7955
Jogosítvány
  • akyyy
    #1554
    engem is megjegyzett az oktató, rutiná, tolatásná, hogy ne csak a tükör, mert ez nem kamion vagy busz:) pedig én szeressem azokat:D
  • Tarajos Sül
    #1553
    Akik mocival mennek,azoknak kötelezö hátranézni (pl elözésnél)vagy elég a visszapillantótükörböl "nézni" a hátunk mögött lévö autokat?

    Én se néztem hátra,hanem csak simán a tükörböl és a forgalmi elött a gyakorláson az oktatóm jol le is b@szott!

    Kérdezem az oktatomatmiért kell hátranézni?
    Azért mert a rutinon is hátra kellet,nem volt a v.biztosnak elég ha tükörböl nézünk hátra!

    Azt se értem,hogy a gyökér v.biztos láttya,hogy csak oldalra nézek,nem teljesen hátra,de azért nem kezdett el rekramálni!
    Pedig nem a jobb,vagy a bal oldalunkon van a forgalom!
  • shad0w
    #1552
    Ehh, kösz a bíztatást :P :D
  • Brankley
    #1551
    Azaz... volt barátnőm amikor csinálta ajogsit, az oktatója mindig a Nők seggét figyeltette vele
    Télleg...lehet azért dobott, mert a végén leszbi lett
  • Balo
    #1550
    A miniszoknyás az ismerős... :D
  • Cvd
    #1549
    Személyaauóra én is nöi oktatót fogtam ki, maga volt a pokol.:) Csak pár példa:
    - a kézifékes elindulást gyakoroltuk még rutinon. A fékkart óvatosan húzogattam, mert bizonytalannak éreztem, mintha nyúlt volna a bowden. Így viszont nem fogta meg az autót rendesen, és folyton csúszott hátra a lejtőn. No ezen felidegelte magát és leb*szott hogy miért húzom be rendesen. Mondtam hogy mi a helyzet, de nem foglalkozott vele, egy "Na majd én megmutatom" mondat közben izomból behúzta - csakhogy a kar függőlegesen állt meg, merthogy elszakította a haldokló bowdent is.
    - forgalomban néha 50km/h fölé mentem, de csak nagyon kevéssel. Ha ezt észrevette, akkor azonnal jött a tanító jellegű "Mennyivel is mehetünk?" kérdés. Oké, lassítottam, csakhogy ő figyelt továbbra is, és ha akár 49-ig visszaesett a mutató, akkor már tette is hozzá hogy "De 50-nel megyünk." Ráadásul a jobb1-ről nem látni ugye az órát pontosan, ezért áthajolt hozzám, úgyhogy nem láttam tőle jobbra, nem láttam hátra a belső tükrörben sem.
    - párhuzamos közlekedésnél mindig akkor kellett sávolt váltanom, amikor mellettem is haladt autó. Nem gond, lassítottam és beálltam mögé. Már jött is a duma hogy miért nem gyorsítok be elé? Ezt mondjuk soha sem mertem megpróbálni, hisz akkor bőven 50 fölé kellett volna nyomni, akkor meg életbe lépett volna az előző pont. Ez még el is menne, node egyszer beszéltem egy haverral aki utánam pár héttel vezetett ugyanannál a nőnél. Namost haverom hasonló esetben mindig begyorsított a mellette haladó elé, et ő a "Miért nem lehet belassítani mögé?" mondatot hallgatta.:)
    Mondjuk azt nem állítom hogy minden női oktató gyenge, de én kifogtam. Teljesen az ellentéte volt a tavalyi motoros oktatóm (férfi). Halálnyugodt volt, ha hülyeséget csináltam akkor nem ordított le azonna, így végképp összezavarva, hanem mikor nyugis részre értünk akkor nyugodtan elmondta hogy mi volt a gond. Az utasítások kábé fele meg arra vonatkozott hogy mikor melyik oldalon melyik miniszoknyás csajt figyeljem meg.:)
  • akyyy
    #1548
    nem értem mi alapján döntenek az oktatók hogy kit visznek ki rutinnál forgalomba és kit nem:S
  • Brankley
    #1547
    Nő az oktató?! Az a meleg!!
    Petka: sok sikert
  • Petka
    #1546
    nekem meg holnap forgalmi vizsga :)
  • Soaringpilot
    #1545
    Ma volt a harmadik rutinórám. Illetve csak rutin lett volna, mivel kimentünk a forgalomba. Egy kicsit be voltam sz*rva, de minden simán ment:-) Jövő hét csütörtökön rutin vizsga.
  • shad0w
    #1544
    Na ma megtudtam, hogy ki lesz az oktatóm. Nő, és swiftje van :) Majd írok, hogy milyen volt az első óra :D
  • Brankley
    #1543
    áhhh, azért nem ilyen egyszerűű...
  • lamase
    #1542
    kreszteszteket kell csinálni neten, és akkor mindenki átmegy. ha megcsinált 4-5 ilyen tesztet simaügy, mivel a kérdések ismétlődnek. én kb 10 tesztet csináltam neten, vizsgán meg el se kellett olvasni a válaszokat, rendesen megjegyzi az ember..
  • Brankley
    #1541
    értem-értem
  • Gerob
    #1540
    Mióta van jogsitok?
  • Soaringpilot
    #1539
    Nekem pont fordítva volt. A teszteken 3-4-5 hibával mindig átmentem, az éles vizsgán meg 11 ponttal buktam meg:-)
  • KoNi
    #1538
    nekem 1 hibapontom volt :) de érdekes, mert aki a csoportunkban 10-20 hibás teszteket töltött ki mindig, az 0 hibával ment át:)
  • Aquir
    #1537
    meleg arány
    rossz
    ;))
  • Brankley
    #1536
    a meleg az nem helytelen szó bazz
  • akyyy
    #1535
    és a kuplungal mit csinálsz?
  • Szofi
    #1534
    Nekem is két hibapontos vót :)
    El sem akartam hinni!
  • Szofi
    #1533
    Gratulálok! Ügyi vagy!

    Én annó mindig úgy csináltam, hogy olyan 1,5-2 közé pörgettem a fordulatszámot és utána elkezdtem lassan felemelni a lábamat a gázról. Általában nem fulladtam le. :)
  • Aquir
    #1532
    te montad, ráadásul én a helytelen szóra, és nem másra értettem ;)
  • qper
    #1531
    Hát az zélleg dura. De ez nem a vizsgáztatókat, hanem a vizsgázókat minősíti. MOndjuk ha tisztességesen megtanulják a dolgot akkor átmennek. Ez nem olyan mint egy pszichológiaszigorlat ahol tudnak olyat kérdezni hogy megvágjanak illetve belezavarjanak a mondandódba.

    Itt egy teljesen ésszerű (és egyszerű) logikus szabályrendszert kell elsajátítani. Ha az ember veszi a fáradtságot és egy elolvasás után kitölti a teszteket átmegy. Ha nem veszi a fáradstágot kirúgják a vizsgáról. Ennyi.

  • Brankley
    #1530
    ehhhh... kabbe
  • Aquir
    #1529
    értem mit akarsz de - meleg? :)
  • Brankley
    #1528
    Egyik haverom 1 hete volt kresszen, és aztmondta, hogy aznap voltak ott vagy 60an, és olyan 8-10en mentek át... Az kicsit meleg arány
  • akyyy
    #1527
    hát nálunk elképedtek az oktatók, hogy nagyon gyérek voltun, 20(vagy 10?) éves pályafutásuk során még nem volt iyeln rossz csoportjuk:DDD
  • shad0w
    #1526
    hát én szinte semennyit, mikor voltam órán figyeltem, és itthon már nem készültem rá külön... de a csoportból egy kivétellel (aki 11 pontot vesztett) mindenki átment, és mindössze 4-5 pontot vesztett a többség.
    Szal vagy a vizsga nagyon egyszerű, vagy a felkészítőnk volt nagyon jó :)
  • Brankley
    #1525
    Az igen...mennyit tanultatok rá?
  • Aquir
    #1524
    detto. én is 2-t vesztettem nyáron, de olyan kérdés volt az egyik hogy a vizsgáztató is legyintett volna rá, a másikat meg csak elnéztem ;)
  • shad0w
    #1523
    Üdv!

    Na ma voltam B kat. kresz vizsgán. 2 pontot vesztettem :)
  • akyyy
    #1522
  • Brankley
    #1521
    ja, hogy sikerült...akkor gratula
  • Brankley
    #1520
    Akkor msot biztos belefog
  • akyyy
    #1519
    nem esett, száraz aszfalt, picit hideg, a lényeg, átmentem:)
  • szoltan
    #1518
    nekem is esett:D
  • Aquir
    #1517
    francot fog lökdösni ha jól csinálod a kumplungot ;)
  • akyyy
    #1516
    lökdösni fog akocsi meg rugni! de leszarom, multkor ezért nem szolt bele!:D
  • Brankley
    #1515
    Nyomkodj összevissza mindent
    Bár, akkor lehet meghúznak