7955
Jogosítvány
  • Cvd
    #1434
    Azért lehet mert időközben szépen "belesimult" a Kreszbe. Újkorában nagyon komolyan kihangsúlyozták hogy mostantól kezdő jogsi van 2 évig (talán még más jogsi is járt asszem, de ebben nem vagyok már biztos). Mostanra viszont annyira megszokottá vált a dolog hogy nem is hangsúlyozzák ki külön a tankönyvben, csak szimplán benne van a szabályok között hogy mit nem csinálhatsz 2 évig és kész. Sehol nem írják hogy ez azért van mert próbaidős az ember, és keményebb elbírálásban lesz része. Pedig ez utóbbit talán nem ártana tudatosítani. De a jogosítvány is ugyanolyan mint az "öregek". Lehet hogy azért hallottál róla hogy be akarják vezetni mert megint szóbakerült hogy külön jogosítvány járjon erre az időre. De ha így van akkor az csak az okmányt érinti, maga az rendszer már 10 éve él.
  • Balo
    #1433
    Csak akkor kell vasúti átjáróban a tábla vonalában megállni, ha nem működik a fényjelző készülék.
  • Tarajos Sül
    #1432
    Gratula!!!

    Akkor végülis sikerült!
  • Soaringpilot
    #1431
    Szerintem is így van.
  • Balo
    #1430
    Ajánlom figyelmedbe. ;)
  • Tarajos Sül
    #1429
    jaj bocsi mindig elfelejtem: muszály=muszáj
  • Tarajos Sül
    #1428
    Én ugy tudom a biztositatlan vasuti átjáróban nem muszály megállni,csak akkor ha látotávolságon belül közeledik egy vonat!

    Legyen az bármilyen messze is!

    Vagy ezt is rosszul tudom?
  • Soaringpilot
    #1427
    Nekem a kresz-vizsgán ez volt az egyik kérdés, én pedig úgy emlékeztem, hogy ha nincs vonal, akkor a tábla vonalában kell megállni. A végén kiderült, hogy nem ez a jó válasz, hanem ott kell megállni, ahonnan a kereszteződés jól belátható. Ezen kívül csak 2 hibám volt, és ez a lényeg:-)
  • Tarajos Sül
    #1426
    Igen értem!

    Eddig is ugy csináltam,de azért meg akartam kérdezni egy helyesirási szakértőtöl! :))))
  • shad0w
    #1425
    így van
    tábla vonalában egyetlen esetben kell megállni, mégpedig a biztosítatlan vasúti átjáró előtt, ha jól tudom :)
  • Balo
    #1424
    először is: muszály -> muszáJ
    másodszor: Ha van vonal, megállsz a vonal előtt, majd előregurulsz, hogy belásd a kereszteződést. Ha nincs vonal, akkor ott állsz meg, ahonnét belátod a kereszteződést.
  • Tarajos Sül
    #1423
    Ezt nemértem:

    A kresz szerint a Stop táblánál meg kell állni,mégpedig az útbúrkolaton lévö fehér vonal elött,vagy ha nincs vonal a tábla vonalában!

    ÉS mi van akkor,ha a tábla vonalábol nem beláthato a keresztezödés vagy az utkanyarulat?

    Akkor muszály elöre menni a táblán tulra,mert nem belátható az út pl a fátol stb!

    Elvileg ha nincs vonal,akkor a Stop tábla utáni részen nem szabad megállni!

    Szerinetek?
  • 2Bálint
    #1422
    király, akkor én is vihetek majd egyből utast...
    ezt nem tudták nekem megmondani a tanfolyamon...
  • Easy Rider
    #1421
    érdekes... én úgy hallottam hogy be akarják vezetni, de hog már 95-óta így legyen... na mind1, mindig tanul vmit az ember... :D köszi...
  • LiPTON
    #1420
    akkor én emlékszek vmire rosszul. megtaláltam én is
  • LiPTON
    #1419
    2 együtt volt
  • [HUN]FaTaL
    #1418
    az 1 autóúttal Gyöngyösnél nem értenék egyet, mivel még pest környékén az M0s is autóút:D igaz korlátozott (végig 80 ill helyenként 70), de attólmég autóút
  • Cvd
    #1417
    Ez a kezdőjogsi 1995 óta érvényben van.:) Hugom akkor szerezte meg a jogsit, és ha pár héttel később kezdi akkor már ő is azt kapott volna.
    Viszont érdekesen számolják a két évet. Tavaly megcsináltam az A-t, na mondom két évig nincs utas. Aztán utánakérdeztem, kiderült hogy az első kategória megszerzésétől számít. Mivel a B-m akkor már elmúlt 11 éves, ezért az A-m se lett kezdőjogsi. Ha nem lett volna semmilyen jogsim, akkor lépett volna csak életbe a 2 év. Logikát nem különösebben kerestem benne.:) Az oké hogy a forgalomban közlekedés már rutinból megy a másik kategória okán, node a motoros múltam egyenlő lehetne a semmivel. Márpedig ha elkezdek gyengézni egy nagyvason akkor nagyon hamar perec lesz belőle.:)
  • Brankley
    #1416
    akkor jó drága volt Neked, bár a kettő együtt volt?
    Amúgy miért válaszolsz saját magadnak?
  • Mhosah Myth
    #1415
    Vagyis rosszul mondtam :), nekem mondta az okatató, hogy egy évig nem vezethetek mert csak 1 év múlva leszek 18... Idézek a könyvből:

    "A vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzését követően Önnek két évig ún. kezdő vezetői engedélye van. Ez idő alatt gépkocsijával nem vontathat pótkocsit. 18 éves koráig pedig külföldön nem vezethet!!"

    Szóval az 1 év csak arra vonatkozik aki 17 évesen megszerzi a jogsiját...
  • Easy Rider
    #1414
    az fasza, azt hittem, h csak akarták, de ezek szerint be is vezették... akkor nekem még van egy évem belőle... :S
  • LiPTON
    #1413
    tényleg?? én még nyáron kettőt tanultam, 2őt jelöltem a vizsgán is, és jó lett
  • Mhosah Myth
    #1412
    Csak 1 évig nem vezethetsz külföldön...
  • LiPTON
    #1411
    nem. 2 évig próbajogsi, ami annyit tesz ki, hogy nem vezethetsz külföldön az első két évben, nem vontathatsz utánfutót, s ha bármilyen szabályszegést(???jól mondom???) elkövetsz, meghosszabíthatják a kezdő vezetői engedélyed(nem is próbajogsi, hanem kezdő jogosítvány- hivatalosan)
    + motorral nem szállíthatsz személyt, amíg le nem jár
  • Easy Rider
    #1410
    hmmm, a próbajogsi bevezetése nem csak tervezet volt?
  • Cvd
    #1409
    Érzésem szerint ott nem a pontgyűjtögetés kezdődött volna, hanem ugrik a próbajogsid 1-2 évre.:)
  • LiPTON
    #1408
    nincs mit, legalább én is megtudtam, hogy jól saccoltam a nyáron
  • magus
    #1407
    csak a 4000 ft-ra lettem volna kivancsi, de koszi szepen:)
  • LiPTON
    #1406
    rendőrök jöttek velem szembe
  • LiPTON
    #1405
    2 évig vezetek a községünkben jogsi nélkül, 'szal vmi tapasztalat már van
    s nem 1x hívták már ki rám a police-t, de nem volt eddig problema, mert csak lakott területen kívül nyomom naon(földutakon), s főleg mert forgalomban tok normálisan vezetni. volt olyan nem 1x, hogy jöttek velem szemben, tudtam hogy engem keresnek, de nem állítottak +, mert minden rendben volt, szabályosan mentem, ahol érzem, hogy veszélyes szórakozni. itt sem azért nyomtam, mert olyanom volt, hanem mert siettem órára
  • LiPTON
    #1404
    tanfolyam: 50.000- (KRESZ - A1, B)
    75.000- (vezetés B)
    41.000- (vezetés A1)
    3.760- (KRESZ vizsga B)
    3.760- (KRESZ vizsga A1)
    3.660- (rutin B)
    3.660- (rutin A1)
    3.660- (forgalmi B)
    3.660- (forgalmi A1)
    5.000- (egészségügyi tanf.)
    3.660- (egészségügyi viszga)

    + 7.500- (+2 óra vezetés+vizsga vezetés= 3 óra vezetés)
    + 3.660- (pótvizsgadíj- forgalom)

    zebrán előztem kerósokat, 'szal meghúztak 1. forg. vizsgámon, de két hét múlva pótvizsgán 6 hibavonallal mentem át(kicsit izgultam)
    csak 1x húztak +(ott már csak 3 utca kellett volna, hogy visszaérjek a célhoz, pedig nem volt 1 hibavonalam sem...), szal 2 hetet csúszott még
    vizsgák nem tom mennyire pontos összegek, a KRESZ vizsgák lehet hogy 100FT-tal olcsóbbak voltak, v a vezetési vizsgák voltak drágábbak 100FT-tal

    összesen A1 + B kategóriák nekem:
    207.980FT

    jah!! +5000 orvosi alkalmassági (asszem 10 évre van)
    +4000 illeték az okm. irodának
    +kb 500 ft borítékok, 200Ft-os bélyegek

    tehát összesen: 217.480-

    június végén kezdtem a KRESZ-t, s most hétfő óta van a kezemben a jogsi
  • djdac
    #1403
    lécci szavazz a http://www.tui.hu/index.php?foto=0&pg=1 -n a Szerelemfa nevű képre.
  • Mhosah Myth
    #1402
    Tapasztalat nélkül én a helyedben nem hősködnék így mert ebből vannak a balesetek. Ezt ne vedd piszkálódásnak és csak a saját eszmémet futtatom... :))
  • LiPTON
    #1401
    össz/vissz még nem számoltam...mással voltam elfoglalva
  • LiPTON
    #1400
    mah meg mentem 70nel 1 városban(inkább nem mondom meg pontosan, hol) 1 kisutcában(kicsit rallyztam), s 1 sikán után rendőrautóba botlottam
    'hál Istennek nem állított meg, mert lelassultam, mire elmentem mellette, de megállt bennem az ütő, hogy még fél hetes jogsi, s most már kezdődhet is a pontgyűjtögetés:D
  • magus
    #1399
    es mennyi pontosan ha mar megvan minden vizsgam? a belyeg meg az egyeb?
  • LiPTON
    #1398
    javítva: ...jogsival a zsebben...
  • LiPTON
    #1397
    én múlt szerdán voltam okm. irodában, s már hétfő délután a jogsiban a kézben verettem:D

  • magus
    #1396
    holnap megyek peltzvalba meg okmanyirodaba se ha minden jol megy par heten belul meglesz a jogsim
  • Brankley
    #1395
    wow, tényleg?
    Énis úgy akarom, hogy amikor a vizsgáknak vége, olyan május-juniusban, akkor kezdeni, és jó lenne, ha Augusztus végére meglenne
    Csak nekem kocsira kell.