7955
Jogosítvány
  • Tarajos Sül
    #1394
    Sok sikert!

    Autonál:(B)10 hibás válasznál nem lehet több különben potvizsgadij
    Kismocinál:(M)5 hibás -||- -||- -||-
  • Aquir
    #1393
    sikert :)
  • shad0w
    #1392
    Köszönöm az infókat, annyira nem fogom sürgetni a dolgot, csak érdekelt, hogy körülbelül mikorra lehet meg a jogsim ha minden jól megy. Autóm úgysem lesz még mostanában, szal ráérek :)

    Amúgy 14-én pénteken megyek vizsgázni kreszből ha minden igaz, majd írok, hogy sikerült-e :)
  • Tarajos Sül
    #1391
    Szerintem is meglesz Shad0w-nak 2005-ben a jogsija!

    Én juniusban kezdtem,amikor a sulinak vége volt és pont agusztus 31 én voltam az okmányba leadni a jogsihoz szükséges paprit,amit a közlekedésiben adtak!

    Közben még egy bukás is volt rutinbol :(( Letettem véletlenül a lábam!:(

    Ugyhogy kb 2 honap az egész!
  • 2Bálint
    #1390
    jaja...
    valaki mindig eszembe juttatja, hogy magyarországon élünk....

    bálint
  • Soaringpilot
    #1389
    "Én kreszből 2 hét múlva megyek vizsgázni, attól annyira nem tartok, elég egyszerűnek tűnik." Én is így voltam vele, aztán 11 hibaponttal megbuktam. Szóval szerintem ne vedd ilyen könnyen!
  • Cvd
    #1388
    Van pár apróság ami más, de azt fél órában lazán le lehetne tudni. Emiatt akár még érthető is lenne, az viszont érdekes hogy segédmotort nyugodtan lehet vezetni B-s sogsival, holott a motoros kresz eltérések jó része a segédmotorokra is érvényes.
  • 2Bálint
    #1387
    én is tegnap elkezdtem a kresz-t.
    mocira. B kat má van 6 éve. de mi a rákért kell mégegyszer vizsgázni kresz-ből...
    tavasszal majd jön a vezetés....
  • Aquir
    #1386
    grat:)

    lesz őszi szünet, én azona héten végzem el a megmaradt 9 forgalmi órát meg a vizsgát :)
  • Cvd
    #1385
    Elsősorban attól függ hogy milyen hamar tudják jelenteni vizsgára. Aztán ha ez megvan, akkor kérdés hogy lehetséges-e annyira összeszorítani a vezetést hogy beleférjen. De onnantól hogy elkezdhet vezetni, egy hónapon belül meg lehet csinálni. Itt a környéken kábé 2 hétre előre kapna időt, abba a rutin köönén belefér, de a forgalmit se nagy tudomány belezsúfolni 2 hétbe ha van ideje neki is meg az oktatónak is. Itt szokott a gond lenni, általában zsúfoltabbak az oktatók ennél. Én tavaly motorra olyan 40 nap alatt végeztem, amiben volt 2 hét kényszerpihenő mert szabadságra ment az oktatóm. Mondjuk nekem is úgy fért csak bele ennyibe hogy összesen 5 órát vezettem a 30 helyett.
  • Brankley
    #1384
    Igen? 2 hét mulva van még csak kresz, az október közepe, már lassan véga lesz. Én nem fogom ennyire siettetni majd
  • szoltan
    #1383
    Ha jól megy neki akkor meglehet még idén
  • Brankley
    #1382
    Hát, kell rutin, elsősegély, forgalom
    És attól függ, hogy hogyan osztod be, de nemhiszem, hogy idén meglesz Neked...
  • shad0w
    #1381
    Üdv!

    Én kreszből 2 hét múlva megyek vizsgázni, attól annyira nem tartok, elég egyszerűnek tűnik.
    Kresz után milyen vizsgák kellenek még, és ha minden jól megy (bukás, pótórák nélkül:)) legjobb esetben mikorra kaphatom kézbe a jogsimat? Tudom, hogy hülye kérdés és nem lehet ezt pontosan megmondani, csak valami körülbelüli időpontot mondjatok plz :)
  • szoltan
    #1380
    nekem pénteken jött meg:)
  • CaviaR
    #1379
  • LiPTON
    #1378
    még 1 hülye az utakon
  • LiPTON
    #1377
    ma megjött a jogsim
  • Brankley
    #1376
    Előre is sok sikert
  • Soaringpilot
    #1375
    2007-ben érettségizek, tehát még egy kicsit odébb van...
  • Balo
    #1374
    Tavaly 55-en jelentkeztek, de azért drukkolok...
    Mikor érettségizel?
  • Brankley
    #1373
    Lostot Magyarországon? jó lenne...
  • Soaringpilot
    #1372
    Igen, de nem is jelentkeznek több 100-an...
  • Balo
    #1371
    6-an jutnak be államira, ez húzós lesz... :)
  • Soaringpilot
    #1370
    Ez csak az időjárástól függ. Mivel a vitorlázógépeknek nincs motorjuk, önerőből nem tudnak emelkedni, de még egyenletes magasságon haladni sem, azaz a vízszintessel lapos szöget bezáró pályán siklanak a föld felé. Ahhoz, hogy emelkedni tudjanak, emelő légáramlatokra, ún. termikekre van szükség. Ha talál ilyet a pilóta, akár órákat is tud repülni leszállás nélkül, de ha nem talál, a repülés időtartama attól függ, hogy milyen magasra vontatták fel a gépet. 300 méter magasról általában 5 perc alatt lesiklik. Ha van a gépen motor, az már más kérdés, a repülés időtartama csak az üzemanyagszinttől függ:-) Ilyet én még nem vezetek egyelőre, de az az idő is eljön:-)
  • Mhosah Myth
    #1369
    Egy kör hány perc? Vagy a kört Magyarországra érted??? :DDD
  • Mhosah Myth
    #1368
    Én benne vagyok de szavadon fogunk... :))
    Csak ne zuhanjunk le
    Nem akarok Lostot játszani élőben...
  • Soaringpilot
    #1367
    Köszi:-))
    Ha bejutok, mindenkit elviszek egy ingyen sétakörre. Ha nem jutok, be abban az esetben 400 Ft/fő/kör:-)
    Egyébként ma este tárgyalok az autósiskolám vezetőjével, ha minden igaz jövő héten kezdem a rutint:-)
  • Tarajos Sül
    #1366
    Sok sikert,hogy bekerülj(elvégezhesd) a Nyiregyházi Főiskola közlekedésmérnöki szakára! :))

    De majd elviszel engem egy körre repcsivel? :)))
  • I.C.ram
    #1365
    A perverz szokásaidról nei tt légysi, de hát ugye mindenki más perverz dolgot szeret :P

    Egyébként úgy van, hogy elsősegélyen adnak egy lepecsételt kartonlapot, ami kb akkora mint a tajkártya. Azt kell csak bemutatni.
  • Mhosah Myth
    #1364
    Na ma voltam először gyakorlati órán... Tök jófej oktatóm van. A csávó olyan higgadt, hogy szerintem soha nem készül ki :))
    Kb. olyan szintű, hogyha 100al mennék betonfal felé akkor ez lenne rá a valasza: "hát szerintem lassíthatnánk de ha gondolod én csak ajánlom..." (mindezt olyan lassan, hogy mire bejezi eltelik 7 másodperc :))

    Egyébként egy másfél éves Opel Astra 1,6on nyomom. 16 szelepes sport ottomotor :) Nagoyn húz... :)

    Mindenesetre jövőhét hétfőn már forgalomba is leszek
  • magus
    #1363
    sztetek ha ma szeretem meg az elsosegely vizsgamat van atfutasi ideje, vagy holnap mar mehetek a kozlekedesrendszetre?
  • Soaringpilot
    #1362
    Bármilyen meglepő, nem olyan szigorúak a követelmények, mint ahogy azt bárki gondolná. Sokan összekeverik a vadászpilóta alkalmasságival, annál lényegesen "lazábbak" a követelmények. Az érzékszerveidnek legalább átlagosnak kell lenniük, továbbá nem lehet olyan betegséged, ami hirtelen rosszulléthez vezethet (cukorbetegség, szívelégtelenség kizáró ok).
  • Balo
    #1361
    Alkalmasságinál mik az extrém (szokatlan) kizáró okok?
  • akyyy
    #1360
    nah h**********!!!
  • Soaringpilot
    #1359
    Igen, ilyesmit vezetek.
    Egyébként, mint írtam, ingyen is lehet valakiből Malév pilóta, de ahhoz be kell kerülni a Nyíregyházi Főiskola közlekedésmérnöki szakára, ami nem könnyű. Idén 131 volt a ponthatár.
  • Balo
    #1358
    személyikölcsön
    amúgy 5 900 000,- Ft
  • CLINT EASTWOOD9
    #1357
    Kedden kaptam meg a jogsim hát jól el húzódott.
    Az nap ki is próbáltam.
  • akyyy
    #1356
    vááá.
    csak honnét legyen 1 milkám megszerezni a jogsit hozzá?
  • Balo
    #1355
    Húzos ára van, link,
    De hosszútávon megéri:
    "légijármű-vezetők és hajózómérnökök keresete meghaladja az 550 ezer forintot"