15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • fonak
    #13637
    Ez, ha igaz, Koreában készült kép.
  • RatBaG #13636
  • molnibalage83
    #13635
    3. rész.
  • molnibalage83
    #13634
  • Kurfürst
    #13633
    A német H-osztályú csatahajókat végül nem fejezték be, a már elkészült 40,6 cm-es fő löveget Norvégiában építették be partvédelmi ütegként. Szerencsére a norvégok szépen megőrizték.


  • robgros
    #13632
    Valamennyire ez is érinti a vh-t:

    https://www.amazon.com/Cthulhu-Wars-United-Battles-Against/dp/1472807871/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1510656658&sr=8-2&keywords=the+cthulhu+wars&dpID=51bdBIjzNrL&preST=_SY344_BO1,204,203,200_QL70_&dpSrc=srch
  • Renegade
    #13631
    hát ezaz, ezek szerint van olyan kiegészítője a c'thun...Cthulhu hívása világnak ami a II. vhn. tekert egyet :)
  • robgros
    #13630
    A plakátok mihez készültek? Csak mert láttam, az Achtung Chtulu egy rpg szabálykönyv.
  • Kurfürst
    #13629
    Ezen az "Achtung Chtulu crossover series" plakáton konkrétan sírok.
  • Prof William
    #13628
    Nagyon ajánlom. :) Ráadásul próbálnak nem "elszállni" a sorozattal. Igyekeznek a "realitás" - ha lehet így nevezni - talaján maradni.
  • robgros
    #13627
    Na bazz, arról a sorozatról nem is tudtam :P
  • Prof William
    #13626
    Azok nagy kedvencek. Alternatív érdekes alternatív II. VH ahol a nácik -igaz az utolsó pillanatban- de sikerre viszik a szuperember projektjüket.

    Ezen felül nagyom bejött a képregény narrálásának a száraz tényszerű stílusa. Kb minta egy Nat Geo vagy Discovery ismeretterjesztő háborús sorozatot olvasnánk. :)

    Azóta már a 9-ik résznél tart második "évad" az Über:Invasion. Az is nagyon jó.
  • robgros
    #13625
    Ajánlom még figyelmedbe ebben az Über képregényeket:

    https://comicvine.gamespot.com/uber/4050-59517/
  • Renegade
    #13624
    kemény idők voltak, mindenki próbálta kihozni a maxot a dologból :)

    van pár egész jó, erről az achtung cthulhuról még nem is hallottam o0










    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2017.11.13. 14:25:11
  • Prof William
    #13623
    Az oroszok nem itt vetették be először a Winter Soldiert?

  • molnibalage83
    #13622
    2. rész
  • robgros
    #13621
    Már várom, mikor bukkannak fel a vörös csillagos lépegetők :D
  • Renegade
    #13620
  • Lacusch69
    #13619
    Ha valamilyen blogspot.hu(.com) a forrás, már el sem olvasom a cikket (kivéve, ha röhögni akarok).
  • Saintgerman
    #13618
    Így van. Mivel az már a következő szinthez tartozik, amihez alulról nincs hozzáférésük.
  • Tetsuo
    #13617
    Ennyire zokni ne legyen már itt mindenki!
    1. A világnézete blog vagy mi cikkén ott vannak a kormányzati linkek, pl. a CIA-s pdf a levélről és fényképről.
    Itt például jelentős számú neves, nem, vagy kevésbé tabloid (bulvár) oldal foglalkozik a hírrel.

    2. Csakhogy a hír itt nem ér véget! A sok helyen kimaradt lényeges rész: A CIA tudott a dokumentumokról és az információról, de hivatalosan elutasították annak valódiságát, vagyis nem hitték, hogy a történet igaz és a képen A. H. van, ezért nem nyomoztak komolyabban az ügyben.
    Meglehetősen gyakran kaphattak "tuti" információkat Elvisről, Hitlerről stb. így bizonyára van egy küszöb, ami alatt nem foglalkoznak minden levéllel vagy telefonnal.
  • Saintgerman
    #13616
    Igen ez igaz, elkezd valaki kiszivárogtatni valamit, és rááll az összes többi.. de hát ez így van megtervezve..
    Csak egy magasabb rálátás segíthet kibogozni az egészet... (csak molni kedvéért, az nem én vagyok)
  • Oddball29
    #13615
    De ezek tabloidok talán az egy szem Independentet leszámítva, és az is pöttyet visszafogottabban áll a dologhoz.. Na de The Sun? Daily Mail? Mirror? Ez Blikk-színvonal.
    Utoljára szerkesztette: Oddball29, 2017.11.11. 22:32:52
  • Saintgerman
    #13614
    Talán éppen a te szellemi rövid nadrágodra linkelt egy másik tucatot a Koldus kolega a #13609 ben
  • molnibalage83
    #13613
    Ilyen blogról linkelni a szellemi rövidnadrág lét biztos jele...
  • Renegade
    #13612
    türelem :)

    Nekem a kedvencem az Antarktisz, meg az ehhez kapcsolt Operation Highjump

    Mindettől függetlenül szerintem roppant érdekes, hogy micsoda kultusza van a náciknak és a vélt/valós tetteiknek, és itt nem feltétlenül kell huncutságra gondolni, elég csak a filmekre, nácik nélkül nembiztos, hogy olyan jó lett volt az Indiana Jones univerzum.

    Komolyan, a nácik mint a csöcsös szöszik, mindent el lehet velük adni

  • Kissssss0 #13611
  • Oddball29
    #13610
    Mi? Semmi üreges bolygó, meg föld alatti Reich? De még egy nyamvadt T-Rex-en lovaglás sem?

    Booooring.
  • ReszegKoldus
    #13609
    Én a CIA-s pdf-et már láttam korábban, úgy látszik lassan fordították le :)

    #13607
    Ilyenekre gondolsz esetleg?
    http://www.mirror.co.uk/news/world-news/cia-told-adolf-hitler-alive-11445444
    http://www.express.co.uk/news/world/873629/Hitler-alive-CIA-Nazi-South-America-survived
    http://www.independent.co.uk/news/world/americas/adolf-hitler-colombia-cia-investigation-living-abroad-after-ww2-a8030286.html
    https://www.dailystar.co.uk/news/weird-news/655755/Nazi-Conspiracy-Adolf-Hitler-Alive-Argentina-CIA-Files-Open-Declassified-World-War-2-Reich
    http://www.dailymail.co.uk/news/article-5035335/How-CIA-Hitler-alive-Colombia-1954.html
    https://www.thesun.co.uk/news/4806751/adolf-hitler-alive-colombia-cia-world-war-2/
    De a 888 is már megírta hónapokkal ezelőtt :D

    Utoljára szerkesztette: ReszegKoldus, 2017.11.11. 19:36:53
  • Renegade
    #13608
    foxnews?

  • Prof William
    #13607
    Azért a ilyen világhelyzet + a többi klikkvadász oldal nem éppen a szavazóhelyiségükről híresek.

    És persze eme világrengető híreknek nyomuk sincs a többi médiumban pedig ilyenkor tuti, hogy tele lenne vele az egész net.
  • Saintgerman
    #13605
    Ugyan ez feltünt nekem is... lehet, hogy a Hold landoláshoz hasonló hoax... Százszor is jártak ott, csak épp akkor nem, amikor mutatták...
    Vagy is, ha kiderül, hogy hamisítvány, akkor nyugodtan alhatnak tovább azok, akik a valóságban megrendezték az egész háborút..
  • Tetsuo
    #13604
    Mindenekelőtt a logika mond ellent ennek a történetnek. A bizonyítékként szolgáló képen A. H. pont olyan bajuszt és frizurát visel, amilyet szokott, márpedig akkor a világ egyik legismertebb embere éppen rejtőzködött, ugye.
    Sőt, csak a bajusz, a hajforma (és az alkat) miatt vélünk azonosságot, meg van egy (a millióból) történet hozzá.
  • Saintgerman
    #13603
    ha egyedül lenne, lehetne akár még tévedés is... de ott van Mengele is, aki Dr Green ként élt és dolgozott tovább ugyanazoknak, akiknek ideát..
  • Renegade
    #13602
    hát ezt így elég nehéz elhinni, szerintem tévedés

    ha a CIA tudott róla, akkor gondolom Izrael is
    illetve nehezen tudom elképzelni, hogy még 10 évig húzta volna az ő egészségi állapotában

    szerintem csak nagy volt a hasonlóság, aztán kinyomozták, hogy csak ennyi.

    mondjuk már berobbant a hír a sajtóba, meglátjuk mi lesz a vége
  • Saintgerman
    #13601
    Most már nem konteó, hogy Hitler nem halt meg a háború végén: http://vilaghelyzete.blogspot.hu/2017/11/amit-eddig-is-tudtunk-cia-aktak.html
  • savaz
    #13600
    Korbehajoztak a Britt szigeteket. Norveg bazisokkal ez sokkal konnyebb volt. A csatorna Dovernel es attol keletre nagyon sekely, csak nehany atjaro van ott sem sokkal melyebb a viz 20 M-nel. Ezeket persze figyeltek es aknakat is telepitettek bele. Felszinen is probalkozhattak de csak a francia partok kozelebenes ott is nagyon kellett vigyazni a homokzatonyok miatt.
  • Kurfürst
    #13599
    A háború elején Reader javasolta Norvégia megszállását flottabázisok miatt, de Hitler annyira nem érdekelte. Akkor vették elé amikor rájöttek hogy a szövik meg akarják szállni (erdetileg Finnország megsegítése ürügyén) akkor vették elő újra. Miután francia csapatok és egységek is részt vettek benne, nem volt nehéz kitalálni hogy mit keresnek skót bázisokon..

    Miután Franciaországot megszállták, valóban kevesebb jelentősége lett az - amúgyis legatyásodott - flotta szempontjából, de azért Trondheimben létrehoztak egy tengeralattjáró bázist, és a murmanszki konvojokat onnan is tudták zargatni. Azóta is megvan.

    A francia bázisok passz, de szerintem simán odahajóztak.
    Utoljára szerkesztette: Kurfürst, 2017.11.10. 14:50:48
  • molnibalage83
    #13598
    Fr. elfoglalása után mennyi relevanciája volt ennek? Tengó szempontból lényegében "blokádtörés" történt ezzel, többé nem voltak bezárva az Északi-tengerre.

    Aminek soha nem néztem utána, hogy a tengók hogyan kerültek Fr-be? Ott szerelték őket össze odaszállítás után vagy Németországból hajóztak Fr-be a Csatornán keresztül?
  • Kurfürst
    #13597
    Norvégia lerohanásához az Altmark incidensnek nulla köze volt kb.

    A németek egyszerűen azért mentek oda, hogy a szövik ne tudják megszállni az országot (amit ti. szeptember óta szövögetettek a szövik és a német inváziót indulásban kissé megelőzve, érkezésben kissé lemaradva párhuzamosan folyt) és fenyegetni a svéd vasércimportot. Erről voltak hírszerzési jelentéseik, kb. az indította meg az egészet.

    És ha már ott voltak, jól jött tengeralattjáró meg flotta bázisnak a rengeteg fjord.