15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Pluskast
    #13757
    Azért ezt nem mondanám. A harci eseményeket simán lehet történész szemmel nézni és ugyebár az is a hitleri korszak szerves része.
  • Tetsuo
    #13756
  • fonak
    #13755
    Nem, a Hitler-korszakot ma sem lehet történészi szemmel vizsgálni, csak ideológiai ítészként, az örökös bűnösség és vezeklés jegyében. Büntetőjogi következményei vannak bizonyos történelemmel kapcsolatos kijelentéseknek. A németeknél volt ugye a "történészvita" (Historikerstreit), ami erről szólt, a baloldali álláspont győzelmével ért véget gyakorlatilag, a másik oldalt (Ernst Nolte, Joachim Fest) meghurcolták. A "holokauszt egyediségét" sem szabad kétségbe vonni, vagy a kommunizmus bűneivel összehasonlítani, mert az "relativizálás".
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2018.01.18. 17:38:36
  • fonak
    #13754
    Hát nem tudom mennyire kell adni egy ilyen illető szavaira.
  • Master91
    #13753
    Valami hasznos dolog az index.hu- ról:
    cikk

  • DantesHUN
    #13752
    Nem lehet róla beszélni. Miről? Ja várj tudom miről nem leeht beszélni hogy a nácik jó fiúk voltak éa gonoszzsidók. Ügye?
  • Freeda Krueger
    #13751
    Felderitésre.
  • millerius
    #13750
    Igen, P-47 Thunderbolt, a "Razorback"-változat.
  • Kurfürst
    #13749
    Ebben speciel van igazság.
  • Tetsuo
    #13748
    Ahogy a németek feldolgozták, az minden volt csak őszinteség nem. Még beszélni sem lehet róla, csak a mantrát fújni.
  • Kissssss0 #13747
    használták is ezeket a németek valamire? vagy csak simán átfestették őket miután átvizsgálták a gépeket?
  • molnibalage83
    #13746
    Ez P-47?
  • Lacusch69
    #13745
    Nem sajnálták a sárga festéket, hátha a flak is észreveszi a különbséget...

    Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2018.01.17. 19:32:57
  • RatBaG #13744
  • Saintgerman
    #13743
    Még ha azt mondod, hogy Saturn-kóros, lehet, hogy nem is állsz messze az igazságtól
  • robgros
    #13742
    Nem, akkor simán holdkóros volt
  • Saintgerman
    #13741
    De a Warburg és a többi bankárcsalád pénze nélkül se lett volna valaki. De ha még azt is hozzá vesszük, hogy amikor őrjöngött, olyan volt, mint aki valami hipnózis alatt van. Akkor lehet, hogy nem is a nemzet "tudatalattija" irányította Az már mondani se merem, hogy esetleg összefüggés lehet a tudatmanipulátorok és a bankárok között..
  • fonak
    #13740
    Jung szerint Hitler 78 millió német kollektív tudatalattijának kivetülése volt, aki a német nép nélkül egy senki, egy személyiség nélküli, üres valaki lett volna csupán.
  • Renegade
    #13739
    ja, amúgy láttátok a Nézd, ki van itt? (Er ist wieder da?) című filmet?

    Elég elgondolkodtató, hogy mennyire tetszett a németeknek. Főleg ha mellé tesszük, hogy kérte a producer, hogy legyenek a filmben olyan jelenetek (félig doku a stílusa), amiben megrökönyödnek az emberek, vagy éppen be is szólnak "Hitlernek", de a több száz órás nyersanyagban összesen két ilyen szituáció volt.

    Ja és a forgatás még a migrációs válság előtt volt.
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2018.01.16. 13:29:34
  • Renegade
    #13738
    már szedem is :)
  • robgros
    #13737
    Mert még azért is lehetne külön kuncsorogni?
  • ManoNegra
    #13736
    Pedig fent van egy ideje..

    robgros #13735 Az oroszok sem igyekeznek. Még szerencse, hogy a Szent Korona nem oda került.
  • robgros
    #13735
    Az oroszok sem igyekeztek visszaadni azokat a tárgyakat, amiket a Vörös Hadsereg elzabrált itt 1945-ben jóvátétel, hadizsákmány címén...
  • Renegade
    #13734
    jaja, nem hiszem, hogy felkerül N-re, eddig, ha egy Magyar rendező megkérte őket, hogy ne, akkor azt figyelembe vették. Bithumenen úgy hallottam, ott a Kincsem, szóval oda gondolom felrakják.
  • Oddball29
    #13733
    Ez a magyar 1945? Hajkurászom egy ideje, mert moziban lemaradtam róla.
  • Renegade
    #13732
    sajnos ez így van.

    viszont eddig tudtommal csak a németek néztek tükörbe. Könnyű lenne azt mondani mert veszítettek, de tudtommal egyetlen Tengelyhatalmakbeli ország sem tudott annyira őszintén feldolgozni a háborút mint ők. Azon gondolkodom, hogy az 1945 című nemrég megjelent film vajon ennek számít vagy sem.
  • robgros
    #13731
    De ennek az atomos témának majd utánanézek, mert egy Rubicon-számban velősen kifejtették, csak sajnos nincs nálam :P
  • robgros
    #13730
    A világháborúban szerintem nem volt fél, amelyik valamilyen szinten ne mocskolta volna be magát.
  • Renegade
    #13729
    szólt az mindenkinek szerintem, Amerika berúgta az ajtót és az egész világ vigyázzba állt.

    emberségesebb lett volna nem civileket kinyírni, de ez nem nagyon érdekelte a szöviket, én a kettőt érzem túlzásnak.

    Amúgy tök érdekes, hogy amíg a modern háborús túlkapásaikat képesek feldolgozni filmekben, addig a II. VH-s vérengzéseiket nem.
  • robgros
    #13728
    Partnerem állítja, a két atom nem a japánoknak szólt, én viszont azt mondom, a japánoknak és a szovjeteknek is.
  • Renegade
    #13727
    Ha választhatsz, hogy meghaljon pár ezer katonád és több tízezer ellenséges katona, vagy inkább meggyilkolsz és megmérgezel több tízezer "ellenséges" civilt, akkor sosem kérdés, hogy mi a válasz. :)
  • robgros
    #13726
    Megint előjött a téma: nem kellett az atom Japán legyőzéséhez, mert amúgy is letették volna a fegyvert.
    Na most tudtommal, kellett a háború befejezéséhez.
  • Tetsuo
    #13725
    Egy kis mozgás nem árt.
  • SZUsszan
    #13724
    Puding, pedig abban van a kihívás! =D
  • Renegade
    #13723
    :)
  • molnibalage83
    #13722
    De, csak nem 100+ kilós darabokkal, amik agynyomnak és eltörik a csontomat, ha felborulnak.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.15. 19:27:57
  • Renegade
    #13721
    jaj már, te nem szerettél legózni? :)
  • molnibalage83
    #13720
    A kép címe lehetne "nettó szívás".
  • RatBaG #13719
  • RatBaG #13718
    Surrender of U-889 to the Royal Canadian Navy near Shelburne, Nova Scotia, 13 May 1945