522
A Gyűrűk Ura - A Két Torony
  • The Garrett
    #438
    hmm van itt 1-2 kép amire nem emléxem a filmekből.. az a bővítettben van?
  • Coine, The A&O
    #437





























    persze vannak gyengébbek, de nézzük el ;)
  • Coine, The A&O
    #436
    Egyik barátom küldött pár iszonyat nagy képet :DDD
    Mindjárt linkelem őket.
  • magyar ember 2
    #435
    Ez a kiraly film!
  • Coine, The A&O
    #434
    igen :)
    mondjuk ezt az ember észre veheti, mert az angol és a magyar nyelvtan azért sokmindenben egyezik.
  • Dzsini
    #433
    az egyik a hang, a másik a hang vágás... 6 jelölés az.
  • Bandew
    #432
    de kétszer van odaírva a hang (sound). Szal elvileg csak 5.
  • Bandew
    #431
    Most a zenéért nem jelölték.
  • Coine, The A&O
    #430
    6 OScarra jelölték a Két Tornyot !

    The Academy of Motion Picture Arts and Sciences has nominated The Lord of the Rings: The Two Towers in six categories, including Best Picture, Art Direction, Sound, Visual Effects, Sound and Film Editing.
    February 11th, 2003
  • Coine, The A&O
    #429
    Na akkor bemásolom ezt a kicsi cikket szó szerint, ami DVDEst Extrában van.

    Két Torony - Négy DVD

    "A Gyűrűk Ura tartja magát a kétszeri nekifutáshoz, ami a DVD-megjelenést illeti. A gyűrű szövetségéhez hasonlóan A két torony is először 2 lemezen, a moziban látott verzióban jelenik meg. Néhány hónappal később pedig jön a négylemezes bővített változat, amelynek kiadása annál is inkább indokolt, mert az idén jóval több kivágott jelenettel találkozhatunk, mint tavaly. A gyártó New Line társelnöke, Bob Shaye állítása szerint Peter Jackson eredetileg egy négyórás filmet tett le az asztalra, amit gyötrelmes küzdelmek árán sikerült 178 percre rövidíteni."

    én is csak ennyit tudok, ebből következtettünk arra, hogy abból a 4-ből esetleg 3-on majd a film kibővített változata szerepel, a maradék 1 pedig az extráknak marad.
  • Coine, The A&O
    #428
    Abban olvastuk mi is.
  • Gladiator
    #427
    na jó bocs, csak kicsit érzékenyen érintett. visszavonok mindent, csak légyszi cseréld le. köszépen. bocs
  • Gladiator
    #426
    baszódjál szét Tomcs! hogy szakadna le a büdös kurva anyád picsája. elloptad a logómat! fasszopó fostalicska
  • tomcs
    #425
    remenykedjunk :]
  • Punker
    #424
    Az új DVDEST EXTRA-ban is benne van aszem.
  • Coine, The A&O
    #423
    Nem neten olvastam, hanem haver adott egy ingyenes DVD magazint asszem.
    Majd holnap megkérdem, melyik szám volt meg utánna nézek.

    Amit a végén meg írtam az meg csak a MI teóriánk a barátommal, nem hiteles információ, csak egy gondolat :)
  • Creeping Death
    #422
    Coine Linket!!!!!
    És még több infot a kibővítettről!!!!
    Most nagyon felcsigáztál. :)
  • Coine, The A&O
    #421
    Azt hiszem jó hírem van a kételkedőknek, persze ez csak azoknak szól, akik nem telj. mértékben csalódtak a 2. részben.

    Mertugyebár...ebből is lészen kibővített DVD változat.
    Pont ma olvastam egy DVD magazinban, hogy Peter Jackson ALAPBÓL egy !teljesen kész! 4 órás Két Tornyot tett le az asztalra és ezt nagyooon nehezen vágták meg 3 órára.
    Innentől jön az én meg a barátom teóráiája :
    Ugye a Gyűrű Szövetsége 4 DVD, abból 2 db az extráknak. De mivel sokmindent, alapokat stb. elmondtak már ezeken a DVD-ken, lehet, hogy elég lesz 1 extrás DVD a Két Torony kibővített változatánál és kapunk egy 3 DVD-s 4 órás második részt.

    majd kiderül...
  • Coine, The A&O
    #420
    Meglátjuk, majd mi lesz!
    Boromit halála is a 2. könyv elején van, mégis az első filmbe került bele.
    Itt már rebesgették, h. a 3 rész alapból fél órával hosszabb lesz, még a moziváltozat is, aztán ha még abból is jön kibővített...4 órás Király visszatér...hmmm :)
  • Bandew
    #419
    Nagyon jó adaptáció, nem arról van szó hogy én nem így képzeltem el. (egyébként amikor Gollam halászik a Tiltott tóban, azt egy az egyben úgy képzeltem el). Csupán nem haladt annyit a sztori a csaták miatt, és félek hogy ez a harmadik rész kárára megy majd, mert túl sok mindent kell majd ott bemutatni (még akkor is ha kihagyják a Megye megtisztítását),és akkor már nem tudjuk úgy átérezni a helyzetet. Ezért is volt hiba betenni olyan jeleneteket a második részben, mint amikor Frodó kardot ránt Samura, mert ha ezt sokszor eljátszák akkor a végén, amikor Samu kimenti Frodót Cirith Ungolból, és szidalmat kap érte mert elvette tőla a Gyűrűt, akkor már nem fogjuk sajnálni annyira a kis hősies Samut. De nem mondok több rosszat a filmről mert meg leszek lincselve. Mondom amugy nagyon állat, csak hát én ilyen kritikus vagyok, hogy még a kedvenc filmemet is kritizálom.
  • Punker
    #418
    Na most végeztem a bővitett Gyűrű Szövetségével + a Két Toronnyal. így egymás után megnézve mindkettőt meg kell állapítanom, hogy az első rész jobban követi a könyvet, a második nekem egy kicsit popcorn szagú lett.
  • Madmaxx
    #417
    Nem lehet mindenki szájize szerint megfilmesiteni egy regényt. Te máshogy képzelted el a fejedben mig Peter Jackson így. Szerencsére ez az elképzelés közeláll a sajátomhoz eltekintve néhány dologtól.
  • Coine, The A&O
    #416
    Nem kételkedtem abban, h. jól ismered, csak attól, hogy még te csalódtál nem kell rossz színben feltűntetni a filmet.
  • Coine, The A&O
    #415
    erről van vmi hivatalos ? hol hallottad ? én csak annyit tudok, hogy a licencet megvették a Gyűrűk Urával együtt...csipáznám ha Bilbó kalandjait is megfilmesítenék, persze P. J. kamrmesterrel :)
  • Bandew
    #414
    Amugy meg biztosíthatlak hogy jól ismerem a Gyűrűk Urát, és nagyon szeretem is. Épp ezért okozott csalódást. És még mielőtt valaki megint félreérti, hozzáteszem, hogy nagyon tetszett a második rész.
  • Bandew
    #413
    Asszem lesz Hobbit
  • tomcs
    #412
    csak az a baj ha minden ilyen szinten a szponzorokon mulik meg a vegen megcsinjaljak a gyuruk ura 4. reszet is...
  • Coine, The A&O
    #411
    Attól, hogy valaki többször nézett meg egy részt az nem azt jelenti, hogy jobban szereti vagy jobban ismeri a Gyűrűk Urát, ezt azért tisztázzuk.
    Továbbá ez az egész emberfüggő, kinek mi tetszik, tiszteletben lehet tartani a mások véleményét, de lehet acsarkodni is.
    Most nem személyeskedtem.
  • Bandew
    #410
    Azért én egy kicsit többször néztem meg a filmet mint te.
    És nem azt írtam hogy szar a második rész, ugyhogy ne háborodj fel.
    Az meg hogy nekem jobban tatszett a nyugisabb és lassúbb első rész, az ízlés kérdése.
  • Madmaxx
    #409
    Ez jó nagy baromság! Ez nem egy folytatás, mint pl. Az amerikai nindsza 58+x-edik filmje ami önmagában egy kerek történet, hanem magának a történetnek a továbbvezetése. Tehát a 3 rész együttesen alkotja a szerves egészet. Szóval ne írj hülyeségeket.
  • Madmaxx
    #408
    Nah végre ma sikerült megnéznem a filmet mivel eddig kib****tt vizsgákkal voltam leterhelve. Maradandó élményt nyújtott. Hasonlókép képzeltem le én is, tehát nagyon tetszett. Kétrész volt ami kicsit zavart, amikor Legolas pajzson deszkázik, és hoyg a DÖgmadarak nem a könyvben leirt keselyű formájuak. Egyébként ÜBERRULA! Egy nagy gond van, hogy mostmár még jobban várom a Király Vissaztér-t.
    Peter Jackson minimum egy félisten.
  • Coine, The A&O
    #407
    Nekem meg egyre jobban tetszik a kettős is, aig várom, h. a mozikban újra lássam.
  • Bandew
    #406
    Szerintem az első klasszisokkal jobb.
  • ÁjjLe BoBBi
    #405
    ezt nem kellett volna ide irnod, még a végén meglincselnek ! :D
  • [Walaki]D`Lair
    #403
    mit vered a nyálad? ez a film egy szar!! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
  • ÁjjLe BoBBi
    #402
    azzé :PP
    má emeltem a kezem :PP
  • Coine, The A&O
    #401
    nemcsak, hogy bekerülhet, hanem benne is lesz rögtön az elején, továbbá az is, ahogy Gandalf lezúzza Szarumánt.
  • Punker
    #400
    igen kimaradt.
  • Waterhorse
    #399
    Talán hétvégén végre eljutok a moziba és megnézem, vizsgáim vannak most már egy hete meg a csajok is lekötnek.

    Visszaolvasni nem fogok, úgyhogy arra lennék kiváncsi, hogy a banyapók az tényleg kimaradt a filmből? Ahogy én hallottam még bekerülhet a 3. film elejébe.
  • Coine, The A&O
    #397
    yahooo, újra érkezett új szállítmány a kibővített 4 DVDs verzióból (persze még csak a Gyűrű Szövetségéről beszélünk teccikérteni :) ) !!!