3926
  • GrimReaper78
    #2322
    Küldd el priviben azt, amit kiír, majd én lefordítom.
  • Smoke
    #2321
    Na ismételten vki nem tudja mit kell csinálni az archeológus küldiben miután a jelet megmutattam nekik? 6. sziget. Vmi fordítástr ír de ne mértem egészen.
  • Mike
    #2320
    :D
  • Mike
    #2319
    de csintalaln volt
    nagyon érdekes volt, mert két lényem volt, és úgy tűnt, mintha személyiségük lenne
    az elsőt jóra neveltem, de az egy igazi kis gézengúz volt, folyton rosszalkodott, volt, hogy a falut is felgyújtotta
    ellenben a második lényem, akit rossznak akartam, kis szende volt, puszilgatta az embereket, meg simogatta, folyton gyógyított, szal a végén nem erőltettem, mert egyszerüen nem volt sziven mindig agyonnverni
    mert anno a verés sem olyan finomkodó volt mint most, hanem keményen el lehetett szerencsétlent verni, már sajnáltam, holot ugye ez csak egy játék, és a lény csak egy kódhalmaz
    a bw2-ben ilyen emociós kötödés nincs

    (mindkettő leopárd volt, tehát még az sem játszott be, hogy két külön faj)
  • Mike
    #2318
    igen, volt
    csakhogy az nem nyújtott akkora élményt, hogy ma is emlékezzek rá,
    a bw1-ből már csak arra emlékszem, amit leírtam
  • rage at work
    #2317
    Ott úgy működött , hogy ha valamit csinált, akkor megverted/megsimogattad, és lehetett nevelni.Azonban volt mindegyiknek némi személyisége, volt, hogy egy állatkából rosszat akartál faragni, de nem volt hozzá kedve. Mondhattad neki, hogy ne csinálja ezt-azt, legyen rossz, megtette végül, de morgolódva, rossz kedvűen. Aztán valami jót csinált, végül úgy döntöttél, jó, ha azt szeretnéd, akkor tegyed (simogatás) s boldogan repült folytatni a jó tevékenységet...

    Ezért volt élettelibb.
    Most meg "beprogramozhatod" mit csináljon, s úgy is lesz.
  • zizzenet
    #2316
    Jaja, ilyenekre én is emlékszem. Egy idő után falra másztam tőle, annyira végeláthatatlanul pepecses volt a játék.
    A lény meg szerintem nem feltétlen azért dobált meg a pofozás után is az emberkéket, mert eleve csintalan volt, hanem talán mert sosem tudtad biztosan, pontosan miért is pofozod éppen. De lehet, hogy tényleg igazad van, Mike.
  • rage at work
    #2315
    Ahogy korábban is írtam, ez a játék azoknak nagy élmény lehet, akik nem látták az első részt. De ha ez tetszik, akkor az elsőt ne hagyják ki. Sokkal élettelibb az egész. Ja, s abban van skirmish mód is.. Meg lehet egymás ellen játszani LAN-ban
  • rage at work
    #2314
    Ott is volt mikromenedzsment bőven.Emlékszem az ottani hármas pályára, minden milliméterre házat tettem már, miközben egyfolytában sírt a falu, hogy ez nem jó, az nem jó.

    Voltak ott is mellékküldetések, de amik itt vannak, a Creature Island legrosszabbjait idézi. Pl ez a monk-küldetés, ahol az a lényeg, hogy minél gyorsabban rángasd az egeret jobbra-balra, s akkor füstölni fog a kő (meg az egered is...)
  • Kandurex
    #2313
    Meg kellene szerezni az első részt.
  • Mike
    #2312
    hát, az első részről az az emlékem, hogy milyen jól elvontunk mi ketten én meg a lényem, micromenedzsmentre nem nagyon emlékszem, max az "oh food, oh wood" felkiáltásokra, de most már ez sincs
    meg arra, hogy nem volt olyan könnyű anszolút jónak lenni, leopárdkám pl. akkor is képes volt emgeszegetni a népet, ha előtte jól megvertem ha ezt tette
    meg dobálta is őket
    itt meg a lény elvan egyedül, játszik, épít, nekem meg jóként az a dolgom, hogy felhúzzak házakat, meg figyeljek arra, legyen elég kaja, meg várjam, hogy a sültgalamb mikor hullik a számba

    szal megtanítom a léynemet meteorozni, aztán elküldöm dobálja meg a szomszédot vele, hehe
    pedig most éppen 100%-osan jó
    az első részben egy ilyen lényt nem lehetett rávenni erre, de szerintem itt menni fog
  • zizzenet
    #2311
    Jópofa, hogy ennyien így rá vagytok indulva erre a logó-babrálásra. Nem tudom, az első játéknál is volt-e ekkora rácsodálkozás, de ott is kőkeményen meg lehetett bolygatni a Lionhead logóját (ami egyébként olykor-olykor a céget jelképező oroszlánfej helyett a te istenséged ikonját rajzolta ki - ez is egy kedves gesztus volt tőlük).
  • VRSDM
    #2310
    #2093 erre válasz---> jo oks, amugy, ovastam a forumot, végig miota kööjtt a game, de nememlékeztem hogy volt, effajta, valszeg, én nem olvastam el... akkor kösz... ezer hála, ... megyek testelem is.. :P
  • CS@
    #2309
    Előre is bocsy azoknak akiknek tetszik a játék, de leírom a véleményem :
    Néhány órányi játék és 3pálya teljesítése után most már én is azt merem mondani, hogy ritka unalmas ez a játék, ennyi épp elég is volt belőle.
    Semmiféle „élő” hatása nincs semminek, a lény olyan lett mint egy nagy script. Az emberek teljesen életképtelenek, egy fának az erdőben lényegesen több létfenntartó ereje van mint nekik mert azok legalább szaporodni képesek maguktól. Ha a jóisten nem mondja a népnek, hogy szaporodjatok és sokasodjatok akkor bizony a nép egyszerűen kihal.
  • Smoke
    #2308
    Kössz és az archeolóus küldi?
  • FLeK0
    #2307
    A varosnal legyezgess a buzolgo emberek korul a kezeddel, es meggyogyulnak. Persze masok meg megfertozodnek, szoval nem egyszeru.
  • Voltan
    #2306
    OFF.
    Nem tudjátok, mi van a Wannadooval? Nem működnek a menük, nem lehet rájuk klikkelni.
  • rage at work
    #2305
    Szerintem, nem fát varázsol, hanem a meglévő nyersanyagból a házat építi
    Azt látod úgy, mintha varázsolna (Building animáció)

    Viszont az enyém legalább már a fákat öntözi, mert megvettem neki a képességet
  • Smoke
    #2304
    Senki sem tudja ezt a 2 silver scrollt? A 6. szigeten az ásatásos és a mérgezett város vagy micsoda, az amikor ilyen zöld füstszerüség van az emberek körül és bemérgezik a katonáimat.
  • Mike
    #2303
    hát jóként fix unalmas lés monoton
    1-2x még érdekes falut építeni, utána már nem
  • Mike
    #2302
    mondjuk a lényem magától varázsol fát
    én miért nem tudok?
  • Mike
    #2301
    van pont, meg arany is
  • Mike
    #2300
    ilyen jó az AI?

    vagyis megtehető mint a Strongholdban anno, hogy egyik sarokban nincs várfal, de amig oda elérnek végig kell menniük egy hosszú várfal előtt, ami tele van ijásszal?
  • FLeK0
    #2299
    elobb a bw1es szokasos koroket kell rajzolni, aztan lehet a varazslatet, konnyen beveszi.
  • Mike
    #2298
    én már most érzem, hogyha minden pályán ugyanezt kell csinálni, irtó hamar meg fogom unni
  • Zsolo007
    #2297
    Okés, próbálkozom, thx
  • rage at work
    #2296
    Nekem sem sikerült még.
    Állítólag, gyorsan és pontosan kell rajzolni
  • Smoke
    #2295
    Tudna vki segítséget nyujtani hogy a 6-os pályán az ásatás és a mérgezös silver scrollokat hogy lehet megcsinálni?
  • Zsolo007
    #2294
    Nemtudom volt e már kérdés, de keresővel sem találtam választ rá :(

    Hogy lehet kézzel varázsolni? (tehát rajzolok mint az 1ben)
    Megvettem tributeból a "képességet" a kézzel való varázslásra, van varázslatom is, de hiába rajzolom le (action gomb lenyomása mellett meg anélkül is) nem történik semmi :(. Valaki tudna segíteni?
  • rage at work
    #2293
    Silver scrollokkal, illetve az adott pályán van rengeteg teljesítendő alfeladat.
    Nem csak az, hogy nyerd meg a pályát, hanem pl lényed építsen fel 10 házat, legyen 20 breeder , építs fel ilyen-olyan típusú épületet, legyen a város impresszív pontjainak száma legalább 30,000 , stb stb
    Ezekért mind kapsz pontot

    De a legöbbet a scrollokért.
    Amik közül megnéztem egyet-kettőt (monk pl) hát eléggé debilek...
    Tegnap a japán első pályán egy 40000 pontos várost kellett építsek mire átállt mindenki, hát mit ne mondjak, a lent írt kritikát (monoton, unalmas) át tudtam érezni...
  • Voltan
    #2292
    Lál, az Actiontrip.com-on 59%-ot kapott. "Shallow, repetitive, boring", vagyis: sekélyes, monoton, unalmas. Lehet benne egy kis igazság, de azért ez kissé túlzás. Ennyire nem szar azért. Ez van, ha egy nagyon várt játék nem felel meg teljesen az előzetes elvárásoknak.
  • zizzenet
    #2291
    Kérdésem: ezeket a tribute pontokat csak és kizárólag a küldetések teljesítéével lehet nyerni, vagy a "hétköznapi" cselekvéseid nyomán is jön némi bevétel?
  • rage at work
    #2290
    Amit te pontnak hívsz, én azt hívom aranynak
    De a betanítás akkor is jobban tetszett :)
    Aranyos volt, ahogy a gömböt forgatta-nézegette, meg a homlokát csapdosta a régi tigrisem, míg végén felgyúlt a fejében a fény, s onnantól tudta használni az adott varázslatot... :) Pl a régi szép erdővarázslat.
  • rage at work
    #2289
    Tudom, hogy tribute, de voltaképp a tribute-nak van arany értéke
    Most pl van 200 ezer aranyam :-)
    Legalábbis alul ezt mutatja

    Köszi, ha ennyi az egész, akkor rendben van.
    (a külföldi fórumoban sokan szívtak ezzel a pályával)
    Remélem, a későbbiekben is beválik a "jó út" taktikája :)
  • ShaiHulud
    #2288
    en amugy azt csinaltam hogy lenyemmel szetcsaptam a katapultokat, kesobb meg egy egyszeru vedelmi takitkat alkalmaztam: kitartam a kaput es a varoson belulre a kapu moge felhuztam egy masik falszakaszt es azokra felkuldtem egy ijjasz egyseget, ezek bedaraltak az egyesevel jovo japokat:) ha nagy gaz van akkor a lenyed besegit:) vagy leraksz a falhoz egy kozelharci egyseget is. de siman megoldhato ugy hogy kaput bezarod, katapultokat leolod a lennyel.
  • ShaiHulud
    #2287
    falat huzhatsz a teruleden kivulre is, a lenyeg hogy az elso falreszt kell az sajat teruleteden(influence) lerakni. ha a palya kezdeskor mar alapbol van fent kezdo fal akkor azt szabadon bovitheted.

    amit te penznek hivsz az nem penz:) hanem tribute, ami jelen esetben annyit tesz hogy mennyire vagy elismert a neped szemeben, ha cselekszel valamit amivel ujabb hivoket szerzel (objectives) akkor ezt a rendszer egy egyszer elkoltheto pontrendszerbe konvertalja at:) ez a tribute. ebbol fejleszted az isteni eroidet:)
  • Árnyvadász
    #2286
    Lehet volt szó róla:

    A Lionhead logonál, mikor az a tartály bejön és benne a sok kis mozgó négyzetecske akkor ezt meg lehet fogni egérrel és úgy mozgatni, önteni ki belőle a négyzetkéket ahogy akarjuk... Aztán ha elegünk lett ebből, akkor szépen ez visszalakul rendes logóvá.

    Szerintem ez nagyon buli. Még ilyenekre is gondoltak. :)

    A progi szép is jó is (bár még csak tutorial) és Tigrissel kezdtem... :) Na majd ha jobban beleásom magam, akkor írok róla.
  • rage at work
    #2285
    Remek. Eddig ezt nem vettem észre, hogy így lenne, na majd este otthon megnézem :-) Amúgy az első részben a lény varázslatokra való tanítgatása valahol kicsit "élethűbbnek" tűnt, mint az, hogy nekem, mint Istennek, a saját kreatúrám tudásának fejlesztéséhez csak kizárólag pénzre van szükségem, s azzal egy bizonyos árért megveszem neki, hogy tudjon pl heal miracle-t...
    Kinek fizetem ezt az összeget ? :-)

    Ha a második japán falut megcsináltad, amit majd este fogok elkezdeni, tudsz adni hozzá tippeket? Azt látom, hogy noha tudok falat építeni, nem ér el teljesen a terep széléig, mert nem ér el odáig a kezem, mellette be fognak tudni jönni. Hallottam, hogy jönnek majd a katapultokkal. Az rendben van, hogy veszek shield miracle-t, de milyen módon tudok ez ellen védekezni még?
    (Szeretnék továbbra is jó maradni, s csak építgetni, impressiveness pontokkal nyerni, s lehetőleg nem harcolni)
    Tudom, hogy te is a jó utat járod, ezért kérdem tőled
    Köszi!
  • ShaiHulud
    #2284
    amikor ramesz balra lent a tribute menure akkor jobbra lent lesz egy submenu hozza ahol ugyanugy m int epitkezesnel alcsoportokat tudod kilistazni vagy akar az osszeset. gondolom ez neked a miraclen van:)
  • Dzsega #2283