7955
Jogosítvány
  • wander01
    #1634
    Ajánlom figyelmetekbe a 2006. január 1-től életbe lépő EU normáknak megfelelő rutinvizsga feladatokról szóló oktatófilmet: ez lenne
  • pihi
    #1633
    Megvan a KRESZ:DD jeeee
  • CaviaR
    #1632
    Nézz körül a topicban! Páran leírtuk a véleményünket pár oldallal ez előtt, abbol tanulhatsz ezt-azt. :)
  • szoltan
    #1631
    DEL
  • djdac
    #1630
    kérlek gyertek a foler.sytes.net hubra !
  • Petka
    #1629
    Engem az érdekelne, hogy kinek milyen volt az elsősegélynyújtás vizsgája. Nekem (köszönhetően az oktatómnak) ez maradt utoljára. Minden megvan már, elsőre átmentem minden vizsgán, és tudom mindenki azt fogja mondani, hogy a legegyszerűbb, de engem akkor is érdekelne, mert még soha nem láttam ilyet :DDD
  • CaviaR
    #1628
    Ha tovább tudsz haladni úgy, h ne akadályozd fölöslegesen másik 20 ember útját, akkor természetesen mehetsz.

    A fölöslegesen szó alatt azt értem, h neked végül is mindegy, h a kereszteződés elött vársz a továbbhaladásra, vagy bent a kereszteződésben. Az oldalról jövőket viszont feltartod, és te sem jutsz tovább. Ezt a vizsgabiztos is értékeli, ha betartod.
    Haverom amikor vizsgázott elötte levő pont ilyen helyzetbe került aki behajtott, és rögtön félre is állították, haverom kint maradt, őt pedig megdicsérte a vizsgabiztos. :)
  • akyyy
    #1627
    na de ha ilyenbe megyek, midnig várjam be még elindulnak, ha csak nem én teszem meg azt? akár balra, egyenesen , jobbra haladok?
  • CaviaR
    #1626
    Ez aaz a ritka KRESZ szabály amit érdemes betartani. Sokszor van úgy, h egy út bedugul, akkor a kereszteződésbe beáll a sok hülye, h 10 méterrel közelebb legyen az uticél felé. És akkor a kersztes forgalomben állók persze ráfekszenek a dudára, amitől én személy szerint annyira ideges leszek, h onnantól tolakodok bevágok, stb. Szerintem ez másokra is ilyen hatással van.

    Ilyen egyébként némelyik péntek délután a Károly krt-Rákóczi kereszteződésben, és a Kálvin térnél szokott kialakulni szerény tapasztalataim szerint.
  • akyyy
    #1625
    génius, barcika
  • Pritchard
    #1624
    Ákombákom melyik sulinál vagy? énis miskolci vagyok
  • akyyy
    #1623
    én forgalomból voltma először, és az oktató mondta főleg ezt, meg a stop táblát, ezeken szoktak sokan bukni. meg miskolcon van egy köcsög út, ami tele van ipari vágányokkal, családdal csak úgy átvágunk rajta, meg az öszes kocsi, de nekünk ugy kellet átmenni rajta mint rendes vasúti átjárón. ha csak egy darab lenne nem is lenne baj, de vagy 20 biztos van:S
  • Dant0r
    #1622
    A lényeg h csak akkor mehetsz be a kereszteződésbe, ha BIZTOS vagy benne hogy el is tudod hagyni.
    Szóval gyakorlatilag, ha telezöldben kanyarodsz, akkor _csak_ az első kocsi mehet be (aki kanyarodik), ha te a 2. vagy szépen a vonalnál megállsz, mert úgy a szabályos.
    Célszerű úgy megállni a kereszteződésben (ha lehet) hogy lásd a lámpát, mert amikor sárgára vált akkor elkezdhetsz menni, mivel a szemben jövők is pirosat fognak kapni.
    Azért tudom ennyire mert egy hete vizsgáztam forgalomból:)
    Előtte pár nappal néztük meg pont az ilyen kereszteződéseket.
  • Pritchard
    #1621
    Holnap énis kezdek
  • Soaringpilot
    #1620
    Én is így jártam a múltkor, kis híján leköptem a monitort:-)
  • Soaringpilot
    #1619
    Telezöld: az egymásnak szemből érkezők egyszerre kapnak zöldet, tehát a kanyarodási szabályt is alkalmazni kell.
  • Pritchard
    #1618
    Gondolom eléggé kivagy akadva
  • Sylvester
    #1617
    1 pont kellet volna a sikeres vizsgához :DD
  • akyyy
    #1616
    telezöld jelzés!
  • Döglött Kacsa
    #1615
    Akkor mit nem tudsz!?
  • akyyy
    #1614
    Lál, sztem te úgy értetted hogy az elsőbbségeket nem tudom:D
  • akyyy
    #1613
    telezöld alap dolog? érdekes!
  • 2Bálint
    #1612
    ezek szerint már megvan a kresz, meg minden, kivéve a forgalom???
    wazeee kresz-en hogy mentél át, ha ezeket az alap dolgokat nem tudod...
    eszem megáll komolyan
  • akyyy
    #1611
    valaki írja már le a telezöldes elsőbbségadás bigyuszt, mert én totál nem értem, és kaptam egy fülest hogy abból sokat szoktak meghúzni!
  • akyyy
    #1610
    most is izgultam mielőtt lekezdtem, az előtem lévő csaj meg miskolcig öv nélkül olyan "szépen " elvezetett:D
  • Gerob
    #1609
    Majd a vége fele kezded szépen sorban elcseszni a dolgokat, mikor tudod már, hogy holnapután vizsga, aztán előtte az órán meg cseszel el mindent a para miatt...jóó lesz-jóóó lesz
  • Gerob
    #1608
    Vaze az ilyeneket nem mondják el világossan???
  • Balo
    #1607
    4000 HUF-t kell csekken feladni.
    Vidd magaddal a közlekedés felügyeletes igazolást, EÜ igazolást, elsősegély kártyát.
  • akyyy
    #1606
    olyan jól vezettem, hogy legszivesebben végig se vezetém a kötelezőket:D ahoz képest hogy milyen gány az idő!
  • cold-fire
    #1605
    SZiasztok, holnap megyek be a Petzvál utcába utána pedig az okmányirodába, jogsit csináltatni. Mennyit kell vigyek? Mennyit kell fizessek ott?
  • Brankley
    #1604
    Akkor ne menjen 120-al, ha olyan idő volt...
  • Soaringpilot
    #1603
    Úgy tűnik, soha nem fogom megérteni azokat a gyenge elméjűeket, akik saját nemtörődömségük miatt emberéleteket tesznek tönkre. A nyakam teszem rá, hogy ivott is a gyerek, mielőtt autóba ült...
  • Punker
    #1602
    hát ha ott is olyan gány idő volt mint itt egerben akkor nem csoda :(
  • Brankley
    #1601
    Az elég meleg... 120-al egy álló buszba? Vagy roszsul olvastam?
  • dieselG
    #1600
    Pár hetes jogsival, a család új autójával (suzuki), 120-al ment lakott területen belül a vizes úton. A gyereket ismertem látásból, haverjaim volt oszttársai.. :(((((((( Hogy lehetett ilyen hülye..
    2 halott Tarnamérán
  • akyyy
    #1599
    holnap reggel 8kor forgalom 1 óra, juhhú:D
  • akyyy
    #1598
    sztem ugyeanez történt, azzal a helyesbítéssel, hogy nem a család kocsiját, hanem a apuci már egyből vett neki egy kék zsigulit
  • Brankley
    #1597
    még szép... nem az ott töltött 30óra alatt tanul meg vezetni...
  • BenceYCE
    #1596
    egyetértek! innen már csak egy lépés és az ember gyerekét csapja el a balfax nyikhaj.
  • wander01
    #1595
    ehh annál semmit sem rühellek jobban mint mikor egy takonyláda betölti a 17-et, egyböl tanulokocsiba, levizsgázik valahogyan harmadszorra, majd az idiota fater vagy muter odaadja már másnap a kocsit hogy "Ohh, kisfiam, itt a slusszkulcs, menjél nyugodtan egyedül, nyird csak ki magad!!" a jogositvány nem jelenti azt hogy tud is valaki vezetni, csak azt hogy szabad neki. rühellem a sok kis mazsolát akik kéthetes jogsival azért száguldoznak a városban fel-alá mert az kuul és király fejek vagyunk a haverok elött .

    öö bocsesz a kirohanásért de pont a multkor láttam egy ronda és felesleges fára tekeredést mert elöttem 50 méterrel zárovonalon elözni probált a pancser azt jöttek szemben. csávokám meg az astrát feltekerte egy vadgesztenyefára olyan 60-70-el. megálltunk, kiszedtük a gyereket, szoltunk jardnak, közben a pöcs meg rinyált hogy jujj mit fog szolni fater hogy megzuzta a kocsit, és még csak két hetes a jogsi is. mondta hogy fizet ötven ropit ha azt mondom hogy véletlenül én vágtam elé ő meg karambol helyett inkább félrekapta a kormányt. Anyád - gondoltam