15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • HUmanHunter
    #13556
    Az igaz, de Angliát konstans veszély fenyegette volna egy esetleges német partraszállástól egy következő háborúban, illetve nem tudni hogy Franciaországnak mennyi részét lett volna hajlandó Hitler függetlenné tenni, nem hiszem hogy az egészet, hogy visszaáljon a nyugati front ugyan olyanra mint volt 2 vh kezdetekor. Arra is sok példát láttunk a történelemben hogy a néhány év alatt bekövetkezett hatalmas terjeszkedéseket senki nem nézte szívesen, pl Napóleon esetében :)
  • molnibalage83
    #13554
    Ő már csak ilyen.
  • Kara kán
    #13552
    Ne okoskodj, mert nem neked írom, amit írok, kreténke!
    Amúgyis, csak azért dolgozom ezen a projekten, hogy egy párhuzamos univerzumban Hitler nyerjen, és az olyan korcsokat, mint te, kinyírja. Érted?! Nem érted, te μeszű!
  • molnibalage83
    #13551
    - a Szovjetuniót nem 1941. június 22-én támadják meg, hanem kb. 3-6 hónappal korábban, masszív légitámadásokkal indítva.

    Masszív légitámadásokkal indítottak, de a LW hatósugara korlátos volt és harcászati célokból kis túlzással végtelen mennyiségű volt.

    3 hónnappal korábban nem tudtak volna támadni. Tudod, tavaszi olvadás és sártenger. Télen meg csak a leghülyébbeknek jutott volna eszébe megtámadni a Szu-t.

    Nem Észak-Afrika volt gáz, hanem Jugó és Görögország miatt késett egy kicsit a Barbarossa, de hogy az a 4-6 hét és az időjárás kombó mennyi pluszt engedett volna meg az elég homályos.

    - a Szovjetunió teljes legyőzése 6-8 hónapot vett volna igénybe, vagyis 1941 tele előtt már Németországé a néhai Szovjetunió teljes európai része, és az Urálon túli rész több, mint 2/3-a (a japánoknak azért nem adnék sokat, mert később máshol kárpótlást kapnak)

    A lezajlott harccselekmények alapján nem tudták volna bevenni egyszerre még Moszkvát és Leningrádot sem, a déli területekrők, amikért 1942-ben csatáztak megaztán tényleg szó sem lehetett...


    - 1942-ben következik Anglia lerohanása a németek által, az ázsiai gyarmatainak zömét Japán rendezné le. India külön eset, vele kapcsolatban még nekem is gondolkodnom kell.

    Emiatt ez a rész totál röhejes. Ugyanúgy nem lett volna semmiféle partaszálló technikájuk hozzá. Még jenki távolmaradás esetén is 0 esélye lett volna egy inváziónak.



    - az USA-ra 1943-ban kerül sor, de elhúzódó harcok lesznek, közben el kell vágni őt Latin-Amerikától, de Mexikó szívesen segített volna ebben. Az USA térdre kényszerítése kb. 1 év. Nagyon nehéz feladat lett volna. Közben nyilván meg kellett volna előzni őket az atomprogramban, ez nyilvánvaló.

    Itt már tényleg csak röhögni tudok...
  • Prof William
    #13550
    Nehéz kérdés... Az a talán legfontosabb kérdés, hogy a SZU elvesztése után Amerika + Anglia mindenképpen folytatták volna a háborút? végül is nem fűződött sok érdekük a Európához.

    Ráadásul tudták hogy így már nehezebb dolguk lenne.
  • Kara kán
    #13549
    A náci Németország mindenképp összeomlik, kb. ugyanúgy, mint a Szovjetunió, ez nem vitás, mert a modell, amelyet nyomattak ugyanaz volt, mint a kommunizmus, csak pepitában.
    Ami a 2. világháborút illeti, már leírtam lent nagyon világosan, érthetően, logikusan és következetesen, hogy mely esetekben lettek volna esélyei a tengelyhatalmaknak úgy általában nyerni. De azok kedvéért, akiknek nehéz a felfogó képessége, elismétlem pontokba szedve:

    Ha Hitler okosabb és nem teteti tönkre magát mindenféle kábítószerrel (Göringgel együtt), akkor Franciaország meghódítása után nagy esélye lett volna a győzelemre a következő módon:
    Nem ugrik Mussolini segítségére Észak-Afrikában, hanem minden erejét a Szovjetunió elleni támadásra koncentrálja, de úgy, hogy bevonja a harcokba Japánt is keletről, amelyet meggyőz, hogy ne siessen Pearl Harbour megtámadásával.
    Tehát akkor mondom szájbarágósan:
    - a Szovjetuniót nem 1941. június 22-én támadják meg, hanem kb. 3-6 hónappal korábban, masszív légitámadásokkal indítva.
    - a Szovjetunió teljes legyőzése 6-8 hónapot vett volna igénybe, vagyis 1941 tele előtt már Németországé a néhai Szovjetunió teljes európai része, és az Urálon túli rész több, mint 2/3-a (a japánoknak azért nem adnék sokat, mert később máshol kárpótlást kapnak)
    - 1942-ben következik Anglia lerohanása a németek által, az ázsiai gyarmatainak zömét Japán rendezné le. India külön eset, vele kapcsolatban még nekem is gondolkodnom kell.
    - az USA-ra 1943-ban kerül sor, de elhúzódó harcok lesznek, közben el kell vágni őt Latin-Amerikától, de Mexikó szívesen segített volna ebben. Az USA térdre kényszerítése kb. 1 év. Nagyon nehéz feladat lett volna. Közben nyilván meg kellett volna előzni őket az atomprogramban, ez nyilvánvaló.
    (Az angolszász haditengerészet megsemmisítése külön alfejezet, azzal most nem foglalkozom. Csak annyit, hogy szárazföldi bázisok nélkül az nem ér semmit. Amúgy, felesleges ezen rugózni annyit – mint ahogy teszik az egybitesek. Hitlernek 1933-ban sem tankjai, sem tengeralattjárói, sem harci repülői stb. nem voltak, aztán egyszer csak lettek. Ugyanígy lett volna győzedelmes haditengerészete is. Hipp-hopp!)
    A többi már sci-fi. (persze amit előtte leírtam az is)


    Utoljára szerkesztette: Kara kán, 2017.11.08. 20:31:48
  • HUmanHunter
    #13548
    Szerintetek ha a Szovjetuniót sikerült volna legyőznie a németeknek, végső győzelemre lett volna esélyük? Gondolkoztam rajta, de én arra jutottam hogy szerintem még akkor sem, mert ahogy beszéltétek, haditengerészetileg behozhatatlan helyzetben voltak a szövik, ejtőernyősökkel meg nem tudták volna megszállni a brit szigeteket, tehát az Amerikaiak ugyanúgy tudták volna szállítani a fegyverzetet, hadsereget, maximum nagyobb veszteségek árán.
  • savaz
    #13547
    A háború során összesen 3172 dokumentált rakétaindítást végzett a német hadsereg, főként belgiumi és angliai célokra, ám csak 1100 érte el célját. Sok rakéta repülés közben felrobbant vagy a tengerbe zuhant. (Wiki)
  • molnibalage83
    #13546
    Guadalcanal
  • Kara kán
    #13545
    Nem évek, hónapok alatt megoldották az oroszok és a németek is az ipar átköltöztetését.
    Ja, és a rabok sem fát vágtak, mint állítja itt a kolléga, hanem V-2 rakétákat is szereltek össze.
  • savaz
    #13544
    Speer nem nagyon szerette a rabok dolgoztatasat, mert nem tartotta hatekonynak. Az oroszok sem mikroelektronikat szereltettek ossze a lagerekben, hanem fat vagtak, meg banyasztak. Pont az orosz ipar problemaja volt, hogy meg a rabsagban tartott mernokok eltervezgettek ezt-azt, de meg a "szabad" orosz munkasok sem tudtak megfelelo minosegben eloallitani sorozatban a termeket.

    USA meg sohasem dolgoztatta az internaltakat. A japanok igen de ott sem volt nagy a hatekonysag a hagyomanyos modszerekkel, lasd pl. Hid a Kwai folyon c filmet.
  • Prof William
    #13543
    Egyszóval sem mondtam hogy a csak németek, csak azt hogy beletelt volna valamennyi időbe míg az ottan területeket átállítják termelésre. A gyárak felszerelése a munkaerő beszerzése és átképzése -főleg hogy munkások mentek együtt a gyárakkal az Urálon túlra- na és persze a szabotázsok stb... ezt nagyon nehéz 1-2 év alatt megcsinálni. Ha több idejük lett volna akkor talán de így csak részeredményeket értek el.

    Már akkor is Speer kellett volna a termelés élére. Látva a "hatékonyságát" szerintem jobban ki tudták volna használni ezt a lehetőséget.
  • pbsb4
    #13542
    Oké.

    Nem is csodálkozom. Ez a legegyszerűbb megoldás.
    Ha megcáfolnak, vagy a gondolatmeneted hibáira rávilágítanak akkor a másik fárasztó. :)

    Béke veled!
  • Kara kán
    #13541
    helyesen: Dora-Mittelbau
  • molnibalage83
    #13540
    És ezeknek mi köze van a II. vh utáni és közbeni időfaktorhoz? Semmi...
  • Kara kán
    #13539
    Jut eszembe, a Szovjetunióban is dolgoztatták a népeket, táborokban a II. világháború előtt, közben és után is.
    Az USA-ban indián rezervátumok formájában voltak táborszerűségek, a II. világháború közben a japánokat zárták táborokba, majd a legyőzött Németországból tudósok seregét vitték/rabolták el, és dolgoztatták.
    Szóval, ne álszenteskedjünk, hogy csak a németek.
  • Prof William
    #13538
    Ez igaz de akkor is kellett volna idő, amíg berendezkednek és "belakják" az új birodalmat.
  • molnibalage83
    #13537
    Ha a jenki HT és technika nem fejlődik....
  • Kara kán
    #13536
    „Igen ez a rész nagyon sántít, hogy a Szergely és Vasili azonnal boldogan dalolva elkezd termelni a Németországnak tankokat és repülőket.”

    Pedig termeltek, bár nem dalolva, a Dora Mittelbaum keretében. Csak nem volt elég.
  • Kara kán
    #13535
    Látom sikerült elolvasni a Fatherland c. film ismertetőjét. :-

    Amúgy ha sikerült volna legyőzni a Szovjetuniót, nem beszélnénk a továbbiakban Németországról, hanem egy eurázsiai szuperhatalomról. Tehát mások a számítási alapadatok.
    Utoljára szerkesztette: Kara kán, 2017.11.07. 21:49:25
  • Renegade
    #13534
    szerintem nem lett volna rá kapacitása. Ha veszünk egy lassan konszolidáló Náci Németországot, akkor is kisebb gondjuk nagyobb lett volna annál, hogy hajókkal szarozzanak.
  • Prof William
    #13533
    Az hogy az Német haditengerészet akár csak fasorban legyen a Angol + Amerikai haditengerészethez képest, ahhoz egy teljes Európai győzelem és minimum 10 évnyi béke kellene, ami alatt vadul nyomatnák a flottafejlesztést.

    Csak így remélhetnék, hogy eljutnak az amerikai partokig. De szerintem hosszabb időre lenne szükségük. Egy győztes Németország szerintem max 60-as évek közepére remélhetné hogy 1-1 elleni csatában legyőzhetné az amcsi haditengerészetet.
  • molnibalage83
    #13532
    Ezekkel a kommentjeiddel csak saját debilséged bizonyítod...
  • Kara kán
    #13531
    Ha én ide leírnám, hogy:
    Szerintetek hogyan lehetne kirabolni az amerikai FED trezorját?
    te szerintem először lehülyéznél, majd elmennél a rendőrségre és feljelentenél.

    Ugyanezt tette az a másik idióta, pszichopata Móni a Tetsuóval: leírt egy felvetést, és ez a kretén faszfej Molni mindjárt lezsebnácizta stb. stb.
    Ilyen debil oligofrénekkel lehet párbeszédet folytatni? Válasz: Nem lehet.

    Nem véletlenül van az aláírásomban az, ami.
  • molnibalage83
    #13530
  • Kara kán
    #13529
    Fárasztó vagy, szerintem itt ér véget a párbeszédünk.
  • molnibalage83
    #13528
    Jah, a Kriegsmarine kb. 12 tengót tudtott elküldeni a jenki partokig és ottartani néhány hétig...
    De az elején még ennyit sem tudtak küldeni...
    Dobpergés...
  • pbsb4
    #13527
    Világkereskedelemről hallottál már?

    Szerinted hajóval vagy repülővel bonyolítják a nagyobb részét?
    Egyáltalán végig gondolod amit leírsz?
    Nem volt véletlen, hogy rákérdeztem az életkorodra.
    A 11 éves fiam mond kb. ilyen vad dolgokat. :)

    Csak, hogy ne a levegőbe beszéljek:
    "Nemrég olvastam utána a Midway-i csatának. A japánok 4, az amcsik 2 repülőgéphordozót (RH) vetettek be."
    3 ami hordozó volt.

    "Legyen a bombázók hatósugara 500 km.
    600 km-es sugárban lebombázok minden szovjet katonai létesítményt, távírót stb"

    Mi módon bombázol 600 km-re, ha a bombázód csak 500 km-re repül el.

    "Az elfoglalt Szovjetunió proletárjait munkára fogom, hasonlóan a franciákat stb: ők építik nekem azokat a bombázókat stb."

    KI építi meg neked a bombázót? Grisa a kolhozparaszt?

    Kaptál egy csomó hozzászólást a témához értő fórum társaktól, diagramokat, adatokat.
    Érdemben nem nagyon reagáltál semmire sem.

    Ne haragudj, de ha valaki olyat ír le, hogy a kor egyik vezető gazdasági hatalmának, amelynek létfontosságú az óceánok uralma és mégis gondot okozz az Atlanti-óceánon átdobni a csapatokat azért az egy kicsit vicces. Ráadásul a kor legerősebb haditengerészetével rendelkezik.

    " Felerősödve nyugodtan támadom meg az USA-t, mert legalább akkora erőm van, mint neki, a Japánokkal együtt pedig biztosan több."

    Persze a németeknél elegánsan eltekintesz ezektől a nehézségektől. Csak tudnám, hogy az amerikai haditengerészethez képest zéró erejű német haditengerészet, hogyan fedezte volna az inváziós erőket.

    Kíváncsian várom a válaszod.
  • molnibalage83
    #13526
    A hajózás sokkal egyszerűbb és hatékonyabb, mint a vasút. Ezért van az, hogy a vasút feltalálásáig minden hosszútávon nagyhatalom tengerparti és jól hajózható folyóval bírt, ami mélyen vezetett a szárazföldre lehetőleg. A vasút feltalálásáig lényegében minden nagy tömegű áru csak folyón volt mozgatható és a hadseregek is a folyókat követték, mert logisztikailag nemigen tehettek mást.

    Mejd repülővel. Aha, persze... És a semmi közepére hogyan kerül reptér? Ha mindent oda kell szállítani és a visszaútra elég benzit is, akkor egy Ju-52 kapacitása 1-2 tonna táján, ha van. Ja, hogy munkagépeket szállítani sem tudtak lényegében légi útin? A kevés Gigant erre édeskevés volt és 15-20 tonna felett az sem tudott semmit vinni.

    Lövésed nincs a HT-ről. Ahogy semmiről sem. Ahova belépsz az SG-n trollkodásod tudatlanségoddal garantált.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.11.07. 19:54:03
  • Kara kán
    #13525
    Ha a németeknek logisztikai rémálom volt a Szovjetunió, akkor milyen lehetett az amerikaiaknak az Atlanti-óceán? Csoda, hogy egyáltalán átjutottak egyik partról a másikra.
    Amúgy épp erről is szólt az egész felvetésem: sárosak az utak? menj akkor repülővel!
  • Kara kán
    #13524
    Nem tényeket írtál, hanem személyeskedtél.
    A témához szólj hozzá, ne azt firtasd, hogy én hány éves vagyok stb.
    Hagyd a személyeskedést, a pszichopata elmebeteg molnira, akit nagyon sokan utálunk, tehát közutálatnak örvend.
  • molnibalage83
    #13523
    Szerintem igen, csak mázlija volt, hogy nem forszírozták a témát. Ha a német vezetőket elítélték háború kirobbantásáért, akkor őrá is alkalmazható lett volna a Szu megtámadása miatt. (Már, ha Kassa bombáza körüli kérdőjeleket elhagyjuk.)
  • robgros
    #13522
    Nem tudom, volt-e már szó erről: Horthy tekinthető-e valamilyen szinten háborús bűnösnek? Nem igazán hajlok erre, inkább egy konzervatív kormányzónak tartom, aki a későbbiekben a politikai fejleményeket már nem volt képes követni, nem tudta felmérni rendesen a realitásokat. De persze ez saját vélemény.
  • pbsb4
    #13521
    Igen, rendszeres olvasó vagyok ott is, bár oda nem regisztráltam be.
  • molnibalage83
    #13520
    A HTKA.hu oldalt ismered?
  • pbsb4
    #13519
    kb. egy jó évtizede követem itt és az indexen a haditechnikai és történelmi fórumokat. ott galaric néven vagyok megtalálható.
    Inkább olvasok mint írok.

    Bár látom jobb, ha inkább csendben maradok. :D
    A tényeket sokan nem szeretik. :D
  • pbsb4
    #13518
    Személyeskedés???
    Ne haragudj, de szerintem a csicskás megjegyzésed inkább kimeríti ennek a szónak a fogalmát.

    Valami észérv arra amit írtam esetleg?
    Vagy maradsz az álomvilágban ahol 6000 utász legyőzi a Szu-t némi légi támogatással?
  • savaz
    #13517
    A Brittek hibajaul szoktak felroni, hogy olyan szinten koncentraltak eroforrasaikat a bombazok fejlesztesere es epitesere, hogy jelentosen lemaradtak minden mas teruleten (polgari gepek, hajok, harckocsik, kezifegyverek stb.). Ok sem tudtak 1000 bombazot bevetni rendszeresen. A hires ezer bombazos bevetesekben meg a kikepzok Avro Ansonjai is bele lettek szamolva 2 db 50 kilossal. A bombazohadjarat fenykoraban ejszakankent 5-600 gepet kuldtek nemetorszag fole. Sokat nem ertek el vele azon kivul, hogy minden tortenelmi nemet varosmagot porig egettek.
    Utoljára szerkesztette: savaz, 2017.11.07. 17:12:01
  • molnibalage83
    #13516
    Hihetetlen, hogy ilyen tesztre volt erőforrásuk...

    Halkan jegyzem meg, hogy úgy látom, hogy egy nekifutással tesztelték csak ezeket. Azért megnéztem volna, hog 2-3-4-5 szerelvény után mennyir veri szét az alapokat is a vonat... Ami még jobb is, mint a mezei kisiklatás.
  • molnibalage83
    #13515
    Látom konteós lendületben van. Bár régóta regelt ,de kb. most látom először kommentelni. Értem, aki nincs veled az csak ellened lehet és biztos az én csicskásom. Ez a komment vegytiszta indikátora kreténségednek, amit eddig is jól ismertünk...