7955
Jogosítvány
  • Cvd
    #1154
    Ezt honnan vetted? Ebben is szerepel valótlanság. Először is az M-es jogsi nem új dolog, évtizedek óta létező kategória (habár régebben talán nem volt betűjele, de ugyanez a kategória volt). Erről a keményítésről nem hallottam, habár tervbe lett véve asszem hogy minden smkp kapjon rendszámot, de attól még azok maradnak, csak keményebben lesznek nyilvántartva. Ebből kiindulva pl. a Simson is valóban kaphat rendszámot, viszont továbbra is vezethető lesz M-es (és mivel smkp marad így B-s) jogsival is.
    A 40km/h sem nem valós, a törvényben 45 szerepel. Nem nagy különbség, de ez is megkérdőjelezi a szöveg valóságtartalmát. Viszont ha nekiállnak tényleg beméregetni minden egyes smkp végsebességét akkor az őskövületeken kívül minden kiesne, szinte minden 50-es motor többet tud 45-nél. Persze be lehet vinni ideiglenesen lefojtva is, akkor megfelelne, de innentől kezdve értelmetlen az egész procedúra.
    Az autópályán 160-nal szaladgálók megfogásához sem kell törvénymódosítás, csak a jelenlegiek betartatása. Ekkora tempót 50-es nem tud (még az idomos sport 50-esek sem), tehát nem lehet smkp és kész. Onnantól lehet nézni hogy milyen motor van benne, szabályosan van-e bejelentve, miért nincs rendszáma, van-e hozzá passzoló jogsija az illetőnek, ésatöbbi. Gyönyörűen be lehet most is buktatni az illetőt.
  • BenceYCE
    #1153
    Valami idevaló:

    A segédmotorkerékpár kategória M-mes betűjelölése nem más mint a MOPED!
    Tehát ma már nem kellene, hogy létezzenek nálunk segédmotorkerékpárok.

    De hogy tisztán lássunk... Legjobb tudásom szerint a moped kategória azért jött be mert sokan megelégelték, hogy 50ccm-esnek kiadott robogókkal 160-nal előzgetnek autópáján. Ezt azért már nehéz elhitetni. Ezért kitalálták, hogy MINDEN eddig segédmotorkerékpár kategóriába tartozó járművet be kell vizsgálni. És ha megfelel a moped kategóriának akkor továbbra is rendszám nélkül közlekedhet és vezethető B kategóriás vezetői engedéllyel. Ha nem felel meg akkor rendszámot kap. A mopednek minősülő közlekedési eszközök legfőbb ismérve, hogy gyári (hivatalos) adatok alapján saját erejéből nem képes 40 km/h(!!!) nál nagyobb sebesség elérésére. Amennyiben nem állnak rendelkezésre a gyári adatok akkor teljesítmény vizsgának vetik alá a mocit. Így sajnos nagyon úgy néz ki, hogy még a jó öreg simsonunk is rendszámot fog kapni. Aki meg mopeddel akar közlekedni az meg megy az ócsanba vagy teccsóba és vesz elektromos rollert vagy elektromos robogót. :(
  • Cvd
    #1152
    Ez hülyeség. Nem a rendszámtábla meglététől függ hogy mi számít segédmotornak. Az OC-s chopperek nem 50 köbcentisek, tehát nem lehetnek segédmotorok. Rendszám meg kellene rájuk, de mivel azok nem mindennapi használatra készülnek hanem inkább mutogatni, ezért nem helyezik őket forgalomba, így rendszámot sem kapnak. Már ha ott is ugyanazok a szabályok mint itt, de nagyjából megegyeznek szerintem.
    Az sem igaz így kijelentve hogy a robogók segédmotornak számítanak, mert jócskán van 50ccm-nél nagyobb motorral szerelt robogók is, azok hivatalosan nem segédmotorok. Habár való igaz hogy sokan használnak nagyobb köbcentiset is rendszám nélkül, amíg le nem buknak vele, de ez szabálytalan.
    Sőt az sem igaz hogy csak az A kategóriás motoroknak lenne rendszámuk. Eleve a jogosítványkategóriát nem kellene belekeverni, de ha mindenképp innen közelítjük meg akkor A1 és Akorl. "kategóriás" motorokhoz is kell rendszám.
    Szóval a legegyszerűbb elv eldönteni: ha 50ccm-nél nagyobb, akkor nem segédmotorkerékpár, így nem vezetheted M-es jogsival. Hogy az egyéb megkötéseket most ne említsem (max súly pl.).
  • Tarajos Sül
    #1151
    A Taxi 3-ban volt egy olyan jelenet,amikor a mikulás egy fekete robogon kimegy a parkolobol,és Frederic Difenthal Samy Nacery kocsijában ül,beszol adovevön keresztül,és bediktálja a rendszámot,visszaszolnak neki,hogy a robogok 2 hete lopták el!

    Pedig a robogonak nincs rendszámtáblája!

    Ezt jobban kellet volna megcsinálniuk!

    Bocs nem jut eszembe a filmbeli nevük!
  • Tarajos Sül
    #1150
    Nincsen!!!

    Mármint olyan amin 3 szám,és betü van,amiröl a rendörök betudnának azonositani szélvédön keresztül!

    Ilyen rendszámtábla eggyetlen segédmotornak sincs,csak az A kategoriás mociknak!
  • Brankley
    #1149
    robogónak nincs rendszámtáblája?? még nem is vettem észre, majd megnézem
  • Tarajos Sül
    #1148
    Szokta vki nézni a Discovery-n a Orange County Choppers-t?

    Azokkal a chopperekkel lehet menni M-kategoriás jogsival!

    Nem?

    Elvileg azok a motorok segédmotoros kerékpárok(robogó,babetta),amiknek nincsen rendszámtábla!

    Ebben a müsorban azoknak a motoroknak nincs rendszámtábla!
  • akyyy
    #1147
    nem képzelem tanárnak magam, de azért helyesen kéne írni legalább azt a szót! np!
  • Brankley
    #1146
    attól, hogy suliba vagy, nemkell tanárnak képzelned magad
  • Tarajos Sül
    #1145
    Na az is igaz!

    Nem lenne ráirva ha be lenne vonva a jogsim!
  • akyyy
    #1144
    persze hogy lehet, ha a muszáj-t nem ly-vel írja
  • Brankley
    #1143
    akyyy: sajnálom, hogy suliba megőrülsz, de azért lehet okosan beszélni az emberekkel...nem?
    Balo: köszi
  • CLINT EASTWOOD9
    #1142
    Na szuper nekem még kell várni vagy két hetet és akkor már meglessz a jogsim.
    A sorszám a végére jól el húzta.

  • Balo
    #1141
    Ha sietsz 2 hónap alatt meglehet, de ennek feltétele, hogy könnyen tanulj és partner legyen az oktató.
  • akyyy
    #1140
    sorry, mint látszik, suliból írtam, tehát "érteni"? :S
  • Brankley
    #1139
    elég kultúrált emberbe lehetsz...
  • Balo
    #1138
    Azt igazolja, de azt nem hogy nem vonták-e be a jogosítványodat. Tehát ha kiderül, hogy nem lehet jogosítványod valami büntetés miatt, azt majd csak akkor tudod meg, amikor a jogosítványt kézhez kellene kapnod.

    Tehát azzal NEM vezethetsz - törvényesen.
  • Tarajos Sül
    #1137
    De az a papir a fényképpel és a aláirással igazolja hogy én letettem a vizsgát a yardnak!

    Vagy nem?
  • akyyy
    #1136
    muszáj pontos j te geci
  • Balo
    #1135
    Nem, ha van PÁV-od.
  • Brankley
    #1134
    jahh, értem. thx.
    Viszont azt megkérdezném, hogy ha minden rendben megy, akkor hányhónap alatt tehető le egy jogsi?
  • Cvd
    #1133
    Sokan kavarják a dolgot, ami abból fakad hogy pl. újjításnál/kategóriabővítésnél/pótlásnál is ugyanilyen ideiglenes A4-es igazolásokat adnak, amivel tényleg lehet vezetni. Viszont nem összekeverendő az első papírral, mikor jogosítvány még nem járt az illető kezében. Ebben az esetben ugyanis még nincs a rendszerben nyilvántartva az illető (hisz épp felvezetés alatt áll), emiatt nem pótolja a jogsit, így nem lehet vezetni sem vele. A fenti esetekben az illető már szerepel a nyilvántartásban, ezért vezethet ugyanazzal a papírral.
  • Cvd
    #1132
    Nem kell a 21 év A1 esetén, csak a betöltött 18. életév + 2 éves A1-es jogsi.
  • Ronny
    #1131
    A kategóriás jogosítványhoz elég az A1+2 év gyakorlat vagy muszály betölteni a 21 évet?
  • akyyy
    #1130
    a KRESZ kimonjda, NEM VEZETHEZ, CSAK HA MÁR MEGVAN A JOGSIJA!
  • Brankley
    #1129
    Amúgy én nemtudom, tényleg aztmondták a haveromnak, hogy azzal a papírral vezethet, azaz egy ideiglenes jogsi. Lehet őt verték át...
    Amúgy nem csodálkozom, de 8 általános alá nemkéne vinni....
  • Jhon Balu
    #1128
    én nemazért mondtam csak elhangzott,hogy nemkell a 8 ált a jogsihoz de a romáknak idáig sem volt meg mégis van jogsijuk.
  • Balo
    #1127
    Nem kell cigányozni, sok olyan van aki nem bírkózik meg a nyolc osztállyal.
  • Jhon Balu
    #1126
    nemtudom ezen mért csodálkozol?láttál már cigány vezetni tanulni és melliknek van 8 ált-osa.
  • Balo
    #1125
    Mert az nem jogosítvány.
  • Tarajos Sül
    #1124
    Mert lehet vele menni?

    Most már ugyis mind 1,megvan a jogsim(vezetöi engedély)!

    Tök yo
  • CLINT EASTWOOD9
    #1123
    Miért nem mehet azzal a papírral a forgalomban?
  • Tarajos Sül
    #1122
    Na skacok,csajok megjött a jogsim!

    Elözö hét Szerdán voltam és ma (kedden) kaptam meg!
    Ha ugy vesszük 4 napot vártam,mert asszem hétvégén zárva a posta,vagy legalább is nem küldözgetnek!

    UI.:És a büntipontjaim is törlödtek :)))
  • Brankley
    #1121
    HÁt nemtudom, én kb 8 általános nélkül élni sem akarnék, nemhogy jogsit....
  • Petka
    #1120
    Ebből is pénzt akarnak csinálni. Megbukik szerencsétlen vagy nyolcszor és így nyolcszor kifizeti a vizsgadíjat.
  • Brankley
    #1119
    azért csak nem lesz olyan,. aki 8 általános nélkül jogsit akar...
  • Vlala #1118
    mos tmondta be a rádió: nem kell 8 általános a jogsihoz.
    Hülyül az ország, emberek.
  • Sekler
    #1117
    Engem az huzz fel ha valaki megkapja a jogsiját és már nyomja is neki mer' hogy milyen gizda má ha huzatja neki de vezeti még nemtud, egy 10éves gyerek is tudja nyomni a gázt ha eléri akkor meg ne veszélyeztessen másokat. Egy ismerősőm a minap: jajj én ugy imádok vezetni mindig nyomom neki 2esben 80vannal ls hogy milyen jó de még nem adják oda hogy suliba menjek (más városba van a sulija) mert még parkolni nem tudok de hát istenem olyan nagy a kocsink (Opel Meriva) hát de rohadtul elegem van az ilyenekből
    Vannak olyan haverjaim is akik rohadtul gyorsan vezetnek de legalább tudják mit csinálnak és nem 2 hónapos jogsival....
  • Balo
    #1116
    Azzal nem mehetsz.
  • Tarajos Sül
    #1115
    M-es