7955
Jogosítvány
  • akyyy
    #953
    én se tom pontosan, de EÜ-t a legkönyebb leírni
  • Gladiator
    #952
    kösz, hogy emiatt regeltél...
  • bigadam
    #951
    Miért mondja mindenki hogy EÜ vizsga? Egészségügy? Szerintem Elsősegnyújtási ismeretek vizsga. Annak pedig vajmi kevés köze van az egészségügyhöz.
    (Most már nyugodtan utálhattok.)
  • akyyy
    #950
    köszike:)
    na mostjön a nagyja....meg egy hétre rá az EÜ vizsga
  • Morpheus
    #949
    Gratula!

    Nem rossz az! Jöhet a gyakorlat.:)
  • akyyy
    #948
    átmentem :) 5 hibapont : \
  • Aquir
    #947
    gud láck :)
  • akyyy
    #946
    előre is
  • CLINT EASTWOOD9
    #945
    teljenes belefáradtam, nagyon nehéz volt
  • CLINT EASTWOOD9
    #944
    majd szorítunk...
  • Balo
    #943
    Az nem lesz elég ha szorítunk :)
    De azért szorítunk. ;)
  • Balo
    #942
    Nehéz volt?
  • akyyy
    #941
    holnpap kresz vizsga, szorítsatok, és akkor megköszönöm :P[igéri]
  • CLINT EASTWOOD9
    #940
    Na átmentem a rutinon[#pias úgyhogy most jöhet lassan az egézségügyi
  • akyyy
    #939
    Nekünk 5000 ft az EÜ tanfolyam, 2 óra. a vizsga meg 3500 ft-os csekk, amit majd vissza kell hétfőn vinnem! elég drága: \
  • admi
    #938
    Én nem igazán értem, hogy hogy sikerült elsőre átmennem EÜ-n. Mi fizettünk egy tanfolyamért valami 2500 ft-t, amit egy vöröskeresztes ember tartott az autósiskolában. Aztán elmentünk vizsgázni, ahol eleve csatolni kellett a tanfolyam csekkjét. Kötekedtek rendesen, de csak azt buktatták meg, akin látszott, hogy tényleg egy kukkot nem tud. Én spec nem tudtam semmit, csak nagyon nagyon alap dolgokat, de azokat is már elfelejtettem. Mindez 1,5 éve volt, de szerintem semmi értelme addig, amíg nincs kötelező ismeretfrissítés bizonyos időközönként. Pl., amikor az EÜ alkalmasságot meg kell újítani, akkor kéne egy elsősegély tanfolyamon is részt kéne venni.
  • bigadam
    #937
    Én végre tegnap letettem a forgalmi vizsgámat. Most összegezném tapasztalataimat az összes vizsgával kapcsolatban.
    Először tettem le az Elsősegély vizsgát. Semmi extra, csak meg kell tanulni azokra a pár bajra a megoldást, és ezeket kombinálni. Mindenkitől kérdezték a stabil oldalfekvésbe tevés alól való kivételeket: Sorozat bordatörés, nyílt hasi sérülés, gerincsérülés, medencecsonttörés, combcsonttörés. Na meg persze tudni kell a bemutatandó dolgokat végrehajtani. Ez lehet hogy soknak tűnik, de ez csak elmélet.

    Aztán jött a kreszvizsga. Itt az elmélet sokkal több mint az elsősegélyen. De ez sem túl nehéz. Nekem 1 hibám volt. Asszem 10 még megengedhető.

    A rutinvizsgát az alap óraszám után hibátlanul teljesítettem. Annyi bajom volt, hogy teljesen más kocsival tanultam, mint ami itthon van. Mivel apámmal is vezettem néha, nehéz volt átszoknom a másik kocsira. Azóta nem is gyakoroltam itthon. Ami kicsit nehéz lehet a rutinon, az az elmélet. Lehet hogy csak az oktatóm bonyolította túl a dolgot, de már az is baj volt ha 1 fél mondatot kihagytam. Be kellett magolni sok szart, és aztán felmondani. A vizsgabiztos a vizsgán folyton dumált, nem figyelt (vagy legalábbis úgy tett). Végig sem kellett mondanom, mehettem is a pályára. (mert ugyebár először van az elmélet aztn a gyakorlat.)

    A forgalmi vizsga előtt ki kellett töltenem egy papírt. Azt mondja a VB olvassam figyelmesen végig. A 3. mondatnál jártam, amikor inkább elkezdtem kitölteni a dátumot. A felénél jártam, erre azt mondja, hogy adjam már oda, nem ér ő rá itt egész nap. Esett az eső, alig láttam a felfestéseket. A vizsgabiztos eltérített az útvonalról, belevitt a legszarabb kereszteződésekbe. Meg is lett az eredménye, rámentem egy alig látható záróvonalra. Az országúton meg azt mondta, forduljak meg. Gondoltam, itt van 200 méterre egy jó nagy kereszteződés, majd ott megfordulok. Órán is mindíg ott fordultunk meg. De az enm volt jó, hamarabb kellett volna, valami alig látható szűk kis szarban. 80-as tempónál, esőben nem mindíg veszem észer az ilyeneket. Meg az oktató is azt mondta hogy nem muszály egyből megfordulniu, ha tudom hogy van a közelben nagyobb hely. Kösz a tanácsot.
    Szóval megbuktam, de nem mondták. Most balra menj. Most jobbra menj. Azt egyszer csak avizsgaközpontnál voltunk. Kiszáltunk, bementünk, leültünk. Azt mondja buktam. Jóvan, másoknak legalább egyből megmondják.
    A második vizsgámat egy hónappal az első után tettem. Az elsőt 30 óra után, a másodikat 32 óra után tettem. Tehát a kötelező 3 pótóra helyett csak kettőt kaptam egy nappal a vizsga előtt. Egy hónapig nem vezettem, tökre minden kiszállt a fejemből. A 2000 forintom, amit a 3. pótórára fizettem eltűnt. Arra nem volt idő, hogy levezessem. A VB most más volt. Egy szavát sem értettem, de végülis nagy nehezen átmentem. Mindenbe belekötött, de szerencsére így is csak 8 hibapontom lett, ezért átmentem.
    A forgalmi a legnehezebb vizsga, mert sok embert szükségszerűen megbuktatnak, hogy jöjjön befele a sok pénz. Meg ezen kívül is itt a legnagyobb az elvárás.
    Tudnod kell a kreszt, a rutint, ezeket gyorsan alkalmazni, és még figyelni is a táblarengetegre, a sok szabálytalankodóra, meg őrülten rohangászó gyalogosokra.
    Nem vagyok egy hülyegyerek, (most leszek 18) de mégis alig tudtam átvergődni magam ezen a vizsgán.
    Na, bocs hogy elrettentek esetleg egy pár embert, de ez az én véleményem, és tapasztalatom.
  • Mhosah Myth
    #936
    Jól van véletlenül elírtam bakker... Utána a másik kettő üzenetbe jól írtam!
  • Aquir
    #935
    Orrból szájba Az ám az igazi!!! :))) fújhatod az orrod ò_ñ
  • Aquir
    #934
    én már a 2. rutinórán és attól kezdve vezetek forgalomban.

    Így ok? :)

    Egyébként 9 rutinom volt
  • akyyy
    #933
    akik 4 éve mentek jogsira, azoknak nem kellet enyi csicsa az EÜ-n, mégis, a híradóba sokszor hallani, hogy egy fiatal vezette a kocsit, és halt meg....
  • Mhosah Myth
    #932
    Nekem már megvan az EÜ én csak azért mondom, hogy baleset esetén nehogy kinyírjátok a szerencsétlent
  • colos
    #931
    Maradjatok a szájból-orrba verziónál. A vizsgán úgyis azt nézik, hogy így csinálod-e, majd hogy felemelkedik-e a mellkasa a hülye bábunak, és hogy utána hogy nézed meg ezt az emelkedést, azaz arra fordítod-e a fejed.:)
  • colos
    #930
    Elvileg igen. Gyakorlatilag a vizsgáztatón múlik mit kell csinálnod... Nálunk csak ezt kellett csinálni a gyakorlatból. Biztos sokan voltunk, meleg volt, szeretett volna hamar végezni.
  • Mhosah Myth
    #929
    És egyébként is attól hogy hátrahajtod a fejét miért vagy biztos, hogy a tüdöbe jut a levegő? A nyelőcsövet nem zárja el semmi szóval ugyanúgy mehet a gyomorba!!!
  • Mhosah Myth
    #928
    Szerintem csak szájból orrba lehet!
    1. Mindig hátra kell hajtani a fejet. Mert lehet hogy csak a nyelve zárja el a légutat és a fejhátrahajtással szabaddá válik.
    2. Nekünk az oktató azt mondta szájból orrba nem szabad mert akkor felfújthatjuk a gyomrát a muksónak :) Meg nekem a vaterom és a papám is orvos és ők is ezt mondják! Szóval én inkább a helyedben nem lélegeztetnék szájból szájba :)
  • akyyy
    #927
    ha a fejet hátra hajtod, akkor lehet szájból szájba, vagy szájról orrba, a tüdőbe jut a levegő. Te nem hajtod hátra a fejét?
  • Mhosah Myth
    #926
    Nálatok lement a 10 rutin és addig még nem voltál forgalomba? Elvileg így kéne lennie de nálunk nem így van. :) 2 havernak is úgy volt, hogy 1 rutin óra után vitték ki őket forgalomba. :)) Én szeptemberbe kezdem a vezetést.
  • Mhosah Myth
    #925
    Hát ezt nem értem... Gyakorlatilag nem szabad szájból szájba lélegeztetni csak orrból szájba. Ezt nem hiszem el. Miért nem tanítják ezt nagyobb odafigyeléssel. Ha szájból szájba lélegeztetsz akkor nagy eséllyel felfújod a gyomrát az illető és ezzel nagy százalékban meg is ölheted!!!
  • Mhosah Myth
    #924
    Nem két gyakorlat van? Elvileg két kötelező gyakorlatnak kell lennie. Mesterséges lélegeztetés és stabil oldalfekvés.
  • colos
    #923
    Bocsánat, hogy így belerondítok a beszélgetésbe, de látom, hogy az EÜ vizsgáról beszélgettek.:) Nekem rohadtul nem volt kedvem átolvasni a könyvet. Bevallom elkezdtem, de aztán mindig elkalandoztam másfelé...:)
    A vizsga előtt 1 nappal átnéztem a vizsgakérdéseket, és a válaszokat rá, majd a kérdéses napon elmentem a csepeli kirendeltségükbe. 11-re kellett mennem, gondoltam egyből sorra kerülök.

    Kis naív voltam.:) Voltak vagy még 20-an előttem.:) Sorba mentek be előttem az emberek. Kifelé jövet minden harmadik ember el volt szontyolodva... Na mondom szép. Aztán jött egy rossz tendecia.:) Az előttem lévő mind a hat (!!!) embert meghúzták. Mondom fasza lesz így bemenni annak, aki szinte semmit nem tanult rá...:)
    Hálisten én voltam a kívétel.:) Az előttem lévőt még megbuktatták, mert nem tudott lélegeztetni (ez volt csak a gyakorlati része a vizsgának), az elméleti kérdésekre oda se engedték...
    Nekem a lélegeztetés sikerült, a kérdések, meg elég könnyüek voltak. Szóval tdd a gyakorlati dolgokat az elméletet meg össze szeded valahogy.:)

    Bocsi a hosszúságért...:)

  • akyyy
    #922
    oda fujni kellet levegőt, hogy a zacskoba menjen levegő, de csinálni kellet szájra is: \
  • admi
    #921
    Annak az orrába kell fújni, nem?
  • akyyy
    #920
    jah, azt elírtam, a vizsgára kell ehez is bemenni!

    ez tulajdonképen jó, mert a tanár mindenkivel lesmároltatta a próbababát
  • Aquir
    #919
    Nekem szerencsém van mert az oktatóm szemben lakik, szal otthonról indulok és ide is jövök vissza :))

    hát nem kell sokat gyalogolni :))
  • admi
    #918
    Én mindenképpen olasz kocsit akartam, de csak egy volt az iskolának, és az is tele volt tanulókkal. Na mondom jó, adjanak egy olyat, amin minél hamarabb megkapom a jogsit... Kaptam egy mergát. Háááát. Soha sem volt szimpi márka, de az oktatója sem különösképpen... Így rögtön az első alkalommal kijelentkeztem, és átkerültem kisvártatva a Fiat Paliora. Nagyon szimpi oktatóval! Gyorsan teltek az órák!
  • Aquir
    #917
    Én már az eddig megszokott Peugeot 206-osban tettem le, nekem teljesen megfelelt :)
  • CLINT EASTWOOD9
    #916
    Hány órás egy alkalom?
  • akyyy
    #915
    Én ma voltma EÜ-n első óra, hát, ehhez is miskolcra kell bemenni!

    Amúgy kocsiválasztásnál ti választatok kocsit? Ha igen, miből mit választotattok?
  • CLINT EASTWOOD9
    #914
    Holnap már jön is a vizsga.