7955
Jogosítvány
  • Chief
    #873
    akkor 1-2 héten belül kapod is a jogsit...

    én 3 hete vizsgáztam!
  • magus
    #872
    Lagymanyossi hid aztan Pesten keringtunk a Soroksari korul
  • Chief
    #871
    Városid volt?
  • magus
    #870
    ÁTMENTEM

    10 hibapont, friss vizsgaztato joarc volt a vegen kijelentette h nagy makom van mert nem huzza be a 11.et

    ja es egyszer elbambult mikor atszaguldottam egy jobb kezes mellett, es oktato nem fekezett bele:)
  • Gladiator
    #869
    lol, szentem most összefosta magát:)
  • CaviaR
    #868
    Engem is kivitt az oktató első rutinóra után. Bécsi úttól befelé át az Árpád hídon ami nem éppen kezdőknek való. Na ott azé volt bennem egy kis ideg. :)
  • CLINT EASTWOOD9
    #867
    ez az nem könnyű valamit kellet tanulni hát buliztam egy jót oszt basszameg
  • CLINT EASTWOOD9
    #866
    Erre arra amarra az út megtalál csak netérjek le róla még a végén hozzád is eljutok
  • magus
    #865
    en mar elson kinn voltam.

    elmeletileg csak rutin utan mehetsz ki
  • akyyy
    #864
    már 2 rutinon visznek ki?
  • magus
    #863
    4x buktam ma probahazivizsgan

    -esett az eso nem kapcsoltam fel lampat
    -40 es tabla...
    -bementem a szembesevba mert egyiranyunak neztem...
    -nekimentem paroklasnal a szegelynel (meg 1x se mentem neki...)

    tokjo hangulatom van a vizsgara
  • Aquir
    #862
    tökjó, most megvolt a 2. rutin órám és vezettem forgalomban is :))
  • lamase
    #861
    lehet azért..
  • Butthead
    #860
    Most nézem, már 2 éve van jogsid? Olyan régóta? Hmmm... Nekem speciel 12 éve van, mégsem érzem magam olyan rutinosnak. Talán azért, mert mindenhova biciklivel járok?
  • Bikli Bácsi
    #859
    TE KB. 400 MÉTERT BICIKLIZTÉL
  • Punkerwork
    #858
    400k?hány autóval? mert max kamionokba szoktak ennyit belerakni meg a BKV buszokba :)
  • Butthead
    #857
    Szerintem métert akart írni. Egy átlagos ember jó, ha egész életében vezet ennyi kilométert...
  • Aquir
    #856
    hát forgalmin persze majd nem gondolkodhatok sokat hogy milyen műveletekkel mozgatom a kocsit, akkor már a forgalomra meg az útra kell figyelnem :)
  • Chief
    #855
  • CaviaR
    #854
    400.000 km?
    Naponta több mint 1000 km, az év minden napján? Öhöm..
    Nem 4.000 akart lenni?
  • PeeTeR
    #853
    bazzeg aki nem tud vezetni annak minek a jogsi? fel ev alatt akkor rutint szereztem mint masok evek alatt... most lesz 2eves a jogsim de az elso evben kb. 400.000 kilometert vezettem. egyebkent a jogsi kezhezkapasa utan az elso utan a sztradara vezett ami egeszen Pestig vitt. vegulis ott szereztem rutint. legjobb! :D aki mazsola az meg menjen szolot szemezgetni
  • akyyy
    #852
    Én megkérdezem a családtagokat, vagy a oktatót, ha kérdésem van, ha nem tudják a választ, vagy valami olyasmi, ide is beírom.
  • Gerob
    #851
    Rutin az semmi szinte...én januárban vizsgáztam, havas pályán, egyik haver ki is pördült a pályáról...

    A forgalmi meg nagyon sokmindenen múlik, ott a többi autósnak is segíteni kell téged (legalábbis valamilyen szinten). Meg a szituk is függnek a másiktól...

    Pl.: egyik ismim ment az úton, mondjuk 45-50-el és pirosra váltott előtte a lámpa, és akkor elkezdett gurulni a kocsival. Jött mögötte egy agresszívabb vezető, ő nem akart a "mazsola" mögül indulni, kivágott jobbra, aztán be elé, és beállt elé a lámpánál, ilyen mindennapos dolog szerintem. A vizsgabiztos meg meghúzta a vizsgázót azzal az indokkal, hogy zavarta a mögöttes forgalmat...

    Az egész jogsi-vizsgák csak a PÉNZ-ről szól!!!!!
  • qper
    #850
    nagy igazsága van :D

    Annyival megtoldanám, hogy a forgalmin a túlélésben nagy szerepet játszik még az index, illetve a gázpedál óvatos használata :)
  • Gerob
    #849
    Hali!

    Skacok - valami kérdés van jogsival-szabályokkal kapcsolatban?? Tegyétek ám fel bátran! Nekem már 2,5 éve megvan a papírom (B. kat.), már azt is mondhatom, hogy van valamennyi kis rutinom is benne...
  • Aquir
    #848
    át fogsz menni :)

    nekem meg mondta oktatóm hogy rutinon a kuplung a túlélés fő tárgya, forgalmin meg a táblák :)
  • akyyy
    #847
    ma adtak csekket a vizsgára:)
  • Aquir
    #846
    akkor hajrá :)
  • akyyy
    #845
    Kotra károly féle régi szár... : \

    de monjduk még nem nagoyn szolok, majd csütörtökön fejeződik be az egész tanfolyam, legalább is a kresz fele.
  • Aquir
    #844
    melyik könyvből tanulsz? az enyémben frankón megvan az összes sebességhatár :) (megvan pl a mezőgazd-i vontató és a Vontató mezőgazdasági vontató sebességhatára is:)
  • Aquir
    #843
    ma vezettem először mert hétfőn eltolták az időpontot egy vizsga miatt :)

    így 1. órán leggyorsabban 2es sebességben mentünk, megálltunk elindultunk meg kanyarodtunk, és eddig még nem fulladtam le!! :))
  • akyyy
    #842
    nekünk ingyen van bbeee
  • qper
    #841
    Ausztriában és Olaszországban kötelező, itthon csak ajánlott hordani. Kint viszont nagyon keményen megvágnak.

    /szerintem megér kb. 3-400 Ft-t az, hogy az ember kerékcsere esetén ne kenődjön fel egy kamion orrára ./
  • CaviaR
    #840
    "2-dik" úristen...

    Melyik környéken fogsz járni, mert arra inkább nem mennék.
  • lamase
    #839
    nehéz is az
  • CLINT EASTWOOD9
    #838
    Most lett vége a 2-dik rutin gyakorlásnak.
    szerencsére
    nem kell kint az utcán forgalmi vizsgát tenni.
    HÚÚ
  • lamase
    #837
    hajráhajrá
  • magus
    #836
    odafigyelek, csak van jo par hely a Fehérvári úton pl, ahol a villamos jardasziget mellett ott van a zebra, es tavolrol nem lehet eldonteni h a zebraszigeten all e vagy a zebran. ha odafigyelsz es lassitasz akkor nyilvan meg lehet csinalni. de ma pl nem hibaztam egy vizsgauton sem, szal csutortokon sztem atmegyek
  • akyyy
    #835
    nekünk van már ilyen mellény...benne lesz a kocsiba, a hátsó ülés alatt, hogy ha rendőr állít, kéznél legyen...még nem kötelező de lehet az lesz.
  • akyyy
    #834
    én nem hiszem ezt, de aki elüt, az lehet igy hiszi