522
A Gyűrűk Ura - A Két Torony
  • The Garrett
    #396
    NA de iezt másik topicban kellene megbeszélni nem itt :)
  • The Garrett
    #395
    hm nemtudom nekem is Tmpegenc van és megy mint az álom
  • Matarese
    #394
    Basszus, jó hogy ilyen profik vagytok.
    Nekem még az egyik videóm feldarabolásával is gondok vannak. A hülye tmpegtools a film 2. részbe való vágásakor, mindig számolás után nem felel.
    Mi lehet vele?
  • Csacsi
    #393
    Én mnég elég kezdő vagyok ebbe a konvertálásba, szóval ne nagyon nevessetek ki. A 3 cd-s két toronyt próbáltam átrakni. Négy nap alatt, kb 15 cd-m bánta mire most úgy néz ki, hogy tegnap este sikerült.

    Fel is írtam, bele is tekertem, és jónak tűnik. De majd kiderül. De most már legalább megtudtam a jó beállításokat..

    Csak pont nem ezen a filmen kéne kísérletezgetnem. :))
  • The Garrett
    #392
    Ne is modnjátok én most basztam el az enyémet... át akartam SVCD ből VCD be konvertálni, meg beégetni alá a feliratot. a 3-4 napos vesződés után mint aki jól végezte dolgát odaadom havernak. Erre szól hogy a 2. Cd felénél bejön az első CD hangja+ felirata :)))9
    az eredetitket meg persze letöröltem. SEBAJ:) "megvessszük" még1x :)
  • Punker
    #391
    csak ügyesen kell eltalálni a beállításokat, + 2 - 2.5 óra alatt megcsinálja a cuccost és már lehet is kiírni.
  • Punker
    #390
    Nekem jó szokott lenni.
  • Punker
    #388
    http://www.dawnload.net/video_software/dvd_rippers/easydivx.cfm#download
  • Punker
    #387
    Mindent megcsinál egyben.
  • Punker
    #385
    DVDX 2.0-val nekem is lejött csak jobban szeretem az easydivxet.
  • Punker
    #383
    Az még odébb lesz, amúgy a 4 DVD-és elsőrész le van védve rip ellen? Mert nekem az easydivx nem szedte le.
  • Coine, The A&O
    #379
    Inkább ne támadjon fel, jól van megírva a könyv.
    Meghal dicsőségben és tutaja eléri a tengert.
    Tisztességben és becsületben halt meg Gondor kapitánya.
  • magus
    #378
    köszi:)

    a cimet ird ide pls megtalalom csak ird ide a filenevet
  • ÁjjLe BoBBi
    #377
    gihi :-D és mégis hogyan adjam oda ?....tessék :-D
  • magus
    #376
    van szinkronos verzio is? idevele
  • ÁjjLe BoBBi
    #375
    2cd-s ? mért nem töltöd le a 4cd-set ? nekem az van....szinkron meg minden fasza minőségben...csak hát a szinkron miatt nem vagyok oda...vagyis tök jó meg minden, csak én az 1. részt is feliratosban láttam és az eredeti hangok a faszák...letöltöm a 3cd-s feliratosat..::-DDD
  • Evil
    #374
    no tegnap megneztem megegyszer ,immar a vinyorol a 2cd s xvid verziot.Eloszor is nem valami fenyes minoseg. :( Lesz az meg jobb is.
    A film pedig mar jobban tetszett ,tobb idom volt a reszletekre vigyelni ,raadasul feliratos is volt ,ugyhogy a szinkron se volt bena.
    De azert a snowboard os jelenet meg mindig benan nez ki.
  • Szaca
    #373
    A film KIRÁLY, bár én azt mondom, hogy az első rész nagyobbat ütőtt! Egy éve mikor azt láttam tátott szájjal és libabőrösen izgultam végig a 3 órát. És most is mikor beúszott a vászonra a nyúlájnszinema ,meg a jól ismert zene, megint össze szorult a gyomrom! Átfutott akkor az agyamon, hogy egy évet vártam erre a pillanatra és most itt van! Szal nagyon jó a film, talán jobb ennél nem is lehetne, nekem csak az a bajom vele, hogy azt a bizonyos gyomortáji szorítást az eleje után már csak 1x éreztem, akkor mikor a tünde ijjászok megérkeztek a Kürtvárba Az csúcs volt! Szinte érezni lehetett, hogy felsóhajt a nézőtér, mert visszatért a remény, a tündék visszahozták! Az Entekről annyit, hogy nekem egy kicsit bugyutának tűntek. Szerintem a jellemüket nem találta el igazám PJ. Ők a legősibb, legtapasztaltabb lények a világon, nem kellene, hogy a két Hobbit mondja meg nekik mit csináljanak! Ezek csk apro gondolatok voltak a filmről, a lényeg az, hogy kiakadtam volna ha valamiért nem láthatom és és irtóra várom már hogy A KIRÁLY VISSZATÉR-jen
  • Da Gaul
    #372
    Pippinnek a jellemét nagyon jól lemásolták a könyvből.Olyan meggondolatlan, néha bajkeverő.Ám ha szorul a hurok mégis képes jól dönteni.Gondoljunk csak a második részbeli entes jelenetére, amikor azt kéri Szilszakálltól, hogy dél felé, Vasudvard közelébe vigye őket.

    Boromir rulez
    Írok má' PJ-nek, hátha feltámad a bővített kiadásban :)))
  • Bandew
    #371
    Én a hobbitokat szeretem a legjobban. Főleg Pippint.
  • Randal
    #370
    Azért megoldották az entek lassúságát is.
    például mikor összejött az ent tanács és a végén Szilszakáll odafordult a két hobbithoz, hogy eldöntötték, hogy ők nem orkok és mikorelmaygarázta, hogy enkik sok időbe telik az óent nyelven való beszélés.

    Amúgy kicsit keveseltem az enteket, dehát gondolom egyrészt marha sok idő lett volna őket megcsinálni, másrészt viszont ha jól emlékszem(kb 5-6 éve olvastam a könyvet) akkor már a fapásztorok se voltak sokan.
    No meg asszem lesz egy csata ahol az entek is ott lesznek, de az má a 3. rész lesz:)))

    Az Aragorn-os részt nagyon én se értettem, de gondolom azért kellett, hogy megmutassák azt mi történt közte és Arwen között, szal embercsajszi majd rányomulhat:)
    Boromir után Gimli a kedvencem:)))
  • Coine, The A&O
    #369
    igaz.
    David Wenham játsza Faramirt, Sean Bean pedig Boromirt.
  • The Garrett
    #368
    Gabi ezt olvasd vissza mégegyszer :)))
    jah bocs kicsit offtopic: Cámon fel icq ra :)


  • Da Gaul
    #367
    Boromirt nem ugyanaz a színész alakítja, aki Faramirt.Én így tom.Meg azért szerintem hasonlítanak egymásra, de azért annyira nem, azt mondanám, hogy enyhén hasonlít csak rá.
  • ÁjjLe BoBBi
    #366
    erről van szó....bár a részeket nem hasonlítanám össze, mert ez a csatára épült, az 1. meg bemutatta mi is a helyzet....LoTR POWER !!!


    ARAGORN, LEGOLAS, GIMLI, GANDALF stb. POWER :DDD
  • magus
    #365
    Na én most láttam még csak a filmet.

    Egyszerűen leírhatatlan. Nagyon jó a film, az egész hangulat a képi világ, a megjelenítés, a szereplők, egyszóval minden. Nem unatkoztam egyszersem a film közben. Nagyon jól lett áthozva minden a könyből, és joban hatnak az új dolgok mint az első részben. Jól van megoldva, hogy kissé összekeverték a cselekményeket. bár néhány dolog nem volt benne, és feltűnő volt, de azért illett a történetbe. Az enteket is jól ábrázolták. Egyetlen egy dolog, amit sehogy sem lehetett rendesen megoldani, mert ugye ez csak egy 3 oras film, az a szereplők viszonya egymáshoz. Nem hangsúlyozták az entek lassúságát pl. de nem is kellett volna, mert annyi ilyen kis részlet van amit nem tudtak volna visszaadni. Mondjuk itt Arwen sem ütött ki annyira mint az első részben. Faramir (tényleg az a színész aki Boromirt játszotta? nincs annyira erős arca nem hiszem el hogy ő az) kicsit rossz színben tűnt fel szerintem, pedig lehet rosszul emlékszem ő még a barlangban eldöntötte, hogy nem akarja a gyűrűt, és elengedte. Amőgy Pippin és Trufa talákozik a könyvben Gandalffal? Én nem emlékszem rá, rég olvastam. Gollam egyszerűen fergeteges volt, ahogy beszélgetett magával, tökéletesen kivehető volt, nagyon jól hozták át ezt is a filmbe. Na és a csatajelenetetk azoknál leesett az állam. végig elámulva figyeltem a harcot. nagyon jól volt megoldva. Amikor Gandalf megérkezett az is, a fények, minden. És szinte éreztem a veszélyt, amikor csatarendbe sorakoztak az orkok, és ütötték a földet a lándzsákkal. és utána megindultak.

    Egyszóval gratulálok Peter Jacksonnak, nagyon jó lett. És szerintem jobb lett mint az 1. rész.
  • Coine, The A&O
    #364
    Ugyanaz a színész alakítja Faramirt, mint aki Boromirt is, nem ? Én úgy tudom.
  • Da Gaul
    #363
    A Faramiros dologról csak annyit tudnék mondani(bár még nem jutottam el addig a könyvben),hogy szerintem a filmben sem negatív szereplő, hanem így ábrázolják, hogy Faramir retteg a gonosztól, de mégis gyűlöli és harcol ellene. A másik meg az, hogy ő is ember, akik könnyen csábulnak. Szal szerintem jól ábrázolja őket PJ és jól alakít a szereplő, de mondom MÉG nemtom, hogy van mindez leírva a könyvben.

    Boromir rulez
  • Da Gaul
    #362
    Most olvasom, hogy a szereplős dolgot jól megmagyaráztam :)))
    Visszaolvasva már nem is olyan egyértelmű, mit akartam mondani :))

    Boromir rulez
  • Da Gaul
    #361
    Hú! Hát most olvasom a könyvet, egyszerűen le se bírom tenni és estefelé már azt se tom hol áll a szemem . Nagyon teccik! Csak most jövök rá, hogy az első rész filmváltozata eléggé hű a történethez, de 100%-osan képtelenség film szinten visszaadni a könyvet. PJ nagyon jó szereplőket választott, és mindegyik -filmbéli- szereplő közül Boromir figuráját talán jobban eltalálta a többinél,de ugyanez(szinte) mindegyik szereplőről elmondható.

    Boromir rulez
  • Bandew
    #360
    Szerintem hogyha kihagyják a filmnől Aragorn hősi túlélését (ami benne se volt a könyvbe és amugy se volt sok értelme), és azt hogy Faramir elviszi Frodóékat Osgiliathba, akkor simán belefért volna a Banyapók. Ráadásul a vége is jó lett volna. Frodót megcsípi a pók, Samu átveszi a Gyűrűt, és vége. Azok a nézők akik nem olvasták a könyvet, epekedve várnák a folytatást (mondjuk így is), mert azt hinnék hogy Frodó meghalt.
    Amugy én nem keresem a hibákat a filmben, egyszerűen csak látom és kész.
    De már négyszer néztem meg és nagyon tetszik, de az első jobb volt.
  • The Garrett
    #359
    miért végül eger is elesett... csak egy pár évvel később :P
  • ÁjjLe BoBBi
    #358
    jaja a moziban mikor néztem nagy "?" a fejem fölött aztán meg majd le fordultam a székröl :DDD
  • GyaxyBoy
    #357
    Én még nem láttam a Két tornyot de szívesen megnézném! Le lehet tölteni vhonnan? DIVX szinkron lenne az igazi nekem4 Köszi
  • PResident Evil
    #356
    csak bólogatni tudok :)
  • PResident Evil
    #355
    ehhhe :D szarumán=szulejmán !!!
    LOL !!!
    a történelem ismétli önmagát :DDD !!!
  • GregSB
    #354
    Itt a pont.
  • GregSB
    #353
    Audiovizuális :)
  • GregSB
    #352
    Ma volt szerencsém megnézni a filmet. A topicot nem olvastam át, de asszem nem is veszitettem sokat, gondolom eléggé sokan fikázzák.

    Nálam a film 9/10-es! Teljesen beleéltem magamat a történetbe, az egész filmet elejétől a végéig élveztem. A képvilága + hozzá a zene valami olyan isteni, hogy az leírhatatlan. A legdurvább audiovizuélis jelenet az volt, amikor ***FIGYELEM SPOLIER!!! Gandalf megérkezett a felmentősereggel, és a dombról belefut az ork hadseregbe. Ahogy az ő irányukból törő fény bevilágítja az egész környéket + ork sereget + alá a zene... leírhatatlan szavakkal.
  • PResident Evil
    #350
    :) csak nevetni tudok a "gyűrűk ura fikázó" topicon. hmm. értelmes átmenni egy-két kellemes szóra...