7955
Jogosítvány
  • Brankley
    #1194
    Az kellemes lehetett ...
  • Balo
    #1193
    Plexi vagy napszemüveg nélkül szerintem már 40 kmph-s sebességnél is kifolyik a szem, a bogarak meg már biciklin is "veszélyesek"
  • Punkerwork
    #1192
    havernak nem a szemébe ment bogár, hanem a sisak alá ment be darázs és a fülénél csípte meg.
  • Balo
    #1191
    Kösz mindenkinek. Remélem sokan tanulnak mások hibájából, bár sajnos nem ezt látom...
  • Tarajos Sül
    #1190
    Pedig én amikor plexi nélküli bukoval mentem a rutin vizsgára,nem szolt a vizsgabiztos,hogy plexis kell!

    Amugy én is inkább a plexiset veszem fel,bár plexi nélküli is van nekem meg plexis is,de én inkább a plexiset veszem fel smkp-nál!

    Jol is néz ki,nem olyan égő,mint a plexi nélküli,meg tényleg egy bogár utközben beleszálhat a szemembe(biciglizés közben is,nem a sebesség számit)és dörzsölgethetem még kijön,meg csíp is!
  • Tarajos Sül
    #1189
    Bocs nem láttam a linket!

    Részvétem!

    Nekem is amikor táborba megy a tesom én is ugy érzem hogy a szobába van,mert már megszoktam hogy mindig otthon van,kivéve amikor csavarogni megy el!
  • Cvd
    #1188
    Namost éppeszű embernél a bukósisak=teljes sisak plexivel. A robogósok között elterjedt, csak a fejtetőt védő "dinnyehéjjakat" nem számolnám a bukósisakok közé. Nagyn trendi meg szép, csak épp a funkciója sérül de nagyon a normális bukósisakokhoz képest, márpedig a védelem lenne az elsőszámú célja. Én robogón is mindig teli sisakot használtam, és mentette is meg a pofámat a plasztikai sebésztől. Gondolom aki egyszer takar ilyenben, az se veszi fel többet. Mondjuk nagyobb motorra meg végképp normális bukó kell, mert minden nélkül max 30-40-ig lehet menni, napszemüveggel kitolható olyan 70-80-ig, afölött már mindenképp bekönnyezik az ember szeme plexi nélkül.
    Más kérdés hogy a KRESZ elfogad bukónak mindent amiben megvan a jelzés, de ettől függetlenül csak a teljes sisakot tudom ajánlani még smkp-hoz is.
  • Vlala #1187
    Fogadd részvétem.
    Egy barát elvesztése mindig fájdalmas, én eddig kettőt veszítettem el.
    De tanulni is lehet az esetből: cool dolog lazáskodni a motorral, a csajok is szeretik, de ha túl laza vagy, szétesel.
  • Tarajos Sül
    #1186
    Én most szombaton estem el a babettával!

    Az oldalán a fekete müanyag nem volt rajta(ami meg véd attol,hogy beleakadjon a farmernadrágom szára a fogaskerékbe)

    Szal beleakadt a farmernadrágom also szára a fogaskerékbe(szerencsére nem menetközben,hanem akkor,amikor letettem a lábam az elsöbbségadás táblánál)és beleakadt,nem tudtam kiráncigálni és kirakni a lábam,hogy ne döljek el,és aztán ugy döltem el,mintha a két lábam a pedálon lett volna!

    Volt sisak rajtam,egy kevés benzin is kifolyt,kesztyü nem volt,és ezért egy felszakadt a tenyeremen a bör(nem nagy részen)
  • Balo
    #1185
    közeli barát
  • Mhosah Myth
    #1184
    Uhh... Mi történt?
  • Balo
    #1183
    70 km/h felett azok sem védenek sajnos (keserű tapasztalat)
  • Mhosah Myth
    #1182
    A protektor azt jelenti védőfelszerelés. Vannak olyan motoros ruházatok amelyekben alapból van gerinc, vese, könyök, és térdvédő... Csak ezek meglehetősen drágák :)
  • Tarajos Sül
    #1181
    Szerintem akkor is hülyeség a kesztyü!

    Inkább plekszis sisakot kellet volna kérni-e,mikor menetközben megtalálja a bogát a szememet,ott dörzsölgetem,meg minden,és közben nem figyelek az utra!
    Erre nem is gondoltak!

    Kért még pulovert vagy hasonlot,meg nadrágot is!
    Ezeket megértem,mert menetszélben elég hideg van!

    És mi is az a protektoros?
  • Cvd
    #1180
    Egyszerűen az a szabály hogy megfelelő ruházatban kell vizsgázni, mert elméletilag vezetni is abban fogsz később. Az pedig zárt ruházat, zárt cipő, bukó és kesztyű. Ez egységes minden motoros kategóriánál. Némelyik bunkóbb vizsgabiztos szokott kapásból protektoros cuccot is kérni, csak hogy élvezze a hatalmát. Mondjuk ez a ruházat, de főleg a kesztyű inkább nagymotornál hasznos, nem 20-40km/h-s vánszorgáshoz. Ott a kesztyű csak esésnél jöhet jól, de nagyvason húzósabb tempónál már pl. a bogarak is elég szépet ütnek.
  • Tarajos Sül
    #1179
    Mármint M-es vizsgán!
  • Tarajos Sül
    #1178
    Elég furcsa a story-d!

    Nekem is az oktatóm mondta meg a vizsga idöpontját!(mármint az az oktatom aki magyarázot az elméleti elötti napokban)
    Ja és azt se értem,hogy minek kellett a rutinra kesztyüt vinni,meg a forgalmira?

    Olyanokat is elég ritkán látok,akik kesztyüben vezetnek!

    Nekem megvan a jogsim,a yard még nem állitott meg de majd megkérdezem!

    Asszem mégis használom,hamár megvettem!
  • Brankley
    #1177
    Akkor sikerülni fog
  • akyyy
    #1176
    sikerülni fog, sztem 4 hibád lesz:)
  • Mhosah Myth
    #1175
    Jah... :)
    De már jó lenne túl lenni rajta. Csak nem fogott volna ki rajtam, mert eddig amiket gépen csináltam tesztet mindegyik sikerült kisebb nagyobb sikerrel. Meg végignyomtam a kreszkönyvet...
  • Brankley
    #1174
    Az igen
    Addig legalább méág készülhetsz
  • Mhosah Myth
    #1173
    Hát ezt nem hiszem el. Elmentem a közlekedésügyi felügyelethez és ott azt mondták, hogy nincs vizsga mert már volt. 1 héttel ezelőtt telefonált egy nő az autóssulitól, hogy szept. 12-én fél 1kor lesz a vizsga. De még félreérteni se érthettem félre mert nincsen feles időpont. Reggel 8kor 9kor és 11kor van vizsga. Szóval ma bemegyek és inkább személyesen megkérdezem de a felügyeletnél azt mondták, hogy szerdán reggel 8kor 9kor és 11kor lesz vizsga.
  • Brankley
    #1172
    Nincsmit
    Lassan fél 1. Ha végeztél is ittvagy, tudasd velünk, hogy sikerült-e
  • Mhosah Myth
    #1171
    Köszike
  • Cvd
    #1170
    Nem igazán értem miről beszélsz, vagy te tudsz valamit rosszul, vagy én. A jogsimat mondjuk feleslegesen szkennelném be, AB kategóriám van, M nincs. Viszont én nem hallottam egyetlen szót sem arról, hogy az M kategóriánál valamiféle variálás történne. Továbbra is azt látom mindenhol, ami évek óta változatlan, vagyis M-es jogsival lehet vezetni 50ccm-nél nem nagyobb belsőégésű, vagy maximum 4kW teljesítményű egyébb motorral hajtott, 45-nél nem gyorsabb, 350kg-nl nem nehezebb járművet, melyet a KRESZ segédmotoros kerékpárnak nevez. Ezt egyébként tavalyi tankönyből nézem, tehát egy éve még biztosan nekem volt igazam. És ezalapján semmiféle jármű nem esik ki sehonnan, a Simson is továbbra is smkp, amit lehet vezetni M és B-s jogsival is. Merthogy attól függetlenül hogy az M=Moped, még ugyanúgy a smkp kategória vezetésére jogosít fel és nem csak a mopedekre, mely kategóriába tartozás pl. sokszor nem is egyértelmű.

    Szóval ha az utóbbi egy évben volt valami módosítás, amiről nem hallottam akkor igazad lehet (ezesetben valami konkrétabbat is írhatnál, mert érintené pár ismerősömet a dolog). Ha nem volt módosítás, akkor az egész "kiesett járművek" elméleted nem áll meg.
  • Brankley
    #1169
    Hát, akkor egy nagy kalappal...
  • BenceYCE
    #1168
    Ezt honnan vetted? Ebben is szerepel valótlanság. Először is az M-es jogsi nem új dolog, évtizedek óta létező kategória (habár régebben talán nem volt betűjele, de ugyanez a kategória volt). Erről a keményítésről nem hallottam, habár tervbe lett véve asszem hogy minden smkp kapjon rendszámot, de attól még azok maradnak, csak keményebben lesznek nyilvántartva. Ebből kiindulva pl. a Simson is valóban kaphat rendszámot, viszont továbbra is vezethető lesz M-es (és mivel smkp marad így B-s) jogsival is.

    Ezt honnan vetted? ---> Erről a keményítésről nem hallottam ---> habár tervbe lett véve asszem...


    Ez a valós dolog mi?

    Elnézést ha pontatlannak tűnik az írásom, valóban sok helyen félreérthető.
    Mint pl 40 ->45








    Ebből kiindulva pl. a Simson is valóban kaphat rendszámot, viszont továbbra is vezethető lesz M-es (és mivel smkp marad így B-s) jogsival is.

    Szeretném ha beszkennelnéd a vezetői engedélyed azon részletét miszerint Neked van smkp kategóriára érvényesítésed. Mopedre bizonyára van. De mint említettem 1-2 jármű nem nagyon fog ebbe a kategóriába beleesni. Így ha csak az alapfelállást nézem és valaki leteszi mopedre a "jogsit" akkor hogy vezethet smkp-t? És ha leteszi a "B"-t akkor miért vezethet smkp-t? És ez hol lesz feltűntetve a vezetői engedélyében?

    Így pontosítva az előző hozzászólásomat, nem azért írtam, hogy tájékoztassak hanem hogy megkérdezzem egy nálam okosabbtól: Vajon mivel lehet majd vezetni azokat a járműveket amelyek nem férnek bele a Moped kategóriába de még nem is "nagymotor"? Attól félek, hogy a jogszabály módosítása megszűnteti az smkp kategóriát hiszen szűkítette az "M" és a "B" kat.-ás vezetői engedéllyel vezethető járművek körét, így a kiesett motortípusokat csak "A"-val (A1, A korl., A.) lehet majd vezetni.Merthogy ezekre a kiesett járművekre egyenlőre nincs megszabva, hogy mi lesz a sorsa de egy biztos (...és az nem az unikum...:), hogy Moped kategóriába NEM FOGNAK BELEFÉRNI!!!
  • BenceYCE
    #1167
    [iEzt honnan vetted? Ebben is szerepel valótlanság. Először is az M-es jogsi nem új dolog, évtizedek óta létező kategória (habár régebben talán nem volt betűjele, de ugyanez a kategória volt). Erről a keményítésről nem hallottam, habár tervbe lett véve asszem hogy minden smkp kapjon rendszámot, de attól még azok maradnak, csak keményebben lesznek nyilvántartva. Ebből kiindulva pl. a Simson is valóban kaphat rendszámot, viszont továbbra is vezethető lesz M-es (és mivel smkp marad így B-s) jogsival is.[/i]

    Ezt honnan vetted? ---> Erről a keményítésről nem hallottam ---> habár tervbe lett véve asszem...


    Ez a valós dolog mi?

    Elnézést ha pontatlannak tűnik az írásom, valóban sok helyen félreérthető.
    Mint pl 40 ->45








    Ebből kiindulva pl. a Simson is valóban kaphat rendszámot, viszont továbbra is vezethető lesz M-es (és mivel smkp marad így B-s) jogsival is.

    Szeretném ha beszkennelnéd a vezetői engedélyed azon részletét miszerint Neked van smkp kategóriára érvényesítésed. Mopedre bizonyára van. De mint említettem 1-2 jármű nem nagyon fog ebbe a kategóriába beleesni. Így ha csak az alapfelállást nézem és valaki leteszi mopedre a "jogsit" akkor hogy vezethet smkp-t? És ha leteszi a "B"-t akkor miért vezethet smkp-t? És ez hol lesz feltűntetve a vezetői engedélyében?

    Így pontosítva az előző hozzászólásomat, nem azért írtam, hogy tájékoztassak hanem hogy megkérdezzem egy nálam okosabbtól: Vajon mivel lehet majd vezetni azokat a járműveket amelyek nem férnek bele a Moped kategóriába de még nem is "nagymotor"? Attól félek, hogy a jogszabály módosítása megszűnteti az smkp kategóriát hiszen szűkítette az "M" és a "B" kat.-ás vezetői engedéllyel vezethető járművek körét, így a kiesett motortípusokat csak "A"-val (A1, A korl., A.) lehet majd vezetni.Merthogy ezekre a kiesett járművekre egyenlőre nincs megszabva, hogy mi lesz a sorsa de egy biztos (...és az nem az unikum...:), hogy Moped kategóriába NEM FOGNAK BELEFÉRNI!!!
  • Mhosah Myth
    #1166
    Holnap fél 1-kor lesz KRESZvizsgám... Kívánjatok sok szerencsét és akkor sikerül :))
  • Brankley
    #1165
    Igen, ez jó kifejezés rá. magyaros
  • CaviaR
    #1164
    Ezek tényleg elég magyarosan hangzanak :D
  • 2Bálint
    #1163
    mert így kedveznek a sok tolvaj gecinek...
    a rendőröknek így nincs annyi dolguk...
    a törvényhozók egész nap basszák a rezet...

    sok oka van...
  • CaviaR
    #1162
    Annyival, h mehetsz 40 fölött, mert ránézésre nem tűnik fel zsaruknak h ez smkp.

    Mivel Mo-n nincsenek rendszámok ezért így rögtön látják h ez smkp, és feltűnő ha már 50nel mész, innentől a zsaru jókedvére van bízva mi lesz. És komolyan ki megy 60nál lasabban akárhol akármikor?
  • Tarajos Sül
    #1161
    Amugy a sebbeségröl!

    Törvényesen,amelyik motornak nincs rendszáma,az nem mehet 40km/h gyorsabban!

    Én most babettával szoktam "járogatni",azzal is csak kb 30-cal,mert még bejáratos!

    500 km után mehetek 40-nel!
  • Tarajos Sül
    #1160
    Hát az nekem is eszembe jutott,hogy annak a choppernek a blokja 2x nagyobb mint egy robogónak pl!

    Meg az is hogy sokkal nagyobb,és az is hogy a nyilvánosság elött nem raknak ki egy rendszámot,de pl probauton se volt rendszáma,lehet hogy rendörségi engedélyt kértek,el lehet tüntetni számitogépes technikával azt a rendszámot pl egy fekete folt vagy ilyesmi!

    Nem mintha itt álna a garázsba egy choppar csak ha lenne mehetnék vele,de látom nem!

    Mostanában babettán fogok fesziteni,de ki tudja,lehet hogy az utcán elhagy vki 1 200 ezret! :DDDDD
  • Brankley
    #1159
    mivel lenne jobb, ha lenne rajta rendszám?
  • CaviaR
    #1158
    Ez így van. Horvátországban meg olaszországban csak néztem, h kis 50esekre minek tesznek rendszámot. Nálunk miért nincs így?
  • 2Bálint
    #1157
    a világon mindenhol va na robogókon is rendszám...
    kivéve magyarország....
  • Cvd
    #1156
    Az teljesen más dolog amit te mondasz.
    1. A KRESZ szerint smpk-val a maximális haladási sebesség 40km/h (közút és társai), erről beszélsz te.
    2. A KRESZ szerint segédmotorkerékpárnak az a jármű minősül (sebesség szempontjából), aminek tervezési sebessége 45km/h-nál nem nagyobb. Erről volt eddig szó.
    Tehát csak a 45-nél lassabb szerkezetek lehetnek smpk-k, viszont ezekkel maximum 40-et lehet menni. Vagyis nem mondtál rosszat, csak eddig egyáltalán nem erről volt szó.
  • lamase
    #1155
    Mopedet nem lehet 40km/h sebességnél jobban hajtani, tök mind1 mennyi a végsebesség, 40nél többel nem mehetsz.