7955
Jogosítvány
  • Tarajos Sül
    #1034
    Azért lehetet volna szolni az oktatonak hogy lesznek azon kivül még plusszok!
  • Balo
    #1033
    Hát van egy reklám ár, meg a tényleges. A hirdetésekben csak a 30%-os SZJA visszaigényléses TANFOLYAM árat írják, tehát a vizsgadíjakat, EÜ-t nem beleértve. Szóval örülj ha csak 10-essel kell többet fizetned.
  • Tarajos Sül
    #1032
    Ja és a Ti oktatotok olyan mint az enyém?

    Jelenkeztem M-re!

    Elsö alkalommal leperkáltam neki 25000 Ft!

    Még egy 10000 röl volt szo!
    Utána mondta ha ö ad mocit akkor plussz 10000 Ft!

    De most jön a lényeg!

    Azt elsö alkalommal nem mondta,hogy a 35 rúgo mellé(nekem volt saját mocim)
    még majd ki kell fizetni a rutin vizsga diját,az elsösegélyt,meg még a forgalmi diját!

    Utána mondta,miután már benne voltam a csapatba,hogy holnap lesz Elsösegély mindenkitöl kérek xy forintot! És a 35 ezren kivül!

    Anyám mondom!

    Majdnem egy 10-sel többet fizettünk,mint amiröl szo volt!
  • Tarajos Sül
    #1031
    Nekem amugy 6000 volt a Vöröskeresztnél(egészségügyi)

    Igaz hogy Albertirsárol Kecskemétre kocsival vittek fel minket(lehet,hogy a benzin ára is benne volt!)
  • Aquir
    #1030
    Nekem szerencsém van mivel anyukám Orvos:))
  • Cvd
    #1029
    Asszem központilag szabályzott az ár. Van a normál 5000, aztán van asszem valami más ár hivatásos jogsihoz, meg egy harmadik az idősebbeknek (nem kapnak már 10 évre emiatt olcsóbb, nem mintha bármi összefüggés lenne köztük egyébként.:))
  • CLINT EASTWOOD9
    #1028
    Mennyi lehet a maximum?
  • Sith
    #1027
    Amenyire tudom mindenhol 5000 (minimum)
  • CLINT EASTWOOD9
    #1026
    Én úgyértettem hogy egy forgami oktatás hány perc és azt mondtam egy alkalomnak.
  • CLINT EASTWOOD9
    #1025
    Rövid egy forgalmi oktatás.
    Már kezdtem belejönni pont akkor hagyjuk abba.
    A mögöttem lévő motoros elis zuhant.(így neki fucsba ment az egész)
  • akyyy
    #1024
    én flight simulatorba tanultam meg egész jól vezetni repcsit:) kresz-en már tul vagyok és......EÜ vizsga is megvanjövőhéttől vezetek, havernak 1 hét alatt meglett arutin, reménykedek hogy rám is ráér a rendőrbácsi
  • Soaringpilot
    #1023
    Az orvosi vizsgálat mennyi szokott lenni, ha az autósiskola orvosa csinálja meg? Mert én hülye a körzeti orvosomnál csináltam meg 5000-ért:-)
  • Balo
    #1022
    Motorcsónak
  • Soaringpilot
    #1021
    Még motorja sincs (vitorlázó)
  • Tarajos Sül
    #1020
    Milyen vizsgárol van szo? M-es,B-és?
  • Soaringpilot
    #1019
    Így jött össze:-)
    Egyébként repülőt szerintem sokkal könnyebb vezetni, mint autót (legalábbis, amilyet én vezetek, azt könnyebb). Olyan kevés benne a műszer, hogy nincs is mit elrontani:-)
  • Balo
    #1018
    Motorcsónak? ;)
    Ha jól tudom a vizsgán egy hibapont még átmegy :)
  • Tarajos Sül
    #1017
    Elöbb volt repülöi engedélyed,mint utovezetési engedélyed?

    Háát az elég ritka,mármint elöbb motorra szoktak az emberek SZERINTEM,kocsi teherauto és az elötünöbb vezetési engedélyek mozdony kamion repülö stb
  • Soaringpilot
    #1016
    Sziasztok!
    Most kezdtem el a tanfolyamot egy hete, az elsősegélynek már vége van, most csinálom a KRESZ-t. Szeptemberben lesz az Eü és a KRESZ vizsga, aztán vezetés. Már alig várom!
    Addig is beérem a repülővel (pilóta jogsim már van, azt is idén szereztem:-))).
  • Tarajos Sül
    #1015
    Gyorsan ment az elötted lévö ürge?
    Vagy lassu sor haladt,és egyszerüen fékezett elötted?
  • Balo
    #1014
    Csupán akaraterő és kipihentség kérdése...
  • [HUN]FaTaL
    #1013
    ezt én is tudom csak azt hittem hogy lassan halad a sor (feljebb ha jól emléxem van még egy lámpa) de halad, amikor ráhajtottam akkor állt meg az előttem lévő, alrébb nem tolhatom hogy ne maradjak az átjárón:D
  • BenceYCE
    #1012
    És azt tudtátok, hogy egy átlagos ember kb 50-55 percig képes megállás nélkül koncentrálni? Ezért van, hogy a B-s vizsga az 40 perc.
    Nekem a D az 90 perc volt :(
  • Dynamic
    #1011
    Nem értem.Hogy "1 alkalom"? Vizsga csak egyszer van.
    Nem a vezetési órákra gondolsz.
  • CLINT EASTWOOD9
    #1010
    Meg a szép mosoly és rábeszélés
  • CLINT EASTWOOD9
    #1008
    Hát a pénz az első mindig
  • CLINT EASTWOOD9
    #1007
    Hát én akkor bese járnék
    Csak bele kell gondolni hogy mennyire rossz lenne
  • CLINT EASTWOOD9
    #1006
    1 alkalom?
  • Trade
    #1005
    most csinalom az a korlatlant pentekre kiirt az oktatom vizsgazni.
    Erre ma mondja hogy nem tudok penteken vizsgazni hanem majdcsak
    hetfon.Erre odajon egy kolyok az apjaval es mondja neki hogy penteken vizsgazol hozzal hosszu nadragot,sisakot........
  • Dynamic
    #1004
    Szerintem abszolút nincs jelentősége.
  • Dynamic
    #1003
    kb. 40 perc
  • CLINT EASTWOOD9
    #1002
    Hány órás egy forgalmi vizsga?
  • akyyy
    #1001
    Szerintetek ha rendőr lesz az oktatóm, az jó dolog, vagy megszívtam?
  • Aquir
    #1000
    hát tudni kell, a dolgokat nem véletlenül tanítják

    ték
  • Balo
    #999
    Azért messze nem az M-es vizsga a nehezebb. Hátulról simán rálát mindenre. Még váltogatnod sem kell. Minden egyszerűbb, parkolás-megfordulás is egyszerűbb. Szóval ne állítsd nekem, hogy az M-es olyan nehéz.

    A vizsgabiztos nem is akar ordibálni, max. mosolyogva megbuktat.
  • Balo
    #998
    Mivel a szabály szerint meg kell tenned, így a rendőr jogosan büntet meg, ha nem működik egyik lámpád. Nem lehet kifogás, hogy nem tudtad, mert köteles vagy megnézni.

    A vizsgának épp az az értelme, hogy bebizonyítsd hogy tudod, igenis van értelme.
  • Tarajos Sül
    #997
    A gumik ellenörzését,legalább is az M kategoriánál mondani kell a többit csak csinálni,és azt a v.biztos figyeli!

    Ja Te akkor B kategoriárol beszélsz!

    Én meg M-es vaok!

    Szoval az elég érdekes,amikor a v.bizti nem figyel!
    Mondjuk a B-seknek könyebb,mert a vizsga.b ugyanabban a kocsiban ül,Nekem meg M-esnek a mögöttem halado oktatomnak a kocsijában ül,és onnan pásztázza,hogy mindent jol csinálok-e a mocin!

    Amugy az "én" biztosom se volt gonosz!
    Hát nincs is joga ordibálni velünk!
  • Aquir
    #996
    Nekünk úgy volt a rutin, hogy jött egy kedves és nyugis (szóval nem ideg) vizsgabiztos, és mondta hogy Na te itt a jobb oldalamon mondd a jobb fülembe a fék ellenőrzésének folyamatát, te meg itt a bal oldalamon a másik fülembe hogy hogyan kell ellenőrizni az olajnyomást, és szinkronba mondtuk neki :)

    vezetés közbe meg alig nézett föl, mert írt valamit :))
  • Tarajos Sül
    #995
    Rutin vizsgákon/ahol a kupokat kell kikerülni/semmi értelme nem volt kitalálni,hogy megmutassuk hogy kell elindulás elött ellenörizni az indexeket,féklámpát,fényszorot stb

    Nem hiszem,hogy vki menne vhová,és azzal fog törödni,hogy nézegesse a lámpákat 5 percen keresztül!
    Szerintem a vizsgázok csak azért tanulják meg,hogy átengedjék öket!
  • Aquir
    #994
    persze