7955
Jogosítvány
  • akyyy
    #1674
    ki mondta hogy miskolci vagyok?
  • akyyy
    #1673
    de ismerem, de miskolcon nemsokat jártam
  • Balo
    #1672
    Ez inkább szomorú, nem ismered a lakóhelyed környékét...
  • akyyy
    #1671
    most olyan érzés, mikro megyek forgalomba, hogy miskolc olyan részén járunk ahol életembe nem voltam még:D mintha valami uj GTA lenne, és ismerkedek a pályával:D nagyon zsear!
  • CaviaR
    #1670
    Nekem a kedvencem a gyorsulás volt. Azt mindig imádtam. :D
    Balra-hátra parkolást nem komáltam annyira, de vizsgán azt húztam, és tökéletes lett az érkezésem, amin meg is lepődtem.. :)
  • akyyy
    #1669
    én meg az emelkedőt utáltam a legjobban:D a kedvencem a saroktolatás volt. első vizsgán hátramenetben beállás, de sajnos szalomba fulladtam le, és bukfenc volt. 2nál meg a saroktolatást huztam, és áhh:d tökéletes lett:D
  • Soaringpilot
    #1668
    Szia!
    Nekem is a kézifékes volt a kedvencem, rutinon is azt húztam. Rutrin órákon jópárszor megcsináltuk, mindig elsőre el tudtam indulni, és egy centit nem gurultam hátra:-) Pedig az elején ettől féltem a legjobban.
    Oktatóm nem szokott kereszt-kérdésekkel idegesíteni kereszteződésben, remélem így is marad:-)
    Nekem nov. 10-én lesz forgalim vizsga. Ja, és Szolnokon tanulok a Start-nál (az oktatóm megengedte, hogy reklámozzam, mivel az osztálytársam édesanyja, és az övé az autósiskola:-))
    Jó vezetést!
  • lipovics
    #1667
    Eszembejutott meg egy sztori. Jovok Cinkota es Nagytarcsa kozott, epphogy kiertem a varosbol, ramvillog egy szembejovo. Nezem, elfelejtettem bekapcsolni a tompitott fenyszorot, felkapcsolom. A kovetkezo domb mogott ott a trafipax, utana otszaz meterre a rendorok, harom autot mar ki is kaptak :)
  • Pritchard
    #1666
    -t
  • Pritchard
    #1665
    Ezt a beszámoló jó volt
    jó lenne minél többet olvasni ilyeneket
  • lipovics
    #1664
    En altalaban normalis autosokkal talalkoztam, ami eleg meglepo, foleg Budapesten.
    Parszor velem is elofordult, hogy megeloztek zarovonalon, negyvenes tablanal nyolcvannal, de a tobbseg inkabb szepen mogottem jon a szabalyos sebesseggel.
    Sokszor ha beengedek valakit elem, megkoszoni, mogottem altalaban tartanak ot meter tavolsagot, sose lehet tudni alapon :D Pedig en ket centit nem gurulok hatra emelkedon, rutinon is az volt a kedvenc feladatom :)

    Itt olvastam a tukros dolgot, oktatom sokszor megkerdezi, hogy jon-e mogottunk auto, esetleg milyen szinu a mellettunk halado. Es lehetoleg kanyarban kerdez tolem kresz szabalyokat :)
    Igyekszik minnel jobban megosztani a figyelmem, gondolom ez is az oktatas resze.
  • lipovics
    #1663
    Sziasztok!

    Kerestem egy topicot jogsival kapcsolatban, ide jutottam.
    En most tartok a 3/4-enel (persze, ha nem bukom meg parszor a vegen)

    Szoval regota tervben van, kb ket eve csinalom, hogy majd ekkor majd akkor elkezdem. Kozben 23 lettem, gondoltam na most itt az ido.

    Hirtelen felindulasbol beiratkoztam a Csigaver autosiskolaba, kozel van a melohelyemhez az egyik kozpontjuk. Be is fizettem a penzt ebedszunetben, hetvegen mar mentem is az elso kresz oramra. Ezek 4*3 oras foglalkozasok voltak, oktatom jo fej volt, probalta emberien magyarazni a szabalyokat, sokszor gyakorlati peldakkal vegyitve. Mivel egy negynapos kuruzus, ezert gyakorlasa nem volt ido. Beszereztem ismerosomtol a kresz vizsgaprogramot, amit kresz2005.nrg neven be is osztottam dc-n, sokan le is huztak tolem.
    Ezen gyakoroltam, megcsinaltam mind a negyven B kategorias tesztet es generaltattam veletlenszerut is, atlag napi otot. Ezt masfel hetig csinaltam, akkora kaptam idopontot vizsgara. (meg a masodik hetvege elott lejelentettem magam vizsgara, batyam tanacsara),

    Vas Gereben utcaban vizsgaztam, 3 hibaponttal megvolt, elsonek vegeztem vele, vmi het perc koruli eredmennyel.

    Par ismerosom, koztuk batyam is javasolta, hogy valtsak iskolat, mert rossz tapasztalataik voltak a forgalmi vizsgan, erthetetlen bukasok, azaz valoszinusitheto, hogy penzre mennek az oktatok.

    Kis faluban lakom, Pesthez kozel. Nagytarcsan. Itt indult egy tanfolyam a kresz vizsgam kozben, felhivtam, gondoltam atjelentkezek. Persze atvettek, egybol kaptam egy telefonszamot.

    Az atjelentkezest ket hetig rossz dontesnek ereztem, mert nem vezethettem, mert a papirom at kell, hogy keruljon a Budapesti Felugyelettol a Pest Megyeihez.
    Ez kicsit idegesitett, hogy ilyen sokaig tart, de vhogy csak kibirtam.

    Megbeszeltuk az elso idopontot az oktatommal. Beultem, mondta megyunk vmi csendes parkoloba. Utkozben beszelgettem vele, kerdezte, ultem-e mar autoba. Mondtam neki, meg regen iskolatarsak autoiban probaltam elindulni, megallni, stb.

    Erre fogta magat, Polus-Center mogott valahol megalltunk es kozli, hogy csereljunk helyet.
    Azt hittem, hogy ebben a csendes utcaban gyakorlom majd az elindulas-megallast.
    Beulok, magyaraz dolgokat. Kellett is, mert ilyen autoban nem ultem meg (Renault Scenic, 1,5 dizel)
    Szoval indulasnal kerestem a kulcsot, hat nem nagyon volt, ellenbe kartya es start/stop gomb, annal inkabb. Miutan ezt helyretettem magamban, kerestem a kezifeket, ugyanis a kardanboxon nem nagyon talaltam. Gondoltam lehet vmi mercis megoldas, kerestem pedalt, az se volt. Itt kicsit ketsegbeestem es megkerdeztem.
    Erre vmi bal oldalt kell kihuzni egy pici kart egy nyomni egy gombot.
    Es ekkora megszolal az oktatom: SIKK
    Sebesseg, iranyjelzo, korulnez, kezifek.
    Itt szartam be, nem kicsit :D
    Ezutan kimentunk Godollore az M3-ason, utana Isaszegen keresztul haza.
    Kovetkezo oran Budapesten mentem vegig dugoban.
    Harmadik oran kivitt a rutin palyara, mindent megcsinaltam elsore. Megcsinaltatta velem megegyszer, aztan az ora masik felet szinten forgalomban vezettem. Negyedik alkalom megint rutinpalya, vizsga elott mindent szepen aprolekosan elmagyarazott, adott egy lapot az elmeleti kerdesekre, ezt vagjam be. Ket nap mulva vizsga (ez most volt penteken). Reggel ertem jott, kimentem vizsgazni. 7-en lettunk volna, egy nem jott el, harom lany atment, harom fiubol az elsot megvagta, en voltam az utolso.
    Megvolt a vizsga, elegge izgultam, de sikerult.
    Kicsit gaz volt, mert reggel eleg hideg volt, es mire beultem a volan moge, rendese elfagytam, nem igazan ereztem a kuplungot, ennek ellenere hibatlanul vizsgaztam.
    Eltuntek a vizsgabiztossal, beszeltek valamit tiz percig, aztan elojon es kozli november 7.-en forgalom vizsgara le is jelentett :) (oktober 28-an volt a rutin vizsga)

    Utana vezettem ismet a budapesti csucsban a leheto legnehezebb helyeken (Hungaria korut, Bosnyak ter, Dozsa Gyorgy ut, Nepliget, Ors Vezer tere). Volt egy olyan hely, keresztezodes, minden oldalrol dugo, keresztezodes kozepen beallo autok, s kb 500 meteres emelkedo. Ez eleg nehez volt, raadasul az oktatom tolem olyan dolgokat var el, hogy csak kuplunggal tartsam ilyenkor az autot.
    Most szombaton vezettem, kihasznalta az unnepeket es piac es temeto kozeleben vezettem, egybekotve egy kis Dunakeszis uttal. Itt Dunakeszin eleg erdekes utszakaszon mentunk, nem is lattam meg ilyet. Egyik utca se parhuzamos a masikkal, otos keresztezodesek es olyan keskeny ketiranyu utak, hogy ha akarhol szembejon valaki, le kell huzodnunk kolcsonosen.
    Most egy hetig minden nap vezetek, aztan vizsgazom :)

    Ti is irhatnatok kicsit reszletesebben szerintem, sok erdekes es tanulsagos dolgot tapasztal az ember tanulo koraban
  • Aquir
    #1662
    Itt a szünet, holnap újra vezetni fogok :))
  • akyyy
    #1661
    nem tudja valaki mi miskolcon forgalomba a vizsgaútvonalak?
    szeretném áttanulmáynozni őket... :D

    #1660
    bocsi, kicsit ittas állapotban voltam:D
  • BenceYCE
    #1660
    :D Jó! Majd egyik nap elfelejtem visszavinni... :P
  • akyyy
    #1659
    nekem add ide add ide a buszodat tesó!;)
  • BenceYCE
    #1658
    Haverom édesapja mozifutár volt ifjonc korában. Egy 2vh.-s bmv motorral tolta az öreg. Akkoriban tán még a rendőrnél is jobban leszarhatta a kreszt egy mozifutár. Akinek meséltek ilyeneket a szülei azok tudják miről van szó. Szóval elmesélte az öreg, hogy annakidején amikor letette a jogsiját A kat.-ra akkor mondta neki az oktató:
    -Mindig úgy közlekedj mintha mindenki aki körülötted mozog az utakon az teljesen hülye lenne! Mindig készülj fel a legváratlanabb dolgokra hiszen lesz@rják, hogy téged nem vesz körül acélkarosszéria.

    Akkoriban pedig nem is volt ennyi autó. Valahogy én is ezt tudnám tanácsolni a frisseknek. Én is csak a d-kat. letétele után jöttem rá, hogy valójában miről is szól a közlekedés. Bár most már nem a saját életem kell féltsem hanem a körülöttem mozgó hangyákét...

    Pedig volt idő mikor rengeteg ökörségbe belementem. Nem is lehet elvárni egy szárnyait bontogató állatkától, hogy azonnal vérprofiként kezdje szgk-s pályafutását. Viszont amikor már egy-egy vidéki melóra nem akartak eljönni velem a kolegák mert ugyan tudják, hogy biztonságosan vezetek mégsem mernek mellém ülni, az azért elgondolkodtató volt. Dehát délutánra mentünk vidékre és másnap hajnalba indultunk haza a fővárosba. Este pedig fokozott óvatossággal kellene közlekedni nem 160-nal a legelhagyatottabb mellékutakon mint ahogy én tettem meg 200-zal autópályán. És sajnos az egyik kolegám esete is kezdte felnyitni a szemem. Autópályán 220-szal a belső sávban egy elhagyatott teherautógumiabroncsba futott hajnali 2-kor. A helyszinen meghalt. Akkor gondolkodtunk el, hogy vajon normális értékrendű embereknek mennyi pénz kell ahhoz, hogy ennyire siessen mert a megrendelőnek fontos a munka. Ma már ott tartok, hogy nincs is kedvem beülni a család 307sw-jébe mert vezetek eleget a munkahelyemen. Erről jut eszembe! Ajándékba adom a 105-ös skodám bárkinek.(priv)
  • Soaringpilot
    #1657
    Hát igen, sokan hülyeségből, de még többen gonoszságból kicsesznek a tanulókkal, az oktatóm is mondta, hogy készüljek fel az ilyenekre. Valahol olvastam, hogy az autósoknak előzékenyeknek kéne lenniük a tanulókkal szemben. Szerintem ezt jópáran félreértették, ugyanis szó szerint ELŐZékenyek, még ott is, ahol tábla+záróvonal+egyéb szabály együttese tiltja:-)
  • CaviaR
    #1656
    #1652
    Csak a második vagy :)
  • cold-fire
    #1655
    akkor az én 3napom rekord :D
  • Aquir
    #1654
    Az okatatóm mindig mondja hogy mi vonzzuk a hülyéket :D

    Mindenki balesetet akar okozni körülöttünk hogy nekünk nehezebben mennyen
  • Vlala #1653
    vigyázz a hülyékkel és a gonoszokkal.
    Hülyék: "vanazonfék" jelmondattal vágnak eléd, lépnek a zebrára, stb.
    Gonoszak: "baccunk ki a tanullóval" (szigorúan két l betűvel!) jelmondattal tesznek Neked keresztbe, ahol csak tudnak.

    Szerencsére a magyar autósok még a rendesebbek közé tartoznak, ha a tanulóval szembeni magatartásról van szó, szóval hülyéből több van, mint gonoszból.

    Példa:
    Négysávos út, előtted zebra, a járdán gyalogos meglátja a tanulóautót, udvariasan megáll, még int is neki, hogy menjen.
    Tanulónk erre visszaint, hogy köszi, és megy. Mellette női autós nagy gázzal, a zebra előtt bevágja a satuféket - meglátta a gyalogost a járdán, és rémlett neki, hogy ilyenkor meg kell állni, mert a zebrán a gyalogosnak van elsőbbsége...
    Mi a következmény? Mivel a Kresz szerint nem lehet elmenni megállás nélkül a párhuzamos úton mellettünk megálló autós mellett, tanulónk olyat bukik, mint Rottenbiller, pedig neki intettek, hogy mehet...
  • CaviaR
    #1652
    Csak most jön a neheze! Eddig csak játék volt, mostantól élesbe megy, szal sok sikert és elszántságot! ;)
  • CaviaR
    #1651
    2.napon érkezett.
    Pedig nem is a saját kerültemben csináltattam. (hétfő délután leadtam a papírokat, stb, szerda délután meg már itt volt)
  • Soaringpilot
    #1650
    Ma megvolt a rutinvizsga, és közvetlenül utána az első forgalim óra:-))))) Egyre közelebb érzem a jogsit:-)))
  • Brankley
    #1649
    adj kocsit hozzá... bár lehet nem így sül el
  • Aquir
    #1648
    :)
  • lamase
    #1647
    szvsz autósiskola válogatja
  • Mhosah Myth
    #1646
  • wander01
    #1645
    ha ezt megcsináljátok intézem a jogsitokat :D:D
  • nick név
    #1644
    7-8nap
  • wander01
    #1643
    nekem anno pont egy hét mulva kellett átvennem a felügyeleten. posta akkor még nem volt ugye :P
  • Balo
    #1642
    3 munkanap + 2 munkaszüneti-, ill. vasárnap
  • bens
    #1641
    5
  • cold-fire
    #1640
    közvéleménykutatás: Kinek hány nap múva póstázták a jogsit?
  • akyyy
    #1639
    kinek jó hogy a kenyér már 200 ft, mikor régen 15 ft vót?
  • 2Bálint
    #1638
    ez tud valamit !!! :-D
  • bens
    #1637
    annak aki zsebre vágja
  • BenceYCE
    #1636
    ...és ez megint kinek jó?...
  • akyyy
    #1635
    én azt halottam, az oktatómtól, hogy olyanok lesznek hamrasona, hogy jogsi csak 19 évet betöltő személy szerezhet! valamint az árak is drasztikusan emelkednek. pótvizsga és plusz óra nékül, tehét az alap ár 200 e ft felett lesz!!!