7955
Jogosítvány
  • akyyy
    #793
    Hi!
    Mi a különbség az útkereszteződés, és az útelágazás közt?:S
  • akyyy
    #792
    ezek csak demok :( nem tudja valaki a teljeseket?:S
  • lamase
    #791
    nem ismerem, mi sulinknak saját programja volt
  • akyyy
    #790
    www.kresz.com
    ismeritek?

    ezt vetítik ki projectoron, nagoyn szinvonalas kis program, videokkal, miegymás
  • lamase
    #789
    'kötelező' nálunk 1 tétel volt, amit a vizsgáztató elmondott, és csak azt kellett mondani, hogy egyetértesz vele :D
  • akyyy
    #788
    én holnap megyek egy is oktatásra:) viszak táskát, meg egy rakás kaját, nem fogk ott éhezni. láttam is valami jó chio reklámot
  • Mhosah Myth
    #787
    Na ma délelőtt voltam EÜ-n... Sikerült tényleg nem egy nagy durranás. Ugye a két kötelező gyakorlat volt stabil oldalfekvés és mesterséges lélegeztetés. Aztán húztam tételt. Szerintem pont a legkönnyebbet húztam :) az A tétel arról szólt, hogy a baleset helyszínére érve megvizsgálom a sérültet aki a kocsijába van a roncsok közé beszorulva és jobb alkarjábal folyamatosan sötétvörös vér folyik ki, mit csinálok vele... Tök egyszerű volt 2-3 mondat aztán a B tétel meg a maró anyag (bőrre kerülve és gyomorba) erről is két mondat és meg is volt :)
  • Csaby89
    #786
    A motor egy 50 es aprilia robogo

    köszi a válaszokat
  • lamase
    #785
    Moped az 25 kérdés
  • Blufox
    #784
    A 3 pontos kérdések , azaz a grafikus (fotók) amik csőbe húzosak ha nem figyelsz. PL: Megállni tilos táblától 5 méterre árut pakolsz ,lehet e?

    1.Igen
    2.Igen mig lerakodsz
    3.Nem

    A jó a 3-as.
    Csak akkor pakolhatsz árut ha azt kiegészitő tábla is engedi mint PL.06-22 közt.
  • Blufox
    #783
    Miféle motor? Ha 50cm akkor elég a kresz.Ha nagyobb akkor vezetői engedély.
  • Csaby89
    #782
    Tisztelt jogsi tulajdonosok.

    Lehet hogy egy teljesithetetlen kérést irok most de nem biztos.
    Mikor ti vizsgáztatok akkor milyen fajta kérdések okoztak nehézséget ha volt ilyen??? És egy-két példát is irnátok rá? Most lett egy motorom és a biztosúrak szerint az jogsival megy:)

    Köszönöm Szépen a válaszokat
  • Blufox
    #781
    Nincs okod,nagyon egyszerü,tudnod kell a kreszt és kb 10 perc alatt levizsgázol PC-n az 55 kérdésből:))
  • magus
    #780
    pedig a kurva kisebbsegi komplexusat rajtad fogja kielni. en kb 5 percig birtam aztan beoltottam, csoda h atengedett
  • akyyy
    #779
    nálunk azt monjdák hogy mi nagyon jó helyzetben vagyunk emiatt. a statisztika szerint is nagyban nőtt a nem megbukók száma. mi érintős képernyőn fogunk
  • Punkerwork
    #778
    ha vágod a KRESZ-t nincs :)
  • Csaby89
    #777
    Hy.
    Le szeretnék vizsgázni kismotorra és azt szeretném kérdezni hogy mennyire gázos ez az uj szgépes vizsga?? Egy kicsit félek töle. Van okom rá vagy nincs?
    köszi szépen
  • lamase
    #776
    kresz kell
  • Punkerwork
    #775
    KRESZ-t kell (aszem)
  • CaviaR
    #774
    Ha van B kategóriás jogsim, és szeretnék majd A-t (ha betöltöm a 21-et), akkor kell majd kresz oktatásra járnom, meg vizsgáznom belőle újra? EÜ nem gáz de nem szivesen megyek arra is. Kelleni fog?
  • Chief
    #773
    Pedig ez van... Muszály lesz eltürnöd hogy baszogasson, ha szeretnél jogosítványt!
  • Punkerwork
    #772
    álmodozz :)
  • Mhosah Myth
    #771
    Hát velem nemtudom mi lesz de ha ilyen vizsgabiztos fogok ki lehet, hogy orrcsonttöréssel viszik az ambulanciára vagy legalább gyakorolhatom az elsősegélynyújtást... :)) De én nem nagyon fogom eltűrni, hogy a semmiért baszogasson...
  • Cvd
    #770
    Vizsgán szerencsére nekem se volt gondom ezzel, akkor kivételesen egyetlen gyalogos s akart meghalni. De ismeretségi körből többen is beleszaladtak ilyesmibe. Tavaly viszont kifogtam egy bunkó vizsgabiztost A rutinon. A vészfékezésnél blokkoló hátsó kerékkel álltam meg, vagy 5 percig osztotta az észt hogy így nem lehet csinálni, meghogy meg kellene húznia. Legszivesebben a pofájába vágtam volna a bunkónak hogy nagyon jól tudom hogy nem húzhat meg, ugyanis hibátlanul mentem végig, és itt is csak az számított volna hibának ha eltakarok. alóban nem szépen csináltam, de a követelmények szerint hibátlanul. De inkább kussoltam mert rá 2 hétre mentem forgalmi vizsgára, nem hiányzott hogy kifogjam ugyanezt az ökröt.
  • ZsirosKenyer
    #769
    szintén :P
  • csoxy6
    #768
    nekem is!!
    Először mopedből, utána B -ből
  • lamase
    #767
    nekem elsőre ment minden :)
  • Cvd
    #766
    Ebben az a nehéz kérlek alássan, hogy tök mindegy mit csinálsz, meg fog húzni ha akar. Ha túl lassan közelíted meg a zebrát akkor rádfogja hogy bizonytalan vagy. Ha mindent jól csinálsz, szépen lassítasz ahogy kell, de kilép előtted 2 méterrel akkor vagy rásatuzol (akkor rádfogja hogy figyelmetlenség miatt voltál kénytelen a végén nagyot fékezni), vagy finoman lassítasz (ezesetben nem kellő mértékben fékezel), vagy egyáltalán nem lassítasz (ezesetben megintcsak figyelmetlen vagy).
    Azt látom hogy az elméletet nagyon vágod, de ilyenkor kitörölheted vele a s*gged.
  • Mhosah Myth
    #765
    :) Pénzért lelépnek eléd? Hát mit képzelnek? Miért nem kamionra tetted a jogsit aztán akkor nincs megállás
  • lamase
    #764
    hát ha lelép megálsz, ha nem lép le mész, ez nehéz?:) benne is van a kreszbe, hogy zebrát mérsékelt sebességel, megfelelő körültekintéssel kell megközelíteni
  • Cvd
    #763
    Amikor én vizsgáztam '93-ban, akkor terjengtek olyan pletykák a környéken hogy vannak direkt fizetett emberek akiknek az a feladatuk hogy lelépjenek a vizsgázók elé, akiket így nyugodtan meg lehetett buktatni. Persze ez valszeg csak urban legend, legalábbis bizonyítani tudtommal senkinek sem sikerült. Az viszont tény hogy elém is rendszeresen kilépkedtek akkoriban, azóta meg ha háromszor előfordult akkor sokat mondtam.
  • Chief
    #762
    Hát igen, nagy faszt tanítanak meg.
    30 óra alatt nem is sok mindent lehet...
  • Chief
    #761
    Én múlt héten vizsgáztam, elsőre sikerült!
    Amúgy szerencsém is volt, szakadt az eső és se biciklis, se gyalogos nem volt a városban (leglábbis engem nagy ívben elkerültek) :))
  • magus
    #760
    jah... nekem rajzolgatott az oktato, de megoldottam 30 tesztet, megjegyeztem a valaszokat, es siman atmentem...
  • lamase
    #759
    teszteket kell megoldani, abból lehet tanulni
  • akyyy
    #758
    hát jól afülünkbe rágják hogy ez bizony igy szabálytérsés, fizethetsz ........

    amúgy nem tud valaki oktatóprogiról a neten??
    Nem Kresz-vizsga program kell, abból már van dögivel, hanem ilyen oktató progi, mint amilyet a tanfolyamon is használtak. Projectorral szépen kivetítik, képekkel, néhol videóval. Jó lenne egy ilyen itthonra!
  • maozedong
    #757
    sajnos így van, nem közlekedni tanítanak meg, hanem nagy nullát.
    ki a rák közlekedik normál esetben 50 alatt?
  • akyyy
    #756
    és a részeg bicajos reggel 8kor?
  • bertino
    #755
    az idegesítő... :(
    az a legjobb mikor nem is látod rajta mit akar... csak téblábol... na az a legrosszabb
  • magus
    #754
    ma 3x buktam elmeletileg meg. elneztem egy 30 as tablat ahol ugyis lelassitottam volna mert egyenrangu keresztezodesek votlak, meg a kva gyalogos mindig lelep amikor nem kene