A Gyűrűk Ura - A Két Torony
  • Creeping Death
    #269
    A sárkány szerű szörnyeket dögmadaraknak hívják és Mordorban neveli őket a Sötét Úr Barad-Durban, vagy Minas Morgulban. Szóval az hiteles, csak inkább az volt velük a gond, hogy kicsit nagyra, vaskosra sikerültek - én speciel gizdábbnak képzeltem őket. Nameg a Nazgulok ekkor már nem fekete locaskénet (fekete csuha) jelentek meg, hanem mint királyok... lásd Morgult, aki kilovagolt Minas Morgulból és farkas szemet nézett Frodóval (ez a könyvben volt - itt vagy kimarad, vagy majd a 3. részben lesz). Ő akkor már teljes pomában vonult serege élén... nem rejtve el az üres tekintetet és a koronáját. Meg az sem volt jó, hogy Osgiliathban, amikor felkiáltottak, hogy "Nazgul!" inkább olyan érzésem támadt, mint egy ll. Világ háborús filmben, amikor felkiáltanak bombázáskor, hogy "Stuka!". Egyáltalán nem mutatta be a rettegést és a gonosz hatalmat a Nazgul jelenléte, mint a könyvben: az emberek leborultak, sírva fakadtak, őrjöngtek-üvöltöttek félelmükben. Ez hiányzott itt, míg az 1. részben meg pont fordítva volt. Habár ott meg egyszerű fekete lovasoknak álcázták magukat, hatalmukat és üres arcukat eltakarva - nem okoztak rettegést az emberekben, sőt párbeszédeket folytattak a hobitokkal a Megyében. Ez tehát egy kicsit el lett baszva.
    Abban egyet kell értsek, hogy a jelenetek nagyon rövidek voltak. Azzal a hülye csatával meg már annyi időt elbasztak, hogy a végére már untam. Nameg ekkora terrort nem okoztak az emberekben a támadók. A legjobb harcosaikat vetették be az orkok ellen, sőt ők is voltak pár ezren... na de mind1.