522
A Gyűrűk Ura - A Két Torony
  • shaba23 #304
    Azért no comment, mert tényleg van valami a leírtakban, vagy mert hülyeségbe kötöttem bele?
  • shaba23 #302
    Hello... Nekem a filmen, amibe én belekötnék (a lépcsőncsúszéson kívül), az a Középfölde térkép Helms Deep felirata volt. Ha kidolgoznak a tündéknek egy nyelvet, akkor a csóri Gondoriak is kaphatnának az angol helyett saját írást. A filmet csak 1 1/2 órája láttam, így még emésztem, de ez nagyon bökte a szemem!
  • Da Gaul
    #301
    A TTT-ben asszem előjött a "mégiscsakfilmetkellcsinálnibazze" téma.
    -Aragorn a robbanó falon, majd már a földön harcol Gimlivel
    -Az elején mókás volt,de azért mégis csak fura,hogy a törp és az elf, Gimli és Legolas úgymond a frag-re mentek, jó hogy nem már heccsátoltak össze-vissza.
    Amúgy nagyon jó film,sőt... Asszem az egész trilógiára ráillenek Bilbó szavai az első részben,mikor kijelenti, hogy sárákányokat már legalább ezer éve nem láttot ezen a vidéken.Hát ilyen filmet se láttunk már egy ideje.

    Boromir rulez
  • Da Gaul
    #300
    A szinkron az a Fellowshipben télleg szar.Én nemtom kinek mi a véleménye, de én az ilyen filmeket először moziban szinkronnal nézem meg, de utánna már szinte csak felirattal vagy anélkül.Az eredeti szereplőknek sokkal jobb hangjuk van(egyedül Szarumán szinkronhangja tetszik nekem), mint például Gandalfnak.

    Boromir rulez
  • Bandew
    #298
    A Két toronyban nagyon lassan halad a sztori.
    Rengeteg fejezetet kihagytak belőle.
    Pl.:
    - Vasudvard felé
    - Ez-az Vasudvardról
    - Szarumán hangja
    - A palantír
    - Cirith Ungol lépcsői
    - A banyapók oduja
    - Csavardi Samu válaszúton
    Összesen 7
  • Waterhorse
    #297
    nem fogom végigolvasnil, de lehet, hogy már volt szó róla. Engem az érdekelne, hogy nem e lesz még egy olyan meglepetés a Két Toronyban mint a Gyűrű szövetségében volt. Ez alatt azt értem, hogy a film a Két torony, és ténylegesen a két torony fejezetit dolgozza föl, avagy sem, mint ahogy láthattuk ezt a Gyűrű szövetségében ahogy a Boromir halála című fejezettel művelték.
  • Blasta
    #296
    Ezzel egyet értek!
  • Blasta
    #294
    ...
  • Evil
    #293
    mintha a star wars kapcsan is ez derengene.A 4-5-6 resz tokeletes volt.Az elso szodaval elment,a masodikba pedig mar tobb munkat fektettek.
    Visszaterve a Gyuruk ura ra.Addig meg nem akarok velekedni mig nem lattam a filmet.Estere mar egy elmennyel gazdagabb leszek es bar csalodni nem hinnem hogy fogok ,remelem egy picit meg jobb lesz mint az elso.
  • gothic1
    #292
    Hát igen, ahány ember annyi értékrend. Lehet én tettem magasra a mércét...

    Hangsúlyozom a film nagyon jó! Engem csak az bánt, hogy a film nem lett megint tökéletes és megfosztott a katarzistól amit az első résznél átéltem.
  • gothic1
    #291
    Azt nem értem meg, hogyha az első résznél megtudták tartani az egyensúlyt, ami miatt szinte tökéletes volt a film, akkor itt miért nem figyeltek oda erre.
  • gothic1
    #290
    Telefon kikapcsolva volt. Kukoricát ilyen filmen nem eszek!

    Engem csak az zavart, hogy az egyik pillanatban szilszakáll begurul, a másikban meg ott vannak az entek és ostromolnak. Szóval lehet, hogy csak nekem tünt túl gyorsnak és direktnek ez a rész és másképpen nem lehetett volna megoldani...

    Mit mutatott be a film az entekröl, annyit hogy lassan jár az agyuk és lassan tanácskoznak. Szerettem volna ha időt hagynak nekem, hogy megkedveljem őket...
  • Evil
    #289
    nem lehet mindenkinek egyeni szajizere gyartani a filmet.Lehet valakiknek pont igy tetszik a film. Bar en meg csak ma nezem meg ,de nem hinnem hogy a hibait fogom keresni es hogy hol mit kellett volna maskepp csinalni.
  • Laalee
    #288
    ha az entek harcbalepeset nem ertetted akkor valszeg epp a telefonoddal vagy a kukoricaszacskoddal voltal elfoglalva :D
  • gothic1
    #287
    Mindig is utáltam az olyan filmeket, ahol észreveszem, hogy ki akarják provokálni tőlem: kérem most kell nevetni, kérem most kell sírni, kérem most kell meghatódni (pl. tapsolás a film végén más, amerikai filmekben).

    Nagyszerű a film, de
    miért kellett Gimlinek állandóan viccesnek lennie (az a tipikus "jópofa", feszültségoldó négersrác klisé, én igenis összeakarom szarni magam félelmemben, nem kell megnyugtatni!!!)
    miért kellett olyan giccses zenét nyomni amikor a király visszakapta a kardját (ráadásul ilyen hosszan)
    miért kellett az a jelenet amiben arwen és apja évődnek: menjek, ne menjek (fél perc alatt el lehetett volna intézni)
    miért kellett eltúlozni Legolas akrobatikus képességeit (lóra felugrás, pajzson csúszás)
    miért kellett az enteknek olyan idétlenül, esetlenül harcba lépni, egyik percről a másikra, nem volt normálisan kifejtve ez a cselekményfonal
    stb.,

    Amiket felsoroltam, a mértéktartás hiányából adódnak. Apróbb hibák, és talán megbocsáthatóak, de mégis hozzájárultak ahhoz, hogy ne tudjak teljes lényemmel átszellemülni. (Most én is olyan túlzott pátosszal fogalmaztam, mint ahogyan a filmben tették...egy másik hiba)

    A felsorolt hibák ellenére a film nagyon jó, sokszor azon kapom magam, hogy a film valamelyik jelenetén merengek...
    A klisék és néhány eröltetett jelenet ellenére is képes valami egyedit nyújtani, amit már évek (évtizedek) óta egy film sem tudott adni!

    Szóval szerintem ezt is meg fogom nézni egy-párszor, ha másért nem, hát majd Gollam miatt... :)




  • Sir Quno Jedi
    #286
    Ez egyébként pont az az effekt, mikor a lelátóról tizenegy sánta Kovács Pupuc Benő üvölt be: Mi van Puskás Öcsi, én tanítsalak meg focizni ?!!
  • Sir Quno Jedi
    #285
    Ha az segít, szívesen ?!!
  • Sir Quno Jedi
    #284
    Te csak tudod ?!
  • Blasta
    #283
    Ezaz! Én sem keresem a hibákat a filmekben, hanem egyszerüen észreveszem ami nem jön be, nem tetszik....
    És én meg azokat az embereket sajnálom, akik képtelenek objektívan nézni egy művet az elvakultságuk miatt....
  • azazel
    #282
    A film forgatása jó volt, hiszen élvezetesek a jelenetek, nekem inkább a forgatókönyvvel van bajom.
  • azazel
    #281
    Nem hiszem, hogy ez a jó hozzáállás velünk szemben. Mondom, tetszett a film, nem direkt kutattam benne a hibákat, de ha olvastad a könyvet akkor te is tudod, hogy elég sok az eltérés, és ezek számomra itt-ott már az "ezt most miért kellett?" szintet súrolták.

    Jó, hogy nem sajnálsz már azért, mert van a filmben nekem nem tetsző dolog...
  • Sir Quno Jedi
    #279
    Ámde kritizálni könnyű, filmet forgatni meg annál nehezebb...
  • Coine, The A&O
    #278
    Én egyik barátomnak egy hosszú levélben tagsáltam, h. mi maradt ki és mit változtatott meg a rendező, rengeteget, el kell fogadni.
    Nem hiszem, hogy jobban meg tudták volna filmesíteni, bár nem tudhatjuk addig, amíg valaki más is meg nem próbálkozik vele :D
  • Bandew
    #277
    Igen. Ezek a kis bosszantó hibák nem illenek bele a képbe. De van még sok más is. Pl.:
    - Tudtommal Legolas nem rezelt be, és nem vitatkozott Aragornnal, hogy pedig itt ma mindanyian meg fogunk halni.
    - Természetesen az egyik legrosszabb, Aragorn hősi túlélése.
    - Érdekes hogy P.J. próbálja reménytelenebbé tenni a Helm szurdoki csatát azzal, hogy gyerekeket rak be harcolni, ezzel szemben csak úgy repkednek a poénok csata közben. Akkor most sírjak vagy nevessek?
    - Faramirnál én is csak azt tudom mondani mint Azazel
    - Frodóban a harmadik részben hirtelen fellángól a düh Samu iránt amiért a Gyűrűt hordja, de rögtön le is csillapodik. Samu itt rengeteg kockázattal számolva, hősiesen kimenti Frodót, ezért a szidalmak után sírva fakad. Ez egy elég megható rész szerintem. Na már itt most az a probléma, hogy ha néző percenként azt látja hogy Frodó leszidja Samut, és még kardot is ránt, akkor ezt a harmadikban már nem lehet olyan megrázónak megjeleníteni.
    De azért ne gondoljátok hogy nem tetszett a film, csupán az a helyzet hogy az első rész a kedvencem, ezért itt már a kisebb csalódást is felfújom. Rengeteg pozitívum is van amit felsorolhatnék, csak hát abból túl sok van.
  • azazel
    #276
    Hát nemtom.
    A könyvet kétszer már elolvastam, és ezek után elég vegyes érzelmekkel jöttem ki a moziból, sőt inkább a csalódottság volt rám jellemző. Lehet, hogy azért tetszett jobban az első rész, mert az teljesen új és ismeretlen volt, és emiatt már nagyon nagyon vártam, de szerintem inkább azért, mert ott majdnem teljesen visszaadták a könyv hangulatát. Persze baj volt, hogy kimaradt egy csomó rész, de ez mondjuk megbocsátva, mert hát egy film nem tarthat fél napig.
    A második részből azonban nemcsak sok mindent kihagytak, de nagyon nagyon eltér a könyvtől, és ez számomra rettentően lerontotta az élményt. Az első rész alatt majdnem végig borsózott a hátam a gyönyörűségtől, most viszont nem nagyon jött ez az érzés.

    Ami SZÁMOMRA nagyon fura volt:
    -Tudtommal Legolason kívül nem jöttek tündék a Helm-szurdokba segíteni.
    -Frodó emlékeim szerint soha az életben nem fogott kardot Samura, nemhogy majdnem elvágta a torkát.
    -Ez az egész Faramir-es rész el lett rontva szerintem. Abszolút ellentétes érzést keltettek bennem, mint amit a könyv olvasása során megéltem. A könyvben Faramir teljesen lojálisan és jóindulatúan viselkedett velük, segített nekik, ellátta őket, jó barátok lettek. Nekem a filmben Faramir inkább negatív szereplőnek tűnt, akit az utolsó mondatával próbáltak kicsit visszarántani a pozitív szerepkörbe. Az meg plusz ráadás, hogy vajon miért kellett Frodóékat visszacibálni a városba. Nem tudom, ezt miért így oldották meg.
    -Trufa meg lelkizik Szilszakállal? Ezt is nagy hibának tartom, elég fura dolog,hogy egy nála kb százszor idősebb lényt rendre utasít. Meg a könyvben ők sokkal jobb barátok voltak, mint ahogy nekem ez a filmből lejött.

    Ezek azok a hibák számomra, amik nagyrészben rontották a film élményét.



    A végén azt még le kell szögeznem, hogy ez mind az én SAJÁT véleményem, nem akarom a filmet semmilyen szinten degradálni. A Gyűrűk Urát film- és könyvváltozatban is nagyon szeretem, sőt, a könyv eddigi 20 évem alatt a legjobb olvasmányom volt. Ha valamire rosszul emlékszem, javítsatok ki, senkit nem akartam megbántani a hozzászólásommal, én ezt érzem, ennyi...
  • Coine, The A&O
    #274
    én meg már 2 éve itt vagyok (több, de akkor regisztáltam a Coine nevet, bár azelőtt is ezzel írtam)
  • Creeping Death
    #273
    Hi!
    Ja átjöttem, mert a Mellesleg egy szar... a heavy metal.hu meg pang...
  • Coine, The A&O
    #272
    Hát te is átjöttél a Melleslegről ide az SG-re ? ciao ciao ! ;)
  • Bandew
    #271
    Egyetértek.
  • Sir Quno Jedi
    #270
    Így mindjárt más :-)))
  • Creeping Death
    #269
    A sárkány szerű szörnyeket dögmadaraknak hívják és Mordorban neveli őket a Sötét Úr Barad-Durban, vagy Minas Morgulban. Szóval az hiteles, csak inkább az volt velük a gond, hogy kicsit nagyra, vaskosra sikerültek - én speciel gizdábbnak képzeltem őket. Nameg a Nazgulok ekkor már nem fekete locaskénet (fekete csuha) jelentek meg, hanem mint királyok... lásd Morgult, aki kilovagolt Minas Morgulból és farkas szemet nézett Frodóval (ez a könyvben volt - itt vagy kimarad, vagy majd a 3. részben lesz). Ő akkor már teljes pomában vonult serege élén... nem rejtve el az üres tekintetet és a koronáját. Meg az sem volt jó, hogy Osgiliathban, amikor felkiáltottak, hogy "Nazgul!" inkább olyan érzésem támadt, mint egy ll. Világ háborús filmben, amikor felkiáltanak bombázáskor, hogy "Stuka!". Egyáltalán nem mutatta be a rettegést és a gonosz hatalmat a Nazgul jelenléte, mint a könyvben: az emberek leborultak, sírva fakadtak, őrjöngtek-üvöltöttek félelmükben. Ez hiányzott itt, míg az 1. részben meg pont fordítva volt. Habár ott meg egyszerű fekete lovasoknak álcázták magukat, hatalmukat és üres arcukat eltakarva - nem okoztak rettegést az emberekben, sőt párbeszédeket folytattak a hobitokkal a Megyében. Ez tehát egy kicsit el lett baszva.
    Abban egyet kell értsek, hogy a jelenetek nagyon rövidek voltak. Azzal a hülye csatával meg már annyi időt elbasztak, hogy a végére már untam. Nameg ekkora terrort nem okoztak az emberekben a támadók. A legjobb harcosaikat vetették be az orkok ellen, sőt ők is voltak pár ezren... na de mind1.
  • Creeping Death
    #268
    Nos. Megnéztem a filmet. Nagyon tetszett (?). Általában a könyvhöz is hű maradt - leszámítva a sztori rövidítéseket: Banya pók, A Csörge csarnok, a palntír, Morgul vára. Habár ezeket a harmadik részben és a Két torony bővített kiadásában pótolni fogják. Ami engem inkább zavart az Éomer és Gandalf csúfos likvidálása a történetből. Az ő szerepük iszonyat elenyésző és csökevényes volt a filmben, ami azért is nagy hiányosság, mert a Két torony-ban ők főbb szereplők voltak. Azt én értem, hogy Peter Jackson nem akarta beleszőni Aragorn dúnadán kósza barátainak megjöttét stb. a film terjedelme miatt, de engem akkor is zavart, hogy Éomer nem volt a csatában. Szilszakál nagyon rövid szerepet kapott, aki szintén főszereplő volt a 2. könyvben, illetve Trufa és Pipin is a 2. könyvben váltak fontossá, habár itt inkább perifériára voltak dobva. De azt hiszem, hogy a bővítettben többet szerepelnek majd. Gríma is leegyszerűsített epizód szerepet kapott, ami zavaróan hatott. Úgy érzem, hogy sokkal több dolog bele kerülhetett volna a filmbe, ha nem basznak el ennyi időt Aragorn főakcióhőssé tételével és a Helm szurdoki csatával, ami a könyvben mindössze egy rövid fejezet volt... Jó kis film, de nekem nem elég. Sok volt benne a hatásvadász hollywoodi érzetű dolog (pl.:Aragorn leesik a sziklán blabla). És pont az atmoszféra, az esszencia maradt ki a filmből, ami a könyben benne volt. Az első film bővített verziójához képest ez elég gyönguskára sikerült. Na de mind1. Még egyszer úgyis megnézem a moziban, nameg meg fogom venni a bővített DVD-jét ezen résznek is. Hátha ez is jobban megtetszik. Így elsőre ez a benyomásom... majd lehet, hogy második nézésre megváltozik a véleményem...
    Üdv.: Bellavics Róbert
  • Coine, The A&O
    #267
    Jó...azt mondjuk nem említették, h. látta csónakot, ahogyan ment a tenger felé, de ez 1 dolog.
    Lehet, h. a 3-ban megemlítik...vagy akár a kibővített verzióban, ki tudja ?
  • Bandew
    #266
    Hát azért ez nem éppen így van. Pl. Faramir megemlíti a filmben hogy Boromir halott. Aki nem olvasta a könyvet, az csak néz hogy honnan a francból tudja ezt Faramir.
  • Coine, The A&O
    #265
    Peter Jackson amellett, h. követte a sztorit, inkább jobban ráment a szereplők jellemeinek a kidomborítására, ezzel is magyarázhatóak a változtatások.
    Meg azzal, h. olyan mozit kellett csinálni, amit az is ért és tudja élvezni, aki nem olvasta a könyvet.
  • a.carkey
    #264
    - (még sajna ...)
    qurva billentyűzet ...
  • a.carkey
    #263
    feliratom JÓ!!!!! ,ég sajan nincs, de vizsgázom és moziba nem bizti, hogy lesz időm elmenni és ott megnézni, csak azért kéne ...
  • a.carkey
    #262
    pl media playerel, de összehuzom a képet és kiteszem tvre ...
  • Bandew
    #260
    Én sem azt mondtam, hogy szar, meg hogy mé nem a könyv szerint megy. Egyszerűen hiányoznak bvelőle az első rész szépségei. Sehol sem időzik sokat a film, mint pl. az Argonath-nál. És bocsi hogy ezt a szót használom, de szerintem elég erőltetett volt a nazgul sasmadarai helyére, sárkányszerű repülő szörnyeket berakni.
    Amikor Mordort mutatják, amint elrepül egy lidérc, az olyan mintha nem is középfölde lenne, hanem vmi túlerőltetett fantasy film. DE azért jól nézett ki, csak hát nem illett bele (szerintem).
    Gollam tényleg kurva jó volt, főleg az a rész amikor Szméagol legyőzi Gollamot.
    Szegény Gimlit viszont túlságosan nevetségessé tették.
    És nem kellett volna berakni olyan dolgokat, mint pl. hogy gyerekek is harcolnak a Helm szurdokban. Azt még megértem hogy P.J. berakta a sok tünde nyilast, hogy ebben a részben is sok tünde legyen.
    Szóval a film tényleg kurva jó volt, csak nem hozta az első rész színvonalát.
  • a.carkey
    #259
    Találkozott vki normális, időzített, teljesen lefordított két torony magyar felirattal, a 2cds vagy a 4cds változathoz? Amiket a feliratok.hu-ról leszedtem, azok vagy nem időzítettek, vagy félig vannak lefordítva ...?