7955
Jogosítvány
  • akyyy
    #1354
    jesszusom, akkor miért éri meg enyi pénzt feláldozni? Mennyit keres egy pilóta a MALÉV-nál?
  • akyyy
    #1353
    más képed még van róla? ez kevés!
  • Mhosah Myth
    #1352
    Ilyesmi gépet vezetsz?
  • Soaringpilot
    #1351
    Hát ez is eléggé változó. Vitorlázó (amivel én repülök) kb. 100 ezer forint mindenestül, motoros kisrepülő pedig 1 millió forintnál kezdődik. Ahhoz pedig, hogy valaki utasszállítót vezethessen, rengeteg jogosítás kell hozzá, mindenképpen kell hozzá motoros PPL (magánpilóta), CPL (kereskedelmi pilóta), IFR (műszerrepülési engedély), valamint C kategóriás (két motoros, nehéz repülőgép) jogosítvány, ezeken kívül felsőfokú végzettség. Tehát ha maszek módon szeretnénk belevágni, több millió forintot hagyhatunk a különböző repülős cégeknél. Az országban egyetlen hely van, ahol az előbb felsoroltak mindegyikét ingyen megszerezheti az ember: a Nyíregyházi Főiskola közlekedésmérnöki szaka. Nekem az a célom, hogy ide bekerüljek.
    Az első lépcsőfokot már megszereztem, ugyanis már vezethetek egyedül (úgy, hogy csak én ülök benne) vitorlázó repülőgépet. Érdekes, mert amióta nem ül mögöttem oktató, sokkal szebben szállok le:-)
  • Mhosah Myth
    #1350
    És mennyibe kóstál egy olyan? :)
    Egyedül vezetsz vagy ül melletted valaki?
  • Soaringpilot
    #1349
    Nincs sajnos, egy repülőklub tagja vagyok, ahol minden tag közösen használja a gépeket. Később persze szeretnék majd saját gépet is.
  • Fred10
    #1348
    Kresz vizsga
  • Mhosah Myth
    #1347
    És van repcsid is?
  • Soaringpilot
    #1346
    Az attól függ, milyen kategóriára. Vitorlázóra 16 év fölött már le lehet tenni, közforgalmi (légitársasági) pilóta jogsihoz viszont 27 év kell.
  • Mhosah Myth
    #1345
    Egy kis helyesírás...

    tanulkásban....
    vhol= ilyen szó nincs a magyar nyelvben max. valahol
    ilyenbkor...

    [csak viccelt, nem kell komolyan venni... ]
  • akyyy
    #1344
    rengetek kresz progi van, ha képet, linket tudnál adni róla, talán tudnék segíteni!11
  • akyyy
    #1343
    az nem fikázás , ez tényleg téged segít a tanulkásban, hisz vhol belül ilyenbkor jobban megjegyzed ezt a helyesírási hibát. Én is örülnék neki, ha helyesírási hibáimba valaki belekötne...
  • Cvd
    #1342
    Oké, megfogtál. Ettől mondjuk az első fikázás még mindig indokolatlan, azonfelül van az az íratlan szabály hogy neten helyesírásért nem fikázunk ugyanis a mondanivaló a lényeg (vagyis újjabb "megkérdőjelezhető" dolgot cselekedtél), de ha neked ez helyretette az igazságérzeted akkor minden rendben van.:)
  • Brankley
    #1341
    hu bazz, nem félsz a levegőben?? én nagyon...
  • Fred10
    #1340
    helloka nekem az lenne a gondom hogy letöltöttem a legújjabb kresz vizsga programot és nemtudom elíndítani a setup fájlt sem ezt írja ki:

    A rendszerfájl nem megfelelő a futó MS-DOS és Microsoft Windiws alakalmazásokhoz.

    Mi a gond??
  • Mhosah Myth
    #1339
    18 év alatt le lehet tenni repcsire a jogsit??
  • Soaringpilot
    #1338
    Ja, már értem:-)
    Hétközben sajnos nincs időm röpködni a suli miatt, pedig matekóra helyett inkább lennék a levegőben:-) Hétvégén azért ki szoktam menni repülni egy-két kört:-)
  • Tarajos Sül
    #1337
    Te a jomultkor azt mondtad van repülöre jogsid!
    És csak földijármüre most teszed le!

    Azért kérdeztem viccesen hogy helikopterrel mész-e a vizsgára?
  • akyyy
    #1336
    Jó kérdés. nekem is lassan akarták elkezdeni. kb m van pont , hogy júliúsba bemten beiratkozni a suliba, és még csak holnap lesz az utsó rutinóra (vagyis ez már a harmadik póróra :D )
  • WizarDTommy
    #1335
    sracok lenne egy kerdesem.. kresz meg az eü vizsgáim már megvannak, de még a többi nincs. az a helyzet, hogy ahova jártam eddig suliba ott szinte alig van idopont vezetesre es en meg minel hamarabb be akarom fejezni. az lenne a kerdesem hogyha megvan a viszgalapom akkor átmehetek vmi másik sulihoz gond nélkül, vagy kell vmi papírt elkérnem a régi sulimtól is? mint pl orvosi? mert egy peldanyt kapott a suli egyet meg en.. vagy vmi egyeb papir is kell? elore is köszi :)
  • Soaringpilot
    #1334
    Nem egészen értem a kérdést...
  • 2Bálint
    #1333
    ill előtt, ki honnan nézi
  • 2Bálint
    #1332
    nem csak 1 helyen van...
    Pl Gyöngyös után is van...
  • Tarajos Sül
    #1331
    Te amugy heli-vel mész a felügyeletre?Vagy hőlégballonnal?

    :DDD
  • Soaringpilot
    #1330
    Na, második nekifutásra csak meglett a KRESZ-vizsgám, 3 hibaponttal átmentem:-) Jövő héten rutin.
  • Balo
    #1329
    Igazság szerint nem tudom pontosan, még oktatóm említette anno. Talán Érd fele, de tényleg nem tudom, nem is jártam arra még.
  • vizes
    #1328
    SZékesfehérvár és Veszprém között van. Ezt tudom, de biztos, hogy van még máshol is...
  • vizes
    #1327
    Magyarországon csak 1 helyen van?

    Hol az az egy?
  • Aquir
    #1326
    mivan? 50 lk-n belül a többit leírtam. Vagy a sorrend okoz gondot ??
  • Aquir
    #1325
    2. mondatod igaz !! :)
  • Brankley
    #1324
    ehhe
  • akyyy
    #1323
    a muszáJ az pontos!!!
  • Balo
    #1322
    jogosan:
    muszály -> muszáJ
  • Mhosah Myth
    #1321
    Bocsi az off-ért..
  • Mhosah Myth
    #1320
    Hali!
    Nem tudjátok, hogy a felhúzógombos sebváltóknál (pl.: Renault), hogyan tudom lecserélni a sebváltógombot?
  • Brankley
    #1319
    Nah ezaz, kössz!
  • Cvd
    #1318
    Senki nem kavart meg senkit, ahogy emlékszem minden pontosan volt írva. Az más kérdés hogy a kérdező nincs tisztában olyan fogalmakkal mint pl. az autóút, és összekeveri az egyéb utakkal. Ha nem muszály akkor ne fikázz "jogtalanul".

  • Balo
    #1317
    Gratulálok azoknak akik mindenkit megkevertek.
    Lakott területen belül 50 km/h
    Autópályán 130 km/h
    Autóúton 110 km/h (Magyarországon egy helyen van)
    egyéb úton (ami nem autópálya, nem autóút, nem lakott terület, ilyen a legtöbb főútvonal) 90 km/h

    Mellesleg ez bennvan a könyvben, fennvan a neten is.
  • Brankley
    #1316
    Na, én már nem értek semmit sem
  • Mhosah Myth
    #1315
    Az egy nemzetközi főútvonal másnéven E71es út... Mivel főútvonal a maximális sebesség 90km/h... Vagy több de akkor vigyázni kell a kékruhásokkal...