15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Pitti
    #78
    Az egyetlen bajom, hogy insane-ben nem tudom feleleszteni a kormanyt :(((
    Halvany gozom sincs mi az oka. A vezerlo beallitasakor, amikor valamelyik opciohoz be akarom allitani a kormany megfelelo tengelyet, szongya, hogy "relase all controls" illetve a menuben nem tudok lepkedni a "lefele nyillal".
    Na mindegy, az F1 2001-et pedig meg fogom nezni amint idom lesz :-))
    Az F1 RC-t meg nem lattam. A colin2 telleg jo, de en nem rajongok annyira a rally-ert :)) Akkor mar inkabb offroad, de mint mondtam az insane nem szereti a kormanyomat, a screamer 4x4-gyel szoktam meg okorkodni, az sem rosz :-))
  • SarkanyfuaRUSH
    #77
    Udv Direwolf!

    Nem tudnál véletlenül megszánni az F1 RC-vel? Nagyon hálás lennék, ha fel tudnád tölteni valahova.

    Előre is köszi
  • direwolf
    #76
    inkább szedd ki a kihúzható lapot, amíg kormányozol, és szereld az asztallapra. Én is így játszom.
  • direwolf
    #74
    Az F1 Racing Championshipben klasszisokkal jobb a FFB mint az F1GP3-ban.
    A CMR2 is király az aszfaltos pályákon.
    Murván meg az Insane a nyerő. Insan-ben még az is tuti, hogy minden autónak más a FFB-je. Még az alapjárati rezgések különbségére is figyeltek!!!
  • Pitti
    #72
    Most nezem, hogy kihagytam az F1GP3 altalam kifogasolt FF hatasait, mivel csak azt irtam le ami tetszett :))
    Szoval, a csuszast itt mar nem erezni olyan egyertelmuen mint az nfs5-ben. Erezni, de nem teljesen jo. Aztan peldaul emlitettem allo helyzetben az erot ami nagyon tetszik, viszont az fura, hogy 250-300 km/h sebessegnel is pont olyan eros, valahogy annak azert csokkenni kene. Vagy a F1 autokban olyan szervo van, hogy a sebesseg fuggvenyeben erot ad a kormanyra? Es igy minden sebessegnel egyforma az ero? Hat kicsit furcsalom :))
  • Pitti
    #71
    Sziasztok!

    A Thrustmaster Ferrari FF kormanyomat Media Marktban vettem Szekesfehervaron brutto 35 eFt-ert. En hoztam el akkor az utolsot, de mivel annak mar 4 hete is van, ezert elkepzelheto, hogy hoztak meg.
    Azota is nyomom szabadidomben a gazt :)), es mar egesz jol hozzaszoktam...
    Az FF hatas teljes mertekben a programtol fugg, tehat a fejlesztok mennyire tudtak beleprogramozni a valosagot. Ehhez kell meg egy jo kormany, hogy vissza is adja elethuen a gyenge es eros eroket is valamint az atmeneteket (erosodik, gyengul).
    Nekem eddig az NFS5 FF hatasai tuntek a legelethubbnek. A kanyarokban "huz" a kormany, tehat erezni a tapadast, viszont mikor megcsuszik az eleje, akkor ertelemszeruen csokken az ero. Ha hozzaszokik az ember, nagyon szepen be lehet jatszani a kanyarban az autot, a tapadas-csuszas kuszoben. Valamint amikor teljesen elcseszed a kanyart, (tul sok fek, nagy kormanymozdulatok) es "belobal" az auto, a force hatas ott is nagyon elethu, lehet erezni hol tapad es hol csuszik, valamint "huzigalja" a kezedet ide oda. Az utkozesek, uthibak, soder, macskako...stb egyszeru effektek, viszont fuggnek a sebessegtol, valamint erezni a motor, kormanymu felfuggesztes meghibasodasait. Peldaul alapban es folyamatosan rajt van a kormanyon a motor altal keltett rezges, ez is fugg a motor fordulatszamatol.
    Szoval nekem az nfs5 tunik meg mindig a legelethubbnek.
    Aztan peldaul az F1GP3_2000 is egesz turheto, de ott mar vannak kifogasaim. Peldaul nagyon tetszik hogy allo helyzetben ha eltekered a kormanyt akkor erezni a huzast. viszont ertelemszeruen nem huzza vissza kozepre. viszont a huzast erezni minden helyzetben, hiszen all az auto es a kerekek tapadnak az aszfalthoz. Ha elindulsz akkor mar visszahuzza kozepre. Ez igy van az nfs5-ben is de ott nem erezni erot ha allo helyzetben tekergetem. (jo a szervo :))
    Az F12001-bol viszont kihagytak az FF-et, eleg erdekes, de semmi force tamogatas nincs benne :((
  • SarkanyfuaRUSH
    #70
    A Herta oldalán nem láttam.
    Tudja valaki, hogy a Media Marktban mennyiért adják a Thrustmaster Ferrari FF kormányt ?

    Pitti, Te hol vetted 35-ért ? És ez ÁFÁs ár vagy a nélküli?

    Ja és jókat olvastam az ACT-LABS RS és a Logitech FF kormányokról. Van valakinek tapasztalata?
    Ezek gondolom, olcsóbbak a Thrustmasternél.
  • Anee
    #69
    Media Markt Herta
  • SarkanyfuaRUSH
    #68
    Emberek! Hol lehet Thrustmaster Ferrari FF kormányt kapni nálunk ? Sehol sem találok.
  • Anee
    #67
    1-igen visszaállnak szervó FF kormány még nincs:-)
    2- szerintem ilyen minőségü FF amit te kivánsz még a Rally Champ 2000-ben van..Az valami eszeveszettül jó csak ajánlani tudom...vagy még a Rally Trophy bár az már fáraszt ha maxxon van a power:-)
  • SarkanyfuaRUSH
    #66
    Ja es megegy hulye kerdes, de az FF formányok egy kanyar után ha elengeded, akkor visszaállnak középre maguktól ?
  • SarkanyfuaRUSH
    #65
    Udv mindenki. Nekem még nem volt FF kormányom. Egyszer egy MS-t kiprobaltam 10 percre, de ez nem volt túl nagy tapasztalat. Mostanában megint autoversenyezek, foleg F1 2001, de masok is erdekelnek. Foglalkozok a gondolattal, hogy kene egy FF es kormany (most egy regi sima Thrustmasterem van), de a kovetkezo gondjaim vannak.
    A MS FF-es kormányt csak Collin Mcrae 2 allat probaltam, de ott talaj-egyenetlensegeken es a fallal való utkozesen kivul semmit nem ereztem rajta. Igy CSAK zavar egy FF kormány. Ami érdekelne, hogy az FF kormányok (tudom, hogy ez programtól függ, de az effekt megvalósítása, élethűsége a kormánytól) visszaadják-e azt amikor egy kanyarban ezerrel nyomod a gaznak es a kormány húz a másik irányba. Kíváncsi vagyok hogy ez pl. függ e a sebességtől és a kanyar ívétől (minél nagyobb a sebesség annál jobban húz-e a kormány ellenkező irányba) ?? Valami ilyesmiről írt Codered is a NASCAR-ban. Na EZ AZ AMI TÉNYLEG HASZNOS LENNE egy FF kormányban.

    Codered : tudnál írni még tapasztalatokat erről, esetleg másik játkban amit próbáltal működik-e ez, köszi

    Ez a fő kérdésem, milyen jatékok támogatják ennek a működését (Van-e a NASCAR-on kívül ilyen progi, pl. az F1 2001 tudja-e) és melyik kormányok adják ezt vissza legjobban? (Codered szerint ugye az a Thrustmaster/Guillemot)

    Nekem személy szerint alapjában nem tetszenek az FF kormányok ha (ahogy a hirdetsek szovegében allatják) CSAK az utat es a falakat meg az utkozseket lehet erezni egy FF kormánnyal. Ez CSAK zavaran jatek kozben (persze ARCADE jatekra jo) es kikapcsolnam, ha komolyan jatszok. Erre az esetre meg most is van egy jo kormanyom.
    (Ez a regi analog Thrustmaster amit 9000-ert vettem pedig eleg jo. Tok alap, gyurom egy ideje es jol muxuk.)

    Szoval ha nagyon kevés program van ami ezt ténylegesen támogatja, akkor nem nagyon érdekelnek az FF kormányok :(((( Remélem nem így van.

    Elore is koszi a veleményeket, tapasztalatokat.

    Bocsi, ha kicsit összefuggestlen vagy csapongo voltam :))))
  • Mnemomic
    #63
    Nekem egy ACT Labs nevű kormányom van. Szerintem nagyon profi. Az a baj csak hogy M.o-on nem kapni már allítólag.-nem is láttam sehol annak idején alig akadtam rá egy talán pécs-i online áruháznál....
  • Pitti
    #60
    Eddig csak csendes szemleloje voltam a topicnak, de most ugy gondolom, hogy belekotyogok. :))
    Szoval, en is epp egy kormany beszerzesen faradoztam egeszen tegnapig. Sokat segitett a valasztasban ez a topic.
    CodeRed irasai megerositettek a thrustmaster ferrari kormanyrol, es gondoltam jobban utana nezek a dolognak.
    Eloszor is megneztem ezt a tesztet:

    http://www.mgon.com/hardware.phtml?id=86808&language=en

    Az oldalon talalhato kep is a kormanyrol a screenshot-nal...CodeRed-tol szeretnem kerdezni: hogy ez van neked is?

    Aztan olvasgattam meg egy csomo forumot leirasokat mindenfele kormanyrol. Es megvallom oszinten, a Wingman FF GT kormanyrol is lattam negativumokat, (pl valamelyik teszten negy kormany kozul az volt a leggyengebb) aztan az MS kormanytol sincsenek hasraesve az emberek, sokan mondtak peldaul a gyengebb effektek hianyat.
    Igazabol a ferrari kormanyrol nem olvastam meg rosszat. Igy aztan ez mellett dontottem.
    Az ara 34990,-Ft volt...
    Tapasztalatom meg nagyon keves ezzel kapcsolatban, hiszen epphogy kiprobaltam tegnap este. De amiket mar most elmondhatok a kovetkezo:

    A kormany kialakitasa, megjelenese nagyon megnyero. Pedalok merete, kezelhetosege, valamint a kormany fogasa, tapadasa, kezeloszervek elerhetosege csillagos otos.
    Talalhato a kormanyon 10 programozhato gomb, plusz 1 HAT kapcsolo, illetve kezi gaz-fek "bajuszkar" a kormany alatt. (ez akkor hasznalatos ha nem rakod ra a pedalokat)
    Az asztalra rogzites is nagyon massziv-nak latszik, nem hiszem, hogy le tudnam tepni...
    A kormany maximalis elforditasi szoge 270 fok korul van.
    Most egyenlore ennyi, majd ha tobb tapasztalattal rendelkezem meg irok...
    Udv...
  • experience
    #58
    most veszek thrustmaster ferrari modena force feedback kormányt.az astalom lapja 9 cm-es.szerintetek ráfér?
  • FREAK
    #56
    http://europe.thrustmaster.com/products/dsp_fam.php?fam=4


    Ezen az oldalon melyik?
  • FREAK
    #54
    Sőt a teljes neve : Guillemot Thsustmaster Ferrari Wheel, vagy mi, szóval nem tudom, mi ez az árkülönbség.
  • FREAK
    #52
    Logitech Formula Force volt asszem. Az a piros gumis darab, aminek akkor pedáljai voltak, mint két gyufásdoboz. Az tényleg jó volt, de eddig a legjobbakat én is a Guillemot kormányról olvastam (mellesleg, ahogy megláttam a Media Marktban, azonnal beleszerettem, de azóta se volt rá pénzem), és a MS kormányról pedig sok rosszat, pl. durva, elnagyolt effektek.
  • CSOCSO
    #48
    a thrutmasterst nem proszáltam még ki a logitech szvsz szar mivel csak alig lehet tekergetni..nekem az Ms kormány megfelel... az hogy melyikkel hogy mész az megszokás!!
  • [Walaki]D`Lair
    #47
    Mi a véleményetek a Logitech MOMO forc nevű mulatságáról?
  • experience
    #46
    Igen az az
  • FREAK
    #45
    Ez a Guillemot Ferrari wheel akar lenni?
  • experience
    #44
    CodeRed tőled szeretném megkérdezni,hogy pontosan mi a kormányod tipusa,azon felül hogy thrustmaster?És kb mennyiért lehet hozzájutni.
    Előre is nagyon kössz.
  • experience
    #43
    Mi a véleményetek a logitech formula force GP kormányáról?
  • chadi
    #41
    Hali! Egy kis helpre lenne szükségem!
    Vettem egy Saitek R440 FFB-s kormányt(USB).Feltelepítettem hozzá a meghajtó drivert.(semmi hibaüzenet)Miután beléptem a Vezérlőpult , játékvezérlők menübe, hogy megnézzem a kalibrálást stb, a következőt tapasztaltam:
    az FFB tesztelése tökéletes volt(ezzel nincs baj).Viszont azon a fülön ahol a kormánymozgást, gombokat és pedálokat lehet tesztelni , hogy megfelelően működik-e,na ott volt a bibi.Be lehet ikszelni egy opciót aminek a következtében megjelenik a
    fék és a gázpedálnak a tesztelőcsikja.ez ugye normál esetben amennyire nyomom a pedált annyira kell, hogy mozogjon.Na most a gázpedállal semmi probléma viszont a Fék ellenőrző csíkja nem reagál semmire.Mindegy gondoltam és azért kipróbáltam játék közben is(rally championsip;master rally).De mindent összevissza csináltak a pedálok.Ha a vez.pult játékvez.-ben nem ikszelem ki azt a bizonyos opciót akkor valamelyest működnek a játékok viszont a két pedál nem analóg hanem full gáz-fék.
    A kormány+pedálok nem hibásak.(mert ha egy nem megfelelő drivert rakok fel akkor letudom ellenőrizni a pedálok analóg mivoltát.)
    Huhhh remélem azért valamelyest érthető amit írtam.
    a konfigom:PIII-500 mhz , Abit BX6 rev 2 , 256 MB ram , Gforce mx400 64 MB , SB128.
    Előre is kösz a helpet.
  • Roccso
    #39
    HI! Tudna vki segiteni?Egy SAITEK R4 Force kormányom van és drivert keresek hozzá XP alá,mert nem akar menni és erős verseny hiányom van. Előre is köszi
  • Tomhud
    #38
    TÖK DRÁGA!!!!!!!!!!!!!
  • Propeller
    #37
    Ezt már régen kitaláták.. made in hungary szintén, az ismert vicc szerint, amikor 2 drót áll ki a falból.

  • Pheel
    #36
    Véleményem? Bolond vagy :)
  • [Walaki]D`Lair
    #35
    :DDDDD Akkor veszek az ofőmnek.
  • TheZsenyka
    #34
    Hallottátok hogy van egy új technológia ami most van terjedőben az USA-ban? B-FFB! A ForceFeedBack-re épül de advanced verzió. A neve BrutalForceFeedBack és elsősorban verekedős és lövöldözős gammákhoz ajánlják. A készülék képes jelentős fájdalmat okozni, sőt, a Jurrasic Parkhoz létezik egy áramütés emuláció ha nekimennél az elektromos kerítésnek. A gép csak enyhe bénulást okoz. Állítólag van aki összevizelte magát. Van egy versenyautós verzió ami például ütközéskor átszúrja a tüdődet. Legjobb mégis a golyó ütötte seb élethű leutánzása, garantált elvérzés.
    Vélemények?
  • direwolf
    #32
    na én szétkaptam, leszarom a garit, de nekem ne nyikorogjon. A nagyon okos malájol ( merthogy ott készült ) mindent szanaszét kentek szilikonnal, kivéve a feszítőrugókat :-/ befújtam neki, most mint egy álom ( OFF erről jut eszembe most jövök a Final Fantasy-ről! ezt mindenkinek látnia kell !!! ON )
    nekem semmi gondom a CM2-vel, szuperül muzsikál, és nagyon jók az effektek. Ellenben a Rally Mastersel megizzadtam, mert csak a 3.2-es patchel megy rendesen, és elég nehéz volt nocd-t találni hozzá, ami műxik is, de azért sikerült :)
  • direwolf
    #29
    hú azannya! nekem is elkezdett nyikorogni a pedálom, de az a furcsa, hogy nem mindig, és nem sikerül rájönnöm, hogy mitől hallgat el... Azt már észrevettem, hogy mozgatni kell az egész talpat, és bizonyos pozícióban nem nyikorog. Van másnak is ilyen tapasztalata MS SW FFB-vel?
  • Laalee
    #28
    csocso nem is te lennel ha ertelmesen irnal :)
  • direwolf
    #27
    tegnap én is vettem egy MS FFB-t a pécsi Tescoban 25 bruttóért. Még van vagy 20 db, úgyhogy akinek kell, jöjjön.
    Összehasonlítási alapom nix, így csak annyit tudok írni, hogy megakhirájjj :)
  • GamerBoy
    #22
    norman nekem írhatod is meg, hogy hol vetted. De ha a Mistralnál, akkor az már nem aktuális, mert úgy 2 hete elfogyott és azóta csak drágájér van
  • CSOCSO
    #20
    nálam vehetsz egyt 15 ésrt is:))))) van egy adom azokat a gamezokat amik vannak hozzá...megvan a doboz minden..használt de nemsokat...
  • GamerBoy
    #16
    Az ő árlistájukon szerepel az Act-Labs kormány, de csak nem force feedbackes van nekik. :((
  • GamerBoy
    #14
    Atesz: az a baj, hogy ezt a kormányt a Ramiris hozta be és osztotta szét az országban. Úgy tavaly novemberig több helyen is lehetett kapni, de azóta a Ramiris nem hozta be. És tudod miért? Mert az emberek inkább a szart veszik, mert az mondjuk az árnak csak a 75%-át teszi ki. Én ezt mondjuk tökéletesen megértem, de így viszont a picit igényesebb játékosréteggel basznak ki, akik még hajlandóak lennének további 2-3 hónapig gyűjteni valamilyen eszközre a pénzt, hogy jobbat vegyenek...
    Te esetleg nem akarnád eladni a tiedet? :))
  • Mouse1
    #13
    Boccs, hogy eddifg nem irtam, de nem ertem ra.
    GamerBoy: A valtot legfeljebb csavarhuzoval szeded le, de utana hasznalhatatlan lesz.
    Tok egyben van vele.