7955
Jogosítvány
  • Brankley
    #1474
    Na, ébn ha bunkó oktatót fogok ki, szerintem kimegyek valami sziklás részre, és ledobom onnan
  • Tarajos Sül
    #1473
    Erre a kérdésre(válaszra)válaszolva:

    Na ma volt a 3.-4.ik órám vezetésből az oktató elvitt távolságira... Iszonyat jó volt. Útvonal Eger-Szarvaskő-Bélapátfalva-Mónosbél-Szilvásvárad-Nagyvisnyó kb. 50 km

    Neked akkor tök jo volt!

    Az én bunko oktatommal nem is ott mentünk a forgalmin(v.biztossal),ahol gyakoroltunk forgalmi elött!
    Szerintem hamarabb akart végezni a szenyoja!És inkább sumákolt,én meg teljesen kész voltam,hogy csak ennyit megyünk!
  • wander01
    #1472
    bocs az off-ért
  • wander01
    #1471
    I.C. ram, hali! lenne egy kérdésem, ismered Hyb-et? vagy Hybridkét? azt mondta hogy emlékszik a nickedre asszem WOW-ból :D
  • I.C.ram
    #1470
    Én annó dízelen vizsgáztam, és még csak a pedált sem nyomtam, csak a kormányt tekertem :P
  • akyyy
    #1469
    lefulladtam szlalomba:( bukta:( pedig a vizsgabiztos olyna "jó" fej volt, rám se bagózott, csak az aktoto figyelt mit s hogyan csinálok
  • bertino
    #1468
    igencsak beindult ez a tyotyik :)

    mióta bent van kedvencekben, a kezdetektől volt, hogy 2 hétig senki bele se firkantott, most meg naponta nekem nem jelez 53-nál kevesebb olvasatlan üzenetet :)

    [nem győz olvasni]
  • Petka
    #1467
    Szokott valaki Vácon vezetgetni? Mármint azok közül akik most tanulgatnak :)
  • magus
    #1466
    najah enis ezert kaptam hibavonalat, mert amugy ha nem kellett nem nezelodtem.
  • wander01
    #1465
    Cvd fő a változatosság, különben még a rossz dolgok is unalmassá válhatnak. nekem még mindig a rusnya papirjogsim van, várhatok még 4 évet mire lejár és kapok kártyát. nem mintha ezzel bármi bajom lenne csak már nagyon készül szétesni...
  • Cvd
    #1464
    Az abból adódhat hogy rózsaszín a jogsi jó egy éve, akkor lett EU szabványos. Előtte ugyanolyan plasztik lap volt de kék, és csak magyar szöveg volt rajta. Az nem felelt meg az EU-nak, ezért lett új, aminek új szín is kellett hogy könnyebben meg lehessen különböztetni. Volt szerencsém mindkettőhöz. 2003 végén járt le a 10 éves papírkönyvecske, akkor kaptam kék plasztikot, aztán 2004 nyarán a kategóriabővítés alkalmával ugrott a kék, és kaptam a rózsaszínt.
  • wander01
    #1463
    ne hidd, muternak sikerült a transporterrel 20 km-t elmenni simán tökig behuzott kézifékkel. mikor kiszállt belőle akkor tünt fel hogy valami baromi büdös... :D:D:D
  • Mhosah Myth
    #1462

    Akkor aztán nyomhatod a gázt az Istennek se indul :)))
  • CaviaR
    #1461
    Az még most is van, hogy utánfutó két év, autó bérlés legtöbb helyen szintén két év. Külföldön viszont elég ha elmúltál 18.
  • CaviaR
    #1460
    Igen, de elsősorban az h bentmaradt a kézifék. :D
  • wander01
    #1459
    létezik olyan hogy kezdőjogsi? én mikor anno vizsgáztam akkor csak valami barom megkötés volt hogy két évig nem lehet utánfutózni meg külföldön vezetni vagy valami ilyesmi. esetleg egy és ugyanaz a kettő?

    fuu de rég volt az a jogsi. állat jó fej volt az oktatóm imádtam vezetni járni. csak kis pöcs volt az a suzuki. de azért simán meghúztak forgalmin egy öreg tata miatt... :D
  • szoltan
    #1458
    én is akkor ültem a kormány elé először, mikor az oktató jött értem
  • akyyy
    #1457
    a vizygán fulladok, az nem bukási ok? meg főleg az aprobléma, amikor egy ici pici emelkedőn kell menni, vagy inkább hupanó mert szar az aszfalt, és ott ha onét indulok akkor áltáaba lefulladok( pont ott van ahogy kiálok az előre beállásos parkolóba, kiálok vissza 1 be oszt fullad!
  • Petka
    #1456
    Én rutinvizsgán kézifékesnél gurultam vissza vagy 1 métert :DDD de sikerült attól függetlenül
  • Mhosah Myth
    #1455
    Hát igen az adrenalin meg az idegesség :))
  • CaviaR
    #1454
    Anno én sem fulladtam le. Úgy csináltam végig a rutint, a forgalmi órákat és a vizsgát. Csak rutinvizsgán fulladtam, de ott 2x is egymás után. :D
  • Easy Rider
    #1453
    nemtom már hol hallottam, mondjuk feltűnő volt, h faternak kicsit "kékesebb" árnyalata volt a jogsijának, az enyém túl rózsaszín volt... egyébként a másik ok, amiért nem tudhattam róla, az valszeg az, h a KRESZ könyvbe nem nagyon olvastam bele, elég volt nekem aza 3 és fél óra hetente három-négyszer a suliban... egyébként gyakorlójogsit is hülyeségnek tartom, mert sokan a környezetmben csak azért teszik le a jogsit, mert később csak drágul, és ekkor kérdezem én, h ez az emberke két évig nem vezet, és akkor amikor kocsiba ül egyből "bénázhat"(nem biztos!!) utánfutóval... innentől tartom hülyeségnek...
  • CaviaR
    #1452
    Jajj dehülye vagyok! :D
    Rutin vizsgát olvastam, de forgalmi vizsgára gondoltam. :) Amit mondtam, az az utóbbira vonatkozik.
  • akyyy
    #1451
    mert te már régebben vezettél én meg egyáltalán nem:D
  • Mhosah Myth
    #1450
    Meg nem is rángattam még meg a kocsit... :)
  • Mhosah Myth
    #1449
    4 órám volt eddig voltam forgalomban meg távolságin is rutinfeladatokat is csináltunk de eddig még nem fulladtam le egyszer se hála Istennek... :)
  • akyyy
    #1448
    nekem ettől nem kell félni, inkább attól, hogy úgy rug a büdöskocsi hogy csak na, lefulladások, valamint akötelezők után ne huzzam a kerékcserét, mert azt nemtudom:(((
  • CaviaR
    #1447
    :)
    Enyém holnap lesz 7 hónapos. :)
  • CaviaR
    #1446
    Na, akkor kalappal!
    Csak arra figyelj, h biztonságosan vezess.
    Gyakran nézz a visszapillantókba ha kell ha nem, mert ha csak akkor nézed amikor sávváltás stb., akkor pontlevonást kapsz!
  • Aquir
    #1445
    tudom hogy ezt mondod. Én vizsgáig azt csinálom amit leírtam (ugy tanították), utána meg édesmindegy, ebből ugyse lesz baleset :)
  • KoNi
    #1444
    ma 1honapos a jogsim ;)
  • akyyy
    #1443
    HOLNAPO RUTINVIZSGA, broáff, olyan "jókor", hogy az isten nem ver bottal, de azért szorítsatok :)
    augusztus 31-től október 7-ig:D kicsit se égő!:D 5 pótórával:D
  • LiPTON
    #1442
    meg kell állni, de nem tábla vonalában, hanem a szegély (meghosszabított képzeletbeli) vonalon belül
  • Aquir
    #1441
    miközbe vezettem is úgy volt, hogy ha nincs STOP táblánál vonal, akkor is meg kell állni, majd elkezdtünk kiaraszolni, hogy megnézzük, jönnek -e
  • LiPTON
    #1440
    nem tom, de nekem úgy rémlik, hogy az oktatóm úgy mondta: ha van vonal a stoptáblánál, akkor 1értelmű(vonal), ha nincs, akkor a szegély vonalában, nem táblánál
  • 2Bálint
    #1439
    meg kell állni, akkor is, ha nem látod be az útszakszt...
    elinduslz, és ha jönnek, megállsz mégegyszer...
  • Mhosah Myth
    #1438
    Na ma volt a 3.-4.ik órám vezetésből az oktató elvitt távolságira... Iszonyat jó volt. Útvonal Eger-Szarvaskő-Bélapátfalva-Mónosbél-Szilvásvárad-Nagyvisnyó kb. 50 km
  • Tarajos Sül
    #1437
    Énis is igy tanultam,de ha jol emlékszem ez nem volt benne a könyvben: Mielöbb értesitsünk egy szerelöt,a balesetek elkerülése érdekében!

    Végülis ha mindenki betartja a kreszt nagy baj nem lehet!
    De sajna nem mindenki ilyen!
  • Cvd
    #1436
    Mert kretén módon van megfogalmazva a könyvben is.:) Úgy szól hogy a vezetési jogosultság első alkalommal való megszerzésétől számít a 2 év. Egy szóval sem említik hogy ez a vezetési jogosultság konkrétan kategóriákra külön-külön érvényes, vagy minden egyben számít. Így aztán bárhogy lehet értelmezni.
  • Tarajos Sül
    #1435
    mindik is szerettem szétválasztani a nyelvtanban a j betüst az elpiszilonostól!

    De ez vhogy kimaradt!