7955
Jogosítvány
  • akyyy
    #1594
    mi?
  • lamase
    #1593
    szép
  • akyyy
    #1592
    hehe haver 2 hete jogsi, oszt neki ment egy fának:D
  • lamase
    #1591
    olvasd tovább balu
  • Balo
    #1590
    Nyugodj meg, van jogosítványom. Nem kell ám mindenkinek hinned, inkább nézd meg a jogszabály ide vonatkozó részét:

    A járművezetés személyi feltételei

    4. § (1) Járművet az vezethet, aki
    a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs;
    (...)


    Vegyél vissza az arcodból, köszi!
  • akyyy
    #1589
    gratu
  • Petka
    #1588
    nekem is azt mondta az oktatóm hogy nem lehet menni vele. amúgy sikerült a forgalmi vizsgám :)
  • szoltan
    #1587
    nekünk meg azt hogy nem
  • Tarajos Sül
    #1586
    függezstve=függesztve
  • Tarajos Sül
    #1585
    Vki itten mondta,mert azzal az igazolással kapcsolatban már én is kérdeztem,hogy lehet-e menni vele?

    Na és vki(bocs nem jut eszembe a neve)azt mondta,hogy az csak arra jo,hogy megvan a jogsim,de például abbol az igazolásbol a yard nem tudja kideriteni,hogy épp fel van függezstve a jogsim!

    Sztem nem lehet menni vele!
    Kb 4 nap,még a rendes müanyag jogsi megérkezik!
  • lamase
    #1584
    nekünk mindenhol azt mondták lehet menni az ideiglenes OKMÁNYIRODÁS igazolással. ez volt fél éve
  • Cvd
    #1583
    Érzésem szerint az okmányirodás néni tévedett, nem nézte meg mi a konkrét helyzet. Ha még nem volt jogosítványod akkor azzal az A4-es igazolással tudtommal nem vezethetsz. Elvégre semmit sem bizonyít, fél óra alatt bárki megcsinálja worddel az elsőt, a másodikhoz más csak 5 perc kell. Egy dologra jó, az alapján a rendőr utána tud nézni az érvényességnek az adatbázisban. Csakhogy ha még nem volt jogsid csak vársz rá, akkor az adatbázisba sem biztos hogy felvezettek, így kapásból nem tudod bizonyítani hogy pár nap múlva tényleg lesz jogsid.
    Mondjuk okmányirodában erre konkrétan nem kérdeztem rá. Én 93-ban kaptam ez első jogsit, akkor még teljesen más volt a dolog menete. Nem kaptam semmi papírt a forgalmi után, hanem vissza kellett mennem a vizsgabázisra egy hét múlva a kész könyvecskéért. Tavaly és tavalyelőtt voltem csak okmányirodában (egyszer hosszabbítani, egyszer kategóriabővítés miatt), mindkétszer azt mondták hogy vezethetek az ideiglenes papírral. Habár ha kategóriabővítés után motoron elkaptak volna az ideiglenessel, akkor valszeg megbukhattam volna ha leeelenőrzik az új kategória meglétét.
  • lamase
    #1582
    az ilyet pont nem szeretem majd ha eléred azt a kort, amikor már lehet jogsid, és véletlen sikerülne is a vizsga, akkor majd figyelj oda mit mond a néni az okmányirodába
  • Aquir
    #1581
    endoff
  • lamase
    #1580
    na meg pont ez az hogy te ezt mondtad.. gyökér.. itt az okmányirodás papirrol van szó macilaci
  • lamase
    #1579
    nemsimered az anyám te fogyatékos..
  • akyyy
    #1578
    anyádafogyatékos, énis ezt mondtam!!!!!!!!
  • Balo
    #1577
    Imádom amikor valaki idejön, és magabiztosan hülyeséget mond...
  • Cvd
    #1576
    Elírtam, 4 és 8 órát akartam írni.
    Kreszvizsgához gratula! :)
  • 2Bálint
    #1575
    megvan a kresz vizsgám !!!
  • Cvd
    #1574
    Dehogy nincs holttér, ne beszélj már hülyeségeket. Kétoldalt durván 4 és 7 óránál hatalmas területek vannakl mikrről fogalmad sem lehet ha nem forgatod a fejed. Pl. párhuzamos közlekedésnél halál nyugodtan mehetne melletted egy autó a szomszéd sávban kicsit lemaradva. A tükörben nem fogod látni, mert ahhoz már nagyon elől van, és akkor s elátod ha csak előre nézel, elvégre a sisak elég határozottan kitakar a perifériás látómezőből. Sisak nélkül még esetleg észrevehetnéd. Így viszont csak akkor veszed észre ha elnézel az irányába. Egyébként se hátra kell nézni, hanem jobbra-balra ameddig el tudod fordítani a fejed, ilyenkor éppen ezt a holtteret nézed be.
  • Tarajos Sül
    #1573
    De mikor egyenes uton megyek és elözni akarok,akkor nincs holttér!
    (megfelelöen beállitott tükör melett)

    Ennyi erővel az autosoknak is ki kell dugni a fejüket az ablakon menet közben és hátranézni!

    Szerintem meg a rutinon azért kelett "hátranézni",mert ezt a vizsgabiztos könyebben veszi észre mintha simán csak a tükörbe néznénk!
  • Zetorg
    #1572
    nekem is azt mondták, hogy 70 lesz, de 120 lett belőle...
    mondjuk egyszer meghúztak forgalomban, de az "csak" 15 rugó plusz költség volt.
  • wander01
    #1571
    42 simán jo. én kicsit több mint 5 éve olyan 60-70 körül perkáltam érte ha jol emlékszem de nem biztos
  • Cvd
    #1570
    Amennyiben nem volt még jogsija akkor nem vezethet vele. Ha már volt csak elvesztette/hosszabbít/kategóriát bővít és ezért kapja ideiglenesen a papírt akkor vezethet.
  • Pritchard
    #1569
    Hello tök jo nemsokára kezdem a jogsit
    a suli szervezi így kedvezmény is van... 42 rugó lessz
    szerintetek megéri?
  • wander01
    #1568
    Cold, szerintem várj még egy hetet amig megkapod, nem érdemes kockáztatni. nekem kerek 2 napos volt a jogsim mikor lekapcsoltak szombat este egy céges mikrobusszal és kapásbol szondáztattak is meg a megbizolevelet kérték. ne kisértsd a sorsot, türelem, vezethetsz még annyit hogy meg is unod :)
  • lamase
    #1567
    amit a közlekedési felügyeletnél kapsz azzal nem vezethetsz te fogyatékos..
  • akyyy
    #1566
    te natyon hüyle kresz könyv mit mond? azt, hogy ezzel nem vezethetsz:D ha leállítanak igazoltatni, nagoyn megszívod, de te tudod:)
  • wander01
    #1565
    ajjajjajjj
  • lamase
    #1564
    vezethecc vele, de ezt már az okmányirodában is elmondták
  • lamase
    #1563
    dehogyisnem
  • akyyy
    #1562
    sztem mond hogy nem vagy elég érett és szeretnéd ujrakezdeni, ugyanis ez az első oldalon va akresz könyben:)
  • cold-fire
    #1561
    HELP!!!!! megvan a jogsim, amit az okmányirodában kapok papírt azzal lehet már vezetni, vagy meg kell várjam hogy kipóstázzák a kis plexi kártyát?
  • Aquir
    #1560
    nem emelgeted, hanem folyamatosan és egyszer leszeded a lábad onnan:)
  • Szofi
    #1559
    izé.... szóval ugye a gáz kell a 1,5-2es pörgetéshez és a kuplungpedálról emeltem lassan a lábam...

    :))
  • Balo
    #1558
    Pedig nem a jobb,vagy a bal oldalunkon van a forgalom!
    Ezzel tudnék vitatkozni. Mindenesetre sok balesetet kerülhetsz el, még ha nem is te vagy a hibás.
  • Aquir
    #1557
    első kérdés : Igen!

    még kreszoktatónk mondta hogy mindenkinek meg kell ezt tanulni, meg hogy volt náluk egy öregbácsi, az is megtanulta tekergetni a nyakát hogy csak na:)
  • Döglött Kacsa
    #1556
    Nem mindent lehet látni a tükörből ezt nem mondták az oktatáson? Van egy rész "holttér" amikor bizony félig melletted van egy autó, de a tükörből nem látod! Inkább szokj hozzá hogy hátranézel, sok kellemetlenségtől megkiméled magad, és másokat is!
  • Soaringpilot
    #1555
    Hát igen, a női sofőr nem mindig főnyeremény, hát ha még oktat is...:-)
    Az én oktatóm is nő, de őt én választottam, mert ismerem már régóta. Ő viszont nagypn jól oktat, még sosem b*szott le, csak nyugodtam elmondta, hogy mit kéne másképp csinálni:-)