7955
Jogosítvány
  • akyyy
    #1234
    hát......azért mert vasárnap van, kint volt asok motoros, mert esett, és akkor ők nem vezetnek, csúsztattak, és mi is csusztunk, ott kellet várni rájuk, gr!
  • Balo
    #1233
    Mért lenne rosszabb?
  • akyyy
    #1232
    Csupa víz minden, ilynekor is jó rutinozni???
  • pihi
    #1231
    Joltették a DT lomha énis azt akartam..rájöttem h akkor annak az árábol veszek egy jo állapotban lévő simsont..amugy most egy aprilia RX-t néztem ki 50 eset...nemtom h jol megy e..
  • BenceYCE
    #1230
    A 2005-ös híreket én is hallottam. Akkoriban valóban volt szó erről. A végeredményre viszont én is kiványcsi leszek mert majdnem vettem egy Yama DT 50-t futárkodásra. Akkor beszéltek le róla.
  • BenceYCE
    #1229
    Mint említettem egy vizsgabiztos az infószerzőm. De Ti magatok is rájöhettek ha elolvassátok a műszaki résznél a meghatározásokat.
  • Tarajos Sül
    #1228
    hát nemtom!

    Én kismotorra már letettem,az elméletin ELSÖRE átmentem 4 hibával!(amugy ennél a kategoriánál max 5 lehet hibázni!

    Nekem aztán mázlim volt!

    Igaz az m kategoriánál 25 kérdés van,az autosoknak meg 55 vagy 50?
  • Soaringpilot
    #1227
    Természetesen B kategóriára értettem. Egyébként a tanfolyamon az összes teszten meg házivizsgán átmentem, miért éppen az éles vizsgát b*szom el???
  • Balo
    #1226
    Szerintem akinek 10 hibapontja van az már nem tud valamit, én maximum 5 hibapontot engednék, mert annak aki jól felkészült max 2-3 véletlen hibája lehet... Szóval én szigorítanám.
  • Tarajos Sül
    #1225
    11 hibapont attol függ hogy mire akartad letenni

    A kismotornál 5 hibapontnál több jön össze,akkor fizethetsz potvizsgadijat!

    Autonál 10 hibapontnál -||- -||-
    az utobbi az elég gáz,mert ha csak 10 vagy 9 hibád van akkor mázlid van!
  • Cvd
    #1224
    Én asszem a totalbike-en olvastam mint felvetést, de anno úgy szerepelt hogy valszeg 2005. jan. 1-től életbe lép, és még mindig semmi konkrét. Egész pontosan arról lett volna szó hogy kiszórjhák a roncsokat amik műszaki állapota nem felel meg, azonfelül rendszámot és bejegyzést kapna minden, hogy ez ellenőrizhető legyen, meg talán kicsit segítsen a lopások visszaszorításában is. Jogosítvány oldalról ez a rendszám-téma nem változtatna semmit.
    Habár állítólag azon is agyaltak hogy pl. B-s jogsival nem lehet majd vezetni semmilyen motort, de konkrétumról ezügyben sem hallottam azóta.
  • Cvd
    #1223
    Akkornem nagyon fogunk kiegyezni.:) Én tavaly az A miatt forgolódtam rutinpályán/vizsgabázison, egy halom kiskölköt láttam Simsonon is gyakorolni/vizsgázni. Ha neked is igazad van, akkor az Állam bácsi megint nem tartja be a saját maga által felállított szabályokat. Nem akarom lelámázni az infoforrásodat, de az igazi ezek után az ide vágó joganyag kikeresése lenne. A leghivatalosabb forrásom jelenleg a tankönyv, aszerint a Simsom smpk, nem 40 van benne hanem 45, ráadásul hivatalosan az nem az adott smpk maximális sebességére vonatkozik, hanem szó szerint "maximális tervezési végsebesség", vagyis gyakorlatban lehet gyorsabb is, attól még belefér. Való igaz hogy több dolgon változtattak a KRESZ-ben, de ezeket legalább a változtatásoknak megfelelően hozzák az újjabb könyvekben ha gyakorlatban nem is szívóznak. Akkor nem értem miért maradt így "hibásan" az smpk kategória már évek óta.

    Annak monduk látnám értelmét hogy B-s jogsival ne lehessen vezetni kezelés szempontjából "normális" motorokat. Az még elmegy hogy a motoros KRESZ-t nem ismeri egy B-s jogsis mert olyan nagy eltérés nincs. Viszont míg egy robogón egy hülye is azonnal eleboldogul a 2 fékkar+index+gáz kombóval, a Simson kezelése azért gyakorlatot igényel.
  • 2Bálint
    #1222
    a műszaki vizsgálatról hol hallottál??
    milyen forrásból??

    Bálint
  • BenceYCE
    #1221
    Szerintem meg Te magyarázod félre a dolgot. Az Attila utat pl a nap 24 órájában tilosban parkolók lepik el mégsem foglalkoznak vele. Valamint 2002-ben elég nagy reform volt a kreszben és sok dolgot még ma sem mernek bevezetni. Példaként említeném csak, hogy azóta van olyan kereszteződés ahol jobbra kanyarodhatsz az egyirányú utcába mégis meg kell adnod az elsőbbséget a jobbról esetlegesen érkező menetrend szerint közlekedő helyi járatoknak és a bicikliseknek. Ez is a reform egy része volt és mégsem mertek (!!!) még egyetlen egy ilyen kereszteződést se csinálni Pesten. Nem véletlenül!

    Valóban a járművek 90%-a nem felel majd meg ennek a kritériumnak csak a már korábban említett Teccsós és Ócsanos elektromos vagy egyéb más kecserék.

    Megismételném magam 40 km/h a gép max sebességére vonatkozik és nem pedig korlátozás.

    Én még nem írtam miből tájékozódok de megemlíthetem. Egy vizsgabiztos az infószerzőm.

    Valamint elfelejtettem közölni, hogy a verdákat nem kell átalakítani csak rendszámot kap és bővítenünk kell a jogsi bejegyzéseinket.

    Ja! És azt is hozzátenném, hogy az EU haladékot adott az új szabályok bevezetésére. 2006-tól el kell kezdeni bevizsgálni a járműveket! És ha azt kérded kinek áll érekében húzni-halasztani a dolgot akkor csak néhány példa: oktatók, vizsgabiztosok, motorkereskedők, stb. Hiszen nagyon kevés motoros kolega fogja magát égetni elektromos rollerrel.
  • BenceYCE
    #1220
    Félreértettél. Nem max 40-nel mehetsz hanem anyit bírhat a gép!
  • Cvd
    #1219
    Megnyugtatlak, szerintem félremagyarázod a dolgot. De nézzük lépésenként:
    - Ha 2002-től van érvényben az egész, akkor hogyan lehet hogy azóta sem foglalkoznak a Simsonokkal (és a többivel amit majd lejjebb említek)?
    - Ha a 40km/h a jármű végsebességére vonatkozik, akkor az 50ccm-es járművek 90%-a nem felelne meg, nemcsak a Simson. Miért nem szállnak rá a büntetgetésre, hisz jókora pénzt szedhetnének be belőle? Ha meg a 40 a maximális haladási sebességre vonatkozik, akkor semmi változás nincs a 2002 előtti állapotokhoz képest.
    - Utas: nemcsak a Simsonodra fér fel mégegy utas, pl. kábé az összes nagytestű robogóra. Feljebb írtam hogy mégsem büntetgetnek emiatt, vajon miért?
    - Mint írtam én nem "állítólagos" szövegekből tájékozódok, hanem tavalyi motoros tankönyvből, merthogy tavaly csináltam A-t, azonfelül éveken át robogóztam egy hónappal ezelőttig. Szó sem volt ezekről amiket írtál, holott akkor is már 2 éve élt volna a dolog.


    Összefoglalva: eltérés van a jogszabály és a gyakorlat között. Valóben nem fér bele a tökéletesen a Simson a smkp kategóriába, de szinte semmi más sem, sem robogók, sem az 50-es krosz/sport/egyéb motorok. Emiatt nem foglalkoznak ezekkel a dolgokkal a rendőrök, ha 50ccm-es, akkor gyakorlatban nem fognak zargatni és kész. És egyenlőre nincs konkrét nyoma annak hogy bármit is változtatnának ezek a közeljövőben. Tehát felesleges feltalálni a spanyolviaszt és ok nélkül ilyesztgetni a fórumozókat.:)
  • Brankley
    #1218
    ehh, az igen
  • Soaringpilot
    #1217
    Ma volt a KRESZ-vizsgám. 11 hibaponttal buktam meg. Rohadna agyon!!!
  • Ronny
    #1216
    alapból nem megy azért 100-al;)ennyi erővel egy sima "tuning robogóra"(pff) is érvényes ez a sebesség
  • Tarajos Sül
    #1215
    Amugy mért ne lehetne venni robogot?

    A simsonrol nekem az jutott most az eszembe,hogy tényleg nem a kismotor kategoriába kéne szerepelnie,mert megy az 80-100-zal és ebbe a kategoriába csak max 40-nel lehet menni!

    Az nem különbség,hogy a simsont váltani kell,a robogót,babettát meg nem?

    Ez a müszaki vizsgálat nem veszélyezteti azt,hogy eggyes motorfajtákkal nem lehet majd eggyáltalán menni?
  • Tarajos Sül
    #1214
    Ok

    Probára teszem magam!

    Igaz én is szeretek gyorsan menni,de ugy ahogy neked,nekem se lehet venni egy honda mocit,hozzá jogsit,a pénz miatt!

    Ha meg lesz az A-s kategoriám,akkor majd megyek 100-zal :)
    (Van motor is hozzá,csak nem honda)
  • BenceYCE
    #1213
    ui: természetesen nem írtam mert egyértelmű -> ha nem felel meg a moped kategóriának akkor A1-es, A korl. vagy A jogsival lesz vezethető a Szimónk. :(
  • BenceYCE
    #1212
    Na megvan a teljes info:

    A Moped kategóriát a 2002-es kresz reform hozta be. Más EU országban már régen így hívják. Azt is megtudtam, hogy nem egyszerű névváltásról volt itt szó. A mopedet valóban lekorlátozták. Éspedig 40 km/h-ra! Valamint teljesítménykorlátozást is kapott, bár ennek az adatnak nem néztem utána hogy mennyire. Tehát a kresz is fogalmaz még úgy, hogy segédmotorkerékpár, meg a köznyelvben is ez a szó él. De a külföldi mofun (asszem:) szóból ma már csak moped kategória van. Az álításom tehát továbbr is fenn áll miszerint a jó öreg simsonunk nem fog beleférni a moped kategóriába mivel a gyári adatok alapján többet is tud 40-nél. De nem elég, hogy többet tud 40-nél, hanem még elfér rajta egy utas is. A régi kresz szerint ugyanis a smkp lehetett 2 üléses de tilos volt szállítani rajta utast. Az újítások között van az is, hogy ma már nem felel meg olyan jármű a moped kategóriának amelyen elfér a vezetőn kívül még egy ember. Továbbá. Nem elég, hogy ilyen rosszakat közlök folytatom tovább. 2006-tól minden olyan jármű műszaki vizsgálat alá kerül (vigyázat! nem műszaki vizsga!) amelynek kétséges az eredete. pl: riga szimó blokkal és egyébb nyalánkságok. Vagy ha nincsenek meg a gyári, hivatalos dokumentumok arról a típusról. Az ilyen példányokat teljesítménypróbára viszik és kiderül a turpisság. Szóval 2006-tól elkezdődik a becibálás.

    Ne vegyetek robogót!!!
  • Balo
    #1211
    Engem valahogy nem hozott lázba, sokkal több adrenalin van a versenyzésbe, csak arra meg kevés a lehetőség, da ha rajtam múlna rallyznék, de hát az anyagiak...
    (Mondjuk nincs is olyan régen jogosítványom, de azért navigálni biztos tudnék :))

    én még most is annyit motoroznék hogy egy nap alatt 1 l benzin elfogyna de ennek az "élvezetnek" a benzin ára határt szab sajna
    Na pontosan ez fog elmúlni egy idő után :)
  • Tarajos Sül
    #1210
    én még most is annyit motoroznék hogy egy nap alatt 1 l benzin elfogyna de ennek az "élvezetnek" a benzin ára határt szab sajna
  • Tarajos Sül
    #1209
    mért tök jo autozni/motorozni

    Vagy nem erre akartál kijukadni?
  • Balo
    #1208
    Az első tankolásig full, jó, aztán amikor fizetsz megvilágosodsz :)
  • Balo
    #1207
    Most várod, de ha meglesz akkor rájössz hogy semmi fantasztikus...
    Legalábbis velem így volt.
  • Tarajos Sül
    #1206
    nekem is tök kinyszenvedés volt 2 hét,mikor véletlen a rutinon leraktam a lábam és 2 hetet vártam a potvizsgára
  • Mhosah Myth
    #1205
    Én már a decembert is alig bírom ki :))
  • Brankley
    #1204
    az igen, akkor kicsit csúszol még :)
  • pihi
    #1203
    én a1 re rakom most le.. és majd csak márc 1 től lesz rutinom és forgalmim..
    mivel motorral nov.1 től nincs se rutin se forgalmi..
  • Mhosah Myth
    #1202
    Nekem ezzel nem lesz gond mert én B kategóriára megyek... Habár a vizsgám csak decemberben lesz, ha minden jól megy... :) (forgalmi)
  • pihi
    #1201
    hát.. nincs biztonságban a szem:D lázaggyunk a bogarak ellen..de tökszar mikor elkezd könnyzeni (:D:D) a szemed a böszme kis lény miatt..
  • Mhosah Myth
    #1200
    Micsoda galád világ, hogy még a bogarak is akadályozzák a közlekedésben résztvevőket
  • pihi
    #1199
    nekemis kéne buko..:Dmutko majnem megfeküttem a bogár miatt..
  • Mhosah Myth
    #1198
    De ez eléggé balesetveszélyes! Szerintem...
  • Tarajos Sül
    #1197
    Nem olyan nagy kunszt kiszedni a bogarat a szemböl(bocs ha vkinek "elviszem" az étvágyát :))

    Csak ha vhol belerepül,tök kinyszenvedés még hazaérek,és addig ott dörzsölgethetem,meg eggyik szemmel tudom csak figyelni az utat és még égés is!

    Az hiszik kancsal vagyok!
  • Mhosah Myth
    #1196
    Az más kérdés, hogy gyalog is belerepülhet a szemedbe egy bogár 5 km/h-val és még úgyis kellemetlen tud lenni nemhogy 40km/h-nál... Örülhetsz ha aznap még normálisan fogsz látni :)
  • Tarajos Sül
    #1195
    Szerintem 40-nél még nem könnyezik a szem plexi nélkül!

    A faterommal asszem több mint 60-nal mentünk a suliba,és akkor alig tudtam kinyitni a szemem(plexi nélkül)

    Mikor leszáltam,tök hidegnek éreztem a szemem!

    De a bogarakra visszatérve:
    Szerintem még gyalog is belerepülhet a bogár a szembe,bár azt még ki tudja kerülni!