7955
Jogosítvány
  • Aquir
    #1074
    azért kell tesztkönyv:)
  • Brankley
    #1073
    De utálom már a könyvet...nem CSAK a tesztből akarok tanulni, és nem is csak abból fogok, dekéne azért az is...nem csak a könyv
  • Aquir
    #1072
    szerintem megéri begyakorolni a tesztet, jó is lett a vizsga:)
  • Easy Rider
    #1071
    helyes!! :D:D akkor rágjátok csak ti is!!!! :D
  • Aquir
    #1070
    tesztkönyvet is rágtam kicsit, volt olyan amire nem emlékeztem hogy benn lett volna a könyvben :)
  • Easy Rider
    #1069
    egy ideje olvasom a tápikot, és már sokan elmondták, h felesleges szaros programokat nézegetni és csinálgatni, ha legalább magadért nem tanulod meg azt a kurva kreszt, akkor mondjuk értem, hogyha van egy 70 es tábla, akkor ne 120al hajts át rajta, úgy hogy utána elütsz, vagy belém durrantasz....lehet fellapozni a kresz könyvet, és ellehet menni vizsgázni.... eccerű kurvára....
  • akyyy
    #1068
    Pontosan így van! Nem tudjátok a KREszt? még ilyen kérdés is van!:D
  • dieselG
    #1067
    *hazsnálják = használatos
  • dieselG
    #1066
    Nem, nem kapsz semmiféle ideiglenes jogsit első alkalomkor, csak akkor, mikor elveszíted a jogsidat, akkor be lehet menni csináltatni 1 másikat, addig meg adnak egy ideigleneset :) Én is rákérdeztem már májusban, mondták, h nem lehet. Attól, hogy kaptam egy igazolást arról, h ki fognak küldeni nekem egy jogsit (erre már nem emlékszem pontosan), az még NEM jogosít fel engem arra, h az ommányirodából kilépve már bőgő motorral elindulhassak.. ;) Szal ezt felejtsétek el, szépen meg kell várni míg el nem hozza a postás a szép jogsikártyát, és utána már jó balesetmentes közlekedést:)

    Nekem amúgy megvan az a hivatalos kresz program, ami a vizsgákon hazsnálják, jó lesz majd tesómnak:) Majomparádé torrentről le lehet húzni!
  • Brankley
    #1065
    Honnan lehet letölteni? Van közvelten linked?Bár ismerek egy Kresz programot....kresz120 vagy ilyesmi... Ez az? Vagy az egy más?
  • Tarajos Sül
    #1064
    Háát nem tom!

    A közlekedésibe elmegyek muterom nélkül kérni az okmányba papirt,és majd lehet hogy a muterommal megyek el!

    Ma mentem volna azért a papirért,de 1x azért késtem le a vonatot,mert rosszul tudtam az érkezését,másodszor meg rosszul álitottam be a vekert a telcsimen és 4 perce ment el 2x a vonat!

    Na mindegy holnap is lesz nap!

    Amugy most M-es vizsgára hajtok!
  • CaviaR
    #1063
    Vidd el anyukádat, ne kelljen 2x fordulni.
    A jogsiért pedig megéri. Én már nem tudnék meglenni kocsi nélkül,m indenhová azzal megyek, nemérdekel a dugó. :)
  • Tarajos Sül
    #1062
    Hát akkor majd a muteromat megkérdezem!

    Amugy már én voltam abban az okmányban,de akkor TAJ kártyát csináltatunk qrva régen!

    Amugy lehet tényleg hogy nem kell szülöi aláirás!
  • CaviaR
    #1061
    Nekem nem kellett, de én elmúltam akkor már 18.
    Lehet h neked sem kell szülői aláírás, de nem esküdnék meg rá...
  • Tarajos Sül
    #1060
    hát már vizsgáztam!

    Azért kérdezem,hogy ha a vizsgalapot,és az elsösegélyt ha viszem a közlekedésibe,és ott adnak egy igazolást,azzal az okmányba,és hogy az okmánybairodába alá kell vmit irnia felnöttnek?
  • ttibi
    #1059
    akkor a vizsgázol szerezd be nagyon jó kis progi ismerem a készitőket
  • Tarajos Sül
    #1058
    Ttibi:Sajna nem!:(

    Amugy ha az okmányirodába elmegyek az igazolással,hogy átmentem a vizsgán,szoval az okmányirodában kell vmit aláirnia felnöttnek?

    Vagy Én 17 évesen elmehetek annélkül,hogy jönne egy felnött velem?
    (szülöi beleggyezés stb)?
  • ttibi
    #1057
    ismeri valaki a kreszTNEKED! programot?
    valaki használja?
  • Tarajos Sül
    #1056
    Én pont ma 13:30-kor indultam volna a vonattal ami Ceglédre megy a Köz.Felügyeletre,de ráb@sztam mert elindult 13:27-kor!

    Nem baj a köv.:14:27-indul,ugyhogy még van kb 20 percem
    Amugy is a felügyelet 15:30 van!

    Na mindegy Algida :DD majd megkérdezem,hogy ez hogy is van!
  • Fboy
    #1055
    én is most voltam okmányba de első jogsinál nem helyettesíti ez a 2 papír a jogsit, csak lejártnál, legalábbis én így tudom
  • Tarajos Sül
    #1054
    akkor amikor odaadom az igazolást az okmánynak,hogy letettem a vizsgát,adnak egy papirt,amit a yardnak kell megmutatni,ha igazoltatnak?
    Akkor már ma lehet jogsim ha minden igaz!

    Na megyek azé az igazolásért!
  • Brankley
    #1053
    Haverom múlthéten lett késza jogsival, elment fotozni ott volt az a 4000Ftos nemtudom, aztán kapott addig ideigleneset, 2 papír összefogva gamekapoccsal :) Csak nemtudom, hogy igényelte-e, vagy megkapta csak úgy...
  • Balo
    #1052
    Vigyél pénz illetékre (B-nél 4000 Ft, a többinél is ekörül lehet) és akkor gyorsan megoldod, csak legyen a közelben posta.
  • Tarajos Sül
    #1051
    jakat kérdezel?

    Én ugy tudom,hogy el kell mennem,egy igazolással,hogy letettem a vizsgát,lefényképeznek megcsinálják a jogsim és irány a postaláda!

    Nem?

    Egy kis levélben,mint a személyit!
  • Brankley
    #1050
    Nem kérsz addig egy ideigleneset? Bár arra a 3-4 napra míg kiküldik fölösleges... Vagy azt maguktól adják, nemkell kérni? :)
  • Tarajos Sül
    #1049
    Nekem Szerencsére Már oda kell visszamenni ahol megoldottam az elméletit kérni egy igazolást onnan az okmányirodába lefényképeznek meg minden(Csiiz)és várok még postán kiküldik a jogsim!
  • Aquir
    #1048
    Átmentem Elsősegélyen

    Most félbeszakad a jogsim mert most 1.-jén iratkozok be a Szegedi Tudományegyetemre, és az őszi szünetben, október végén - nov 5. éig teszem le a jogsit

    még 9 forgalmi órát kell folytatnom október végén :)
  • Brankley
    #1047
    Ok, köszi szépen :)
  • Balo
    #1046
    Semmi külööset, van papírjuk róla, hogy ők minőségi oktatást nyújtanak. Szinte az összes (nagyobb) iskolának van. A 30%-os támogatást az adóból lehet visszaigényelni, szülő, nagyszülő (stb. én sem tudom pontosan még ki tudja). Egy évben egy adózó összesen (tehát pl. sulinettel együtt) 60.000 Ft-ot igényelhet vissza, de ha jól tudom, lehet halasztatni is. Legjobb, ha bemész és megkérdezed, ők tudják pontosan.
  • Brankley
    #1045
    Az mit jelent?
    Azt tudom, hogy lehet olyat, mert az atinál van. Legalábbis a honlapjukra az van írva
  • HiPPoNaX
    #1044
    akkreditalt kell legyen a suli ahova mesz
  • Brankley
    #1043
    Hali!
    Nemtudjátok, hogy hogy lehet igénybevenni ezt a 30%-os állami támogatást? Mert még az autosiskolához nemakarok bemenni megkérdezni, nemtudom mikor akarom elkezdeni...
  • Balo
    #1042
    M kategóriánál 12 órát kell összesen vezetned rutinnal együtt.
  • Balo
    #1041
    Ja ez B kategórai volt.
  • CLINT EASTWOOD9
    #1040
    És csodálkozik a oktató hogy nem tudjuk, ...
    pfff
  • CLINT EASTWOOD9
    #1039
    Hát ez kibaszott jó nekünk csak 4 óra forgalmi vezetés van
  • Balo
    #1038
    Mindenkinek kötelezően van 9 óra rutin + 1 óra vizsga, és 20 óra forgalmi vezetés. Ez alatt senkisem vizsgázhat.
  • CLINT EASTWOOD9
    #1037
    Na még van két gyakorló forgalmi aztán vizsga.
    Hát nekem meg a havenak nem sok jót ígért a vizsgáztató párszor megszgtük a szabályokat (de hát nem direkt).
    Ti nektek hány alkalom volt összesen a forgalmi?(ami után mehettek vizsgázni)
  • Tarajos Sül
    #1036
    Én is arra gyanakszom,jopofa amugy,engemet is ismer a fateromat,és a muteromat is,nem gondolnám rola hogy elhalgatta!

    Egyszerü a képlet!

    Felkerestem,mondott egy összeget,megbeszéltük hogy beszállok!
    Kifizettem az összeget,de tanfolyam árárol amikor elsönek kérdeztem NEM MONDTA,hogy még a befizetett összegen kivül a eü és a forgalmi rutint is be kell fizetni!

    Ez pont ugyan olyan,amikor az utazási irodák tök olcson hirdetik az utakat!
    De a hirdetési árba nincs benne pl a repülöjegy,hanem még ki kell fizetni azt is a hirdetett ár mellé!
  • Balo
    #1035
    Hát ez csak arra vall, hogy hiányzik a gerince.