15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • wookiee
    #138
    Én az alsó kétt fület használom,ugyanis a pedálom állandoan beragad.Ha a pedált kihúzod,az alsó kétt fül átveszi a szerepét automatikusan.
    A kormányom állapotárol szólok .A kormány talapzata annyira gyenge hogy szarrá repedt.Pedig nem huztam meg erősen.Jelenleg 5 db aluminium lappal erősitettem meg belülröl pilanat ragasztoval.A kormány kerék gumi boritása hámlani kezdett mint a rétes tészta. Etttől ragacsossá vált ezért levágtam. Jelenleg auto kormányra füzhető bör boritása van.Baromi dögös.A pedál már rég a szeméttelepen:)) Ja a felső jobb mikrokapcsolo füle letört,ezért a mikro kapcsolot kiszuperáltam az agyból és a kormányon kivülre ragasztottam,hogy tudjam kapcsolni.Ja a kormány nem pontos. Nem lehet olyan sebességgel menni vele,mint amire az auto egyébként képes.A gp3-nál pl:semmi leszoritó erőm nem volt mégis megelöztek mint a huzat.Ezt akkor vettem észre mikor áttértem gémpadra.Most leszedtem a kormányhoz egy uppgradet és úgy látszik ez a pontatlanság javult.Elgondolkodtam mi is a kormányon a minőségi.Szerintem a pillanat ragasztó :D
    ui:Azért 46.000-ért többet érdemeltünk volna.Mi lett volna ha megrögzött szimulátoros lennék és napi 6-órát nyomom a gp3-mat! Csinosnak elég csinos ahoz hogy megvegyék.De szerintem ez qrva kevés. ALIG HASZNÁLTAM MÉG A QVA ANYATOKAT:((
  • FREAK
    #137
    hmmmm, olyat egyszer láttam media marktban, de mire én vettem, már két füles volt.....
  • Air
    #135
    Igen!
  • FREAK
    #134
    ?????????????

    4 fül van a kormány mögött???
  • Air
    #133
    Akinek TM Ferrari FFB Racing Wheel kormanya van, legyen kedves mondja mar meg nekem, hogy a valto alatti plusz 2 pillango fulet, hogyan lehet hasznalatba venni!! Ugyanis sem a driverbol sem progikbol nem lehet beallitani...
  • FREAK
    #132
    LATENCY 0, nem is értem, hogy ez miért jó......

    DAMP meg nálam 10% körül van, de nem nagyon próbálgattam

    a Strength 80% körül ideális nekem, de ez már kormányfüggő
  • Kilgore_Trouth
    #128
    Igen azt is megtettem, gondolva, hogy mar jo sokan megtekergettek, es regota ott allnal a bemutatopeldanyok (ez azert latszott rajtuk
    ). Az MS es Logitech 1-1 peldanya is olyan hangokat adott amit en nem szeretnek soha hallani....illetve ez szerintem nem vita targya, hogy tenyleg a Thrustmasternak van a legjobb fogasa....tenyleg nem mas, egy valodi pofas sportkormany....
  • FREAK
    #127
    a legbiztosabb, ha mindet megtekergeted kikapcsolt állapotban

    ott lehet érezni, kb. milyen minőségű moci mozgatja az egészet
  • Kilgore_Trouth
    #126
    Sebaj majd buzeralom egy kicsit a dolgot, hatha....
    Egyebkent ha veletlenul nem olvasom el ezt a topic-ot, akkor is valszeg a thrustmaster-t valasztom. Foleg mint nem hozzaerto, inkabb csak kulso alapjan iteltem volna.....es a 15 egymas melle biggyesztett kormany kozul (sajat izlesem szerint) ez vitte a palmat.....
  • FREAK
    #125
    azt a típust én is néztem, de nem láttam Magyarországon
  • FREAK
    #124
    nekem a FFB GT-vel tökéletes a Nascar alatt a FFB :)
  • Kilgore_Trouth
    #123
    Egyebkent egy Thrustmaster NASCAR Pro Force Feedback lett a szerencses nyertes.....
    A kormany szerintem igen kellemasnek tunik. Egy progival probaltam buzeralni, a NASCAR2002-vel.

    Ami a bajom volt: Kesik a force feedback.....es igy kisse igen hulye erzetet kelt bennem, hogy amikor mar reg a setup menube vagyok, amikor kitepi magat a kormany a kezembol......
    Van egy olyan opcio ugye, ms -ban megadhato, mennyi legyen a kesleltetes.....az ott 0-ra van allitva.....Na majd latjuk...lehet, hogy a NASCAR2002 -nek a bolti verzioja jobb? :))))))
  • Kilgore_Trouth
    #122
    Trukkos mi? Olyan ejjel-nappali fele, tudod van kifli, felvagott, szamocas joghurt, meg nehany kormany is....
    :))))))
  • FREAK
    #121
    milyen boltba mész te éjjel fél egykor?????


    :)))))))

    ja, és kormányosok!

    Ha kijön a Race Driver, és killer lesz, tervbe van véve egy rendszeres bajnokság, saját költségen, valami nyereménnyel is

    tehát bérelt teremben, 20-30 playerrel (és ha már ott vagyunk, akár Nascar2002 is mehet, vagy bármi)

    na, érdekel innen valakit?
  • Kilgore_Trouth
    #120
    OFF: Hat az az igazsag, hogy eddig ku*vara nem akartam semmilyen kormanyt venni....sajna nincs sok idom jatszani, de talan ez az autozas rovidebb idot fog elvenni az eletembol mint egy strategiai progiba beleugrani....Habar ki tudja...ON

    Szal erdekes tapasztalatokat olvastam itt, mivelhogy eddig gyakorlatban meg PC-vel osszekotott kormanyhoz nem volt szerencsem....nagyabol ezen a teren szuznek szamitok....Elolvastam a hozzaszolasokat itt es meg mashol is....mondhatnam, hogy adjatok 1-2 otletet, de mivel kb. 5 perc mulva indulok a boltba......ez hulyeseg lenne....szal most megyek, utana meglatjuk, ha megvan es kiprobaltam, majd irok.....utana lehet gratulalni, vagy sajnalni.....ez is ki fog derulni...

    Udv mindenkinek!
  • Air
    #119
    En tegnap a MediaMarkt-ban lattam 360 Modena Wheel-t es valami iszonyatosan megtetszett a pedalja. A Logitech-em elbujhat mellete. Olyan eros a rugoja a feknek, hogy kezzel alig lehet benyomni. Csak az a baj, hogy ez a modell nem Force-os. A Thrustmaster Force Feedback Racing Wheel (FERRARI) ami viszont force-os, annak vajon ugyanilyen-e a pedalja mint ennek?? Lehet, hogy a regi Logitech Wingman FF-emet lecserelem ilyenre..
  • DOGMAN
    #116
    Tressy: OBI Dud-al beszélj, ő az illetékes.
  • direwolf
    #115
    Tescoban brutto 17990 most akcióban!
    Pécsett hegyekben állt tegnap
  • DOGMAN
    #113
    Mármint középről egyik irányba ütközésig??
    Pl: F1GP3-ban hova tekernéd 360 fokban a kormányt? :))
    Az enyémnek a teljes intervalluma kb. 190-210 fok.
  • CSOCSO
    #112
    ez nálam is igy van (MS FFW) csak nagyon zavar a logiban hoyg nem lehet értelmeset tekerni! csdak 90 fokban lehet tekerni a kormányt:)
  • DOGMAN
    #111
    Craig Barret: Nekem a piros gumibetétes Logitech Wingman Formula Force "GP" kormányom van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
    Nagykeráron sikerült szereznek 15 rugóért amúgy kb 32-35 rongy az ára.

    Nascar 2002,Insane,Screamer4x4,Colin2,NFS5 amiket játszom vele és brutál az ereje, valamint nagyon jól lehet a csúsztatásokat gázadással és a kormány mozdulatok korrigálással nyomatni.
    NFS5-ben mikor a fa hídon megyek át az asztalon levő kb.40 kilós monitort is berázza :))

    Nálam Insane és Screamer4x4 fékpedál és egyéb kormány problémákat a játékok felpeccselése megoldotta.

    Ha választani kéne: nálam a Nascar 2002 viszi el a pálmát FF-hatásokban.

    DOGMAN
  • FREAK
    #110
    olyan van, hogy a kormány vagy esetleg az USB miatt fagyi van???? megakad a hang, elkezd loopolni, és kampó????

    eddig csak a nascar2002 csinálta, de tegnap másik game is dobott egy ilyet, természetesen az utolsó körben..............
  • FREAK
    #109
    nagykereknél annyi........
  • STE7EN
    #108
    Szasztok, olcsó MSFF kormány-lelőhelyet keresek,
    régebben láttam 24-25 körül, de most mintha
    mindenki el lenne szállva az árával...
    (Nem használtra gondolok.)
    Thanxy!

  • FREAK
    #107
    ja, épp ma említettem, másik topikban, hogy mekkorát változott a véleményem

    ennek 2 oka van:

    1. Észrevettem, hogy van benne realistic damage
    2. vettem egy kormányt, amivel ugye a nascar2002 elkezd játszható lenni

    szerintem az autó modellek jobbak a a heat-ben, de ennyi

    mostani véleményem szerint a nascar 2002 ultrarulez :))))))))
  • FREAK
    #103
    www.thrustmaster.com, ott a driver, nekem is azzal megy


    a NASCAR 2002 tényleg brutális, azóta CSAK azt nyomom, bár néha hajlamos megfagyni...... ez azért a 130. kör környékén elég zavaró tud lenni :))))))))
  • experience
    #102
    Nekem a nascar 2002 nem fut ha rákötöm a kormányomat/Thrustmaster Force Feedback Racing Wheel (FERRARI)/ha joy-al,vagy billel nyomom akkor meg megy.Így pedig elindul a játék,beadja az autót,aztán nagy semmi,majd a falnál vagyok,szóval szaggat kb 1frame/30ms.XP alatt persze.
  • FREAK
    #100
    thx, megnézem
  • Mouse1
    #99
    Szedjel le a colinhoz egy patchet es jo lesz.
  • FREAK
    #98
    OK
  • FREAK
    #96
    2k alatt használom, és nincs is gond vele, csak pár játék nem kezeli megfelelően


    amúgy mi enneka teljes címe??? (ja, és F1 nem érdekel, GT annál inkább)
  • FREAK
    #94
    tegnap vettem meg a Thrustmaster Force Feedback GT-t (Ferrari)

    GECIJÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ :)))))))))))))

    magasan veri a mostani Logitechet, a régit meg a pedálok miatt, + a kétféle sebváltó, meg a design..... nem mintha FFB effektben nem lenne ott :)))


    A legjobb élmény eddig az Insane, a Screamer 4x4 és (még mindig!) a LeMans 24 közben volt. Erős, gyors, határozott és valós effektek, tényleg lehet érezni az autót.

    Kérdés : Screamer 4x4 alatt az istennek sem bírtam bekalibrálni a féket, egyszerűen nem fogadta el az impulzust.... Van erre megoldás?

    Másik kérdés : Colin 2 alatt a FFB opció inaktív és nem is működik... Ezzel találkoztatok már??


    amúgy milyen gammákat ajánlotok, amiknek színvonalas a FFB kezelése?
  • CSOCSO
    #89
    a ferráris kormány jobb mint az MS???????, MUHÁHÁHÁHÁHÁHÁHÁHHÁHÁHÁHÁHHÁ
  • direwolf
    #88
    Pitti!

    Az írás kizárólag CodeRed-nek szólt, és meg is kaptam rá a választ :)
    A 24ezer a MS SW FFB volt, és még ezt is nagyon fájó szívvel adtam ki érte (nálam 20 a lélektani határ ebben a kategóriában, mint a videokártya: azért meg 40-nél többet nem adok, és pont), 35-öt tuti nem fogok rászánni egy kormányra, annak ellenére, hogy lehet (sőt biztos!), hogy többet tud.
  • Pitti
    #86
    Sziasztok!
    Nagyon koszonom az insane-nel kapcsolatos infokat. Nekem eszembe sem jutott, hogy a pedal separate miatt van az egesz, dehat mire valo a topic :)))
    direwolf:
    Nem tudom kinek celoztad azt a mondatodat, hogy:

    "fogalamam sincs mennyibe kerülhet egy Thrustmaster FFB, de biztosan nem kapod meg 24 ezerér ;)"

    Mint ahogy mar emlitettem vala, 34990-ert vettem a Thrustmaster Ferrari FF Wheel kormanyt egy honapja. Ez annyiban kulombozik csak CodeRed kormanyatol, hogy nem kompatibilis PS2-vel.
    Nem akarom nagyon szaporitani a szot, de maximalisan tamogatom CodeRed irasait a kormany kialakitasarol anyagarol ecetera-ecetera.
    A #60-as hozzaszolasomban van egy link is ahol meg lehet tekinteni illetve a szamlat is beszkennelem, ha valaki ketelkedik az araban :-))))
    Nekem is volt alkalmam tobb kormanyt kiprobalni. (egyedul ACTLabs nem volt meg a kezem ugyeben) Es amikor CodeRed #42-es hozzaszolasat olvastam, akkor dontottem ugy, hogy ezt talan megeri. Azota viszont csak dicserni tudom en is.
    Most mar csak a GP4-et varom nagyon :-)))))
  • direwolf
    #84
    CodeRed!

    Valószínűleg igazad van, hogy a Thrustmaster jobb kormány, mint az MS (már a kettő kiadása között eltelt időből ítélve is) csak a gondolatmeneteddel szeretnék vitatkozni: azt mondod, hogy egy jó szimet nagyon sokáig kell nyomni, hogy kiismerd. Ezzel maximálisan egyetértek. Viszont pont ugyan ez vonatkozik egy FFB kormányra is! Nem írtad mennyi időt tesztelted, és azt sem, hogy mennyi időt fordítottál a MS beállítására. A MS SW FFB-n külön lehet állítani a középrehúzás erejét, és az effektekét. Én pl. nem szeretem, ha erősen tekerni kell a kormányt, nem is reális szerintem (hacsak nem gokartszimmel játszol), viszont az effekteket maxra állítom, hogy érezzem az autót.
    És utolsó gondolatként: fogalama sincs mennyibe kerülhet egy Thrustmaster FFB, de biztosan nem kapod meg 24 ezerér ;)
  • direwolf
    #82
    Pitti!

    Az a baj, hogy az insane nem tudja kezelni a kéttengelyű pedált (szégyen...), de ha átállítod közös tengelyre, akkor minden ok.
    Ez az egyetlen programom, ami problémázik emiatt.
    Az MS SW FFB beállításainál lehet állítani, de más kormányoknál nem tudom...
  • Pitti
    #81
    Termeszetesen az a kiveheto polc rogzitve van a helyen eleg masszivan, nem csak polctarto butykokre van teve :-)))
    Na jo mostmar befejezem a szoszatyarkodasom :-))
  • Pitti
    #80
    A kihuzhato bill.laprol szeretnek meg szolni egy szot...
    Nekem eleg regi iroasztalom van, meg elsos altalanos koromban kaptam :)))) (1979)
    Ez egy nagyon massziv asztal fabol, mindket fele fiokos es teljesen szimetrikus, A fiokok koze raktam be egy polcot amit pillanatok alatt ki lehet venni ha utban van. Ez pont megfelelo magassagban van egy fotelban ulve, avagy inkabb fekve :-))))
    No csak arra akarok kiterni, hogy egy normalis verseny alatt igencsak kuzdok a kormannyal es elofordult, hogy papirok, tollak, ceruzak, floppy-k, cd-k hullanak az asztalrol. :))) Tehat nagyon fontos a megfelelo massziv rogzites.
    Szerintem, egy ilyen gurulos sinben levo lapot siman kiemelnek a helyerol menet kozben :)))
  • Pitti
    #79
    Sarkanyfuarus:
    Igen az FF kormanyok is automatikusan visszaalnak kozepre, ez az alapertelmezett, tehat ha egy jatekban nincs ff tamogatas akkor ugy mukodik mint egy sima rugos-gumis kormany, visszaal kozepre es erezni mindket iranyban hogy huzza a kezedet kozepre.
    De termeszetesen, egy FF tamogatasu jatekban ez nem mindig ilyen mint ahogy a valosagban se, mondjuk allo helyzetben nem fogja visszahuzni, de ha el akarod tekerni barmely iranyba barmilyen helyzetbol, mindig erezni az erot. Menet kozben viszont szinten erezni az erot, es ha elengeded vissza is all kozepre ha az ut felulete olyan, mondjuk egy macskakoves, vagy godros-soderos uton nem nagyon celszeru elengedni.
    Hmm jo hosszu voltam megint :-)))