installáltam
  • Smoke
    #2673
    Személy szerint engem egy 95-96-os stratégiára emlékeztet egy szuperfegyverrel (lény) ami mindenkinek van. A harcrendszer egyszerüsége és az egységek száma és kategóriája elég kevés, szal lehet hogy még abban is alatta marad a stratégiai résznek.
  • Smoke
    #2672
    Az egy sokkal nagyobb volt! Ma reggel jutottam el a 9. pályára (az utolsóra) és túl sok idöm játszani nem volt plusz 1-szer újrakezdtem a patch miatt. Szal elég gyorsan végigmehet rajta az ember. A lény az 1-hez képes jelentösen visszafejlödött, és minden ezzel járó dolog is...
    A pozitívum hogy szép a játék!!!
  • ShaiHulud
    #2671
    par oracskat ellehet vele lenni de 80% nal tenyleg nem er tobbet:(
  • grizzly21
    #2670
    bocsi, de torrentezni nem szoktam. ha valakinek lenne egy linkje nagyon nagyon megköszönném. vagy mekkora ez a cucc? mert ha nem nagy el lehetne küldeni mailben, és akkor már fel is raknám valami tárhelyre. (mini image-ről van szó)
    GS81et adott rá?? micsoda lámák, szerintem nagy játék, amiket hallottam róla.sztetek nem?
  • zizzenet
    #2669
    Na jó, de a 9600-as szériához eleve 1 a minspec és nem 0, ahogy a 9800-as esetében. A röhej az, hogy nekem is vissza kell lépnem az 1-es értékre, és nincs átmenet a kettő között, mert ennél azért jóval többre lenne képes ez a konfig.
  • Tauron
    #2668
    a config fájlban kell átállitani
  • Sanyix
    #2667
    Nekem radeon 9600pro-n is gond nélkül fut, pedig ati :D
  • VRSDM
    #2666
    oks, az egy dolog, hogy azvolt előszőr, de torrent-en nincsen seed, warez-on meg incsen igyenes, lehet hogy mégis fizetek
  • ShaiHulud
    #2665
    cds volt eloszor:)
  • reménytelen
    #2664
    Még jó, hogy a játék Ati exclusive, aztán az Nvidiásoknak (én is az vagyok) 77.77-tel gond nélkül fut...
  • VRSDM
    #2663
    és a cd-s van már valami ingyenes warez-on? vagy gyors torrent-en? mert nincs, kedvem szopni, ujra fizetni stb
  • zolo
    #2662
    Próbáld meg a cd-s változatot.Semmi macera nincs vele crackelni se kell csak be kell tenni az 1.cd képfájlát vagy ha ki van írva akkor a cd-t.
    A játék nagyon jó csak szokni kell a kamerakezelést.Meglepődtem hogy high-on szaggatásmentesen megy a gépemen.:)
  • VRSDM
    #2661
    nah, és erre mit léptek, havernál meg a verziom, felteszem tthon is, kiirja a crack-es marhaságot, berakom a miniképfájlt, ugyanez, ha kiszedem meg kiirja hogy hiba a white.exe-vel, 5let? mert nem akarom hogy csak a havernál játszhassak, vele.
  • pilsner
    #2660
    nem tudja valaki,hogyan lehetne orvosolni a gamma azon hibáját,hogy kb. 10-15 percenlént fogja magát és kilép a vinfosba??már a 1.1-es peccs is fennvan,de semmi
  • rage
    #2659
    A legutolsó pályát ugyan hogyan lehet a jó úton járva megnyerni? Azt hogyan képzelte a kedves Lionhead? Túléltem a vulkánt, a támadásokat, az ellenfél magas intelligenciával egyhelyben áll, vagyis, a szokásos építgetés következhetne - ha lenne miből.Egy falu már átállt, de azok szinte semmilyen nyersanyagot sem hoztak magukkal. A bal szélső falunak tele van a raktára, az elég sok mindenre elég lenne, de nincs nagy kedvem megtámadni őket...
    Viszont impressiveness pont meg kellene az elfoglalásukhoz még kb 10 000, miközben van 3000 fám, meg 2000 ércem.
    S aztán még 20 000 pont kellene a fővároshoz.
    Nem biztos, hogy nagy kedvem van ehhez
    A Gamestar elég jó kritikát írt a játékról, minden felsorolt hiba tökéletesen igaz. Egyedül a játékra adott pontszám túlzó kicsit, szerintem túl sok az a 81%.
  • zizzenet
    #2658
    3 gigás HT processzor, 1 giga memória, Radeon 9800 Pro videókártya a legújabb driverrel. Szerintem én vagyok az egyetlen, aki azért módosította a graphics.config fájlt, hogy lebutítsa a kártyájára beállított értékeket. Átállítottam a minspec értékét 1-re, így most szinte gond nélkül fut, csak éppen elég erős visszalépés történt - bizonyos szempontból még az első rész grafikájához képest is. Például nincsenek árnyékok, hiába van bekapcsolva. Az aljnövényzetet is elvágólag, félig rajzolja meg. És még néhány egyéb furcsaság.
    A gyári beállítások mellet az opciók között hiába vettem le mindent minimumra 800x600-ban, akkor is beszaggatott, sőt a kurzor (kéz) is igen laggolt. A lebutítással már a kéz is úgy használható, ahogy kell, sőt 1024x768-ban játszhatok.
    Röhej, szerintem, hogy ezzel a konfiggal ilyenekhez kell folyamodnom.
  • Sanyix
    #2657
    Mer milyen géped van?
  • zizzenet
    #2656
    Véleményem szerint a gépem kicsit többre hivatott, mint amit a játék produkálni képes rajta.
  • Laczy
    #2655
    Hali!
    http://db.gamefaqs.com/computer/doswin/file/black_and_white_2_scrolls.txt
    Találtam ezt az angol leírást, nem tökéletes, de egész jó. Benne van az is amit kérdeztem, de csak a gonosz megoldás...
  • Tauron
    #2654
    attól hogy nagyobb nem lesz több poligon, nem?
  • Sanyix
    #2653
    Hát a szaggatás a gépedtől függ, de tényleg a lény animáció hiányosak, meg soxor csinál olyat, hogy ráklikkelek, és még mindíg fut egy csomó ideig egyhelyben :D.
    Nekem a fűrészmalomba szorult be a labda, pont a fűrész alá, de ki tudtam szedni.
  • zizzenet
    #2652
    Tényleg nem valószínű, hogy a játékot rendesen tesztelték. 800x600-ban játszom, alig pár dolog bekapcsolva, de ha este van, a kéz okozta fény miatt rendesen beszaggat. Vicces.
    A lény animációi meglehetősen hiányosak. Kihagy bizonyos fázisokat, átugrik egyik helyről a másikra stb. A labdát meg képtelen felvenni, ha csak egy kicsit is gurul. Csak topog mögötte, aztán kijelenti, képtelen megcsinálni. Próbálgattam egy darabig, míg végül a labda begurult egy házba és megállt. Le kellett bontanom a házat, hogy a labda újra látható legyen.
  • Sanyix
    #2651
    Vagy 3 0 3-ra és akkor húdeszéplesz :) de jácchatatlanul lassú :DDD
  • ShaiHulud
    #2650
    Black & White 2\Data\graphics.config fileban ird at a geforce 5700 nal a sort 1 1 1 re es akkro lesz.
  • Laczy
    #2649
    Hi!
    Volna egy kérdésem az utolsó japán pályán vagyok, és kaptam egy küldetést miután elfoglaltam egy várost. Van egy nagy "dark Statue" 1 szobor ott és öt ember imádkozik. Az ördög azt mondja tegyek oda több imádkozót, a a szakálka pedig hogy ábrándítsam ki őket(vagy vmi ilyesmi-snap out-).Nem akarom rossz módon megoldani.Mit tegyek?
    Beírtam lent a keresőbe de nem találtam.
  • quack
    #2648
    ez jóóó :D
  • RumiTT
    #2647
    "követi a divatot" LOLLLLEr
  • Goodwill
    #2646
    Követi a divatot...ma már nem trendi a szőrös test!