7955
Jogosítvány
  • BenceYCE
    #993
    Tudtátok, hogy a vasúti fényjelző készülék egykoron folyamatosan zölden világított?
    Nem nehéz elképzelni, hogy miért változtatták meg villogó fehérre.
    Az viszont tény, hogy a mai napig az van az emberekben, hogy ha zöld akkor mehetek.
    Viszont rosszul értelmezik.
    Így szól a magyar verzió: Ha zöld akkor mennem kell!

    Nameg azt is sokan elfelejtik, hogy a vasútinál a villogó fehér a lámpa működését jelzi, nem többet.
  • BenceYCE
    #992
    nem értem, hogy a babysitterek hogyan jönnek ehez a fórumhoz, na mindegy...
  • lamase
    #991
    nekemmegva
  • akyyy
    #990
    na egy rendőrbácsi lesz az oktatóm
  • Aquir
    #989
    hát igen. mondjuk az is kresz szabály hogy nem szabad ráhajtani vasútra ha nem tudsz áthajtani rajta :)
  • Aquir
    #988
    ahol én tanultam kreszt múlt hónapban, ott először megtanultuk az egészet, az utolsó héten pedig mindennap be lehetett menni és ugyanazzal a progival gyakorolni ami a vizsgán volt :)
  • [HUN]FaTaL
    #987
    azt nem fogom megérteni hogy az emberek miért nem tudnak legalább néhány szabályt betartani? talán mert pont a vizsgán való átmenés lebeg a szemük előtt? múltkor havanna lakótelepnél a vasúti átjáró piros volt. elment a vonat fehérre váltott majd rögtön a következő utcán egy autó balra kanyarodott (persze mindenki dudált a tiltó tábla kint van) én pedig pont rajta maradtam az átjárón mert erre nem számmítottam, és ha pont jött volna még egy vonat akkor mivan? soha nem fogom ezt megérteni hogy miért nem képes lemenni még egy utcát és ott bekanyarodni...
  • [HUN]FaTaL
    #986
    ez nem igaz az a program is fent van a neten nekem meg is van bár már megvan a jogsim de azért letöltöttem:)
  • Tarajos Sül
    #985
    Igazad van!

    A jogsi"szerzés" nem csak abbol áll hogy az uton vezetni kell!

    Én pont most fogok menni az okmányirodába szept.1 után!

    Nekem volt elméleti,egészségügyi,rutin,és a forgalmi!
  • Tarajos Sül
    #984
    Hát azt nemtom!

    De a lapon feltett kérdéseket tudom hogy hol lehet megkapni!
    Lap:én az elméleti vizsga elötti orákon kaptam,és azon gyakoroltam!

    Elvileg amikor ezt a lapot megkaptam,szolt a pasi/aki kiosztotta/
    hogy ha vki ráir Budapestre kell mennie a Baross utcába és kell vennni-e eggyet!

    Amikor készültem az elméletire,ezt a kérdést magamnak is feltettem!(mármint hogy honnan van a progi)

    De itt is tanulhatsz,vagy keresgélhetsz tesztek után:
    Kresz cuccok

    Vagy a Google-ban is van egy rahedli!
  • Verseghy
    #983
    Ahol letettem a vizsgát azon a számitogépen volt ilyen program és azt mondták 5e-ért adnak egyet.. Másik meg azt mondták warezen taláktak, de én sehol eddig..
  • akyyy
    #982
    az aprogram, ami kresz vizsgán megy, nincs sehol sem! gyakorló progik vannak a neten, azt használd. vagy az oktatódtól elkéred a cd-t:D
  • Bucser
    #981
    inkább tanuld meg a szabályokat:) mert nem elég a vizsgán átmenni, hogy balesetmentesen vezess:) (behalok hogy már akkor is mikor biztonságról van szó az emberek szeme előtt csak az van, hogy átmenjen egy rohadt vizsgán:D)
  • Verseghy
    #980
    Gyakorolni.. Meg másnak is kéne nem csak nekem.:)
  • akyyy
    #979
    minek az neked?
  • Verseghy
    #978
    Ami a KRESZ vizsgán van azt a progit honnan lehet lehúzni?
  • Chief
    #977
    huá! :DDDDD
    nem semmi, az biztos
  • Cvd
    #976
    Tegnap jött mailben:

    Lassan csorgunk a forgalommal együtt kifelé a Jászberényi úton, egyszer csak
    feltunik, egy Suzuki Ignis folyamatos elakadásjelzo-villogóval a
    forgalomban. Lassan utolérjük, mellécsorgunk. Valójában csak figyelmeztetni
    szeretnénk, de a több éves rutin ilyenkor azt súgja, hogy ne csak a nyitott
    ablakon átszóljunk, hanem megállítsuk, iratokat átnézzük. Alig huszonéves
    fruska vezeti az autót, a jogosítványán alig száradt meg a pecsét. Kedvesen,
    de hihetetlen csodálkozással próbál ránk mosolyogni, igen valószínu, hogy ez
    az elso közúti ellenorzése.

    -Ön miért közlekedik folyamatosan az elakadásjelzovel?- A mosoly lefagy az
    arcáról, döbbenten néz ránk. Hebeg, habog, szóhoz sem jut saját magától.
    végre kipréseli magából:

    -Hogy mivel?-

    Kiszállítjuk az autóból, körbevezetjük az autó körül, megmutatjuk Neki, hogy
    mind a négy indexe folyamatosan villog, majd megmutatjuk, hogy a
    kormányoszlopon az a kis piros gomb is folyamatosan villog. Odanyúlok,
    kikapcsolom. Erre ez a csitri elkezd ujjongani, viháncolni, tapsikolni, hol
    az én, hol a társam nyakába ugorva. Az egyenruha miatt eléggé kínosan
    érezzük magunkat. Majd eloadja, hogy azt hitte, hogy elromlott az indexe, és
    ezért jelez egyszerre mind a két irányba, a kis piros villogó lámpáról azt
    hitte, hogy az azt jelenti, hogy az autót szervizbe kell vinni, majd
    örömében beugrik az autóba, és padlógázzal, csikorgó kerekekkel kilo, mint
    az ágyúgolyó.

    A társammal döbbenten nézünk egymásra, majd sietve szállunk be az autóba,
    kéklámpa, sziréna, ugyanis ez a csaj minden papírját nálunk felejtette. Alig
    bírjuk utolérni, kénytelenek voltunk feljelenteni sebességkorlátozás
    jelentos túllépése miatt, ugyanis lakott területen, egy 40-es korlátozó
    tábla után 135-tel tudtuk csak utolérni. Közben mindkettonkben felmerült,
    hogy a jogsit "libáért vette", keresem a hamisítás apró jeleit, majd
    leellenoriztük, minden stimmelt. Erre szoktuk mondani: "Bugyi nélkül
    vizsgázott".
  • Gladiator
    #975
    "Az Eü (mert ez van a kártyára írva ezért hívják így) egy alapismeretet ad, nincsenek benne fokozatok"

    de van fokozat. mi az alapot csináljuk, babysitterek pedig a közepet, aminek a könyve vagy 4x ilyen vastag.
  • BenceYCE
    #974


    Na hy all!

    Olvastam az idei hozzászólásokat.
    Néhány dolog eszembe jutott.

    Nekem nem kellett a D-hez külön szülésztanfolyamot elvégeznem. Az Eü (mert ez van a kártyára írva ezért hívják így) egy alapismeretet ad, nincsenek benne fokozatok. Valamint azért nem segítene senki a másikon mert halovány lila f!ngja nincs már a megszerzett tudásról. És mindenkinek az jár a fejében, hogy akár gerinctörött is lehet tehát nem éri meg hozzányúlni. De a válasz a kérdésre, hogy vajon csak a mentőket kell-e értesíteni vagy esetleg segíteni is kell az az alapkérdések között van.
    MINDENKINEK KÖTELESSÉGE A BAJBAJUTOTT(AK)ON SEGÍTENI!!!


    A másik érdekesség, hogy az oktató cégek megbízással dolgoznak. Az oktatókhoz irányítják az ügyfelet. Így az alapórákat elég kis haszonnal számlázzák az oktatók. A pótórák viszont általában tiszta haszon az oktatónak. Leszámítva a saját költségeket. Egyértelmű tehát, hogy nem tanít annyit az alapórák alatt az oktató mint a pótórák alatt.

    YCE
  • akyyy
    #973
    7-en, gyorshajtás, ittas vezetés... és csak elveszik a jogsiját, az meg jogsi nélkül is száguldozik. okozva a sok balesetett maga mögött:S:(
  • Morpheus
    #972
    Erre mondta mindig az oktatóm, hogy az új jogsisok, azon belül is a hasonló emberkék a legveszélyesebbek, mert most végre kiélhetik magukat, mert van papírjuk, hogy vezethetnek...
  • Punker
    #971
    olcsón megúszta, az ilyeneket kéne megbüntetni úgy hogy belegebedjen 4 személyes kocsiba 7 ember az több mint felelőtlenség......
  • Morpheus
    #970
    Gratulálok az ismerősödnek. Nagy nehezen, és gondolom nem olcsón megszerzi a jogsit, erre 2 hónap múlva elveszik tőle.
  • dieselG
    #969
    szopacs :)
  • akyyy
    #968
    azért tüzijátékot még szeretetből sem kötelező nézni. mikor kisebb voltam, órákig kellet nyígnom, hogy legalább csak elvigyenek olyna helyig, ahol lehet látni! gyalog egyedül sötétben haza : \
  • Vlala #967
    az is igaz. De megéri ez azt, hogy ne nézhesd a szeretteiddel a tüzijátékot? (Oops, ez már off.)
  • Gladiator
    #966
    viszont ha vkinek 20.-án dolgozni kell az kap 2 nap szabit vmikor máskor. asszem. meg karácsonykor, meg szilveszterkor, meg ilyen ünnepeken.
  • Vlala #965
    igazatok van.
    Nem a rendőrt hibáztatom, inkább sjanálom, ő is csak ember, neki is joga lett volna kikapcsolódni, ünnepelni... félreértettetek.
    A srácon én is jót nevettem... két hónapja van jogsija :)
  • lamase
    #964
    pont az ilyenek miatt van rá szükség
  • akyyy
    #963
    jaja
  • Gladiator
    #962
    ezaz, hibáztasd még a rendőrt, ne a idióta haverodat.
  • Vlala #961
    tegnap éjjel vették el egy barátom jogsiját.
    Az ok: heten egy Golfban, 70-75-ös tempóban húztak el a 40-es tábla mellett... persze meg is ünnepelték államalapításunk szent ünnepét... csak azt tudnám, ki az a sztahanovista rendőr, aki augusztus 20.-án éjjel is dolgozik?
  • Gladiator
    #960
    én is voltam arra, de nem láttam semmit, mondjuk én éjfélkor.
  • akyyy
    #959
    hülye részeg alkoholista, aki utána volánhoz ül. ésmég ő ál neki feljel.
  • dieselG
    #958
    Spanokkal az imént kocsikáztunk az éjjel, baz itt közelben az abasári elágazásnál, vmi vadbarom Abasár felől 50m-es féknyomot hagyva maga mögé, keresztülszelve a 3as főutat (Gyöngyös-Kápolna-Eger), először orral bebaszódott az árokba, majd továbbcsúszott, árok szélén állva.. valszeg először érhettünk oda, Kékesen voltunk, spanomnak kiabáltam h húzódjon félre, majd megnéztem a kocsit.. nem ült benne senki.. nézek körül, messzebb a fényszóró fényében látok 1 dagadt vén faszit, aki az orrát fogta véres zsepijével, "tűnjetek el" részeges recsegésével.. inkább akkor már meghalt volna, visszapattantunk a kocsiba, majd még az éjjel folyamán 4x elmentünk mellette, kb félórája már ott volt 1 autómentő.. bocs ha vhol érterlmetlenül írtam volna le de baromi fáradt vok:) Még ilyet..
  • akyyy
    #957
    sok votl benne az ilyen kopasz, felfujt izom, valamint ronda ribancok 10 tagú csoportja.......

    meg pár ilyen, csa ott ülők, nem tudni semmit, de ott csa ugy ülnek, szopacs..

    ebből a 14-ből vagy 4nek már motorra volt jogsija, szak neik könnyű

  • CLINT EASTWOOD9
    #956
    bas*zod biztos valami hülye csaport volt
  • akyyy
    #955
    40 fős csoportból 14-en mentek át
  • akyyy
    #954
    Hülye Opel napok vannak a városban, és az oktatók kint vannak, én meg nem tudtam kocsit választani, ááááááááááhgggggr