7955
Jogosítvány
  • lipovics
    #1714
    En autopalyan mentem mar 125 km/h-t, oktatommal.
  • 2Bálint
    #1713
    tyű, mostmár nagyfiú vagy mi???
  • mabbak
    #1712
    nekem is a nyolcvan a rekordom ótóval, de mellettem apám ült :-), robival meg 60+ dombon lefele amúgy egyenesbe 60 (annyit bír)
  • Soaringpilot
    #1711
    Az én rekordom kb. 160 km/h, de azt repülővel csináltam:-) Szárazföldi járművel a max. eddig 80 volt, mert még ott ül mellettem az oktató:-)
  • mabbak
    #1710
    zsír :-)
  • Majadi
    #1709
    Végre valahára 22évesen átléptem a 200km/h-t.. Fantasztikus
  • lamase
    #1708
    meg lehet venni a fél centi vastag kis füzetet, abba van benne az összes kérdés
  • Soaringpilot
    #1707
    Ez a Heimlich-műfogás.
  • Soaringpilot
    #1706
    Ha a sérült eszméletlen, a legelső dolog, amit meg kell vizsgálni, hogy sérült-e a nyaki gerince. Ezután meg kell nézni, hogy van-e valami a szájában, ehhez pedig hátra kell hajtani a fejét. Igenám, de ha nyakigerinc-törött az illető, akkor tilos megmozdítani a fejét, ekkor kell használni az Esmarck-féle műfogást: egy ember az illető mögé térdel, és rögzíti a fejét, egy másik megfogja az állkapcsát és előrehúzza. Így nem kell megmozdítani a fejet, de meg tudjuk nézni, hogy került-e valami a szájába.
  • lipovics
    #1705
    Hatulrol megfogod az elotted alo hasat ket kezzel, okolbe szoritod. Aztan hirtelen fel es magad fele rantod.
    Ezt soha nem kell bemutatnod, mert balesetveszelyes!
  • lipovics
    #1704
    Kivettem a kepet, itt elerheto.
    Tobb tetel? Elvileg csak ennyi.

    http://etnies.muskatli.hu/kepek/elsosegely_viszga_tetelsora2.gif
  • Tarajos Sül
    #1703
    Hogy is kell elvégezni az Eschmarck műfogást?

    Nekünk még mesterséges lélegeztetést se tanitottak!
  • mabbak
    #1702
    kösz a választ!
  • Brankley
    #1701
    Na, előre is sok sikert
  • Aquir
    #1700
    még van 6 órám hátra. még gyakorlok =)
  • Brankley
    #1699
    Hogy megy a vezetés a szünetbe?
  • Aquir
    #1698
    Istenem, amilyen nagy ugyanolyan arányban rossz a minősége :)
  • Brankley
    #1697
    Jah, befért volna még nagyobb is
  • _Atti_
    #1696
    1690: Már kerestem..irtam is..igen ott :D hol máshol..

    1693: Köszi..már csak a maradék 55tétel maradt:)

    időközben egy haver adott címet:
    itt megvan minden..

    köszi azért.
  • CaviaR
    #1695
    nagyobb nem volt?
  • akyyy
    #1694
  • lipovics
    #1693
    En nem tudom, hogy hol van, de en bescanneltem a sajat peldanyom.
    Nem pont ez a tetelsor, a kerdes valtozhat, de a valasz nem.
    Azaz ertelemszeruen tanuld!
    Pl, mit teszel a savat nyelt emberrel, stb, stb.

    http://etnies.muskatli.hu/kepek/elsosegely_viszga_tetelsora.gif

  • Tarajos Sül
    #1692
    Tedd fel a kérdésedet mi majd válaszolunk rá!

    Amugy nemtom!
  • Tarajos Sül
    #1691
    Ez jobb,mint vmi ocska poén!
  • Brankley
    #1690
    google?
  • _Atti_
    #1689
    Hali, nekem aztmondta aki tartotta a felkészités az egészségügyi vizsgához hogy vhonnan le lehet szedni a teljes kérdéssort kidolgozott válaszokkal..
    Nem tudja vki megmondani hogy merre van? már próbáltam keresni sima keresőkben de nem találtam
  • Tarajos Sül
    #1688
    sztem elfogadják,csak az eü vizsga "sikeres papirját" kell elvinni!
  • mabbak
    #1687
    2003 nyarán letettem az eü. vizsgát, ha jövő nyáron jogsit akarok szerezni, akkor megint le kell tennem vagy elfogadják még?
  • wander01
    #1686
    naggyon jooo :D:D lol engem emiatt vágtak meg elöször forgalmin :D:D
  • Brankley
    #1685
    Jah, egyértelmű a válasz
  • Zetorg
    #1684
  • Soaringpilot
    #1683
    Ja, a félrenyelést és a sokkot húztam.
  • Soaringpilot
    #1682
    Nekem sem egészen olyan volt az eü vizsga, mint amilyennek beharangozták. Bementünk ketten, leültünk egy asztalhoz, kihúztuk a tételt, elmondtuk, és már mehettünk is ki a sikeres vizsgával. A kötelező feladatok (oldalfektetés, lélegeztetés) is elmaradtak.
  • Tarajos Sül
    #1681
    ja én amugy Kecskeméten,a vöröskeresztnél

  • Tarajos Sül
    #1680
    de lehet,hogy nem az állványrol eset le,hanem elájult a krapek

    Szal nem az a lényeg,hogy mi van akkor,hanem az,hogy csak ez az egy kérdés volt!
  • lipovics
    #1679
    Elsosegelyen en eleg nehez helyen vizsgazhattam, mert minden ismerosom azt mondta, hogy hu de laza, bement es mar jott is ki.

    Negyen mentunk be, ket fiu, ket lany. Lanyokat kapasbol elkuldte lelegeztetni, minket fiukat meg oldalfektetni. Utana csereltunk.
    Mindenkitol kerdezett valamit, tolem:
    -Mit csinalsz, ha valaki el akar ajulni melletted
    -Lefektetem es felemelem a labat, hogy a fejebe menjen a ver

    Utana huztam A tetelt:
    Nyakonszurtak valakit, spriccel a nyakaban a ver, mit csinalsz?
    Elmondtam neki, hogy egyertelmuen arterias verzes, a seb alatt megprobalom az utoeret odaszoritani a legkozelebbi cosnthoz, vagy vmi gezzel vagy az ujjammal. Utana mentot hivok es nem fektetem le, allva vagy ulve marad, hogy ne oda aramoljon a ver.
    Ezt ugy nagy nehezen elfogadta, mondtam a B tetelt is:
    Mit tudunk a gerincserultekrol, hogyan vesszuk eszre, mit szabad es mit nem.

    Vegszukseg eseten mozgatjuk csak, akkor is lehetoleg kanal fogasban. Ha eszemeletenel van megkerdezem, hogy erzi-e a labat, ilyesmi, ha nincs, akkor a serules mertekebol, sulyos esetben tapogatassal tudom, hogy gerincserult.
    Eleg para volt, mert eleg kemeny volt a pasi.
    Amugy en a Moszkva teren vizsgaztam (Budapest)
  • akyyy
    #1678
    azt pedig nem ugy kel, hogy álványzat levenni, és tálcafogással elvinni a csávót, mert lehet hogy gerinctörés van. ha te kiveszed azzala fogással, szegény gerince
  • Tarajos Sül
    #1677
    Nektek,hogy volt az elsösegély vizsga?

    Nekem marha sz@r volt!

    Választanom kellet 1 csomó cetli közül,kihuztam ezt:
    Egy állványzat félig összedölt,egy munkás alatta van szemmel láthatóan eszméletlen,félö,hogy az álványzat teljesen összedöl!/nem pontosan ez,de a lényege ez!/

    Mondtam a csajnak,hogy rautek műfogással eltávolitom a sérültet az álványzat alol,ráfujok a szemöldökére,ha megrebben,eszméleténél van és már zavart is ki,kezemben a sikeres vizsgával!

    Hát az qrva kevés volt,csak ezt kérdezte,vmi olyanrol szó sem volt,hogy milyen sorredben értesitjük a mentöket,vagy hogy milyen fajta vérzések vannak?(hajszáleres,vénás,artériás)

    Most mehetek venni egy elsősegélykönyvet,mert már félig elfelejtettem!(az ő hibályuk,mert nem frissitették fel az emlékezetemet)
  • Balo
    #1676
    így nem meglepő hogy nem ismered minen pontját
  • Balo
    #1675
    merész tipp volt :D