7955
Jogosítvány
  • CaviaR
    #753
    Amíg mazsola vagy és ott ül melletted az oktató, esetleg mögötted a vizsgabiztos, akkor te 50nel mész. Hiába mennek 60-nal vagy 160-nal, te beállsz és 49el feltartod a sort. Ez van.
  • lamase
    #752
  • CLINT EASTWOOD9
    #751
    Hát elég furcsa az igaz de nem nagyon szólom le mert én még volt hogy ettől cifrábban is megfogalmazta.
  • lamase
    #750
    Ha nincs kinn 60as tábla akkor mindenhol 50el lehet menni. Mellesleg nem értem egészen a kérdést
  • CLINT EASTWOOD9
    #749
    Kresszből
  • CLINT EASTWOOD9
    #748
    Én nekem már a vizsgám lesz ma volt a gyakorlás.
  • akyyy
    #747
    az oktató felvetette a következőt: ugye a megengedett sebesség lakóterületen belül 50km/h. de mi van ha a belső sávon a forgalom 60-al megyen. erre nem adott választ. mert ha én megyek hatvannal akkor az már szabálysértés. ugyan lehúzódhatok a külső sávra, de mivan ha nem kétsávos az út?


    mellesleg jó az oktatás, színvonalas.
  • bertino
    #746
    én szerencsés voltam ilyen téren... megmondtam a faternak, hogy jó lenne ha kifizetné, a pótvizsga/óra díjakat állom én, ha netán előfordulna
    (kreszből 1x, forgalomból 2x buktam, szal nekem volt vagy 10-12e ft plusz pénz)
    más kérdés, hogy az ő kocsiját életembe ha vezettem 3x, már sokat mondok, pedig ígérkezett... ide is adja minden.... peeerrsze, nagy mocsok volt, mert utáltam érte, még most is, hogy nem engedett (mással meg nagyon nem volt alkalom) de mostmár ez nem gond ugyhogy lényegtelen

    Lehet kicsit elharapóztam a jogsi témától, bocsi
  • akyyy
    #745
    nincs még miből:D
  • bertino
    #744
    vizsgáztatóra ? arra ne is legyen mert könnyen befürödhetsz vele...
    inkább tanulgassá
  • akyyy
    #743
    ez még csak első óra lesz:D nem vizsga:D bár lehet azért kéne külön fizetni, mit számít hogy skerül, ha fizetek, átmegyekcsak nekem nincs pénzem
  • Mhosah Myth
    #742
    Nekem is így volt... Mondjuk az uccsó határidő nálunk most csüt. volt mert már le kellett adniuk a lapokat, hogy be tudjanak minket jegyezni a vizsgára :)
  • bertino
    #741
    nekem a kresz órák alatt kellett befizetni az első részletet, nem volt meghatározva napra pontosan de azokon kellett az első részlet nékem
  • lamase
    #740
    miér kéne? hogy átmenj?
  • akyyy
    #739
    na holnap megeyk kresszre:) sztetek kel fizetnem 20 rugót??????
  • lamase
    #738
    szájból szájba lélegeztetést is oktatnak, de azt csak mentősök csinálhatják
  • Balo
    #737
    Szájból ORRBA (egy gézlapon át), a filmekben azért van szájból szájba, mert látványosabb :)
  • akyyy
    #736
    lélegeztetés mit takar? csak nem azt amire gondolok?:DDDD ennyre amcsi módszer? LOÁL
  • CaviaR
    #735
    Az mindenkinek sikerül. Majdnem.
    Egy haverom barátnője most csinálja a jogsit, mindenen átment elsőre, végére maradt az e.ü. és megbukott rajta. Okos lány, de nyakra szorítókötést tenni...
  • CaviaR
    #734
    Az az idő aminek el kell telnie a sikeres forgalmi vizsga után, hogy adjanak igazolást, az mindenütt van. Nekem 3nap múlva lehetett csak menni igazolásért itt Bp-n, aztán még aznap elmentem egy okmányirodába. Itt van kb 20 okmányiroda, úgyhogy oda mentem ahol éppen a legközelebb volt, és két nap múlva már hozta is az ajánlottat a postásbácsi. :)
  • lamase
    #733
    Eü az nem nagy szám. Nekem tegnap volt kb 1 percig tartott. Tanulni se kell rá.
  • Chief
    #732
    Pedig erre felé (komárom-esztergom megye) sajnos így zajlik, haverommal együtt kezdtük a jogsit, csak ő hamarabb kezdett vezetni (én kresz vizsga után kihagytam 1 hónapot) és neki is majdnem 3 hét volt mire kiküldték!
  • Gladiator
    #731
    nem egészen így van, legalábbit itt.

    miután emgvol a forgalmi 4 nap, amíg a közlekedési felügyeletnél "megtudják", hogy sikerült. (nem tom mi tart eddig). utána ha felmész egyből megkapod, ha levelezel, akkor kb 6-7 munkanap. aztán bemész okmányirodába, ahnnét nálunk 3 munkanap után küldik a jogsit.

    én most voltam okmányirodába, hétfőn elméletileg már meg is jön.
  • Chief
    #730
    Tegnap sikeressen levizsgáztam B-ből.
    Ma nagy lendülettel be is vittem a papírjaimat a közlekedési felügyeletre, ahol közölték hogy 1 hét múlva menjek vissza a vizsgaigazolásért.
    Ha jövő héten megkapom a vizsgaigazolást akkor el kell vele ballagnom az okmányirodába, ahonnét még kb. 2 hét mire kiküldik a jogsit...
    Szal, még 3 hét mire hivatalossan vezethetek!

    Ezt a mocskos tetves világot.
  • Balo
    #729
    Nemrég vezettek be új eü vizsgáztatási rendszert. Így kib@szott sok időbe telik egy vizsga (a régihez képest).
    Van három kötelező gyakorlati feladat:
    -a beteg részletes megvizsgálása
    -lélegeztetés (próbababán)
    -stabil oldalfekvés
    Ezután húzol egy kártyát, azon van két tétel, és el kell mondanod, hogy mivel állsz szemben, valamint hogy mit tennél az adott esetben.
    4 ember kb. 30-45 percig van benn.
  • bertino
    #728
    jah és persze 1 bamba némber így is megbukott... sugtunk is neki, de látszott rajta, hogy tul kicsibe vette az egészet, megmukkanni alig bírt, szal egy picit mindenképp érdemes átnézni minden tételt, én azt mondom
  • bertino
    #727
    nekem annyiból állt, hogy 30-40 embert bevezettek egy terembe, ahol volt a vizsgabiztos (egy orvos, fejből vágta, hogy 50 tétel közül monnyuk a 37es orrvérzést takart, szal értette a dolgát) mi huztunk tételt, szépen végigment rajtunk, akinek kellett sugtunk, nem szoltak érte, olyan 20 percnél tovább nem tartott az egész :D
  • akyyy
    #726
    de mit kell csinálni, nem kell próbababázni meg ilyenek?
  • bertino
    #725
    Bnél könnyű, csak egy iciripicurit tanultam rá én is (ez nálam olyan 5 perc max) és simán meglett
  • bertino
    #724
    szülés ? ehh :)
  • akyyy
    #723
    milyen a B-nél az Eü vizsga? mert akkor lehet nem kéne beleélni magam a Kés/Alattba-?
  • I.C.ram
    #722
    ésa legtöbb helyen a minimálbér az itthoni 3x-a :)
  • Gladiator
    #721
    viszont a buszsofőröknek húzos az egészségügyi vizsga. nem olyan mint nekünk, hogy a hülye is átmegy. nekik már szülést is le kell tudniuk vezetni.
  • akyyy
    #720
    hát nálunk annyi a sok öreg fhasz hogy előbb utóbb kellenek a fiatal ipség.. de ez mindenhol így van: (
  • Balo
    #719
    Ja kell hozzá egy C kategóriás jogsi (ezt el akarják törölni), és betöltött 21. életév. Nem kerül különösebben többe mint a többi kategória (max 150%-a), de csak kevés helyen oktatják, illetve a buszvállalatok képeznek maguknak embereket (ha nagyon kell nekik)
  • bertino
    #718
    C kell hozzá, ez egy alapfeltétel meg bizonyos életkor is gondolom
  • akyyy
    #717
    a D az a busz? az mennyibe kerül? és mi a feltétele?
  • bertino
    #716
    sajnos :(
  • [HUN]FaTaL
    #715
    és még így is milyen drágának tűnik.
  • Balo
    #714
    Magyarországon a legolcsóbb az EU tagországok között a jogosítvány. A legtöbb helyen a minimálbér háromszorosa.