23607
1418743729.jpg
  • ChuckYeager
    #23201
    Köszönöm!Thrustmaster HotasX mennyi konfigolható gomb van?Rep.szimhez is jó lenne?
  • ChuckYeager
    #23200
    Ok:Nagyon köszönöm!!!Mükődik!!!
  • RJoco
    #23199
    Én egy Thrustmaster HotasX-et használtam hozzá.
    Nekem bejött a repkedéshez, meg az SRV-t is egész jól lehetett irányítani vele.
    Aztán bővítettem a vezérlőket egy Xbox360 kontrollerrel és egy Steam kontrollerrel is.
    Meg a Hotas mellett volt mindig egy G13 is.
    Az a force 3d is lehet nagyon jó kezdetben. Olyanom is van, de Elite-hez sosem használtam.
  • 0Fritz
    #23198
    Ezt próbáld ki:

    How do I link my Elite: Dangerous account to Steam?
    Log into the Elite Dangerous store and go to your account dashboard. Click on 'Partner Keys' and then click 'Claim an Elite Dangerous' key. Log in to Steam and follow the prompts. Click "Claim a key for Elite Dangerous".
  • ChuckYeager
    #23197
    Üdv.Nem rég újítottam gépemen és újra játszanám az Elite-t.Kérdésem lenne:nekem van egy régi még DVD-s Elite-m a Horizons-t is megvettem hozzá de nem Steam-es..át lehet valahogy vinni Steam-ra ezt,mert még az a baj dvd sincs az új gépbe????
    Milyen joy-t érdemes venni hozzá nekem csak egy régi Logitech force 3d van...?
    Előre is köszi
  • KiruHoshino
    #23196
    Közelgő frissítések és tartalom 
    Kérjük, vegye figyelembe: Ezek a frissítések különböző stádiumban vannak. Ez nem egy kimerítő lista mindarról, amit fontolgatnak. Nem véglegesek, így változhatnak. A hírekkel és részletekkel folyamatosan tájékoztatni fogunk titeket, ahogyan haladnak, és várhatóan a tartalom az elkövetkező néhány frissítés során fog megjelenni. Ezzel együtt itt van egy pillantás a megfontolás alatt álló funkciók és tartalmak közül csak néhányra, amelyek a jövőbeli frissítésekhez szükséges egyéb fejlesztési munkálatokkal párhuzamosan kerülnek bemutatásra. 

    8. frissítés
    A csapat nem csak az optimalizáláson és a javításokon dolgozott, hanem új és izgalmas tartalmakat is hozott az Odysseybe. Az alábbiakban megtekinthetsz egy előzetest a 8. frissítésben megjelenő néhány funkcióról:


    Emote-ok
    Ti kértétek őket! A 8. frissítés új módot hoz nemcsak a kifejezésre, hanem a fizikai kommunikációra is, hiszen egy sor emote érkezik a játékba. A teljes készlet a következő emoteszeket tartalmazza: Wave, Applaud, Point, Agree, Disagree, Stop, Go és természetesen Salute. Ezek az emóciók kontextusérzékenyek, így a parancsnoktársak felé is irányíthatók. A "point" emote lehetővé teszi, hogy a csapatodban lévő többi parancsnok számára kiemeljék az érdekes pontokat/célpontokat.

    Írjátok meg nekünk a hozzászólásokban, hogy mit gondoltok ezekről az új emotékról!

    Négyfős Multi-Crew
    Ahogy a 3. fejlesztési frissítésben említettük, örömmel erősítjük meg, hogy a következő hajók mindegyike kap egy plusz helyet, hogy négy parancsnok is a fedélzetükre léphessen: Anaconda, Beluga Liner, Federal Corvette, Imperial Cutter, Type 9, Type 10 és a Alliance Crusader.

    Odyssey mérnökök Coloniában
    Azok számára, akik messze vannak a buboréktól Coloniában, a 8. frissítés megjelenésével négy új mérnököt kapnak a parancsnokok, akiket meglátogathatnak, és akik különböző módokat kínálnak a fegyverek és ruhák fejlesztésére.

    Megahajók belső tere
    A 8. frissítéssel a megahajók belső tereket kapnak, amelyeket a parancsnokok meglátogathatnak, miután dokkoltak. Ezek a belső terek különböző szolgáltatásokat kínálnak majd, amelyek olyan állomásokon találhatók, mint a Vista Genomics és a Frontline Solutions. A mentő megahajók egyelőre nem rendelkeznek belső terekkel.

    Horizons Cosmetics az Odyssey-ben 
    Örömmel erősítjük meg, hogy ez a munka már befejeződött! A 8. frissítéstől kezdve használhatjátok majd a repülőruhák kozmetikumaitokat az Odyssey ruháival.



    Misszió bővítések és fejlesztések 
    Az Odyssey küldetései a 8. frissítésben további funkciókat kapnak. Ezek közé tartoznak az ellenséges ügynökök, akik megpróbálnak útközben elfogni téged, a településeken találkozhatsz olyan NPC-kel, akik siklóval próbálnak a hipertérbe menekülni!

    Tartalom a jövőbeli frissítésekben
    Örömmel jelentjük be, hogy a következő funkciók jelenleg fejlesztés alatt állnak, és a 8. frissítésen túli frissítésekben fognak megjelenni:

    Kétüléses SRV
    Örömmel jelentjük be, hogy egy új kétüléses harci SRV van előrehaladott fejlesztés alatt! A teljes leleplezés, beleértve a funkciók és képességek mélyreható bemutatását, a kiadáshoz közelebb várható.

    További küldetés kiegészítések és fejlesztések
    Izgalmas terveink vannak az Odyssey küldetéskészletének további bővítésére is. Ez további változatos küldetésekkel és elemekkel bővíti majd a játékélményt, sokkal dinamikusabbá téve azt.

    Flotta-hordozó belseje
    A megahajók belső terének hihetetlen fogadtatását követően örömmel erősítjük meg, hogy a következő hónapokban flotta-hordozó belső terek is érkeznek az Odyssey-be! Hamarosan további részleteket is megtudhattok ezekről.

    Reméljük, hogy ez a frissítés sok izgalmat adott nektek, ami új és izgalmas élményeket hoz az Elite galaxisba. Amit ma megosztottunk, ez csak egy rövid bepillantás abba, hogy min dolgozunk, és további részleteket fogunk közölni a fentiekről a jövőbeli havi fejlesztési frissítésekben és más csatornáinkon! 

    Mint mindig, most is köszönjük a folyamatos visszajelzéseiteket és támogatásotokat.
    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2021.09.29. 16:31:10
  • Arpad82
    #23195
    Most először mondom azt, hogy látszik az igyekezet. Ez tényleg figyelemreméltó lista.
    A kosz egyelőre tovább eszi az Anacondát a Gagarin gate-en, amíg nem lehet gombát szedni a Bükkben. De talán haladunk már efelé ...
  • 0Fritz
    #23194
    Combos lista.
  • KiruHoshino
    #23193
    Elite Dangerous: Odyssey Update 7 Notes

    https://forums.frontier.co.uk/threads/elite-dangerous-odyssey-update-7-notes.590083/
  • Hexex86 #23192
    Több pénzt nem akarok költeni már az Elite-re amíg nem optimalizálják.
  • Alanw
    #23191
    Vagy nyomod Geoforce Now-al...;-)
  • Hexex86 #23190
    Nem is tudtam, hogy van ilyen a játékban! Megvárom amíg elfut majd az én masinámon is az Odyssey aztán tuti visszatérek.
  • 0Fritz
    #23189







  • MerlinW
    #23188
  • MerlinW
    #23187
  • 0Fritz
    #23186







  • 0Fritz
    #23185
    "...akik úgy döntenek, hogy nyomoznak, arra biztatjuk, hogy rendkívül óvatosan járjanak el."

    Nyugodtan mondhatták volna, hogy készüljön mindenki ideges Thargoidok látogatására. :)
  • MerlinW
    #23184
    Hull Seals, egy Fuel Rats-hez hasonló csapat, akit hívhattok, ha hull javításra van szükségetek, beszorultok valahova a Scarab-al, stb.
  • KiruHoshino
    #23183
    BREAKING: A Coloniában található titokzatos "Hyford's Cache" felfedte a "Oaken Point" helyét a Plejádokban. Információval rendelkezik a "Project Seraph" kódnevű projektről.

    Azokat a Pilóták Szövetségének parancsnokaik, akik úgy döntenek, hogy nyomoznak, arra biztatjuk, hogy rendkívül óvatosan járjanak el.


    Íme a logok magyarul:
    - Oaken Point
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    1/5:

    Szeráf projekt, 1. napló, Thomas Dorne professzor jelentése

    Évekig tartó előkészületek után készen állunk arra, hogy munkánk kísérleti szakaszába lépjünk. A #2125-ös számú kérvényben felvázolt tárgyi árajánlatot teljesítettük. A sebészeti fejlesztéseket a Thargoid szisztémás interfész túlélésére legesélyesebbnek ítélt jelölteken tervezzük.

    A létesítményben nagy az izgalom. A csapatom felismerte, hogy valami igazán figyelemre méltó dolog küszöbén állunk. Míg versenytársaink pletykákat kergetnek és laboratóriumi teszteket végeznek kíváncsi szondákon, mi az első ember által irányított Thargoid hajó létrehozásán dolgozunk.

    Természetesen az itteni kutatásunk lesz az első a sok hasonló projekt közül. Ez az ellenséges faj már több száz éve sújtja az emberiséget. Ezek a lények, akik annyira idegenek - minden szempontból alapvetően idegenek - megpróbáltak uralkodni rajtunk. Az ezekben a kísérletekben használt technológia pusztító volt.

    A mi munkánk lesz az első példa arra, hogy az emberiség a thargoid gépeket a saját igényei szerint hasznosítja. Idővel tovább folytatjuk az idegenek technológiájának asszimilálását, amíg le nem vetkőztetünk mindent, amit csak akarunk. Aztán mi vezetjük a küldetést, hogy örökre eltöröljük őket.

    A Mycoid vírus csak időt nyert nekünk. Az igazi győzelmünk abszolút győzelem lesz.

    2/5:

    #6. Naplóbejegyzés: Thomas Dorne professzor jelentkezik.

    Ma a csapatom befejezte az első életre szóló teszteket az emberi integrációról egy Thargoid hajóval. Az A-1-es alany 8:00-kor lépett be a Thargoid hajóba, és a szemtanú Dr. Pierce és Dr. Hamlin segítségével megkezdte az interfész eljárást.

    A-1 életjelei negyvenhárom másodpercig stabilak voltak, amikor is a központi idegrendszeren keresztül jelentős elektromos hullámzás indult meg. Mindkét szemtanú megfigyelte, hogy az alany heves rohamot kapott, amely végül halálosnak bizonyult. A Thargoid hajó sértetlennek tűnik.

    A következő öt vizsgálat hasonló eredménnyel zárult. Bár sajnálatos módon, elemzőinknek sikerült azonosítaniuk, hogy honnan származik ez a hullám.

    Az A-7-es alany ismét ígéretesebbnek tűnt Pierce és Hamlin szemtanúi által. Az A-7-es gerincnyílásait úgy állították be, hogy elnyomják az energiahullámot. Negyvenöt másodperccel a beindítás után egy elektromos tüske jelentkezett, ami a biztonsági határon belül maradt. A-7 némi kellemetlenségről számolt be, de képes volt folytatni a hajó beindítását. Ekkor a Thargoid hajó halk... nyöszörgést adott ki, azt hiszem. A hajótest külső vázán rövid időre aktivitás jelei villantak fel.

    Mindkét szemtanú arról számolt be, hogy az A-7 egyszer felkiáltott, mielőtt elhunyt és a hajó visszatért nyugalmi állapotába. Dr. Pierce állítja, hogy az alany azt mondta: "Nem engedi", de Dr. Hamlin ezt nem tudta megerősíteni.

    Még mindig várjuk az A-7 tesztjeinek telemetriáját, hogy pontosan meghatározzuk, mi végzett az alannyal. A következő tesztalanyon a megállapítások alapján módosítunk.

    3/5:

    #9. Naplóbejegyzés: Thomas Dorne professzor jelentkezik.

    A tesztelés negyedik napja lezárult. A sebészeti csatlakozóink további módosításai végre kezdenek ígéretesnek bizonyulni.

    A csapatom izolált egy szisztémás membránt a Thargoid dizájnban, amely egy szoftveres tűzfalhoz hasonló védelmi mechanizmusként működik. Miközben sikerült elméletet alkotnunk arról, hogyan lehet ezt a mechanizmust ellensúlyozni, volt egy olyan változó, amelyet nem lehetett meghatározni éles teszt nélkül. A D-1 alany elsődleges idegi hatását ennek megfelelően kalibráltuk. Sajnálom, hogy a D-1 tesztje rosszul végződött, de megkaptuk a szükséges információkat.

    A D-2 alany tesztje az újrakalibrált kapcsolásokat használta. A Thargoid hajóba való bevezetése zökkenőmentesen zajlott, és az A-7-eshez hasonlóan a hajótest külső váza is vizuálisan jelentkezett. Dr. Pierce és Dr. Hamlin, a szemtanúk mindketten azt jelentették, hogy a D-2 reagál. Hetvenhat másodperccel a teszt után az űrhajó ismét leállt. A D-2 segítséggel, de állva hagyta el az űrhajót, aminek látványa tapsot váltott ki a földi csapatból.

    D-2 most a gyengélkedőn van, kimerülten, de fizikailag sértetlenül. Rövid nyilatkozata olyan kapcsolatot sugallt a hajóval, amelyet érzelmileg nehéz volt feldolgozni. A kutató technikusaink most készítik elő a limbikus augmentációkat a jövőbeli alanyok számára.

    A mai napra tervezett többi teszt a tervek szerint fog zajlani, amíg ezeket a kiegészítőket előkészítik. Fontos, hogy további adatokat szerezzünk a sebészeink számára, javítva a jövőbeli alanyi kiterjesztések hatékonyságát.

    4/5:

    #14. Naplóbejegyzés: Thomas Dorne professzor jelentkezik.

    Jelentős előrelépés történt a munkánkban. A kezdetben nem túl figyelemreméltó tesztsorozat után... A H-8-as alany sikeresen összekapcsolódott a Thargoid hajóval! Kilencvenhárom másodperccel a teszt után az űrhajó körülbelül tizennyolc lábnyira távolodott el a dokkoló támasztéktól, és egyhelyben lebegett. A repülés stabil volt, és halk zümmögés kísérte. A hangot visszafogottnak mondanám, mintha a hajót végre sikerült volna a sarkára állítani.

    A huszonnyolc másodperccel későbbi landolás hirtelen történt, de csak felületes sérüléseket szenvedett. A H-8-as eszméletlen, de stabil állapotban van az orvosi csapat gondozása alatt. Dr. Hamlin és Dr. Tao, akik szemtanúi voltak, megrázkódtak, de nem sérültek meg. A H-9 alany tesztjét elhalasztották, amíg a Thargoid hajó visszatér a dokkjába.

    D-2 holléte továbbra is bizonytalan. Lehet, hogy potyautas; az egyetlen hajó, amely nemrégiben indult el, Hyford parancsnoké, miután potenciális alanyokat szállított. Stenson kapitány szerint a parancsnok bűnrészes, de én nem vagyok meggyőződve róla. Hyfordnak nincs elég jelleme ahhoz, hogy eláruljon minket, és tisztában van a következményekkel. Ettől függetlenül, a Fekete Repülés ügynökei már a nyomában vannak.

    Személyes megjegyzésként szeretném kiemelni a csapatom eddigi hihetetlen munkáját. Minden nap közelebb visz minket az ellenség legfőbb értékének, a technológiai titkaiknak az elsajátításához.

    5/5:

    #27. Naplóbejegyzés: Thomas Dorne professzor jelenti.

    A V-1 és V-9 alanyok ma megpróbáltak kapcsolatba lépni a Thargoid hajóval. Egyik teszt során sem tapasztaltak mérhető választ.

    Úgy döntöttem, hogy ideiglenesen felfüggesztem a projekt tesztelési fázisát. H-8 alany csatlakozása és két nappal későbbi halála óta a Thargoid hajó nyugalmi állapotba került. Mintha minden belső energiaforrás kimerült volna; akár egy sziklához is csatlakoztathatnánk az alanyainkat.

    Egy új Thargoid hajóra van szükség, ha folytatni akarjuk a munkánkat. Találtam egy megfelelő rendszert, ahol elkezdhetjük a keresést. A Black Flight ügynökei hamarosan elindulnak a kutatócsoportunk előtt.

    A közelmúltban érkezett jelentés egy parancsnokról, aki egy Thargoid hajóval találkozott a Plejádokban, érdekes. Csak remélni tudom, hogy ez nem csak egy egyszeri esemény volt, ami néhány félreértett adatból adódott. Az emberi űrben felderítő Thargoid hajók jelentősen javítanák az esélyeinket az egyik hajójuk elfogására.

    Az időkeretünket persze valószínűleg csökkenteni kell. Attól tartok, hogy a korlátozott sikerünk legfeljebb még néhány évet ér. A Boszorkány nem lesz elégedett a kézzelfogható eredmények hiányával, a kezdeti haladásunk ellenére sem.

    Mégis, optimistának kell maradnunk. A thargoid interfész mechanizmusainak megértése jelentősen javult. Rengeteg továbbfejlesztett kísérleti alany van még a gondjainkban. Dr. Tao egy tanulmányt ír a műtéti eljárásukról, amely nagy hasznára válhat az Azimuth orvostechnikai részlegének.

    A Seraph projektnek már csak egy kis szerencsére van szüksége. Nem vagyok olyan büszke, hogy visszatartsak egy imát, amiben ezt a szerencsét kérem. Talán az istenek ránk mosolyognak.


    - Fort Asch
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    1/5:

    Project Seraph, #34. Kaley Orenn professzor jelentkezik.

    Dorne professzor áthelyezését követően én felelek a Seraph projekt következő fázisának naplózásáért. Az elsődleges cél egy új Thargoid hajó beszerzése. Az emberi pilóták integrációs tesztjei nem sokat érnek el anélkül.

    A HIP 22460-on lévő állomáshely már működik. A Black Flight hajói járőröznek a nem emberi aktivitásra számítva. A földi csapatok a rendszer két Thargoid felszíni helyszínét vizsgálják egy Thargoid hajó felbukkanásának reményében. Stenson kapitány szerint a műveletünk "tankönyvszerű". Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a kapitány el tudna olvasni egy tankönyvet, de elhiszem a szavát.

    Az engedélyellenőrzés még mindig aktív a rendszer navigációs jelzőfényében. Meg kell mondanom, hogy az engedély megszerzésébe való jelentős befektetés lenyűgöző. Adja át köszönetemet az illetékes adományozóknak.

    Az első rendszerellenőrzések nem mutatnak túl sok ígéretet. Ha a Thargoidok még mindig érdeklődnek a rendszer iránt, akkor nem hagytak hátra újabb bizonyítékot. Bár a Plejádok szektorból egyre több jelentés érkezik furcsa találkozásokról. Több pilóta is azt állította, hogy idegen űrhajó húzta ki őket a hipertérből; mint tudják, ez a taktika gyakori volt az első thargoid háború alatt.

    Remélem, megérti, hogy potenciálisan csaliként viselkedünk itt kint. Feltételezve, hogy a felszíni helyszínek az ősi Thargoid területen vannak, akkor a földi csapataink birtokháborítást követnek el. Még nem tudjuk, hogyan fogadják majd őket. Gondolom, a kockázatot már belekalkulálták a terveikbe?

    Néhány nap múlva újra jelentkezem.

    Project Seraph, #37. Kaley Orenn professzor jelentkezik.

    Még mindig nincs thargoid hajó. A felszíni helyszínek értékes adatokkal szolgálnak a Thargoid építészetről és építési módokról. Kértem, hogy vizsgálják meg a Mycoidok tevékenységének bizonyítékait ezeken az emlékeken. Biztos vagyok benne, hogy mindenképpen hasznát vesszük a földi csapat elemzésének.

    Dr. Granmore egy nagyon hosszú esszét írt a csapata által a borostyán kutatóhelyen talált eredményekről, amit elküldtem az Ön által preferált csatornán. Kényelmesebb lenne, ha elolvasná. Egy csésze kávé vagy több is okos lenne. Mint mondtam: nagyon hosszú esszé.

    Egy érdekes fejlemény a D-2 alany eltűnésével kapcsolatban. A biztonsági csapatunk talált néhány illetéktelen üzenetet, amelyek a titkosítási hálózatunkon keresztül jutottak el. Az ezeket az üzeneteket küldő datapad Dr. Edmund Pierce-é volt; nyilvánvalóan ő nem ért annyira a technológiához, mint a biomérnöki tudományokhoz, így csak idő kérdése volt, amíg észrevesszük. Az üzenetek dekódolásából kiderült, hogy Pierce segített D-2 szökésében az Oaken Point-i gyengélkedőről.

    Pierce beismerő vallomást tett, és nincs bebörtönözve. Ha a kihallgatás befejeződik, kivégzik. Szó volt arról, hogy ezt nyilvános eseménynek szánják, de Pierce népszerű a kollégái körében. A vétket és a büntetést utólag jelentem be. Jobb, ha hagyjuk, hogy az áruló tette beszéljen helyette.

    D-2 tartózkodási helye továbbra is ismeretlen. Pierce üzenetei legalábbis megerősítik, hogy a tudta nélkül került Hyford parancsnok hajójára. Hyford kiiktatása nem befolyásolhatja a kísérleti alanyok áramlását.

    A következő alkalomig. Üdvözlöm Dorne-t a nevemben.

    3/5:

    Napló #39. Kaley Orenn professzor jelentkezik.

    Az egyik kereskedelmi hajónk egy lehetséges Thargoid hajóval találkozott! A kereskedő a HIP 22460-ra ugrott a bronz kutatóhelyre szánt szállítmánnyal, amikor kirángatták a hipertérből.

    A pilóta azt állítja, hogy a moduljai ideiglenesen leálltak. Egy idegen hajó - sokkal nagyobb, mint az Oaken Pointban tartott - látható energiahullámmal söpört végig a kereskedelmi hajón, mielőtt egy űrhasadékon keresztül távozott. A taktika, a vizuális leírás és a visszamaradt hullámhosszjelek egy thargoid hajóra utalnak.

    A kereskedelmi hajó a Plejádok térségéből Dr. Granmore munkája számára visszaszerzett leletek egyikét szállította. Talán ez vonzotta az idegen hajót. Ha thargoid eredetű, az megerősítené, hogy még mindig érdeklődnek a rendszer iránt. Talán az egész régió. Ha valahogy vissza tudjuk csalogatni a hajót a normál térbe... Stenson kapitánynak biztosan van egy terve, hogy hatástalanítsa.

    Nem tudom, mit kezdjek ezzel a találkozással. A Thargoidok mindig is agresszívak voltak az emberekkel szemben. Miért lépnek kapcsolatba a kereskedelmi hajónkkal, csak azért, hogy sértetlenül hagyják? Információt gyűjtöttek? Megpróbált valamilyen módon kommunikálni? A lehetséges válaszok kissé nyugtalanítanak. Legalábbis az erőszak tipikus viselkedés lenne. Még kiszámítható is. De ez a jelentés egyfajta alkalmazkodásra utal. Olyan fajta, amit a láncon feljebbvalók rendelnek el.

    Legalább tudjuk, hogy figyelnek. Felvázolok néhány elméletet arról, hogyan lehet kezdeményezni egy ismételt találkozást.

    4/5:

    Napló #42. Kaley Orenn professzor jelentkezik.

    Kevesebb, mint egy órával ezelőtt egy Fekete Repülőszázadot elfogtak a Thargoidok.

    Hét Fekete Repülés hajó volt úton a Bronz kutatóhelyről az Asch erődbe. Egy ismeretlen jelforrást fogtak, és parancsot kaptak, hogy vizsgálják ki. Az a kevés telemetria, amink van, azt mutatja, hogy a hajókat nem sokkal a hipertérből való kilépés után megtámadták. Legalább három Thargoid hajó volt érintett. A csetepaté, már ha a történtek egyáltalán annak minősülnek, kevesebb, mint két percig tartott.

    Mire az erősítés megérkezett, már csak törmelék maradt. A Thargoidok elmentek. Nem voltak túlélők.

    Dorne professzor mindig olyan magabiztosnak tűnik, amikor a Thargoid technológia tanulmányozásáról beszél. Az idegenek feletti uralmunk biztosnak tűnik, amikor a Seraph projektről beszél. Kíváncsi vagyok, mit gondol erről.

    5/5:

    Napló #51. Kaley Orenn professzor jelentkezik.

    Valószínűleg ez lesz a Seraph projekt utolsó naplója. Nem látom sok értelmét a folytatásnak a visszavonás után.

    Tudom, tudom: a Boszorkány adta ki a parancsot. Az a szövetségi konvoj elleni támadás fel fogja hívni a szuperhatalom figyelmét a Plejádokra. És a Thargoid jelenlét napról napra erősebb. Nem kockáztathatjuk a lelepleződést, ezért visszavonulunk, és magunkkal visszük a kutatásainkat. Értem én.

    Csak frusztráló. Annyira biztos voltam benne, hogy valamit elérünk. Az első ember által vezetett Thargoid hajó hatalmas lépés lesz a technológiai fejlődésünkben. Minden egyes teszttel egyre közelebb kerültünk, aztán egyszer csak... megállt. Minden lendület, amit élveztünk, elszállt. A kemény adatokkal való munkára kiképzett emberek jelentették, hogy szellemeket üldöznek.

    A cél egy új Thargoid hajó megtalálása volt. Mintha csak idő kérdése lett volna. Azt hiszem, mondhatnánk, hogy ők találtak meg minket helyette.

    Elintézem a többi kísérleti alany elszállítását. Van néhány hely, ahol egy ideig el tudjuk őket helyezni. Ha a Thargoidok tényleg visszatértek, akkor előbb-utóbb lehetőségünk lesz egy másik hajó megszerzésére. Feltéve persze, ha nem irtanak ki minket előbb.

    Negyvennyolc órán belül az Azimut főhadiszálláson leszek egy teljes eligazításon.

    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2021.08.28. 22:54:16
  • MerlinW
    #23182
    Az aláírásomban szereplő állatnak köszönhetően nincs ilyen gondom, de köszi a szupportot :) 1440p-ben ~110-120fps a minimumom állomáson.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.08.28. 21:47:04
  • 0Fritz
    #23181
    Amennyiben az Odyssey-ben kevés az fps-ed, akkor érdemes a supersampling-et lejjebb venni normal upscaling mellett.
    Nem lesz olyan éles a kép, de így akár meg is duplázható a fps az állomásokon és a településeken. (6-ról 12-re )
  • MerlinW
    #23180
    Ha valakinek kellene Steam-es Odyssey 6700Ft-ért. Kupon kód: AKS


    Most vettem, minden oké (Eneba amúgy is korrekt oldal, reg nélkül tudtok vásárolni paypal-al is)

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.08.26. 16:17:31
  • 0Fritz
    #23179
    Elvileg ez a fajta "teleportáció" még mindig működik és valóban gyorsabb így egy hangyányit. A törés előtt ne feledd el eladni az adatokat.
    A képen egy guardian szerkezet látható, de hogy pontosan micsoda, azt nem tudom.
    Lehetnek már hibrid guardian-ember eszközeink és vadászaink:


    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2021.08.26. 09:07:02
  • MerlinW
    #23178
    Ha már ott vagyok, elugrom Sag-hoz. Aztán valszeg trükközöm, veszek egy sidewindert, összetöröm, respawn-nak választok egy Sol-ban parkoló hajót, az ASP-met meg hazaszállíttatom. Úgyis kerestem vagy 100 milliót az utam alatt, bubiban meg ott parkol a játék összes hajója :)

    Ha meg nem működik már a fenti trükk (régen működött, nemtom változott-e a helyzet) akkor meg bedobom storage-ba a mod-olt alkatrészeket és az ASP-ot töröm össze majd megveszem és összerakom újra a bubiban. Lényeg hogy nem tervezek visszaugrálni manuálisan :)

    Az első képen mi az a kék szörnyeteg? :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.08.26. 03:25:45
  • 0Fritz
    #23177
    Ez valóban nem az a tipikus kapkodós játék. Kolónia után meg irány vissza, vagy a Sagittarius A?










  • MerlinW
    #23176
    Megérkeztem Vihara-ra. 46 ugrás Colonia. 2 éves út végéhez értem :) És 2 év kimaradt a valódi kontentből :)
  • Gabo
    #23175
    Ha jól emlékszem a menetrendre, akkor az Odyssey grafikai megoldásait majd a konzolos megjelenéssel egy időben akarták áttolni a Horizons felé is. Csak azóta ugye a menetrend borult...
  • 0Fritz
    #23174
    Nem, az Odyssey bolygó generálása (is) más látványt ad.:





    A mostani hatos frissítést már kezd javítani az odyssey helyzetén, a játékosok is dícsérik. Viszont még mindig nem tartunk az örömbódógtágnál.
  • Arpad82
    #23173
    Most akkor egy kérdés, amire eddig sehol nem voltam képes megtaláni a választ: ha a sima Horizons-ban leszállok erre bolygóra, akkor az atmoszférát, domborzatot, textúrákat, stb ... ugyanilyennek fogom látni benne? TUDOM, hogy nem tudok kiszállni és gazok sem lesznek :) hanem a többi érdekelne.
    Köszönöm!
  • 0Fritz
    #23172
    Képek:








  • Yag
    #23171
    ok, vágom, nem külön szűrő vagy nézet, hanem glide elött szemlélődő üzemmód szines minden.
  • Yag
    #23170
    "Használd a hőtérképet, és repülj egy világoskék területre. (A DSS módban szűrheted a jeleket)"

    Wow. már csak azt kell kitalálnom hogyan lehet hőtérképet elővarázsolni :) Baromi jó ha új dolgokkal van feldobva egy játék csak elöbb meg kell tanulni meg tanulni még a játékot is ... :)

    Egyébként köszi. Kiindulásnak és támpontnak remek az infó.
  • 0Fritz
    #23169
    Ezt próbáltad?:

    You have to use the heatmap and fly down to a light blue area. (You can filter the signals in the DSS mode) Then you just have to skim low near the surface to spot the flora/bacteria. There are no POI's that you can target for them anymore and they won't show in the nav panel.

    As a side note, the two signals now just means there are two types of bio life on the surface and has no relation to how many places they exist on a planet.
  • Yag
    #23168
    Technikai jellegű kérdés : Próbálom gyakorolni a Biologiai elemek megtalálását és azok scennerrel való begyűjtését. De!
    Ha találok is egy bolygót ahol van mondjuk 1db biologiai ... mi is? Forrás? Helyszin? Megnéztem pár videót de ott úgy láttam, hogy nem volt lokalizált hely (a játék nem keretezte sárgával mint célpont a geologiai helyszinekhez képest) Hanem csak úgy rátaláltak a videó készitői?
    A kérdés : Hogyan is ? Hogy kell értelmezni ? Ezek a Biologiai elemek az egész bolygón vannak elszórva bizonyos random távolságra ? Vagy bizonyos helyeken jobban előfordulnak, mondjuk szakadékokban, vagy sikságon stb. Vagy be kellene tudnom targetolnom valamelyik scennerrel, műszerrel ? (leszállás elött szkenneltem az egész bolygót)
    Egyik videón a Zűrhajóból is be lehetett célozni a felszinen lévő életformákat a másik videóban csak úgy szaladgált a valaki és "belebotlott" a kinövésekbe amiket a kézi szkennerrel be tudta olvasni ...
    ... én akármennyit rohangáltam SRV-ztem ... semmit nem találtam. Jó lenne sokkal tudományosabban keresgélni és kipipálni a Codex-ben felsorolt elemeket. Köszi az észrevételeket, szivesen tanulok bármilyen triviális módszert :)
  • Arpad82
    #23167
    Na, ez már nagyjából a 30%-a annak, amiért az emberek májusban kifizették a pénzt, megspékelve a páratlan marketing szöveggel. Csak jöttem a garázsba leengedni a benzint az Anacondából, az újabb fél év alatt megpimpósodik és oda a felszállás... :)

    Utoljára szerkesztette: Arpad82, 2021.08.01. 21:30:06
  • KiruHoshino
    #23166
    Üdvözlet parancsnokok,

    Július vége gyorsabban közeledik, mint egy illegális rakományt szállító Mamba, ezért szeretnénk most megosztani veletek második havi fejlesztői frissítésünket.

    Ahogy David Braben legutóbbi bejegyzésében is említettük, módosítottuk a terveinket, hogy továbbra is az Odyssey PC-s verziójára koncentráljunk, mielőtt felülvizsgálnánk a konzolos terveinket. Ez a tervmódosítás azt jelenti, hogy több hibajavítást, teljesítményjavítást, valamint néhány új funkciót és tartalmat tudunk majd szállítani.

    Problémakövető

    A múlt hónaphoz hasonlóan most is szeretnénk tájékoztatni titeket a közösségünk által az Issue Trackerben megszavazott legfontosabb problémákról. Látogasson el az Issue Tracker oldalra, és szavazzon a legfontosabb problémákra, vagy tegyen jelentést.

    1. Világítás és megvilágítás az Odyssey-ben
    A 6. frissítésben szereplő változtatások a világítási problémákat fogják kezelni, azonban továbbra is figyelemmel kísérjük a visszajelzéseket, és szükség esetén kiigazításokat fogunk végezni.

    2. Leromlott tereptextúrák a Horizonshoz képest
    A 6. frissítés jelentős javulást hoz ezen a területen, azonban nyitva tartjuk a kérdést a további visszajelzésekre, és szükség esetén kiigazításokat végzünk.

    3. FPS teljesítmény az Odyssey-ben
    További javításokat és optimalizálásokat végeztünk, amelyeket a 6. frissítésben fogunk bevezetni. Jelentős munka folyik a további javítás érdekében.

    4. A rakománytartályok elakadnak a megahajóban
    A 6. frissítéssel történő kiadásra javítva.

    5. A Hyford's Cache-ből hiányzik a beolvasható adatpont.
    Javítva - bevezetésre vár (6. frissítés / karbantartás).

    6. A baleset helyszínéről való visszaszerzés küldetés POI-jai már nem jelennek meg.
    Javítva - bevezetésre vár (6. frissítés / karbantartás).

    7. Az Odyssey indításkor megakad a "Játék betöltésénél".
    Javítva a 6. frissítéssel történő kiadáshoz.

    Közelgő frissítések és tartalmak

    Ahogy ígértük, szerettük volna megosztani veletek a folyamatban lévő munkálatok tartalmát és a jövőbeni frissítésekben érkező fejlesztéseket is.

    Míg a hibajavítások és a teljesítményjavítások továbbra is prioritást élveznek, addig az olyan tevékenységek, mint a narratíva, az események és a közösségi célok folytatódnak. Az új megközelítésünk azonban lehetővé teszi számunkra, hogy további tartalmakat és funkciókat adjunk hozzá.

    Ebben a hónapban szeretnénk megosztani néhányat a jelenleg fejlesztés alatt álló tartalmak közül. Felhívjuk figyelmét, hogy ezek különböző stádiumban vannak, és más tartalmakat is fontolgatunk. Kérjük, vegye figyelembe, hogy ezek nem véglegesek, és változhatnak. Az előrehaladás során folyamatosan tájékoztatni fogjuk Önöket a hírekről és a részletekről, és várhatóan az elkövetkező néhány frissítés során megjelenő tartalmakról.

    A tervek szerint még ezen a héten (6. frissítés)

    Bolygószín-javítások

    A bolygótestek számos fejlesztést fognak látni. A felfedezők új bolygószíneket találnak majd, amelyek növelik az élénkséget és a változatosságot. Ezek a fejlesztések továbbra is valós tudományos alapokon nyugszanak majd, de sokkal gazdagabb élményt nyújtanak majd azoknak, akik saját utat szeretnének törni a feketeségben. Íme néhány példa:



    További variációkra is sor kerül a földes, zúzmarás és piszkos jégvilágok hozzáadásával. Ezek az új textúrák még változatosabbá teszik majd a világot. Itt egy fagyott CO2 és egy tholinban gazdag jégbolygót láthatunk.



    Bolygófelszíni fejlesztések
    A bolygófelületek is kapnak egy kis feljavítást a következőkkel:

    Az új AMD technológia FSR (amely minden GPU-n működik) integrálása jelentős javulást hoz a bolygófelszínek vizuális megjelenítésében, és lehetővé teszi a teljesítmény javulását.



    Kamera Eszköz
    Semmi sem kísérné jobban ezeket a vizuális frissítéseket, mint a kameracsomagunk fejlesztése. A felszínen a forgatókönyvek túlnyomó többségében csökkentettük az elsötétített kereszteződéseket. A motorháztető alatt azonban valójában egy teljesen új ütközésérzékelő rendszert vezettünk be, amely lehetővé teszi, hogy a kamerát szabadon mozgasd a településen vagy a közösségi térben, és ne ütközz a problémás elsötétülő pontokba.

    Rakétás csapatok a katonai létesítményeknél
    A katonai bázisokhoz AI rakétás csapatok kerülnek, amelyek nagyobb kihívást jelentenek az SRV-kben közeledő parancsnokok számára.

    Felhívjuk a figyelmet, hogy ezeket a funkciókat rengeteg más fejlesztés, finomítás és javítás fogja kísérni, amelyeket a megjelenés előtt egy külön fórumbejegyzésben részletezünk majd.

    Jövőbeni frissítések

    A következőkben további, jelenleg fejlesztés alatt álló funkciókat mutatunk be, amelyeket a jövőbeli frissítésekre tervezünk. Amint közelebb kerülünk a megjelenésükhöz, bejelentjük, hogy ezek közül melyiket tartalmazza majd az egyes frissítések, további részletekkel együtt:

    Négy játékos Multi crew
    Először lesz lehetőség arra, hogy négy parancsnok együtt szálljon fel a hajókra, és számos hajót fel fognak szerelni egy negyedik pilótaüléssel, köztük több parancsnok kedvencét is.

    Új Odyssey mérnökök Coloniában
    Ez egy sokat kért közösségi funkció, és mi örömmel teszünk eleget ennek. Hamarosan több részletet fogunk felfedni ezekről a mérnökökről.

    Légvédelmi tornyok a konfliktuszónákban
    Felismertük, hogy további egyensúlyozásra van szükség a gyalogos parancsnokok és a konfliktusövezetekbe belépő hajók között. Ezért további védelmi tornyokat adunk hozzá a konfliktus zónákhoz, a gyalogos játékhoz kapcsolódóan.

    Megnövelt tárolt modulkapacitás és könyvjelző számok
    Ezek régóta kért közösségi funkciók, amelyek a közeljövőben érkeznek.

    Küldetés funkcióbővítések
    Bővíteni fogjuk az Odyssey küldetésfunkcióit azzal a céllal, hogy növeljük a küldetések változatosságát, és erősebb kapcsolatot teremtsünk a pilótafülkében és a gyalogos játék között.

    Apex átirányítás
    Ez lehetővé teszi az utasok számára, hogy az Apex siklójukat a repülés közben átirányítsák, hogy visszatérjenek az indulási kikötőbe, vagy hogy az Apex siklójukat egy másik helyre irányítsák, ha az üzemanyag lehetővé teszi.

    Mint említettük, ez a lista nem teljes, és további részleteket fogunk megosztani a fent említett tartalmakról és a jövőbeli, be nem jelentett tartalmakról a további havi fejlesztési frissítésekben és más csatornáinkon.

    Mint mindig, most is köszönjük a folyamatos visszajelzéseiteket és támogatásotokat.
    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2021.07.26. 22:38:18
  • Caliph
    #23165
    na ma elinditottam a folyamatot. a hajóim áttransfereltem egy állomásra,de elvileg ezt magától is megteszi. a raktárt kipakoltam,egy kevés tritium maradt rajta,kivi vagyok ezzel majd mi lesz. 5 nap mire aktiválódik a folyamt véglegesen,akkor kapom vissza a teljes árat,minusz 125 milla bezúzási díj.
    a pénzt is lehúztam róla biztos ami biztos :)
    aztán majd valamikor ha kedvet kapok hozzá visszatérek,addig figyelem a topicot mit tesz azért a frontier hogy visszatérjek :)
  • Caliph
    #23164
    még nem,a gépemben valami megadta magát,szóval most javitás alatt áll,bár még nem szóltak mi a baja :D de utána igen,el szeretném adni,ahogy olvasgattam visszakapod az árát ,de van egy 125 millás díja..amint lesz gépem,eladom és leírom mire jutottam vele.
  • 0Fritz
    #23163
    #23162

    Eladtad? Miként ment?

  • Caliph
    #23162
    No én gondolkodom hogy kilépek kicsit a játék világából. ha jól értelemezem,ha leürítem a fleet carriert és eladom,akkor visszakapom az árát és a felszerelt modulok árát is(outfit,black market stb? )
    tenném ezt azért hogy addig se fogyjon a pénzem,ha egyszer mégis visszatérnék fél - egy év múlva